Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

jöjjön is a flém, szerintem ez hülyeség... :( ennek ellenére majd kipróbálom.

(#2) danih


danih
addikt

Érdekes dolog egyébként. Az én személyes elképzelésem az, hogy azért nem mérhető vagy mutatható ki fizikai síkon a dolog, mert minden ilyen élmény az adott entitásnak szól, és csak neki. Mintha "így lenne kitalálva" :)
Ezért is nehéz, és nagyrészt felesleges és értelmetlen az ilyen kérdéseket közvitára bocsátani. Nem kell, és ne akarj meggyőzni senkit, mert mit tapasztalsz, csak neked szól.

(#3) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Félve kérdezem és ne haragudj meg a kérdés miatt...

Te írtad ezt a témát?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Pano válasza danih (#2) üzenetére


Pano
addikt

Nem kell, és ne akarj meggyőzni senkit, mert mit tapasztalsz, csak neked szól.

Eszem ágában sem volt ilyet tenni, de ezt pont a nyitó sorokban jelentem ki.
Amúgy egyet értek, persze, hogy személyre szóló.

(#5) Pano válasza BITBOYS (#3) üzenetére


Pano
addikt

Mármint, hogy érted a témát?
Én fogalmaztam meg a gondolataimat, ismereteimet, de magát a "jelenséget" nem én találtam ki :)

(#6) BITBOYS válasza Pano (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Beb@szna ha Te találtad volna ki :DDD , már bocsánat :)
Akkor viszont fogadd gratulációmat az íráshoz, nagyon szépen összeszedted a gondolataid.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) Pano válasza BITBOYS (#6) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm szépen :DD

(#8) dabadab


dabadab
titán

Mondjuk a "tudományos kutatás" részért kár, komoly tudományos kutatómunka a témában nem született, legalábbis olyan, ami tényleg arra jutott volna, hogy valós előző életekről számoltak volna be a páciensek, nem pedig csak kitalálták az egészet a hipnózis hatása alatt.

DRM is theft

(#9) ftc válasza dabadab (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

Ilyenre sose lesz tudományos kutatás mivel szinte lehetetlen kutatni s tán értelmetlen is..Én azt mondom aki akar az hisz benne aki meg nem az nem. Ha van is én nem akarom megtudni mi volt előző életemben..elég ez is

(#10) dabadab válasza ftc (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Ilyenre sose lesz tudományos kutatás"

Miért ne lehetne? Megnézünk X darab embert, hogy mit produkálnak, aztán ezt összevetjük azzal, amit tudunk a múltról, aztán előjön, hogy mennyire volt valóságtartalma.

DRM is theft

(#11) ftc válasza dabadab (#10) üzenetére


ftc
nagyúr

Ok tételezzük fel, hogy ezt megteszik s mi történik ha vkinek egy olyan időről ugrik be emléke amit nem ismerünk vagy másképp ismertük meg?

(#12) dabadab válasza ftc (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ezért kell nagy mintával dolgozni.
Egyébként a dolgot leginkább azért hoztam elő, mert a bejegyzésben olyanok vannak, hogy "Nem mérhető, mégis tudományos munkákkal alátámasztott. Ellenben mégsem létezik, de megfigyelhető", ami teljesen nyilvánvalóan nem igaz.

DRM is theft

(#13) ftc válasza dabadab (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

Ezen átsiklottam:D

(#14) danih válasza dabadab (#12) üzenetére


danih
addikt

Véleményem szerint megfigyelhető, de csakis a szubjektum szintjén, sosem objektíven, és míg a nagy minta statisztikailag kívánatos, ebben az esetben viszont nem vezetne sehova, pont a szubjektív faktorok miatt. Továbbá itt van az is, mit tekintünk "elfogadott tudományos munkának". A szubjetkív tapasztalat és a tudományos megfigyelés ebben az esetben két külön halmaz, mely közös elemekkel nem rendelkezik, ezért nem is kutatható... Minden megfigyelési próba torzításon megy keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#15) dabadab válasza danih (#14) üzenetére


dabadab
titán

Bolcsesz vagy? ;]

DRM is theft

(#16) danih válasza dabadab (#15) üzenetére


danih
addikt

Szandálos bőőcsész?
Nem, dehogy :)

(#17) dabadab válasza danih (#16) üzenetére


dabadab
titán

Pedig egeszen ugy beszelsz :DDD

DRM is theft

(#18) danih válasza dabadab (#17) üzenetére


danih
addikt

Most nem tudom sértésnek vegyem avagy örüljek ezen szavaknak :DDD

(#19) dabadab válasza danih (#18) üzenetére


dabadab
titán

Arra akartam finoman celozni, hogy annak, amit irtal, se fule, se farka (es megse tarka boci) :P

DRM is theft

(#20) danih válasza dabadab (#19) üzenetére


danih
addikt

Akkor tökéletesen átment a mondandó :P

(#21) Иван


Иван
őstag

Szendi Gábor (bár itt a logouton már mondták rá, hogy szcientológus zsidó, és erre az a legnagyobb bizonyíték, hogy nincs róla bizonyíték) SIten az agyban c. könyve nagyon jó írás ebben a témában. Kedvencem mikor egy emberre azt hitték, hogy előző életében zsidó volt, mert rohamai közben héberül beszélt. kiderült, hogy kiskorában a dajkája héberül mesélt neki, és csak szimplán azokat mondta vissza.

hajjaj, az emberi agy.. A legcsodálatosabb gépezet :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Anyám egyszer megálmodta a következő lottó ötöst. (Erre utólag jöttünk rá, azóta is átkozzuk a napot...) Na, az ilyen hogy megy? :DDD

(#23) ftc válasza Иван (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

csodálatos s addig jó még nem értjük :)

Az álmok egy érdekes jelenség amely vagy bekövetkezik vagy nem :D Eddig nekem 50-50%-ban bejöttek...szerencsére esküvőn még nem láttam soha koporsót :D Amúgy sokkal jobban hiszek a párhuzamos dimenziókban mint abban, hogy vannak emlékeink az előző életünkből!

Amúgy a téma érdekes, de nem lehet semmivel se alátámasztani. Alapból felvet egy problémát az egész. Tételezzük fel hogy x éve 10 millió ember élt a Földön. Eltelt vegyük azt 200 év s lett 100 millió... akkor az elmélet szerint 90 milliónak nem volt előző élete a többinek igen? S ezt lehet még fokozni...

(#24) Иван válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Иван
őstag

Sok álom utólag generálódik. Úgyértem, lehet hogy megálmodta hpogy játszik a lottón és megtesz 5 számot, de mikor látta a nyerő kombót, az agya vmi folytán beillesztette azokat a számokat az emlékébe. Megesik az ilyen. Olyasmi, mint a déja vu. Nekem is volt olyan érzésem, hogy ezt már megálmodtam.

ftc: a párhuzamos dimenziók érdekes dolog lenne. akarom látni magamat, amint ilyen fiatalon már világraszóló zseni vagyok :D (Tényleg, ha vannak párhuzamos dimenziók (végtelen számban), vajon van-e olyan dimenzió, ahol minden másik párhuzamos dimenzióba eljutottak és ezt a találmányt megosztották a többivel? Akkor miért nem tudunk erről? Érted a problémát.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) danih válasza Иван (#24) üzenetére


danih
addikt

Parallel Universe Prime Directive :)

(#26) David93Pecs


David93Pecs
tag

Épp ma beszélt erről az egyik tanárom. Hinduizmus révén.:)
Belegondoltam,hogy ha ilyen van,vagy lenne akkor ez már hányadik életem lehet/ne?
Azért durva belegondolni. Azt olvastam feljebb,hogy sokan álmodnak az előző életükről. :)
Én ha álmodok,már amikre emlékszek is,mindig saját magam voltam benne az álmomba...
Jó lenne megtapasztalni ezeket a felvillanó képeket az előző életekről. :)

(#27) Иван válasza David93Pecs (#26) üzenetére


Иван
őstag

Megelégednék azzal, ha a mostani életem király lenne. most majd úgyis elveszi a kedvedet tőle a gázszámla ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#28) David93Pecs válasza Иван (#27) üzenetére


David93Pecs
tag

Hát így van sajnos...
Egyenlőre a jelenlegi életet kellene rendbe hozni,de ahogy öregszek sajnos rá kell jönnöm,hogy jobb nem igazán lehet de rosszabb igen...

(#29) Crystalheart válasza David93Pecs (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A jó és rossz csak nézőpont kérdése. ;]

(#30) David93Pecs válasza Crystalheart (#29) üzenetére


David93Pecs
tag

Lehetséges.
Próbálok én pozitiv lenni,de tesz az ember 2 lépést máris valami olyan történik ami negatívvá teszi az egész napját...
Pozitív gondolkodást szerintem tényleg csak a hegyekbe elvonulva remeteként lehetne gyakorolni. :) Nincs egyensúlyba a + és a -... - felé húz a mérleg nyelve állandóan.
Tv,rádió,hiradó mit hall benne az ember állandóan. adó így úgy amúgy,benzin igy úgy amugy,ez meggyilkolta ezt azt amazt... értitek?
Persze,ne hallgassak tv-t rádiót hiradót,de akarva akaratlanul is hallom,mert mások nézik...
Az állandó stressz és idegeskedés a sok felelőtlen hülye ember miatt meg aztán még rátesz egy lapáttal,amivel nem lehet mit csinálni...
Bár mostanában letudok nyugodni egyik percről a másikra. :)

Én tényleg nem csodálkozok rajta,hogy a társadalom 3/4e lelki sérült és drogozik,piál / rombolja magát valamivel. Félreértés ne essen nem vagyok ilyen...

(#31) Crystalheart válasza David93Pecs (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ha tragédiát látok, ráadásul ha egy egyedi, szinte megkapó tragédiát, azon kezdek el morfondírozni, hogyan használhatnám föl az elemeit. A legdrámaibb történeteknek szolgálhatnak alapul, és ez jó. ;) A saját életem sem nevezhető épp szerencsésnek, de talán nem mondok ezek után újat, ha azt állítom, a legihletőbbek közt vannak a személyes drámák. Persze írás közben meg kell tanulni elvonatkoztatni a valós személyektől, de az alap és alkotóelem akkor is megvan. :)

Pl. Émile Zola realista, már-már naturalista elemeket hordozó műveiben rendszerint a való világ szörnyűségeiből csemegézett, és maradandót alkotott. Még nem olvastam minden könyvét, de úgy hiszem, nincs egy happy enddel végződő története sem. De hogy közelebbit mondjak, Móricz Zsigmondtól a Szegény emberek c. novella. Tiltakozás a háború ellen, a brutalitás lehető legátütőbb bemutatásával. Érték a köbön. vagy Radnótinak a munkatáborban íródott versei... nyomorúságot mutatnak, de nagyszerűségükkel simogatják a lelket.

A művészet az, ami képes a csúfból is szépet varázsolni, még ha csúfnak is írja le.

[ Szerkesztve ]

(#32) David93Pecs válasza Crystalheart (#31) üzenetére


David93Pecs
tag

Igen,ha az ember tragédiát lát,az egy elrettentő példa,hogy ilyet sem fogok csinálni. :)
Legalábbis nekem.
De nem is pont tragédiára gondoltam amikor azt írtam,hogy lép az ember 2 lépést és máris a negativitás fogságában van...
Elég ha egy olyan emberrel kell beszélned,elég ha vlki szemétkedik,és még sorolhatnám..
Nekem egy ilyen kezdés felér avval,hogy utána az egésznapom hasonlóan fog alakulni...
Mindig van valaki,aki miatt minden felborul és megváltozik,de miért?

A stressz mindig ott van mindenhol,ez az én bajom,és nem lehet elkerülni...

(#33) Crystalheart válasza David93Pecs (#32) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az apám egy züllött alak, nem törődik a gyerekeivel, kétszínű és ráadásul mindenki hisz a hazugságainak. Vagy édesanyám, akivel együtt élek, szinte a stressz rabja. Vágni lehet a levegőben az ideget ebben a házban, és nem lehet úgy mondani valamit, de tényleg semmit, hogy két mondat után ne jussunk el valami negatív és lehangoló dologig, legtöbbször a pénztelenségig vagy a 2012-es világvégéig :DDD És persze nem ők az egyedüli ilyen emberek az ismerősi körömben, de mindezek nagyszerűen felhasználható karaktervonások. (Ha az ember nem is író, akkor is tanulhat belőlük.) Próbáld elemzően nézni a jellemeket, a szempontokat, az emberek attitűdjét. Ha sikerül objektívan szemlélni az egyént, mint egy karaktert, sokkal könnyebb földolgozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Gratulálok az íráshoz! :R Nagy élvezettel olvastam. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.