Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norb79


Norb79
őstag

HBO GO kliens is van rajta?

(#2) depmod


depmod
senior tag

Szerintem manapság a 4K nem elég, egy tisztességes okostv csomag, komoly bugoktól mentes FW és tisztességes online kínálat nélkül nagyon visszafogott keresletet eredményez.

Ez 450e ft-ért egy régi ósdi médialejátszóval, kodekhiányokkal és alapvetően harmatos mögöttes tartalommal nem olcsó, sőt. Ez szerintem nem középkategória így, hiába a név és az alapvetően tisztességes TV funkció ennyiért.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#3) Baggins86 válasza depmod (#2) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Ezeket egy kb 15ezer Ft-os boxal tudod orvosolni. Ekkor még mindig csak 465e Ft-nál tartunk egy 65"-os korrekt képminőségű TV-ért.

(#4) #72042496 válasza depmod (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért a felsőkategóriás 65"-os tévék ennek mégis akár két, háromszorosába is kerülnek. A méretéhez képest ez nem számít szerintem drágának, főleg ha a képe rendben van. Az okosplatformra kézenfekvő megoldás egy külső médialejátszó is.

[ Szerkesztve ]

(#5) pengwin válasza depmod (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Inkább egy Firefox OS legyen a teleképben, mint WebOS vagy android... aztán kiegészítheted saját megoldással, ami cserélhető. Mert lássuk be, hogy az ilyen készülékeket hosszabb távra veszed, mint amennyit a beléjük épített bármilyen okosplatform ki tud szolgálni.

Üdv, pengwin

(#6) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Számomra (is) a képminőség a legfontosabb.
Minden más megszokás és felhasználó kérdése.
Személy szerint nem érdekelnek az "okos" tartalmak és egyéb applikációk.
Nálunk a dolgozó sarok (pc) mellett van a tv, ha bármi kell, azt megnézem gépről és passz...
A képminőség tekintetében az első olyan tv a tesztek alapján, amit érdemes megvásárolni.
Nekem elég egy 50-es is belőle, azt meg kb 200-ért utánad dobják.
Ha annak is ilyen jó a képe, akkor nálam nyert ügye van.

(#7) atike


atike
nagyúr

Nekem is Pana van - bár régebbi típus - maximálisan meg vagyok elégedve minden téren vele... Nagyobbra (és 4K-ra) váltanék, és van esély, hogy megmaradok a márkánál... Azt nem értem, hogy a médialejátszó részt hogy nem fejlesztik, de konkrétan ezzel is együtt tudok élni... :)

(#8) Jonesy84 válasza depmod (#2) üzenetére


Jonesy84
tag

Ez így szépen is hangzana, de én nem is nagyon találkoztam ilyen TV-vel még, csúcs kategóriánál sem. Főleg ha hozzávesszük azt az igényt is, hogy 3 év múlva is működjenek rajta az online tartalmak....

(#9) elefant válasza Norb79 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

megnéztem, és nem találtam.

(#10) Norb79 válasza elefant (#9) üzenetére


Norb79
őstag

Köszönöm!

Akkor ez kimarad, ez az egyetlen app amit a mostani TV-men is használok. :(

(#11) elefant válasza Norb79 (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

sajnálom :(

(#12) #56573440 válasza depmod (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem meg egyáltalán nem fontos hogy mi van benne okosplatform.

Persze van az a korosztály, aki nem akar és nincs is igénye yt és böngésző szintnél többre, azoknak bármi jó viszont. Én pl sikítva rohannék boltba a bankkártyámat lobogtatva, ha kijönne egy oled tv kvázi monitor reális áron. Még akár tuner se kellene bele, de egye fene, azt tegyék bele. Minden másra a pl xiaomi mi box, egy apple tv, egy 10k-s kínai fröccsöntött szutyok libreelec-en fényévekkel többet fog tudni filmlejátszás szinten. És nem mellesleg nem a gyártótól függsz, hogy a tegnap még elérhető és támogatott applikációt frissítik e ma, vagy egy az egyben kivágják a retekbe, és pl a drága pénzért megvett kamerát ami semmi mással nem kompatibilis használhatod e skypra vagy sem.

A plex topikot az lgsek joggal sírják tele, hogy egyszerűen a drága tv alatt az applikáció egy határ f@s. És valóban az. Nem a plex készítői miatt.

Lehet úgy nézni tv-t hogy az aktuális trendeknek megfeleljen tudásban és szolgáltatásban, vagy elkönyveled, hogy 2-3 év múlva ez már egy lefutott dolog lesz ha tetszik ha nem, egy 10-20k-s külső lejátszóval meg röhögsz a világba... Amióta meg van CEC, a boxok távirányítóját is a gyári dobozában tartom, fóliásan, a tv mögé fel van pakolva minden, nem is látszik, és fura mód semmivel se kell szívnom. ;)

(#13) #72042496 válasza #56573440 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha ez így megfelelően működik, akkor gondolom, nincs sokcsatornás hangrendszered, és négynél több HDMI-s eszközöd sem. :)

Akármennyire sem tetszik nekem, hogy az erősítőnek köze legyen a videójelhez, még mindig az erősítőn keresztüli bekötéssel van csak DD+ hang és többcsatornás LPCM is. Így viszont a színterekkel megy a szívás. A számítógépnek 8 bit RGB az ideális, a médialejátszónak pedig a HDR miatt 10 bit YCbCr, a tévén viszont valamelyik rosszul fog kinézni. (Most a gép is YCbCr módban megy, így azért okés a dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#14) tomba válasza #56573440 (#12) üzenetére


tomba
tag

Egyetértek veled. Nekem is bőven elég lenne ha egy szuper képminőségű kijelzőre rákerülne jó pár modern bemenet és kész. A többit pótolnám olyan eszközökkel , amit ha szükségesnek látom, évente cserélhetem modernebbre. (HTPC, TV BOX, streaming eszköz, konzol stb...)
Szerintem azok is, akik okos TV pártiak, ha meglátnának egy 55" oled TV-t okosrendszer nélkül 200-250 ezer forintért, rögtön nem számítana annyit, hogy emiatt elengedjenek egy ilyen ajánlatot.

(#15) #56573440 válasza #72042496 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

hdmi pass through? Nincs négynél több eszközöm, de nem is igazán értem, hogy ez hogy jön ide.

Az erősítő az legyen egy hdmi, még négynél több eszköz az legyen a legkisebb megengedett mennyiség azaz 5. Az nálam 6 hdmi kapu. Melyik tv tudja ezt natívan lekezelni? Itt már valami hdmi switch eleve kelleni fog, ha van külső boxod ha nincs. De eddig a legtöbb amit tv-n láttam 4 volt...

Ha pont tele vagy box nélkül azt értem. Ott szivacs betenni egy extra eszközt. Mondjuk nekem még mindig kézenfekvőbb lenne, ha olyan funkciókat szeretnék használni, amit jellemzően a beépített, zárt megoldások meg nem, vagy csak korlátozottan tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) #72042496 válasza #56573440 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp ez az, hogy a tévéken maximum négy port van, több eszköz esetén már kellene egy switch. Én ezt szeretném elkerülni, főleg ha a CEC is képbe jön. (Lehet, jól működne, de amilyen szerencsém van ezekkel, nálam esélyes, hogy handshake problémáktól inkompatibilitásig minden fellépne.)

Erősítőn van passthrough, de ez gyakorlatilag olyan, mintha egy limited és egy full color range-re állított eszközt kötnék egy switch-csel a tévére. Állítgatás nélkül vagy a limited range feketéi lesznek látványosan szürkék, vagy a full range kép esetén lesz erős black crush.

Ezért írtam azt, hogy az erősítőt jó lenne kihagyni a képből (szándékos a szóhasználat :) ), jobb ha az csak a hangot kapja meg. Csak eARC nélkül itt is elég durva limitációk vannak egyelőre.

Nem tudom, érthető vagyok-e, de nem akarom több offal félrevinni a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#17) #56573440 válasza #72042496 (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én értem, csak azt nem, hogy mit oszt vagy szoroz bármi amit írtam ha 4+ eszközöd van, ott eleve meg vagy lőve :D

Szerencsére nagy zeném sincs jelenleg otthon, de ha a tv-n van optikai csati arra is ráhergelhető lehetne akár az erősítő nem? De egyébként jah, first world problem amivel küzdünk itt. ;]

(#18) #72042496 válasza #56573440 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

4+ eszköz valamennyire sajnos így is, úgy is szopó, igen. :) Csak ezzel kapcsolatban bennem az van, hogy ennyi eszköznél mégis az maradhat a kézenfekvő setup, hogy az erősítő kapcsol köztük. Azon lehet valami 6-7 bemenet, talán már több is. Színkezelést illetően meg csak a PC az, aminél az RGB full az ajánlott, szóval ez valószínű továbbra sem érdekel majd, és marad YCrCb-n. Lehet, nem kellett volna felhoznom ezt, de már mindegy.

Optikának is szűk sajnos a sávszélessége. Maximum DD és DTS ha nem tévedek, Amazon Prime által kedvelt DD+ már nem. (LG tévékkel az is megy, de átkódolás után ha jól tudom. Az eARC lesz majd ide az igazi.)

Nahh, hiába, valóban komoly problémákról van szó, szörnyű, mennyit kell ezekkel a 4K tévékkel szenvedni. :B

[ Szerkesztve ]

(#19) nicu71 válasza Norb79 (#1) üzenetére


nicu71
addikt

Az csak Samsung-LG tvken van :(

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20) #72042496 válasza nicu71 (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeken kívül tvOS-en (Apple TV) is megy.

Facebookon megkérdeztem, hogy tervben van-e, hogy a mi régiónkban is elérhetővé teszik Android TV-re is, és ha igen, mikor. Meglepő módon azt válaszolták hogy igen, tervben van, dolgoznak rajta. A "mikor" részre nyilván nem válaszolhattak.

Szóval terjed tán; az utolsó GoT évadot én bazira szeretném már Android TV-n nézni. :) (Hupsz, most látom, hogy az csak 2019. Annál azért előbb jöjjön az HBO GO.)

[ Szerkesztve ]

(#21) 0P1 válasza elefant (#9) üzenetére


0P1
aktív tag

PLEX van rá? Nekem meg az az egyetlen app, amit használok, és ezzel szerintem elég sokan igy vagyunk.

(#22) elefant válasza 0P1 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nincs sajna

(#23) 0P1 válasza elefant (#22) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát akkor ez a My Home Screen smart paltform eléggé halva születettnek tűnik. Az még a vacak Android TV-re is van.
Elhiszem neked, hogy gyors meg stabil, de sokra megyünk vele, ha az alapvető appok hiányoznak rá. Kicsit Windows Phone esete jut az eszembe.

(#24) atike válasza 0P1 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Alapvető...? :DDD

Kinek mi az alapvető. Én speciel nagyon jól megvagyok nélküle. :U

(#25) pengwin válasza atike (#24) üzenetére


pengwin
addikt

Ettől még simán kijelenthető, hogy van kb. egy tucat alapvető alakalmazás, amik létfontosságúak egy okos TV rendszer sikeréhez, mert a felhasználók 90%-a használná valamelyiket, meg esetleg nem akarná magát hozzáláncolni valamelyikhez csak azért, mert az az egy érhető el a TV-jére.

Üdv, pengwin

(#26) 0P1 válasza atike (#24) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát igen, a Windows Phone-nal is jól el lehetett lenni appok nélkül, telefonálásra tökéletes volt :)
Ez is nagyon jó minőségű kijelzőnek tűnik, csak ne nevezzük smart tv-nek ....

(#27) Erwinke válasza depmod (#2) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Szerintem tevedsz.
Ez a TV best buy egy mozisnak(pl nekem) jo kep jo ar, es nem kell mas... minden mast tud a erosito es a raszurt media lejatszo.
Azt hiszem pont erre vartam.
Eddig is egy teljesen(idota tvm volt,de mar erik a csere egy nagyobbra) es megis minden igenyem kiszolgalta. Illetve szerintem ezek az okos funkciok olyan, h a kutya se hasznalja ... max a youtube ami ok, a tesom is betolja a zenet rola. De valojaban ezt az 5 eves 35eus medialejatszom gyorsabban veghezviszi mint barmelyik csucskategorias tvnel ...

(#28) Norb79 válasza Erwinke (#27) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem kényelmes a samsungon használni az HBO GO meg a netflix klienset mindenféle egyéb cucc nélkül használni. Nézem a tableten folytatom a tv-n és fordítva. Tudom, hogy lehetne PCről a böngészőből is kivezetni TVre, de na, minek annyi áramot zabáltatni, ha egy TV-vel meg lehet oldani?

(#29) Ispy


Ispy
veterán

Én is úgy vagyok vele, hogy el sem olvasom a tesztek alatt található smart részt, annyira hidegen hagy, kb. 1000 más (jobb) megoldás létezik, mint a tévé beépített sz@rjai, nem is értem miért erőlködnek ezen, vagy akkor legalább megcsinálnák használhatóra, mert ezek a fél megoldások semmit sem érnek...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#30) atike


atike
nagyúr

....akkor kell még jó sok hozzászóló, hogy neki kell ez + az, hogy meglegyen a 90%... :DDD

Ismétlem, engem is hidegen hagy. Amit kell azt tudja - igen, a beépített médialejátszó is, és a smart rész is - és jó a kép és megfelelő az ár...

Nekem csak annyi, hogy áteshetne egy (vagy két :DDD ) ráncfelvarráson a médialejátszó rész, de így is elvagyok... :)

(#31) wolfman


wolfman
veterán

Erre a készülékre vártunk? Nagyon jó képminőség, minden más másodlagos. Bár nem terveztem tévét venni, de na, legalább van már egy készülék, ami olyan amilyennek lennie kell.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) tibaimp válasza elefant (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kedves Házigazda!

Azt szeretném kérdezni, nem kötekedés képen, hogy a "Képminőség" fejezetnél, miért nem valami oltári jó minőségű, például demó filmet tesztek be, vagy 4k-s mozifilmet, mert ezekből a igencsak fos minőségű TV adásokból kb semmit nem lehet leszűrni a teszt TV valódi képminőségéből!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

40-es méretben nincs ez?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#34) #72042496 válasza MCGaiwer (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, van, 170 ezer forint.

Nem azért, de ez olyan volt, amit egyszerűbb lett volna megnézni, mint megkérdezni. TX-65EX700E helyett arra keresel, hogy TX-40EX700E.

[ Szerkesztve ]

(#35) tibaimp válasza MCGaiwer (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A teszt kb. 5. mondata:
E csoport egyik markáns képviselője a Panasonic EX700 szériája, amely 40, 50, 58 és 65 hüvelyk képátlójú kivitelben érhető el."

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) Jegesmaci81 válasza tibaimp (#32) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ha 4k-s mozifilm vagy oltári jó demó lenne akkor te hogyan tudnád leszűrni a TV képminőségét? Én akárhogy is nézem mindig csak a monitorom minőségét látom.

(#37) fecke78 válasza Erwinke (#27) üzenetére


fecke78
senior tag

Végre valaki értelmesen látja a tv az tv . hang meg erősitő a lejátszo meg medialejátszó . spec 50" panasonic plazmámat nem cserélem le addig mig oled nem megy le 400 ra nekem többet nem ér a kérdés

(#38) vaksi8


vaksi8
senior tag

Nekem 50 col os kivitelben van ez a tipus, de a betekintési szögével nagyon nem vagyok megelégedve! Ha már egy kicsit oldalról-felülről nézi az ember nagyon felhősödik, halványabbak/fakóbbak lesznek a szinek. Tudom más technológia,de azért 2017-18 ban gáz egy 200 ezer+ os tévénél (7 éves plazmán nincs ilyen). Mindamellett vállalható készülék, ps4 is egész jól mutat rajta. Csak szemben kell ülni vele :DD

(#39) #72042496 válasza fecke78 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bár nem a legkorszerűbb modell, de annyiért van már. 55EG9A7V, 350 ezer forint.

(#40) flash-


flash-
veterán

vajon ez már veri képminőségben a hires legjobb panasonic plazma tv-ket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#41) MaUser válasza #56573440 (#12) üzenetére


MaUser
addikt

A plex topikot az lgsek joggal sírják tele, hogy egyszerűen a drága tv alatt az applikáció egy határ f@s. És valóban az. Nem a plex készítői miatt.

Arról a plexről beszélünk, ami inkább el sem indul offline, ha nem tudja feltölteni az adataidat? ;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#42) kleinguru válasza flash- (#40) üzenetére


kleinguru
addikt

Nagy kontraszt < 4000:1 :DD

Tudom a kontraszt “csak” egy érték, de azért nah...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#43) #56573440 válasza MaUser (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

Aha arról a plexrol beszélünk, amelyik több mint egy évig ment nálam offline, és csak akkor kapott netet, amikor borítót kellett tölteni. Kb három havonta egyszer ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) Viktor81 válasza flash- (#40) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nyilván ezt a kérdést nem gondolod komolyan... (ha igen, akkor megjegyezném, nem készült még olyan LCD TV - semelyik gyártótól, amely veri a híres Panasonic, vagy Pioneer TV-ket.)

(#2) depmod
Szomorú vagyok, hogy bepillantást nyerhettünk személyedben az átlag TV vásárló elméjébe. (mindig leírom ilyenkor, hogy ezért tűnik el a minőség) Van egy korrekt TV jó áron és megy a fikázás, mert nem alkalmas kiváltani egy erősítőt, egy médialejátszót, egy számítógépet, a mikrohullámú sütőt és az asszony vibrátorát. Te úgy általában tudsz használati tárgyakat vásárolni ? - azért kérdezem, mert manapság elég kevés az olcsó, igazán jó All-In-One termék... Értelmes esetben TV vásárláskor a képminőség és az "alapvetően tisztességes TV funkció" kellene, hogy az elsődleges legyen. - persze egy ideális világban.

V.

(#45) wierra válasza Viktor81 (#44) üzenetére


wierra
senior tag

:C :))

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#46) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet!

(#47) tibaimp válasza Jegesmaci81 (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, akkor legyen ez is meg az is :)

(#40) flash: nem

szerk: ja, és a legjobb médialejátszó a PC! nem egy TV

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) kokobe válasza flash- (#40) üzenetére


kokobe
senior tag

Ez most komoly kérdés volt? Mert sose fogja, lcd/led tévékkel fizikailag nem lehet olyan jó képet előàllìtani mint egy vt,zt60 vagy pioneer kuro krp 600-al.Azok mind referencia tv-k voltak mind kontrasztban ,feketében mozgàsmegjelenìtésben,színhelyességben...

[ Szerkesztve ]

<---AMD___ATi--->

(#49) darthdenes válasza flash- (#40) üzenetére


darthdenes
tag

Max felbontásban veri meg, másban a közelében sem kullog. Pár hete nézegetem a piacot lehet ,hogy cserélni kellene a panasonic 50x60 ami egy belépő plazma volt 2013ban még 720p-és. Arra jutottam, hogy felbontást könnyedén tudok növelni valamint a méretet is. De! DE ! Kontrasztot csak éppen éppen, de csak pár %-ban, viszont ANSI kontraszt tábla nem is remlik, hogy lett volna a tesztek mellett. Valamint a mozgás továbbra is problémás lesz/lehet. Cserébe kapok nagy felbontást (amira még kevés a tartalom) nagyobb méretet (+5coll vagy 8 ami jó :) )negatívum: bizonytalan mozgás , gyengébb vagy hasonló kontraszt, felhősödés, betekintési szög. Mindezt minimum 300k ért. Nem tudom mit tegyek.
Jelenleg ezt az ex 700 v 780 illetve a sony x85 ami kb hasonlóak árban és minőségben, nézegettem. Valamint fél szemmel figyelem a Lg oled A7 350ért. Ami megint necces mozgásmegjelenítésben.
Nem létező középső szememmel pedig a használt plazma piacot figyelem ahol megkapok mindent egy st - gt -vt panán. De ezeke még jó árban vannak (jellemzően olcsóbb picivel mint a fentebb emlegetet ledeknél, de cserébe nincs gari és már 4 évesek minimum megvannak.
Nehéz ügy!
Szerintem szívás most tv venni.
Engem csak a képminőség érdekel.
Hang? Erre van a házimozi.
Okos tv? Sose érdekelt, parasztvakítás.
Médialejátszás? -nem érdekel. Wd live streamingem van. A beípített lejátszók eleve nem tudják kademcia helyesn megjeleníteni a mozis tartalmakat. Így lényegtelen.

Na valami okosság erre :) ?

(#50) Bugarov válasza darthdenes (#49) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ugyanezen átmentem 3 hete, szívemből szóltál. Szemeztem a 350e-res lg oleddel egy par napig, aztán rajottem hogy 5"-al nagyobb kepatloert nem eri meg bealdozni a 4000 orat futott Pioneer plazmamat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.