Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

A gép maga nagyon tetszik, de az a magyar nyelvű menü valami förtelmesen rossz lett :( A Mézga család féle újmagyar érthetőbb, komolyan mondom. Ezt leszámítva sokkal jobban bejön, mint a GX7, kicsit szögletesebb, de sokkal szebb, tudásban meg nyilván jobb.

(#2) jjeahh


jjeahh
nagyúr

"Az érzékelőnek nem csak mérete lett nagyobb, hanem a felbontása is"
Ez igaz, vagy csak hiba? :D

sheratan: 3 panám van és mindegyiken förtelmes a magyar menü, angolra váltva viszont nincs gond

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3) #16820480 válasza jjeahh (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom ugyanaz az ember/cég csinálja nekik már évek óta. Pont ilyen területen dolgozom, szerintem páros lábbal vágnának ki, ha ilyen fordítást adnék le :(
Amúgy saját eszközöket én is angolul használok, egyszerűen úgy szoktam meg, jobban kézre áll.

(#4) jjeahh válasza #16820480 (#3) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Anno a symbianos taccskijelzős nokiáknál láttam ilyen ilyen durva magyar rövidítéseket, már ott is frászt kaptam tőle... Mondjuk szerencsére én is az angol menüt szeretem, szal engem sem zavar, de ha valaki magyarul akarja használni annak sok "kellemes" percet fog okozni :D ...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5) #16820480 válasza jjeahh (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, viszont az kihalt a Nokiával együtt :K Ez meg úgy néz ki, hogy marad még egy ideig. A cikkben szereplő sok képnél még ötletem sincs, hogy milyen funkció lehet, ha csak a képeket nézem. Bonyolultabb dolgoknál már akkor sem lenne feltétlen egyértelmű, ha rendesen ki van írva.

[ Szerkesztve ]

(#6) szpetri


szpetri
tag

Első lapon az szerepel, hogy 6 tengelyes a stabi, a második lapi spec-ben már csak 4.
Hogy is van ez? :)

(#7) GIJoe


GIJoe
addikt

Ennek a Szenzor korlátozásnak videózásnál mi lehet a célja 4K-nál? Ezekre lehet buherált, fw keríteni? A HEVC mint videó kódolási opció olyan nagy dolog lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8) jjeahh válasza szpetri (#6) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vázstabi + obistabi = 6 tengely? :F

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9) |AP|


|AP|
veterán

Az én ideális Pana vázam valahol a kettő között lenne, hasonló építési minőséggel, mint ezek. Mondjuk egy GX1, annyi méretnöveléssel, hogy elférjen egy normális EVF a sarokban (nem kell felhajtható).
Ezt a méretet és minőséget a most megjelent Pen F hozza legjobban, csak ott meg kicsit túlszaladt a retró őrület...

(#10) jjeahh válasza |AP| (#9) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gx7 nem ilyen? Nekem ma már sok váz majdnem tökéletes lenne, csak nem futja rá :D Egy e-m1 + nocticron + 40-150 pro és többet nem járnék ide panaszkodni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#11) grigo


grigo
őstag

Nagyon szimpatikus nekem a svájci bicska jelleg. Mindenben jó de valahogy csak ott van még mellette az e-m1és részemről az örök csábító a7.
Azt viszont nem értem, hogy pl az oly hogy engedheti ennyire elhúzni videóban a panát.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#12) hito válasza GIJoe (#7) üzenetére


hito
nagyúr

Ha 4k-ban szeretnéd, amit 1080p-ben csinál (teljes szenzor kiolvasas + lemeretezes), oda már nagyon komoly proci, vas kéne. Egyszerűen hardveres akadálya van. Szerintem.

Matatott firmware utoljára a GH2-n volt, úgyhogy valószínűleg nem. Hevc miért is lenne olyan jó?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13) |AP| válasza jjeahh (#10) üzenetére


|AP|
veterán

de ilyen :)

Viszont amikor a kezembe vettem valami mégsem stimmelt vele, arányokra, fogásra. Nem tudom megmagyarázni, de nem esett kézre, na :)

Furcsamód az apró GM1-et (pláne kiegészítő markolattal) meg tök jó kézbe venni, persze elférne az egész vázra egy 120% scale, meg egy EVF. Meg pár plusz tárcsa, gomb, tekerentyű. És meg is érkeztünk a GX7-hez :)

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

Tudom, hogy hülye kérés, de nem lehetne kiegészítenia cserélhetö obis teszteket?
A cikk végére egy általatok a készülékhez passzoló obilistát adva nagyjából belöve az árakat is. Ez szerintem sokat segíthetne a valamelyik rendszerbe belevágni, vagy épp rendszerek, márkák között váltani gondolkodóknak a döntést meghozni.

(#15) hito válasza #06658560 (#14) üzenetére


hito
nagyúr

A legnagyobb tisztelettel: ennek semmi köze a teszthez. Ha valakinek tetszik a váz, 5perc alatt utananez, hogy megfelel-e neki az obipark. Ezzel az erővel a tartozékokat is felsorolhatnak ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16) schawo válasza GIJoe (#7) üzenetére


schawo
titán

4k-ban pixelről pixelre olvassa ki a középső, 8 megapixelnyi szenzorterületet, ez adja a 4k képet. Nem skippel pixeleket, emiatt nagyon éles az eredmény. Fullhdban egyszerűen kihagyja a köztes pixeleket, de a 20mpx kevés ahhoz, hogy a 4k jól nézzen ki skippelve, ahhoz legalább 32mpx kéne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) hito válasza schawo (#16) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor ezek szerint nem is hardveres (nyers ero) oka van, hanem szenzor felbontas? Akkor viszont még varhatunk a full readout 4k-ra a pananal. Meg a 20Mp is ritkasagszamba megy.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#18) schawo válasza hito (#17) üzenetére


schawo
titán

Ha tudna 30 fps-sel teljes kiolvasást végezni, és utána a prociban maradna kakaó még a leméretezésre és a kódolásra is, akkor nem igy csinálnák. De az még odébb van, hogy közben ezt úgy csinálja meg, hogy maradjon delej az aksiban, és a szenzor se kapjon hőgutát a procitól.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha eltekintek a béna fordítástól (igaz szinte mindent angol nyelven használok, addig is gyakorlom a nyelvet) jó kis gép lett. Egyedül az evf mozgathatósággal nem vagyok kibékülve, de biztos van réteg aki örülni fog neki. Viszont az tény, hogy a Pana hozta a videóban azt, aki mindenki elvárt tőle, pöpec.
De az ára nekem magas, főleg úgy hogy a videót én abszolút nem is használnám, ez a váz meg főleg abban nagyon erős. Ennyi pénzért inkább jobb jpeg-ű Oly(ha már m4/3), vagy nagyobb szenzoros Fujit vennék(fogok venni)

[ Szerkesztve ]

(#20) TRIvidore


TRIvidore
tag

GX7-ről nem éri meg váltanom. Remélem viszont, hogy néhány fényerős objektívvel bővül azért a közeljövőben az m4/3 park(om), az új modell hatására.... :)
Fogtam kézbe a GX8-at, nekem spec nehéz gép MILC-hez képest, akkor már egy DSLR-t viszek inkább.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#21) t72killer válasza schawo (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem skippel, viszont sajnos nem is éles annyira, amennyire igazi 4k-tól elvárható lenne. Ha 4k kell, akkor inkább G7 vagy gh4.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) grigo válasza #06658560 (#14) üzenetére


grigo
őstag

Annak én is örülnék ha jobban összehasonlító jellegűek lennének a tesztek. De az senkinek nem érdeke. Engem még érdekelne hogy konkurens zászlóshajó ugyanolyan körülmények között készített képe milyen. De nyilván aki a tesztgépet biztosítja nem feltétlenül örülne ha mondjuk alulmaradna a portékája.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#23) #16820480 válasza TRIvidore (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gép súlya egy dolog, de m43-on az egész fix sorod könnyebb, mint egy 35-ös obi DSLR-re.

(#24) t72killer válasza #16820480 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pár kört futottam a téma körül, és arra jutottam, hogyha létezik egyenértékű obi, akkor nincs óriási súlykülönbség. Ha már a nagyobb súlyú komponenseknél tartunk, telének m43-ra ott az oly 2.8/40-150 -ez APSc-n egyenértékű a 4/70-200-as nikkorral vagy sonyval és lám, a 3 obi közül épp a m43-os a legnehezebb, igaz, +-5% különbségről beszélünk.

#22: illetve egész más típusú + több munkát igényel egy összehasonlítósdi elven működő tesztrendszer. Kb a DPR-t kell koppintani - aminek sztem nincs értelme, aki ilyet akar, az szépen elmegy a dpreview-ra.
Ahol kíváncsi lennék egy összehasonlításra, ott sajnos nem sokat mondanak a képek: pl kinél mennyire jó a C-AF illetve a stabi. Stabinál felveszi-e a versenyt az állványról készített képpel, vagy "csak dísznek van".

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) #16820480 válasza t72killer (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez mondjuk igaz, teléket nem használok, amire kell, arra az Oly 40-150 bőven elég. Viszont mondjuk a 17, 20, 25, 45, 60, 75 elég jók és kicsik is akár már egy APS-C rendszerhez képest is.

(#26) t72killer válasza #16820480 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én elég aktívan telézek és eldöntendő kérdés, hogy melyik jobb: APS-c 4/70-200-al vagy m43 2.8/40-150-el. (csak canon 4/70-200 volt a listában, ha visszatérek dslr-re, nikont vennék) Ha nem túl nagy DSLR-t vesz az ember, a két rendszer súlya, mérete majdnem azonos, a lencsefelület/fénygyűjtőképesség azonos, a szenzorfelület viszont kb 65%-kal nagyobb.

Alighanem a többi képesség fogja eldönteni a dolgot, tükörhöz túl sok kedvem nincs visszamenni a front/backfocus szerencsétlenkedés miatt (fixekkel nem gond, zoomokkal annál inkább). APS-c MILC kategóriában ott van még a sony és a fuji, csak az előbbiben (a6000) nincs komoly vázstabi - ami több FÉ előny pl az Olympusnak, utóbbi pedig elég húzós árat kér az extra teljesítményért. Az új x-pro2 kb 1FÉ előnnyel indul a m43-hoz képest, viszont alsóhangon másfélX annyiba fáj, mint egy GX8 vagy e-m1/5ii.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Lewzke válasza #16820480 (#1) üzenetére


Lewzke
őstag

Ja, nagyon durvák azok a magyar rövidítések :C. Ezt leszámítva becsületes kis gépezet.

(#28) #16820480 válasza t72killer (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk vázakban van elég sok eltérés. Amikor a haverom 6D-je mellé odatettem az EM10-et, akkor konkrétan kiröhögött, hogy milyen játékgépem van. :D Mondjuk még a kisebb vázak is elég nagoyk azért, előtte 550D volt egy 15-85-tel, és most az EM10, 17, 25, 45 és 40-150 együtt könnyebb szerintem :K

(#29) t72killer válasza #16820480 (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, DSLR-ből a legalapabb, legbutítottabb változattal számoltam, azok tényleg e-m5/10 súlyban vannak. Egy kicsit is komolyabb D7200 vagy 6D már más kategória, rögtön 300g-mal nehezebb, amiből kijön egy obi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) jjeahh válasza t72killer (#29) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kis méretű dslr-ek szolgáltatásokban, építési minőségben azért szerintem nagyon fapadosak egy e-m5/10-hez képest...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31) t72killer válasza jjeahh (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így igaz, és ha egyenértékű lencséket (pl m43: f2.8, APS-c: f4, FF f5.6) veszünk zajban-dinamikában nem lesz előnye a nagyobb szenzornak, esetleg felbontásban.

Az tuti, hogy az esőálló, falbontó e-m5 család anyagminőségben 3x körbehugyozza ezeket a műanyag cuccokat ;] . Szolgáltatásokban vegyes a kép: vázstabi ugyebár DSLR-ben nincs, ill van specifikus szívás vele (front/backfocus - pláne a kalibrálhatatlan alapgépekkel, ill übergagyi videó) ellenben C-AF-ben a gyengébb tükrös vázacskák is odavernek a csúcs MILC-eknek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) #06658560 válasza grigo (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az összehasonlító teszt más kategória, azt nem várom, mert nagyon macerás lerendezni, hogy egyszerre legyenek épek ugyanannál az embernél, aki hetekig kísérletezgethet a beállításokkal, mire kiismeri a gépeket annyira, hogy már biztosan ne rajta múljon az eredmény.

Ami nekem hasznos lenne- a millió obi miatt valami említés, milyen sor mennyiért fedi le a "lehetöségeket", mivel kompatibilis- pl. m4/3 esetén elvileg csereszabatosak az obik, a gyakorlat stabi és egyéb téren okozhat gubancot-, hogy meg lehessen mondani, aki váltani akarna, vagy eleve újoncként beszállni, hogy adott rendszer hozzáértö szerint mennyiböl jön ki mindenestül. Vagy ha a váltás adódik, akkor az obik átemelhetök, vagy sem, stb.

(#33) t72killer válasza #06658560 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan nincs, hogy egy időben legyen tesztelve egy rakat gép: egyrészt borzasztó időigényes (képzeld el a feladatot ~50db géppel...), másrészt évente kijön 8-10 érdekes csereobis gép, nem lehet az egész hercehurcát mindíg megismételni.

Kell egy fix összehasonlítási alap, studiókép (definiált fényviszonyok, szobahőmérséklet), amit minőségi fixekkel fotózik a tesztelő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyre több a vázstabis gép, kíváncsi lennék egy stabi-összehasonlításra tesztábrával, hogy áll a pana pl egy m10 mk2-höz képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) hito válasza t72killer (#34) üzenetére


hito
nagyúr

Tényleg, ha már szenzorstabi. GX8-ban már végre működik videó alatt is? Tesztben az van, hogy UHD alatt nem aktiválható, de a többi felbontásban nem ír a szenzorstabiról videó alatt. Azért az nem lenne rossz, ha fHD alatt működne. Egy csomó, stabi nélküli Pana fixszel lehetne végre normálisan videózni.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) #31733248 válasza t72killer (#26) üzenetére


#31733248
törölt tag

Itt valami félreértés lesz: az A6000-ben semmilyen vázstabi nincs, mivel a stabilizátor az obiban van. A 16-50-es kitobi a tesztek szerint 2,5-3 FÉ-t, az 55-210-es kitobi 4 FÉ-t, a videós célra népszerű 18-105 3,5 FÉ körül fog meg. Ez azért nem rossz ám...

(#37) t72killer válasza hito (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tenném rá a fejem, de mintha vmelyik angol fórumon azt írnák, h fhd-ben megy.

#36::R jogos, köszi. Nekem Sonytól max az a7000 fog játszani, de ahhoz nagyot kell robbantaniuk videófronton és ISO-ban. Ma érkezett az olyra a 12-40, és szuper képek potyognak ki belőle, nem akarom lejjebb adni se minőségben se rugalmasságban (=zoom).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Használ valaki ilyen vázat? Tapasztalat, vélemény, bevált?
D80-ról váltanék és tesztek alapján egyre szimpatikusabb. Első körben az alap 14-140-es kitobival venném.

Illetve a másik dolog, h 4K videó alatt valahol 24 valahol 30 fps-t olvasok. Kettő közül akkor melyik?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.