Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Azért az aktív 3D-s plazmáktól eljutni a passzív 3D-s lcd-ig szép kis lecsúszás.

[ Szerkesztve ]

(#2) junior11


junior11
veterán

Az ET50 nem csak színben különbözik az ET5-től, magasabb kategória, az már Pana IPS alpha és aktív 3D, valamivel jobb képminőség.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#3) cintula187


cintula187
addikt

"skype segítségével a videotelefonálás is megoldott"

Nem látom, hogy lenne beépített kamerája.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4) junior11 válasza cintula187 (#3) üzenetére


junior11
veterán

Ha a Panától veszel hozzá akkor igen :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#5) Misser válasza cintula187 (#3) üzenetére


Misser
tag

"Ehhez viszont kompatibilis kamera szükséges"
A következő mondat a cikkben

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

"A vállalat hazai képviselete hivatalosan ezt nem erősítette meg, de a neten kicsit kotorászva kiderül, hogy reális ez a feltételezés. Egy szó mint száz: az ET5-be LG IPS paneleket építenek."

Ez érdekes, a boltban nagy betűkkel rá volt írva, hogy LG passzív 3D-t használ a TV.

"A két tízwattos, rejtett hangsugárzó nem produkál kiemelkedő hangminőséget; aki dinamikára, szépen brummogó basszusra vágyik, az jobban teszi, ha beszerez egy épkézláb audiorendszert."

Maradjunk a realitásoknál, még ha kicsit jobb is netes reviewok alapján mint pár hasonló vékony TV hangzása, egyszerűen borzalmas doboz hangot produkál, több esetben a beszéd érthetősége is jelentősen romlik, amin nem segít semmit a hangszín beállítása. A legnagyobb gond, hogy a talaj felé néz a két pici hangszóró.
Híradó meg retekklubb alatt még elmegy, de filmezésre mindenképpen legalább egy sztereó erősítőt be kell tenni normális hangfalakkal, mert ezek nélkül nagyban romlik az élmény. (vagy persze 5.1-et, kinek mi fér el...)

A TV 3D-je nagyon kellemes, ha normális élő közvetítéssel jön pl. egy focimeccs, akkor még van is értelme a 2D-3D opciónak, elég jól megcsinálja. A rendes 3D része meg magáért beszél.

Mi egy régebbi Pana plazmát váltottunk le erre, simán megérte.

3D módban a TV még kevesebbet fogyaszt, mint 2D módban, ami nagyon érdekes. 35-50W között elvan vígan, a régi meg vagy 180W-t kajált.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Gabesz84


Gabesz84
őstag

a digitális adások felvehetőek USB porton keresztül csatlakoztatott külső adattárolóra, és az időeltolásos tévézés (time-shift) is működik.

gyerekek, ne vezessünk már félre senkit, ebben a készülékben NINCS time shift, és USB-re rögzítés.
Benne van a használati útmutatóban, hogy ilyet csak külső eszköz segítségével tud.

[ Szerkesztve ]

(#8) cintula187 válasza Misser (#5) üzenetére


cintula187
addikt

Oh köszi :D

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9) Gabesz84


Gabesz84
őstag

"Például egészen nevetséges módon a távvezérlőn elhelyezett funkciógombok (play, pause stb.) egyáltalán nem működnek itt"

De működnek, át kell hozzá programozni a távirányítót, kb 3 gombnyomással, mert defaultból a mellé rakott dvd/bluray playert vezérelné.

(#10) aram01


aram01
nagyúr

az a káva ááá,ne vicceljenek már

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) GabenBFG

Vannak pontos infók az input lagról?

(#12) cabii


cabii
tag

Hali,
erősen gondolkozom egy Et50 vagy et5 beszerzésén, illetve szóba jött még a sony NX vagy HX szériája. Ezek nagyjából hasonló áron beszerezhetőek, illetve ugye ez a passzív a legolcsóbb...
Azoknak a Tévéknek milyen a képe ehhez képest? próbáltam már néhány áruházban összehasonlítani őket, de ott annyira elkutymákolnak valamit, hogy nem jött ki soha hasonló eredmény. Elsősorban a 2d-s képminőség lenne a fontos, de ha már van, a 3d se árt. illetve a minél szélesebb formátumtámogatás a beépített médialejátszónál, mert most nem lesz keret egy plusz bluray-t is venni melléjük. Ebből a szempontból a Sony-k milyenek mostanában?
Köszi. ha valaki tud segíteni
Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#13) Abu85 válasza Khelben (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Teljesen normális változás. Lehetett tudni, hogy ez fog történni az aktív szemüveges rendszerekkel. A passzív a tömegek számára kényelmesebb technika. És a tömeg dönt a fejlődés irányáról.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) elefant válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia,

dehát hogy? nekem még sose volt ilyen gondolm a pana tévékkel.

(#15) elefant válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

helo!

de hát az sose volt kérdés, hogy maguk a beépített hangszórók kevesek, de ezt nem is vitatta senki. a lényeg az volt, hogy nincs zavaró sercegés , meg sistergés.

egyébként szerintem egy átlagos felhasználónak (sajnos) édesmindegy, hogy hogy szólal meg a tévé

(#16) CPT.Pirk válasza elefant (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, csak arra utaltam, hogy bizonyos esetekben fel kell emelni a hangerőt, hogy lehessen érteni a beszédet rendesen. Apámnak ráadásul még kicsit zúg is a füle, így ő főleg nehezebb helyzetben van.

A korábbi Pana tévénk még normális vastagságú volt, abba befért normális hangszóró, nem volt ilyen gond vele, azt ő is simán értette.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) elefant válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

áááé értem. de egyébként ennek az öt centis vastagsága (és az is a hangsugárzók miatt) még mindig jóval több, mint a LG vagy a Samu top tévéié....

(#18) Rubinhood válasza Khelben (#1) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

> Azért az aktív 3D-s plazmáktól eljutni a passzív 3D-s lcd-ig szép kis lecsúszás.

A technologiai valtashoz nem tudok hozzaszolni (sosem volt plazmam), de az hogy nem villog a szemedbe 60 Hz-cel, raadasul olcsobb, szerintem elorelepes.

A fuggoleges felbontas felezodese rossz minosegu anyagoknal latszik, amugy nem. En mar rengeteg 3D SBS (side-by-side) videot neztem, es jol neztek ki, pedig ott meg a vizszintes felbontas is felezodik.

Nezz bele pl. ebbe a videoba 1080p minosegben:
Hidden & Dangerous in Stereo 3D
Nekem termeszetellenesen kozel kell hajolnom ahhoz, hogy latszodjon barmi kulonbseg.

(#19) epityesz


epityesz
aktív tag

Kösz,jó cikk........... :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#20) Khelben válasza Rubinhood (#18) üzenetére


Khelben
nagyúr

Noha a kép minősége ideális beállítások mellett nem rossz, a saját fejlesztésű IPS Alpha panelekkel megtámogatott Pana LCD-k szintjét nem éri el, hogy a plazmákról ne is beszéljünk.

Ennyi. Nekem még mindig a (2D) képminőség a lényeg egy tv-n, nem a sallangok. Abban meg ez sehol nincs. Persze az egyszeri tv vásárló úgyis megveszi, mert a juronixban elmondja neki az eladó, hogy a plazma sokat fogyaszt és beég. :DDD

(#21) Gabesz84 válasza elefant (#14) üzenetére


Gabesz84
őstag

Manualból:

(#22) Gabesz84 válasza Khelben (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mediamarktban volt egymás mellé téve ez, és egy ugyanígy alsó kategóriás pana plazma.
Nekem ennek a képe jobban tetszett, mert a plazma villogása látható volt, hiába az állítólagos 600Hz, valamint a plazma képe zizis volt, ugyanarról a forrásról hajtva (több plazmát is néztem, ez valami plazmás sajátosság lehet hogy hangyázik). Emellett akármit nyomogattam rajta, nem volt számottevő különbség a feketéjük közt, az LCD fényereje meg nagyobb (világos a nappalim).
Tény, hogy a plazmának a színei élethűbbek, leginkább a bőrszín, de nem annyira számottevő. Ezzel együtt tudok élni :)

Egyébként a plazma sokat fogyaszt :DDD

(#23) Cifu válasza Gabesz84 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ehhez még csak annyit tennék hozzá, hogy a HDMI CEC lényege ugye pont az, hogy egy távról lehet irányítani a TV-t, Média/DVD/BR/(HD-DVD) lejátszót, erősítőt. Vagyis a videovezérlő gombok már akkor feltűntek a TV távirányítókon, amikor még az USB csatlakozók közelébe nem voltak a TV-knek, nemhogy beleépített médialejátszó... :)

Ez persze csak megjegyzés, a cikk amúgy színvonalas, gratula! :C
Jó dolog ez a színkalibrátor, kár, hogy az átlag otthoni user sose fog ilyet venni, a gyártól meg meg se próbálják sokszor színhelyesre kalibrálni a TV-iket. Legtöbbször még a csúcsmodelleket sem... :\

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) elefant válasza Gabesz84 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia!

köszi a manuált, de ezek a hozzám küldött dobozokból általában hiányoznak :DDD

(#25) Cifu válasza Khelben (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

...és a plazma vs. LCD örök vita lángjai ismét felcsapnak... :)

Azért a cikk elejét érdemes elolvasni: még a Panasonic, akik nem is olyan régen még szabályos médiahadjáratot folytatott a plazma technológia (vélt vagy valós) fölényének propagálására, immár szintén első sorban az LCD technológiára fekszik rá.

Sorban dőlnek ki a plazma egykori nagyágyúi, a Pinoeer már eltűnt a TV piacról, a Toshiba és a Hitachi is kiszállt, és csak LCD-kkel foglalkoznak, stb...

Tán valami van e mögött, nem?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) madgie válasza Cifu (#25) üzenetére


madgie
titán

Betamax vs VHS esete? :D

(#27) Cifu válasza madgie (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Irónikus hasonlat. A Betamax és a VHS illetve a V2000 csatájában az olcsósága és hosszabb felvételi (lejátszási) idő miatt győzőtt a VHS, majd terjedt el, és szorította egy szűk szegmensre vissza a BetaMax-ot, illetve nyirta ki a V2000-et.

Én sem vitatom el a Plazma erényeit (homogén fényerő, mély fekete), sőt, személy szerint a mai napig a Pio Kuro sorozatú plazmák az etalonok nálam képminőségre. De mindent összevetve mégsem tud a plazma versengeni az LCD-vel, és nekem sem volt soha annyi pénzem, hogy Pio plazmát vegyek magamnak. Az olcsóbb plazmák pedig nem voltak versenyképes alternatívák számomra az LCD-kkel.

A piac pedig kegyetlen, és akárhogy is nézzük, a plazmáknak nem csak erényei vannak, hanem mint mindennek, megvannak a maga hibái is...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) madgie válasza Cifu (#27) üzenetére


madgie
titán

Én úgy látom ,hogy itt is az olcsósága miatt nyomja le az LCD a plazmát. Tavaly bepróbálkozott a Samsung a plazma "olcsósításával", nem túl nagy sikerrel, idén kicsit vissza is álltak az árak... drágább a plazmát előállítani, kevesebb árréssel lehet elpasszolni, az LCD hozzá képest filléres dolog.

Persze a tévedés jogát fenntartom :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Cifu válasza madgie (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért, a plazmának nincsenek hibái szerinted? Vibrálás (egyénfüggő, van, aki észreveszi, van, aki nem), a beégésre való hajlam, a jellemzően magasabb fogyasztás, és a legtöbb típusnál ugye a jól tükröződő üveglap a képernyőn.

A vevők egy része tapasztalat alapján dönt, és hiába tökéletes a plazma egy elsötétített szobában való filmnézésre, a legtöbben napos, kivilágított szobákban használná a kedvenc vetélkedő vagy TV sorozat nézésére. Ott meg egy matt képernyős LCD TV (mert ugye ott is vannak tükörnek beillő (amúgy a képminőségre pozitív hatású) bevonattal rendelkező típusok) a hétköznapi használatra ezerszer jobb. Szintén rossz tapasztalat a beégés kérdése, és hiába egy olcsó, belépő kategóriás LG plazmánál tapasztalta ezt, ha utána a rossz élmények miatt alapból letesz arról a delikvens, hogy még egyszer plazmát vegyen, amelynél esetleg a beégés kevésbé jellemző.

Szóval pro és kontra vannak érvek. Ugyanúgy, ahogy a BetaMax is elvi szinten jobb képminőséggel rendelkezett - laborban, ideális körülmények között. A való életben a TV-ről felvett minősége viszont a legtöbbször az átlagos minőségű felvevőkkel már korántsem volt látványosan jobb, mint a VHS-é. A vevők pedig még tovább fokozták ezt - a VHS-nél is élből ráugrottak az LP módban, felezett sebességgel és rosszabb minőséggel való felvételi lehetőségre. De egy 120 perces kazettára máris 240 perc fért... Miközben a SuperVHS, ami jobb képminőséget nyújtott, alig volt eladható. Ilyen a vásárlók igénye, a piacnak pedig azt kell lefednie...

A plazma technológia egyszerűen nem tud a vevők többségének olyat nyújtani, ami miatt az mellette döntene. Az LCD TV-knek is vannak hibái (és erényei is, bárki bármit mondjon), a vevők pedig úgy látják, hogy az LCD-k jobb kompromisszumot nyújtanak, mint a plazmák (mert az is kompromisszum, akárhogy is nézzük).

Ez az én személyes véleményem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) madgie válasza Cifu (#29) üzenetére


madgie
titán

Ezeket mind aláírom, van hibája és előnye mindkét technológiának. De amíg egy átlag MM-ban, vagy egyéb "vasbótban" 10-ből 9 tévé LCD és az eladó is csak "szamszung_ledestévét" ajánlhat*, addig mit vegyen az átlagember? Nem fog utánaolvasni, ismerősökhöz zarándokolni... vagy ha mégis, akkor is meggyőzi egy jó eladó, ha kicsit is bizonytalan.

Nekem mindegy, ki mit vesz, van itthon plazma, lcd, crt is :))

*: és akkor vissza is kanyarodtunk ahhoz, hogy azon valószínűleg több lehet a haszon a gyártónak és a kereskedőnek is. És ez nem is fog változni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31) blackydan


blackydan
senior tag

Jó, cikk elég hamar teret kapott a passzív vonal, mindenesetre amint lehetőségem lesz megnézem majd élőben is mit tud :K

(#32) Cifu válasza madgie (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Erre annyit tudok mondani, hogy aki egy tartós fogyasztási termék esetén nem veszi a fáradtságot, hogy egy picit is utánanézzen, vagy legalább egy valamennyire hozzáértő ember véleményét kikérje, akkor vessen magára.

Megjegyzem, hajdanában meg az 1024x768-as "HD" 42"-os plazmákat ajánlották a boltokban a 42"-os 1366x768-as, sőt már 1920x1080-as LCD-kkel szemben, mondván, hogy olcsóbb a plazma (akkor az volt még). Szóval ennyire én nem sarkítanék azért, hogy a "csakis-a-samsumg-lcd-eladható". Anno ez úgy nézet ki, hogy voltak nagyon minőségi, de nagyon drága japán gyártók (Sony, Pio, Hitachi, Sharp, stb.), és jöttek a Samuk meg LG-k, sokkal olcsóbban, de valamivel (ám nem arányosan) rosszabb minőséggel. A vevők meg döntöttek. Innen nézve igen, az ár dönt. Csak én még emlékszem arra, hogy a Samu volt az, amelyik először kihozott LED háttérvilágítású LCD TV-t, aztán pedig ők hozták ki az első Local Dimming LED LCD TV-t is a piacra.

Az is érdekes vonulat, hogy hajdan a TV-k terén ma már nem emlegetett tajvani ACER volt az, aki megcsinálta az első valódi SMART TV-t (AT3705 MGW), amelynek a hátulján RJ-45 csati volt, és effektíve egy Linuxot futtató számítógép volt beleépítve.

A Samu és az LG volt az első utána, akik beleépítették a médialejátszót a TV-be, és USB-ről lejátszottak videókat (pedig hajdan már ugye volt DVD/TV kombó, szóval nem egy spanyol viasz ez sem).

Szóval oké, leszólja most mindeni.a Samu-t, az LG-t, és isteníti a japán gyártókat, de ne vitassuk el a tényt: azért az innováció terén is letett egy-két dolgot az asztalra a két koreai gyártó, és nem csak az "olcsó árral" nyerte el a vásárlók kegyét...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) elefant válasza Cifu (#32) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

tök jó, hogy mondod az Acert...én annyira vártam, hogy fognak valamikor robbantani a tévé fronton is, de ez sajna elmaradt.

(#34) CPT.Pirk válasza elefant (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezt olvastam én is, hogy még mindig jobb, mint a hasonló "laptévék" hangzása.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) Godefroy


Godefroy
senior tag

"Ki gondolta volna például akár még csak néhány évvel ezelőtt is, hogy a Panasonic az LCD tévékre nagyobb hangsúlyt helyez majd, mint a plazmákra?"

Pl. én! :K

Előbb utóbb be kell állni szél irányba mert a sok vizelet arcunkba csap!

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#36) Cifu válasza elefant (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ötlet jó volt (hálózati médialejátszás), ha innen nézzük, megelőzték a korukat. A másik oldalról viszont nem "Plug-and-Play" elgondolás volt, nem tudtak egy könnyen kezelhető, egyértelmű megoldást letenni az asztalra. Akkoriban a Pendrive-ok, USB-s meghajtók még gyerekcipőben jártak, kellett még 2-3 év, hogy ez elterjedjen, és később a TV gyártók lecsapjanak rá. Az ACER azonban akkorra már kivonult a piacról, pedig ha az MGW-t tovább gondolják, és sikerült egy ergonomikus, felhasználóbarát rendszerré alakítani, akkor tarolhattak volna.

De az életben nincs "ha". Az ACER megmaradt e téren egy elbukott úttörőnek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) madgie válasza Cifu (#32) üzenetére


madgie
titán

Nem én találtam ki ezt a Samsung szöveget, elég sok műszakis haverom fejébe verték bele a munkahelyen... mondjuk eleve főleg csak azt rendeltek, főleg alsókategóriában.

Az első bekezdésedre meg sajnos saját példám van: az egyik cimborám elég gyakran jár/járt hozzánk, látta, milyen a nappaliban lévő tévém (plazma, de mindegy) képe. Mivel tévét kellett venniük, felajánlottam ,hogy szívesen elmegyek velük, segítek, ha kell. Aztán egy hét múlva hív, hogy vett egy LED-es Samut, nem tudnék átmenni a kalibrálókütyümmel? Vett valami borzalmat, olyan panel van benne ,hogy minden irányból lilás stich-je van, korrigálhatatlanul. Mindezt 180 ezerért, 32" méretben... Így járt a koma, azóta is azt a szép formatervű, de borzasztó képű tévét nézik.

Ezzel nem azt akarom mondani ,hogy az LCD sz*r. Sógoromék 90 ezres HD Ready belépő Samsungja sokkal különb képet ad, mint az a ledes szutyok, pedig tényleg nem nagy szám a sógorék tévéje sem.

(#38) elefant válasza madgie (#37) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hehe, ezek a legjobb sztorik. ilyen velem is szokott lenni, mikor felhív valaki hogy "milyen tévét vegyen?" leülünk, átbeszéljük az igényeket, meg, hogy mennyi pénz van rá. aztán........vesznek valamit "mert ez ledes, és aztmondta az öcsém, hogy az a legjobb. ledtévé"

(#39) Márk


Márk
senior tag

Az a baj, hogy csapból is a led tévé folyik, és ugye széllel szemben nem lehet hugyozni..... :DDD

Az átlagemberek meg simán megkajálják, pedig....

Én személy szerint másfél éve LG 42LH4000 LCD-ről váltottam Panasonic TX-P42G20E plazmára. Nem bántam meg, életem egyik legjobb döntése volt.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#40) Khelben válasza Cifu (#32) üzenetére


Khelben
nagyúr

Erre annyit tudok mondani, hogy aki egy tartós fogyasztási termék esetén nem veszi a fáradtságot, hogy egy picit is utánanézzen, vagy legalább egy valamennyire hozzáértő ember véleményét kikérje, akkor vessen magára.

Pedig az emberek 90%-a pont ilyen. Bemegy a boltba és mindent elhisz az eladónak.
Amikor a tv-met vettem, előtte pár hétig olvasgattam teszteket, megnéztem több helyen, stb., a boltban már csak annyi volt, hogy bementem, odamentem a tv-hez és rámutattam, hogy azt kérem (pana plazma). Míg fizettem meg kihozták a raktárból, 4 különböző eladó próbált rábeszélni samsung lcd-re. :)

(#41) junior11 válasza Khelben (#40) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is a samut nyomták orrba szájba míg ki nem fizettem őket, akkor aztán elhallgattak :D :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#42) MaUser válasza Gabesz84 (#22) üzenetére


MaUser
addikt

MM-ben (meg az üzletek 99%-ában) shop módban mennek a TV-k, amikor a fényerő és kontraszt abnormális szintre van húzva, hogy a nappali fényárban úszó üzletben láss valamit egyáltalán a képből. Amikor először bekapcsolsz egy Tv-t, meg is kérdezi, hogy milyen módban menjen, amit aztán vagy enged átállítani vagy nem. Shop módban a leghitványabb LCD is jobban néz ki, mint akár egy Kuro plazma, egyszerűen ilyen a technológia. Ezért kell elmenni olyan helyre, ahol normál üzemi körülmények között meg tudod nézni őket. ;)

Plazma-nak nem a 600Hz volt kevés, hanem a túlhúzott beállítások miatt már láttad a normál plazma villogást. Normál beállításoknál 99,99%-ra már nem jött volna elő. (Plazma topikban is talán pár ember látja összesen.)

@Márk: Ne is mond, egy ismerős most vett TV-t. Eljött hozzánk mert van otthon egy horror árú Sony edge led, meg egy filléres ősöreg plazma. Megmutogatom neki, hogy mennyivel szarabb a Sony képe (clouding, világító fekete, mozgókép felbontás hiánya, jóval vacakabb kép analóg kábelTV-n, nincs normális automata képarány, stb.). Hálálkodik is, hogy ezt nem gondolta volna. Másnap mégis vett egy Samsung ege led-t, mert hát az eladó azt mondta, meg az mégis csak led.:D Ez a legszebb, látja hogy szarabb, de megveszi, mert az folyik mindenhonnan. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) Cifu válasza MaUser (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megbocsáss, de a felsorolt dolgokból alapból három esetében ("mozgókép felbontás hiánya, jóval vacakabb kép analóg kábelTV-n, nincs normális automata képarány") az elektronika a ludas, nem pedig a megjelenítési technológia. Szóval marad a nem homogén fényerő (amit elsötétített szobában fog az ember észrevenni, jobb TV esetében csak akkor, ha direkt odafigyel) és a nem túl mély fekete (ami szintén csak sötét szobában jön elő).

Szóval olyan indokokat hoztál fel az LCD ellen, amikből három nem a technológiával függ össze, hanem attól, hogy milyen elektronikát pakol a gyártó a TV-be, a maradék kettő pedig esetfüggő probléma.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) MaUser válasza Cifu (#43) üzenetére


MaUser
addikt

Persze és ha az LCD elektronikafüggő hibájától eltekintesz, akkor meg tulajdonképpen már most egy OLED-et nézel. :D Mozgóképfelbontás tudtommal egy LCD-n sem megoldott és nem is lesz megoldva az ár miatt várhatóan a közeljövőben, de ez az LCD-k legkisebb problémája.

Automata képarány nyilván nem a technológia problémája, csak szeretik elfelejteni az emberek, hogy analóg kábeltv esetén amikor össze-vissza képarányban adják a csatornákat a szolgáltatók, a legtöbb TV-n nem tudsz csatornánként képarányt beállítani és nincs normális automata képarány detektálás sem analóg csatornáknál. Hagy nem mondjam milyen döbbent arcot vágott a Sony Center-es eladó, amikor kiderült, hogy bizony a 900.000 TV-jük 2012-ben sem tud ilyet megoldani. :U Mondjuk én sem örültem neki, mert a kisebb TV-ik sem tudják...

Esetfüggő a clouding, meg a világító fekete LCD-nél. :DDD Esetleg ha az eset a horror árú moth-eye Philips. Láttál te már egymás mellett egy középkategóriás LCD-t meg egy bármilyen Pana plazmát? Clouding nélküli LCD-t nem láttam, pedig hidd el 1mFt-ig az összes itthon kaphatót volt szerencsém megnézni. Mondjuk megvenni már nem. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#45) Márk válasza MaUser (#42) üzenetére


Márk
senior tag

Jaja.

kb. 1,5 éve történt.

Nagyapám nézegeti a Tescos, Euronicses, stb újságot, mindenhol a ledes LCD-t nyomatják.

Szól nekem, hogy segítsek már neki választani ledes LCD-t, mert a mostani LCD-je (37 colos Panasonic TX-37LZD85F szerinte sokat eszik (a hátuljára 190 watt van írva, fogyasztásmérővel nézve 100-110 watt között ingadozott), és hogy majd mennyit fog spórolni a kevesebbet fogyasztó ledes tv-vel.

Én próbáltam lebeszélni, hogy nem fogja észrevenni az áramszámlában a változást (egy hónapi áramszámlája 4-5000 Ft, nem értem hogy még ezt is hova akarja csökkenteni), meghogy felesleges pénzkidobásnak tartom a cserét, de Őt nem lehet meggyőzni, köti az ebet a karóhoz, hogy a ledes LCD az milyen keveset eszik.

Jó, akkor mondom mentsük a menthetőt, legyen inkább egy 42" HD Ready Panasonic plazma, mivel csak SD adást fog nézni rajta. (nekem akkor még a 42"-es LG 42LH4000 LCD-m volt, és már akkor vágytam egy plazmára a jó fekete, a természetes színek, a fényerő tökéletes eloszlása, a hibátlan mozgásmegjelenítés és a korlátlan látószög miatt).

Plazma? Szó sem lehet róla, az zabálja az áramot, még többet enne mint a mostani LCD-je. Próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről, hogy a plazmának mindig változik a fogyasztása a megjelenített kép függvényében, illetve hogy a hátuljára írt fogyasztást csak fullra feltekert fényerőnél full fehér képernyővel eszi, hiába.

Végül egy 40" ledes Samsung UE40C5000 lett a dologból. Hazavittük, de igazán jól nem tudtam neki beállítani, viszont csak 50-60 wattot szívott ki a konnektorból, nagy volt az öröm, sikerült a felére csökkenteni a tv áramfogyasztását.

Kb. 3 hónap elteltével kérdezi, hogy "Márkócska, ennek a tv-nek miért ilyen szar a képe?" Mondom neki, azért papa, mert SD adást nézel rajta, és ledes LCD. Azokon az SD adás ilyen mocskosul néz ki, vettünk volna inkább HD Ready plazmát.

Mit gondolsz mit válaszolt rá? Dehát az zabálja az áramot. Mondom neki: "Papa, ha te ezt még mindig így gondolod, akkor nincs miről beszélnünk, akkor nézzed a keveset fogyasztó ledes LCD-t fos képpel."

Még most is azt használja.

Egyébként szerintem borzasztó, hogy az emberek elsősorban azt nézik, hogy az a szerencsétlen tv mennyit fogyaszt. Úgy csinálnak, mintha kb. heti hét napban 24 órát menne az a tv.

Én elsősorban a képminőséget nézem, nem érdekel a 3D sem, a smart rendszer is hidegen hagy, ezért vettem Panasonic TX-P42G20E plazmát.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#46) arty


arty
veterán

egy prohardveren elvárnám, hogy legyen pécés/nativ hajthatóságról info ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) arty válasza Cifu (#25) üzenetére


arty
veterán

tömegigénytelenség :) az átlagvásárló a shop/dinamikusba kapcsolt lcdtévét jobbnak látja a teszkóban, ezért azt veszi.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) arty válasza Márk (#45) üzenetére


arty
veterán

anno apám is így volt vele első fellángolásában ("csak lcd kell!"), szerencsére rá tudtam akkoriban beszélni egy 42PV80-ra... (sd adást néz, sok focimeccset, stb)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) Cifu válasza MaUser (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze és ha az LCD elektronikafüggő hibájától eltekintesz, akkor meg tulajdonképpen már most egy OLED-et nézel.

Szóval szerinted minden LCD TV-t ugyanolyan elektronika hajt, gyártótól és típustól függetlenül? :DDD

Automata képarány nyilván nem a technológia problémája, csak szeretik elfelejteni az emberek, hogy analóg kábeltv esetén amikor össze-vissza képarányban adják a csatornákat a szolgáltatók, a legtöbb TV-n nem tudsz csatornánként képarányt beállítani és nincs normális automata képarány detektálás sem analóg csatornáknál. Hagy nem mondjam milyen döbbent arcot vágott a Sony Center-es eladó, amikor kiderült, hogy bizony a 900.000 TV-jük 2012-ben sem tud ilyet megoldani. Mondjuk én sem örültem neki, mert a kisebb TV-ik sem tudják...

Szóval akkor hogy a Sony nem rakja ezt a featurát bele a saját TV-ibe azt jelenti, hogy az LCD-k sz@rok? Ugye nem rombolom le nagyon a világképed, ha elárulom hogy a Sharp középkategóriától felfele a 2007-es és 2008-as modelljeiben volt ilyen? Ugye a Sharp csak LCD-t gyárt... :)

Esetfüggő a clouding, meg a világító fekete LCD-nél.

Nem egészen ezt írtam. Azt, hogy észrevedd a nem homogén fényerőt és a gyenge feketét, sötét környezetre van szükséged. Namost bármilyen meglepő, az emberek döntő többsége nem elsötétített szobában nézi a TV-jét. Márpedig egy napfényes nappaliban, vagy felkapcsolt lámpájú hálószobában bizony rohadtul nem fog zavarni ez a két jelenség.

Csak közben hozzáteszem csöndben, hogy ugye a local dimminggel lehetséges a 0cd/cm2 fényerő is. Lévén lekapcsolhatja teljesen a háttérvilágítást. Annál mélyebb fekete meg nincs. Az más kérdés hogy ezzel persze a való életben a nem homogén fényerőt támogatjuk...

Láttál te már egymás mellett egy középkategóriás LCD-t meg egy bármilyen Pana plazmát?

Képzeld, még teszteltem is az Avforum.hu-n. És hozzáteszem, hogy a csúcs Pana plazma még mindig nincs sehol a lassan öt éves csúcs Pio Kuro-hoz képest. Csak éppen ismét a fenti állapotot hoznám elő. Amikor teszteltünk, az első időkben csak lesötétített szobában tettük. Aztán hogy-hogynem, mikor megvettem az első LCD TV-met (LG 42LF65), és közben egy Samu plazmát (típust most ne kérdezz) akkor rájöttem, hogy hoppá, a plazma tükröződik, az LCD meg matt, szóval akár verőfényes nappaliban is élvezhető a képe...

Clouding nélküli LCD-t nem láttam, pedig hidd el 1mFt-ig az összes itthon kaphatót volt szerencsém megnézni. Mondjuk megvenni már nem.

Értem, akkor azért megkérdezném: miért nem zavar amúgy képminőségre érzékeny embereket a clouding? Miért nem tudott a Pio sem érvényesülni a luxus szegmensben az amúgy mindenki mást leverő képminőségével? Miért van az, hogy még a Panasonic is (élnék a gyanúval, hogy Pana hívővel állok szemben) belátja, hogy a plazma korszaka szépen lassan leáldozik?

Lehet, hogy az, amire annyira érzékeny a vásárlókör, az nem az, amit a házimozi tesztek folyton kimérnek, és az elvakult AV hívők folyamatosan mantráznak? Mert aki azt állítja, hogy egy amúgy korrektebb LCD TV használhatatlan lenne a nem homogén fényereje miatt, azt körberöhögöm. Átlagos használat mellett (nem elsötétített mozi-szoba, sötét falakkal!) nem fog zavarni egy jó átlagos szintű LCD TV "cloudingja", max. akkor, ha nagyon odafigyelsz. Az meg onnan kezdve nem normális használat, hanem vallásfüggőség.

A TV arra van, hogy élvezd. képminőség terén pedig alant már leírtam a véleményem. A plazmának és az LCD-nek is vannak előnyei / hátrányai. A piac úgy döntött, hogy a plazma előnyei nem homályosítják el a hátrányait. Ha neked személy szerint a plazmák bejönnek, szíved joga.

Csak ne állj neki olyan érvekkel jönni, amiknek semmi köze a megjelenítési technológiához. Márpedig olyasmik, minthogy az analóg adás milyen a TV-n, az leginkább a TV tuner milyenségétől függ, az automata képarány váltás pedig a TV elektronikájától. Szóval semmi, de semmi köze ahhoz, hogy LCD vagy plazma TV-ről lenne szó...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) Cifu válasza arty (#47) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értem. Én nem átlagvásárló vagyok, mégis LCD TV-t vettem és veszek.

Nem egy, nem két, és nem három plazma és LCD TV-t teszteltem, illetve használtam és használok huzamosan. Ha valaki vallási vitát akar csinálni belőle, attól viszont a falnak megyek.

Nem a tömegigénytelenség miatt tűntek és tűnnek el a nagy plazma gyártók. A Pioneer Kuro-k vásárlóközönsége nem a Tesco-ba járt TV-t venni, és nem a Shop mode-ba kapcsolt gagyi LCD TV-k nyírták ki őket.

Kár ezt mantrázni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.