Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dax27


Dax27
csendes tag

Hát, ez az eddigí legpozitívabb teszt amit olvastam róla. :B

(#2) caprine


caprine
aktív tag

Nekem egy LZ6-osom van már több mint egy éve. Én szeretem, amire kell arra tőkéletes, nem egy profi gép, de nem is ebből élek. Egy átlag felhasználonak ezek a panasonikok több mint elégségesek, pláne 10X-es optikával szereltek.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#3) Zsolto


Zsolto
őstag

Képen és papíron szimpatikus ez a TZx-es felfogás, de én továbbra is hiányolom a normális, hétköznapi képeket a tesztekből, jó sok, azonos élességi síkban található apró részlettel középen és sarkokban is. Utca túloldala nappali fényben, merőlegesen fotózva nagylátóval majd ugyanonnan behúzott telével is, effélék. Jó lenne látni, mit fejlődött ez a sorozat a TZ1 óta, amivel talán egy hónapot bírtam ki a zajszűrés erőssége és a mérhetetlenül lágy (homályos) telés fotók miatt.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#4) Champipi


Champipi
senior tag

Komolyan tud zoomolni videófelvétel közben úgy hogy hangot sem veszi le addig?

Na csak azért mert amikor ezek a TZ-k kijöttek tavaly, akkor még csak a TZ5 tudott felvétel közben zoomolni, ez még nem. De akkor ezek szerint akpott egy új firmware-t...

(#5) Flow válasza Champipi (#4) üzenetére


Flow
senior tag

A TZ4 és TZ5 gyakorlatilag ugyan azt tudja, egyszerre is jöttek ki. Minimális különbségek vannak csak ( +1 megapixel, az ebből adódó videó+képi módosult paraméterek, nagyobb LCD.).

Visszatérve az eredeti kérdésre: nem tapasztaltam hangerőcsökkenést videózás közbeni zoomkor. Ha teljesen hagtalan dolgot veszünk fel, szinte észrevétlenül duruzsol egy kicsit a motor, de ez a zaj számomra elhanyagolható volt.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Milyen formátumban veszi fel a videókat? És tényleg csak 15 másodperces lehet egy videó? Csak mert ez én régi Kodakom addig veszi a videót, amíg van hely az sd-n.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#7) cotag válasza Champipi (#4) üzenetére


cotag
senior tag

Szerintem tud , már a tz1 is tudta. A videót a tz1 már kártyaméretig rögzített.

(#8) MLaca válasza Ricco_hun (#6) üzenetére


MLaca
őstag

15 PERC videót vesz fel, mert az EU szabályozás ezt teszi lehetővé. Amely fényképező ettől hosszabb mozgóképet vesz fel meghatároztt minőségben, az más adózási, vámtarifa meg Isten tudja milyen adózás alá esik (ha jól tudom).

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#9) Kom-ancs


Kom-ancs
tag

Ez tényleg jó kis gép főleg az tetszik ,hogy videó közben zoom-olok és nem hallatszik be a motor hangja mint a régi Canon gépemnél.Az enyém amerikából van és nincs rajta magyar nyelv.Ezt lehet orvosolni szerintetek?

...van egy lassú de ugrik a cd.

(#10) Zsolto válasza cotag (#7) üzenetére


Zsolto
őstag

Igen - a TZ1-nél azzal riogattak, hogy csak valami turbógyors kártyát lehet használni hozzá, különben nem tudja röccenéstelenül írni a sok adatot. Én egy közepes Sandik Extreme-et használtam, nem volt gond vele. Tuti, hogy a mai TZ-k is legalább azt tudják, mint a TZ1.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#11) Flow válasza Ricco_hun (#6) üzenetére


Flow
senior tag

.mov a formátum (quicktime).

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#12) tothbe


tothbe
addikt

Én egy tz5-re(ami ennek a nagytestvére ugye) cseréltem le karácsony előtt az igencsak kiszolgált kodak ls-t és csak megelégedéssel beszélhetek róla. mindent tud, amit kell, és a képek kifejezetten jók, amiket eddig csináltunk vele. Mondjuk nagyon lassú kártyákkal tényleg volt az elején fagyás és szenvedés, de amióta vettem bele class4-es sdhc 4 és 8gb-os kártyákat, azóta minden megy, ahogy kell.
Ha eseteleg kérdés vagy próba kérés van valamivel kapcsolatosan, akkor irjatok nyugodtan és megpróbálok válaszolni meg kipróbálni a kért dolgokat.

By(e) Tothbe

(#13) Muton


Muton
addikt

rossz fényviszonyok között vajon mit sejt egy ilyen gép? mert a casio s500-am olyan szánalmas képeket készített Rómában a templomokban (mondjuk alig volt ablak és az is színes üvegű) h eldöntöttem: megérett egy cserére. vagy kompakt gépeknél soha sem lesz megfelelő a képminőség és vennem kell egy nagy bumszli dslr-t? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) philoxenia válasza Muton (#13) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt az igazán sötét helyeken még annak is kell állvány.... :U
Esetleg a Panasonic G1 lehet még megoldás, azért a DSLR-eknél jelentősen kisebb és könnyebb, ha az is nagy, akkor a szuperkompaktok, pl. Sigma DP1 vagy a Pana LX3...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15) Flow válasza philoxenia (#14) üzenetére


Flow
senior tag

Egy "sötét" templomban még dlsr-rel is szinte esélytelen állvány nélkül... Esetleg stabival, de megkockáztatom, hogy még az is necces.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#16) philoxenia válasza Flow (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt írtam én is.... :U Egy kép 3,5 MB relatíve sötét templombelső, stabival.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) micro


micro
addikt

Nálunk van a családban egy TZ5, de videózni csak kikapcsolt C-AF-fel (folyamatos fókusz) lehet, mert ha be van kapcsolva, akkor csak keresi a fókuszt. :(

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#18) Muton válasza philoxenia (#14) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm a válaszokat!
úgy látom, h sajnos kezdhetek megbarátkozni a dslr méretével, és nyilván meg is kell ahhoz tanulni fényképezni is :( sok para van ezzel az egésszel

amúgy vagy 5x fagyott le a ff 3.1beta, mire rájöttem, h nem bírja a 3,5 megás képet :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) rumos14 válasza Flow (#15) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy fényerős fix-szel, pl 50/1.7, némi iso emeléssel, képstabis géppel, esetleg oszlopnak odatámasztással sztem lehet bőven állvány nélkül is bemozdulásmentes képet készíteni. persze a fix gyútáv, ami távolról sem nagylátó, eléggé behatárolja a lehetőségeket komponálásnál.

(#20) dni válasza philoxenia (#14) üzenetére


dni
őstag

Az LX3-nál nem lehet valahogy megnövelni a fókusztávolságot? (AZ IXUS 55-öm utódját keresem, de min. 6x zoom átfogást szeretnék nagylátószöggel együtt) Amennyiben lehet, tudtok ajánlani ilyen tele adaptert?

[ Szerkesztve ]

(#21) rumos14 válasza dni (#20) üzenetére


rumos14
nagyúr

tele előtét talán létezik hozzá. bár itt [link] az Accessory-knál nem írnak róla, és az ára sem 2 fillér lehet. bezzeg nagylátó előtét létezik, 18mm-re viszi le a kezdő gyútávot, kompakttól nem semmi!

ha Canon-nál akarsz maradni és nagyobb zoom kell, akkor befigyelhet egy G9 vagy G10 is.

szerk: utánygártott telék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) dni válasza rumos14 (#21) üzenetére


dni
őstag

Ezek az utángyártott előtétek jó minőségűek? Raynoxot ismerem, de ennyit meg nem akarok költeni egy kompaktra.

(#23) philoxenia válasza dni (#22) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az előtéttel már nem biztos, hogy jobban járnál. Próbáld ki valamelyik TZ-t, ha mindenképpen kell a kis méret és a nagy zoom, ha a méret növelhető, akkor UZ kategóriában sok versenyző van már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) dni válasza philoxenia (#23) üzenetére


dni
őstag

Továbbra sincs tökéletes, kompromisszum mentes megoldás.

(#25) rumos14 válasza dni (#24) üzenetére


rumos14
nagyúr

még jó hogy nincs, ha lenne, akkor miért akarnál új gépet venni? ;] természetesen fizikai és gazdaságossági korlátok is vannak, pl. nyilván nagyon tudnék örülni egy 10-300-as f1.4-es obinak, kitobi méretben és max 100e ft-ért :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Flow válasza rumos14 (#25) üzenetére


Flow
senior tag

Kihagytad, hogy legtágabb rekeszen is legyen tűéles, mellbevágó bokeh, VR, SWM, IF, lehetőleg kis szűrőmérettel, fém bajonettel, csepp és porálló... ;] :DDD

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#27) MLaca válasza Flow (#26) üzenetére


MLaca
őstag

tű HEGYES van, penge ÉLES létezik még ;)

http://mlzphoto.hu/

(#28) bluobluo válasza tothbe (#12) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nyugodtan tehetel be tesztképeket amiket csináltál a TZ5 gépeddel!
Kíváncsi vagyok milyen képeket tud a tiéd!
Valahogy nem nagyon hiszek én ezeknek a pixinfó.com teszteknek,meg a többinek, hogy képzaj meg ilyesmi,(kicsit erős túlzásnak tartom!!!!) holott európa legjobb kompakt fényképezőgépéről beszélünk! :U :K
[link]

....de bárkinek akinek van TZ5 gépe, az is tehetne ide tesztképeiből! :K
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#29) philoxenia válasza MLaca (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát... nem mindenki így tudja....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) MLaca válasza philoxenia (#29) üzenetére


MLaca
őstag

szakállas példa erre: "a sz@r finom - több milliárd légy nem tévedhet!". a tűéles olyan kedvencem, mint a "de viszont", a "legoptimálisabb", a "legideálisabb", az "egyenlőre" és még sorolhatnám. nem vagyok a magyar helyesírás csúcsán, de ezeket a kifejezeéseket, írásmódokat messze kerülöm és azonnal ugrom rá. nem mindig a többségnek van igaza. vannak persze nyelvi reformok, asszimilációk, de ezek a fentiek biztos, hogy NEM tartoznak közéjük. (mondjuk lehetne már egy magyar helyesírási reform, pl. a j-ly és hasonló dolgok egyszerűsödhetnének..)

http://mlzphoto.hu/

(#31) MLaca válasza bluobluo (#28) üzenetére


MLaca
őstag

elég csacsi hely lehet ez az európa, ahogy azt a listát olvasom :)

http://mlzphoto.hu/

(#32) philoxenia válasza MLaca (#30) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A tűéles kép már gyerekkoromban is létező szó volt, pedig annak már sok-sok éve /min 30/... :U
Persze csak arra a képre alkalmazható ami pontokból áll.. Az egyenlőre is magyar szó, legfeljebb sokan rosszul használják. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) MLaca válasza philoxenia (#32) üzenetére


MLaca
őstag

attól még lehet valami helytelen, hogy sokan és nagyon rég használják. én gyerekkoromban is hallottam már furcsaságokat (majdnem 40 éve) ;)

http://mlzphoto.hu/

(#34) MLaca válasza MLaca (#33) üzenetére


MLaca
őstag

ja, még egy kedvenc: külöMben :D

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#35) Mamuska válasza MLaca (#33) üzenetére


Mamuska
őstag

Mi ez itt, nyugdíjas klub? :D

(#36) philoxenia válasza MLaca (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hány éves voltál 40 éve? :U Én négy.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37) MLaca válasza philoxenia (#36) üzenetére


MLaca
őstag

-3 :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#38) bluobluo válasza MLaca (#31) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Pedig elég komoly országok vannak benne! :K
.....ha ismered a földrajzt :DDD

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#39) tothbe válasza bluobluo (#28) üzenetére


tothbe
addikt

fogok, csak jutnék már el oda, hogy legalább összeszedjem otthon, mit is lenne jó feltenni, hogy lássátok, mert gondolom a családi karácsony nem valami jó anyag, de majd otthon mazsolázok a többiből, csak egyszer érjek haza még éjszaka előtt.

By(e) Tothbe

(#40) bluobluo válasza tothbe (#39) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok!
Azt hittem elfelejtetted!
Minden nap benéztem, hátha beteszed, de nem sűrűn jársz erre! :B

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#41) tothbe válasza bluobluo (#40) üzenetére


tothbe
addikt

igen, most nagyon besürüsödtek a dolgok, de igyekszem.
Ha van konkrét 5let amit szeretnétek látni, akkor azt is írjátok meg.
Próbálok majd nappali képet kint-bent, éjszakait ugyanígy, makrót és egy hd-video-t, egyelőre ennyi jutott eszembe.

By(e) Tothbe

(#42) bluobluo válasza tothbe (#41) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Köszi!
Várjuk! :)

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#43) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Nem értem mi tart ennyi ideig...
Ne szerencsétlenkedjünk már ezekkel a teszt képekkel!!
Van valakinek TZ5 géppel készített tesztképe? Igen, vagy nem?? :(

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#44) MLaca válasza bluobluo (#43) üzenetére


MLaca
őstag

sztem az tart ennyi ideig, hogy vagy nincs kedve, vagy nem akar senki felrakni képeket.

http://mlzphoto.hu/

(#46) HAL9001


HAL9001
csendes tag

Sziasztok :)

Van egy tz4-em, de elakadtam kicsit. A kézikönyvet és a mellékelt pdf-et kicsit felületesnek értékelem, ugyanis abszolút kezdő vagyok és lövésem sincs az lcd-n fotózás közben megjelenő információs ikonok jelentéséről.
PL: mi van akkor ha zöld a fókusz keret, és mi van akkor ha piros és közben gyakran csipog, mit jelent a kattintás utáni jobb oldali piros villogó pötty, és az azt követő lecsapott sarkú téglalap? :)
Ha volna ezekről valami általános leírás - amit kerestem de nem találtam - kérlek osszátok meg velem!

(#47) HAL9001


HAL9001
csendes tag

[link]

tz4 pics :))

[ Szerkesztve ]

(#48) rumos14 válasza HAL9001 (#46) üzenetére


rumos14
nagyúr

fókuszálásnál a zöld keret azt jelenti, hogy talált fókuszt, a piros meg a csippogás azt hogy ne ilyenkor is exponálhatsz, csak éppen életlen lesz a kép.
a másik kérdésed passz.

(#49) HAL9001 válasza rumos14 (#48) üzenetére


HAL9001
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Közben visszamentem az üzletbe ahol vettem, Ők is kb ennyit tudtak segíteni... további megválaszolatlan kérdések még vannak. Komolyabb leírás az lcd-n megjelenő információs ikonokról valószínűleg nincs - ha mégis, még mindig örülnék neki, előre is köszi :)

Közben szétfotóztam az agyam, és annyira meg vagyok elégedve a masinával hogy vettem egy állványt is... pótaksit is fogok :K Meg akarom tanulni ezt a gépet mihamarabb, és magát a fotózást is. Bármilyen információt nagy étvággyal magamévá teszek, és minden segítséget megköszönök.

Pull it, sir

(#50) exx


exx
tag

Jó kis gép. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.