Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Használd egészséggel a gépet, azt szabad tudni neked mennyiért sikerült megvásárolni? :R

https://vertigostore.eu

(#2) Benőke


Benőke
őstag

Ami számomra homályos maradt az hogy mennyit bir a gyári aksija.

Szerintem az egész digitális fotózásnak ez a rákfenéje, mert bár klasz a modern aku, de érzésem szerint nem erőltetik túl magukat a nagyobb kapacitású aksik használatával, így a ceruza aksis megoldás még mindig jobb. Ez persze főlleg nagyobb gépeknél jelentős különbség ahol 4db ceruza aksi is befér. A páromnak épp haldoklik a fényképező gépe, és nőként a kisebb zsebben horható darabokat preferálja. A Pana mindig is jó gépeket csinált úgy nagy általánosságban. Mikor magamnak kerestem gépet a pana és a Canon maradt mint fő kiszemelt de a Pana olyan gyorsan megszívta a gyári aksit hogy alig 150 képet tudtam vele csinálni. A Canonnal meg 2x tele lövöm a 2gb -os kártyámat ez cirka 1300-1400 kép és még akkor sem merül le feltétlenül a 4 aksi... Szóval mennyit bir ez a kis gép? :)

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Használd egészséggel, nekem is Pana gépem van. Szerintem nagyon jól választottál. Azt meg szabad kérdezni, milyen gyártmány? (még japán, vagy már kína)

szerk: ja, már látom...

[ Szerkesztve ]

(#4) kételkedem válasza kelzsoca (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Baráti, 20k áron ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) sto1911 válasza Benőke (#2) üzenetére


sto1911
veterán

En nemreg vettem Canon SX 200-at, az akkujat eddig 3-4x tolthettem fel. Elsore nagyreszt vaku nelkuli kepeket lottem, ugy 1 toltessel 330 kepet sikerult kesziteni. Mas alkalommal allatkertben fotozva (rengeteg ki-/bezoomolas, parszor vaku) kb. 270 korul sikerult. Egyebkent en is az AA akkuk hive vagyok, de ilyen aron es tudassal nem tudtam venni AA-s gepet.

A cikkiro valoban leirhatna eziranyu tapasztalatat, es hajra Kisvarda! :)

(#6) kételkedem válasza Benőke (#2) üzenetére


kételkedem
addikt

Elvileg 300 db képet bír. Egy hete vettem, akkor feltöltöttem, kb 150 képet csináltam azóta és az akku jelzőből most ment le az első csík. Szerintem ez nagyon felhasználás függő. Ha vakuval folyamatosan fotóznék egy est partyn, akkor lehet, hogy 150 fotót sem bírna :N
Viszont ha nem akarok egy nyaralás minden napján száz képet csinálni, akkor lehet, hogy egy hetet kibír feltöltés nélkül.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7) kelzsoca válasza kételkedem (#4) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyiért teljesen korrekt a masina, jó vétel volt :)

https://vertigostore.eu

(#8) Zirowe válasza kételkedem (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudok mondani egy extrém példát:casio ex-z1080 típusú gépemmel, amiben 1300 mah akksi van, több, mint 1400 vakus képet csináltam többször is egy feltöltéssel (8gb-s kártya, max felbontás, max minőség, mindegyik kép vakus volt, egyedül annyi könnyítés volt, hogy mindegyiket a 3x-os elsütéssel csináltam, tehát egy hosszú benyomással 3 képet lő el, de a vaku is hosszabb ilyenkor).

Azóta sem találok olyan gépet, ami ilyen teljesítményt tudna nekem felmutatni! :DD

Egyébként van egy olcsón eladó kodak m340-es gépem, ha már "vetélytársnak" van feltüntetve, hátha vkit érdekel :P :DD :D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A 8k HUF-os elem+töltővel vitatkoznék. Itt a PH apróban olcsóbban lehet kapni Energizer/Sanyo, stb. töltőt és elemet.

nekem a conrad a tipikus lehúzós áruház példája.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a bemutato, jo kis gepnek nez ki :)

"There is nothing permanent except change"

(#11) kételkedem válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


kételkedem
addikt

Biztosan lehet venni olcsóbban töltőt, sőt akár ceruza akkuval együtt is lehet venni 4 000 Ft-ért is. Azonban ha benézel az Akkumulátor töltőt digit. fényképezőgéphez, de milyet? topicba, akkor egyöntetűen ezt a töltőt ajánlják.

A korábbi Kodak fényképezőm nem szerette a ceruza akkukat. A ceruza elem névleges 1,5 V feszültségéhez képest a ceruza akku 1,2-1,3 V feszültségű. A fényképező teljesen feltöltött akkukkal is kb 5 vakus kép után jelzett, hogy lemerült az akku, majd kikapcsolt. Csak most hallottam róla, hogy ez Kodak sajátosság.

Én évente 2-3 alkalommal vásárolok a Conradtól, nekem jók a tapasztalataim.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#12) szombatitomi válasza kételkedem (#11) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nekem Fuji Finepix A370-es géppel is ez volt.

Jó írás, jó gép!

(#13) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis gép használd egészséggel. Én nem régiben vettem egy pana FS10-et. Eddig megvagy vele elégedve. :R

(#14) Mazsika


Mazsika
őstag

én most vettem egy samu pl60-at, az is liion akksis, és eddig járok 250 képnél és egy csíkot sem ment le az akku töltöttség jelző a háromból! szerintem azt se rossz, én meg vagyok vele elégedve, főleg hogy bolti ár feléért jutottam hozzá újonnan! :DDD

Dáccsika

(#15) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Jó kis masina, ilyen áron különösen,bár én Canon párti vagyok. :)

(#16) ray2245


ray2245
csendes tag

Ha jól értem akkor az 1/2.5" -os képérzékelőt te a pozítív tulajdonságok közé soroltad?
Ugye tudod, hogy a második szám minél nagyobb a képérzékelő annál kisebb, tehát az 1/2.3" -os érzékelő jobb.
A töltő 15k-ért meg baromság, mikor a topicban érdeklődsz tudatni kéne, hogy milyen felhasználásra kell.
Én ezt használom, 350 kép vakuval simán, még akkor is ha előtte fél évet állt a fiókban.

[ Szerkesztve ]

(#17) kételkedem válasza ray2245 (#16) üzenetére


kételkedem
addikt

A töltő nem 15k, hanem 9. Ugyan ott lehet 35k töltőt is venni. egyértelmű, hogy a felhasználás és a pénztárca határozza meg, hogy milyen töltőt veszel. Egy ultragagyi 1500 Ft-os töltő is képes feltölteni az akkut.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#18) eastsider válasza Luigi26 (#15) üzenetére


eastsider
nagyúr

szerintem ilyen szappantartóból majdnem mindegy milyet veszel :)

(#19) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nahát az első tesztép ismerős :)
Barátnőméknek is ez van és ők is nagyon meg vannak vele elégedve. Szvsz jó választás volt, sok kellemes pillanatot örökíts meg vele

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) peti_s


peti_s
addikt

Nem tudom mért erőltetik ezeket az akkus fényképezőket. Sztem sokkal jobb a ceruzaelemes verzió. Abba is lehet tenni ceruza akkut, ha kifogy, vagy tönkremegy bármelyik boltban kap az ember másikat. Plusz, hogy ha nem vitt magával az ember eleget, de még szeretne csinálni 1-2 képet, vehet sima elemet is bele a sarki boltban. A Fuji termékei szimpatikusak nekem ebből a szempontból.

Szerk.: Én sem vmi hűdeszuper töltőt használok, sztem nagyobb a hangsúly az akkun mint a töltőn.

[ Szerkesztve ]

(#21) kételkedem válasza peti_s (#20) üzenetére


kételkedem
addikt

Mind a két megoldásnak van előnye és hátránya is. A gyártók azért erőltetik, mert így töltőt és akkut is el tudnak adni, ha az eredeti akku bedöglik, akkor újra akkut kell venned, amit jó eséllyel ők gyártanak.
A saját akkuban az a jó, hogy nem kell vacakolni az elemmel, tölthető ceruza akkuval. Vettem már olyan Duracel ceruza akkut, ami csak néhány hónapig bírta, aztán kuka. Töltőből kb a negyedik megy tönkre. Volt olyan, ami nemes egyszerűséggel leégett...
A saját akku hátránya, hogy ha olyan helyen merül le, ahol nem tudod feltölteni, akkor nem tudod pótolni ideiglenesen néhány ceruza elemmel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) peti_s válasza kételkedem (#21) üzenetére


peti_s
addikt

Jaja, mondjuk én az utóbbi miatt paráznék. :D Ám nekem egy 6-7 éves töltőm van, és a mai napig tökéletesen ellátja a feladatát, pedig az olcsóbbak közül való volt. :) ( MW 398GS ) Ám egy új akku pl. a te gépedhez mibe kerül?

(#23) kételkedem válasza peti_s (#22) üzenetére


kételkedem
addikt

DMW-BCF10E van benne eredetileg. Ezt jelenleg 7 és 14k között találtam webshopokban. Az utángyártott 4-8k között van

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#24) peti_s válasza kételkedem (#23) üzenetére


peti_s
addikt

Kössz az infót, kívánom hogy sokáig jó legyen a gyárival. :) Ám a teszt jó lett, szebb képet csinál ez mint az én LS80-m. :)

(#25) Napfénysüti

Használd egészséggel a gépet!
Mi most vettünk egy Panasonic DMC FZ-38-ast. Szerencsére ez japánban készült. Eddig nagyon jó.
Egy FZ-3-as meg van már a családban jópár éve. :K

Més que un club!

(#26) madgie


madgie
titán

Jól értem, hogy egy fényképezőnél az fontos szempont, hogy 1500 képet csináljon egy feltöltéssel? Minek? Annyi képet az ember egy kéthetes nyaraláson sem lő, ha ésszel nyomja a gombot, nem izomból.

(#27) Peethy


Peethy
őstag

Használd egészséggel! Jó kis gép, húgoméknak van most ilyen, jól szolgál :)

Nem kötekedésképpen, de a cikkben azt írtad, hogy az is meggyőző volt, hogy 1/2,3" helyett 1/2,5"-os volt a szenzor. Becsapós, de ez azt jelenti, hogy ebben kisebb a szenzor. Persze ez már nagyon szőrszálhasogatás, csak megjegyeztem :B

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.