Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waverider


waverider
senior tag

:R :R :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#2) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

jelölöm ;) (olvasásra)

Öntörvényű Sünmalac

(#3) ArchElf


ArchElf
addikt

Őőőőő :U

:K

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#4) jaja1981


jaja1981
addikt

Én nem olvastam végig, de az eddigi Guga jobb volt.
Ez elég beteg szerintem.

(#5) Lewzke válasza jaja1981 (#4) üzenetére


Lewzke
őstag

Lehet, hogy nem erre számítottál, de nem beteg írás, ez egészséges.

(#6) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Maxi thx. Kalandor :D
Bocs a kései válaszért, most is sietek tovább, majd este.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

nem ciki. végre valami értelmeset olvastam. jó tudni, hogy vannak még, akik az eszükön kívül a lelküket is használják. bárcsak ne feledkeznék meg erről óráról órára :) majd igyekszem :)

Öntörvényű Sünmalac

(#8) gtasystem


gtasystem
őstag

eddig is az volt a véleményem hogy rádférne egy kis teológiai továbbképzés, de ezek után már kifejezetten javaslom, még mielőtt elfajul a dolog és orvosi esetté válik.. :D
szerintem keress egy papot és beszélgess el vele az élet dolgairól.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#9) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Na nyitok egy sert sedrek egy spanglit berakok valami jóféle black mötált :D és olvasom is.
Addig is 666

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#10) Stirlitz válasza jaja1981 (#4) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem rossz ez, csak más. De ettől még igazad lehet abban, hogy az eddigiek jobban tetszettek.

(#11) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

"A madarak Istennek élnek?"
Így nem stimmel: a keresztény hit egyik setét pontja, hogy a szentírásaiban nem törődnek az állatokkal, tanaik szerint az állatoknak nincs lelke, ezért érdektelenek. A fent idézett mondat töprengésre gerjeszt, ez jó, de ellentétben áll a keresztény hittételekkel, ez is jó. Kösz.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#12) kzoard


kzoard
csendes tag

Guga, időhiány miatt majd éjszaka írok egy hosszabb választ, mert nem tudom pár szóban megírni, hogy mit olvastam az írásodban.

(#13) finest


finest
őstag

"Rendőrök kijöttek, nekik muszáj volt azt mondani, hogy nem láttunk semmit, későn érkeztünk, különben évekig járhattunk volna a bíróságra tanúként. Hol az igazság? Isten ilyen?" - Hallod, a hazugságot elnézi isten, vagy azok, akiknek nekimentek nem érdemelték meg, vagy akkor még nem hittél istenben? :U

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#14) Lewzke


Lewzke
őstag

guga, nem tudom miért de ezzel az írásoddal Hamvas Bélára emlékeztetsz. :R

(#15) kzoard


kzoard
csendes tag

Na tehát.
Az elmúlt hónapokban ez volt a legjobb írás, amit olvastam. Mármint sajnos az egyetlen, ami gondolkodtatott. Ha nem is elgondolkodtatott, de legalább gondolkodásra késztetett.
Mostanában nem találtam az RSS olvasóban az írásaid, múltkor eszembe is jutott, hogy mi lehet veled, hogy nem látom a sok leborulós szmájlit, az istenvagyguga, mégilyet jellegű hozzászólásokat, amiket nem hiányolok. Sokszor felmerülnek bennem is a hasonló jellegű kérdések, de valahogy a végeredmény mindig az, hogy Istennek van igaza. Előbb vagy utóbb, de inkább utóbb, mindig megértem, hogy akkor és ott miért nem lehetett. Pedig annyiszor számon kértem már rajta, de a Jóisten csak teszi a dolgát és vezet az utunkon. Egyház, hithű magatartás, templomba járás, a körítés, aminek megesik, hogy nagyobb a kára, mint a haszna. Szerintem legalább is nincs sok értelme. Jobb, ha az ember saját kapcsolatot épít ki a Jóistennel. A Jóisten a hit bennünk, aki életben tart minket, ezért ha nem futamodunk meg az élettől és nem dobjuk el magunktól – elvégre a szülők, a gondviselés is úgy gondolta, hogy megadja a lehetőséget, élni ebben a világban – akkor jobb ha megbarátkozunk vele, megbarátkozunk egy saját világképpel, az életről alkotott nézettel. Ebben a nézetben pedig ott lesz valami, amit nem fogsz tudni meghatározni, de okot ad arra, hogy élj, és ez a Jóisten valamilyen formában. De mivel találkozol olyan kérdésekkel, amikre nem adja meg a Jóisten a választ, ezért elkerülhetetlen, hogy megkérdőjelezzük a létezését, a helyességét. De Ő újra és újra bebizonyítja.

(#16) (ÉN)közPONT válasza gtasystem (#8) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Az OPNI-t bezárták :)

Hát érdekes írás ....,de nekem elég volt az Avatar tegnap :O ...maradok a Black Metálnál én is :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#17) guga


guga
Közösségépítő

Na végre gép elé kerültem :DDD
Uhhhh, black metal, nem is rossz ötlet, van egy valag MP3 elmentve, jobbnál jobbak. King Diamond megteszi, vagy Venom? Venomtól van eredeti koncert dvd-m, brutális pénzért vettem, ma már inkább torrentbótba vásárolnám meg, de akkor, amikor én ezt megvettem még nem vót torrentbót :DDD

Nahhh, válaszolok egyesével mindenkinek. Csak még kiválasztom, hogy melyik zene püfögjön a kidörgőből ;]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) guga


guga
Közösségépítő

Végül Mercyful Fate lett :DDD az is King Diamond, bár ezt nem sokan tudják.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19) guga


guga
Közösségépítő

waverider! Megtisztelő, hogy elolvastad :D

{Zodiac}! Szintén maxi thx.

ArchElf! -II- (ismétlőjel :DDD) tudom, gyenge poén.

jaja1981! Olyan, hogy eddigi guga, meg onnantóli guga nincs és nem létezik. Valamikor volt, olyan, hogy sinentúli és ha bement a kocsmába, diszkóba egy sinentúli, akkor megverték, hogy tudja hova tartozik :DDD de engem soha senki nem fog megverni azért, mert eddigi guga vagyok, vagy vegyük gombócartúrosra? Eddigi guga, tavalyi guga, kerek guga, töltött guga, nugátos guga, csomagolt guga, megkezdett guga :DDD kb. ennyi értelme van az eddigi gugának. Minden ember élete, így a tiéd is arról szól, hogy ha visszanézed magad, akkor remélhetőleg fejlődést tapasztalsz lelkileg.

Lewzke! Nem találom a seggnyalós szmájlit :DDD

{Zodiac}! Áhhh, ha az előbb látom, hogy később is kommentelsz, akkor összevont (neszopjukittegymásfaxát) szmájliban részesítettelek volna :DDD a black metal elvette az eszem :DDD egyébként hja, köszönöm, nem könnyű olvasmány, és ha valakinek alacsony az ingerküszöb, akkor hamar a jobb felső sarokba kattint.

gtasystem! Ha belecsipegettél volna a 10 részbe, akkor sok helyen vázoltam, hogy rengeteg pappal beszéltem már és próbálkoztam. Gondolod, hogy Isten, aki megteremtette ezt a világot, amiben te is élsz, az iskolában oktatható? Mondok egy hülye példát. Nekem van két fiam, iskolába nem azért járnak, hogy rólam tanuljanak. Megszülettek és a velem való együttélést sem oktatni, sem megtanítani, sem vizsgán megkövetelni nem lehet. Már pedig a papok ezt csinálják, vizsgáznak Istenből, aki egy élő lélek. Mennyire hülye dolog lenne a két fiamat elküldeni vizsgázni belőlem :F

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) guga


guga
Közösségépítő

Mindjárt folytatom, csak elcsábulok :DDD asszony küldött egy kis kolbászpörköltet (paprikáskrumpli) a műhelybe a kisebbik fiammal.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) guga


guga
Közösségépítő

Brutális eb! Egészségedre!

Nem tudom hány éves vagy, nem is szeretném megsaccolni, de megtisztelő, hogy provokálsz, csak nem tudod kit és miért :D

Amikor gondolom annyi idős voltam, mint most te, de lehet tévedek, egy a lényeg, voltam én is pubertás korszakban, amikor pattanásos volt a hormonoktól a képem. Volt egy baseball sapkám, ilyen okker, az volt rajta, hogy SZAR AZ ÉLET ETELKA. Én nem beraktam egy black metalt, hanem black metal bandában játszottam :D anyám nem mert belépni a szobámba, mert tele volt hidrogénperoxiddal lemaratott állati koponyákkal. Kecske, kutya, stb. Amit a dögkútból kiszedtem, tele volt a szobám fordított keresztekkel és elég borzasztó dolgokkal :DDD ha a nagyobbik fiam csinálná ezt valószínűleg azonnal lemondatnám :DDD
Spangli?

Most mit mondjak? Spangliztam 10 évet, de mellé mellette még volt olyan kannásboros időszakom, amikor reggel hatkor már sorban álltam a környékbeli alkeszokkal kannásért és utána nem szúrt a homlokom, majd szipuztam is mellé, ha nem volt pénzem drogra.
De, ha már 666, gondolom azért írtad le, mert vagy nem tudod mit jelent, vagy valami értéket tulajdonítasz neki. Hiszel a Sátánban? Azt gondolod valami hatalmas dolog a Sátán? Jól gondolod és jó nyomon jársz, mert Isten az ember kezébe adta a megteremtett földet, s miután a Sátán legyőzte az embert, az embernek minden hatalma a Sátán kezébe adatott, így most ő a föld ura. Vagy nem így van? ha valaki valakit legyőz, annak minden hatalma a legyőzőre száll. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy nincs Isten. Jézus már legyőzte a Sátánt.

Egyáltalán tudod mi a 666? Miért emberi szám? Mert, a hatodik napon teremtetett az ember. Atya, fiú, szentlélek, ezek szimbólumok. De mindig az 1-es számot szimbolizálják.
Azaz 111 helyett 666. Isten uralkodása helyett a szívünkben a Sátán uralkodjék, ez a Sátán akarata. Nem fogsz meghalni, egyél csak nyugodtan a jó és rossz tudásának a fájáról, a mai napig erre biztat. Te magad leszel az Isten. Ezt jelenti a 666. Egyébként napi használatban van, mint vonalkód.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#22) guga


guga
Közösségépítő

Hja, és a baseball sapkám hátulján, amin az állt, hogy Sz...de már írtam Etelkát, ott díszelgett, hogy 666. Szóval megvan mindenkinek ez a korszak.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#23) guga


guga
Közösségépítő

Stirlitz! Maxi thx. az olvasatot :D

Athanáz9! Van az a közmondás, amit én terjesztek :DDD bemész az erdőbe és vagy szamócával jössz ki, vagy a medve hoz ki ölben. A hozzászólásod jól demonstrálja, hogy milyen az, amikor félinformációkra építed az elméleted. A kereszténységet hagyjuk, mert olyan szinten szakadt ezerágra, hogy bőven megfér benne a mormon, és a jehova meg az is aki böjtöl, meg az is, aki az asszonyt veri aztán gyónja hetente, az asszony meg nem győzi púderezni magát templombamenet előtt, hogy ne lássák a kék foltokat. Erre mondják, hogy nagy az Isten állatkertje. De Isten igazsága csak egyetlen egy van. Isten soha nem mondta, hogy az állatoknak nincsen lelke, vagy idézd, nyilván megtalálod. Inkább leírom, hogy mit mondott. Az állatoknak van lelkük, ahogy az embereknek is. De az emberé felfelé megy, az állaté meg lefelé. Láttál te már macskát, kutyát, baglyot, vagy mezei cickányt Istenről filozofálni, axiómákat gyártani? Minden teremtett állat úgy működik, hogy van benne lélek, akár egy üres vinyóra, ha felpakolsz egy xp-t. Az xp kinézete lehet személyre szabott és működésében, meg a hozzá adott szoftverek tekintetében más és más, de a forrás ugfyanaz, ami települt. Így vannak az állatok. Nincs bűntudatuk egyáltalán. Egy oroszlán soha nem fogja kezét lábát tördelni, mert megevett egy zebrát. De egy ember, ha gyilkol, csak idő kérdése, a tettei visszaköszönnek a saját lelkiismeretében.

Ha tényleg kíváncsi vagy rá, hogy Isten mit mond az állatokról, akkor megkeresem neked.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#24) guga


guga
Közösségépítő

finest!

Nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy nem válaszolok :D
Ennél sokkal nagyobb mocskot is elkövettem az életemben, sőt, álltam már törvény előtt, ültem börtönben. Őszintén megmondom, hogy csodálkozom, hogy miért pont ezt ragadtad ki, mikor sokkal súlyosabb dolgokat leírtam a 10 részben :D

De tudod mit?

Nem tudom, hogy engem vádolsz, vagy Istent, aki nem ítélkezett fölöttem ott és akkor, amikor azt a durva bűnt elkövettem, hogy nem volt kedvem hónapokig bíróságra járni és leléceltem, sőt örültem, hogy nem mi ütköztünk. Egyrészt ezt a bűnt azóta is elkövettem. A-n pengettem, előttem csattantak, hülye barom előzött, nem jött össze, én már tapasztaltam, hogy milyen negyven fokban egy helyben csordogálni órákig egy ilyen buta paraszt miatt, aki megmutatja, hogy a társadalmi ranglétra mely fokán áll. Nem Suzukija van, hanem jó verda és nyomja. Istenem, hát nem jött össze, lehet, hogy bele is döglött, a tököm tudja, láttam mindent, de azonnal nyomtam egy rükvercet, át a másik sáv és szia, csóközön. S képzeld, a föld azóta is forog. Veled s velem együtt. Lehettem volna olyan tisztességes és lelkiismeretes, tökéletes, mint te, hogy megvárom, amíg kijönnek a rendőrök, s tanúskodom, hogy kérem alássan én mindent láttam. Aztán hozza a postás az idézést hónapokig :D

Erre gondoltál?
De mondok még valamit. Szívesen olvasnék rólad ennél többet, arról, hogy esendő vagy, esetleg az életedben ezt és ezt a hibát követted el.

Néha eszembe jut az az apa és anya, akik leparkoltak a kompnál, nyilván pénz miatt napról napra elodázott probléma volt az autó állapota. Elmentek jegyet venni, a pontos történetre nem emlékszem, az autó megindult a lejtőn, a két gyerek a Dunába veszett. Azóta a lakásban őrzik egy polcon a két gyerek hamvait. Nekik micsoda lelki teher lehet ez? Hordozniuk kell napról napra, és mennyit vádolhatták magukat, hogy másképp kellett volna. Az élet egy ilyen történet. Őket mivel vádolnád meg?

Mondok egy örömhírt. Ne miattam aggódj, nekem lesz elég elkövetett bűnöm, amiért Jézus megfizetett. Sőt, nem is te leszel Isten előtt a vádlóm. De, amikor neked magadnak kell ott állni, vajon tudod mi lesz a helyzet? Van, aki időben felkészítsen, vagy improvizálni fogsz?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) guga


guga
Közösségépítő

Lewzke! Előtted már többen lehamvasbéláztak :DDD megtisztelő, bár még nem olvastam tőle semmit, ideje lesz, mert lehet valakit plagizálok, csak nem tudok róla :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) guga válasza kzoard (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mostanában nem találtam az RSS olvasóban az írásaid, múltkor eszembe is jutott, hogy mi lehet veled, hogy nem látom a sok leborulós szmájlit, az istenvagyguga, mégilyet jellegű hozzászólásokat, amiket nem hiányolok.

A zistenvagyguga és a leborulós szmájli nekem sem hiányzik, őszintén megvallom, hogy sokkal szívesebben látok a végén egy olyan reakciót, mint a tied, ami engem is továbbgondolkodásra késztet, vagy visszaigazol, hogy megérte. Kábé ez a magvetés.

Nekem volt olyan heves és azonnal megválaszolandó kérdésem, amire 10 év után kaptam feleletet. Én általában véve az emberek és Isten közötti viszonyban nagyon könnyű helyzetben vagyok. Mert, amilyen kérdések Istennel kapcsolatban az emberekben megfogalmazódnak, bennem ezek hatványozódnak :DDD én sokkal durvább kérdéseket teszek fel magamban Istennek és kérem számon, néha rendesen kétségbe esek, hogy na de gugaaaa :D

Aztán, amikor ilyen sablonos kérdésekkel találkozom, hogy ha Isten létezik, akkor miért hal meg ennyi gyerek :F olyan mértékben meghaladtam ezeket a dolgokat, hogy már kedvem sincs rá válaszolni. Eleve nem azért teszi fel a kérdést, mert választ vár, Istent keresi, s lépcsőfok, majd tovább lép, fejlődik. Hiába válaszolnék neki, Jézus már mondta, hogy senki sem jöhet hozzám, ha az atya nem vonja azt. Ezért szoktam némán tűrni, amikor letérítőznek. Guga már megint térítesz! Isten szabad akaratot adott! Eleve nem lehet senkit megtéríteni, és Isten nem adott szabad akaratot. Ha megnézel egy krumplibogarat, vagy verebet, szabad akarata van? persze, oda repül, ahová szeretne, arra a krumplivirágra, vagy arra a lótrágyára, amelyikre akar. Szabad akarat az ilyen?

Ha a verébnek szabad akaratja lenne, akkor pl. ha én veréb lennék, körbe repülném a földet és mindent megnéznék, nehogy már, ingyen van bakker. De ha tudnál repülni nem körberepülnéd a földet? Mégsem teszi, csak egy bizonyos territórium érdekli, ahol rakta a fészket. A krumplibogárról nem is beszélve, de az sem megy tovább a saját krumplimról, max. a szomszéd ültetvényére, ha le nem permetezi. Hiába tud repülni, mégsem megy. Az embernek hiába van szabad akaratja, maximum Balatonra megy, ahol van akarattya, ez mekkora poén ;] Balatonakarattya :DDD s mindezt egy tányér paprikáskrumpli után :Y mi lesz itt még estig :DDD

Köszönöm, hogy belémláttál :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) Lewzke válasza guga (#25) üzenetére


Lewzke
őstag

Akkor nem vagyok az egyedüli.
Én nem tagadom, ő a kedvenc magyar íróm és nem azért mert abban a korszakban tilos volt az ő műveit nyomtatni és olvasni. Elfogult vagyok, ezt se tagadom le, de ő segített újból megtalálnom önmagam. Itt egy kis ízelítő az írásaiból. [link]

(#28) guga válasza Lewzke (#27) üzenetére


guga
Közösségépítő

Már eleve a cím basszus, nagyon jó. Én a cím ízéből eleve tudom, hogy valaki eminens buzi, vagy az életről fog szólni :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#29) guga válasza guga (#28) üzenetére


guga
Közösségépítő

Mi is az a vallás? Persze ha önök a vallás szót hallják, tüstént lágy feszélyben vannak. A szó iránt való bántóan külső hódolat kötelező. Mindenki legünnepélyesebb faszádját ölti fel. Sem vigyorogni, sem köpködni, sem dohányozni nem ildomos, sőt a nőkön a kivágott ruha is megbotránkoztató. A dolog egy kicsit unalmas, viszont mindenki, nemde? Ásítani nem szabad, csak a végén.

ennyi :Đ sokkal durvábban fogalmaz, nem finomkodik. Na mára felejtsetek el, megyek olvasni :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) guga


guga
Közösségépítő

Micsoda kényelmetlenség! Az ember azt hiszi, hogy a vallásban a legnagyobb bűn a létezés. Azzal, hogy él, az isteni hatóság intézkedéseit állandóan sérti. Létezésében megilletődve és feszélyezve és szorongva lehetőleg hülye és természetellenes magatartást vesz fel, és úgy tesz, mintha nem is létezne. Ezért nem mer vigyorogni és köpködni és dohányozni és hangosan beszélni, és elfogódottan sündörög, és folyton a felvigyázót keresi és óvatos, pedig az új ruha van rajta, és gondosan megmosdott. A vallás ezzel szemben az, amikor kezembe veszem a kardot, és felmegyek a létrára, és ha utamba százszor is angyalok állnak, azokat is ledobálom, és Istenhez akarok jutni. Tilos? A táblát elrúgom. Mi az, hogy tilos? Tilos volt a szeretőmhöz menni, mégis mentem. Tilos Istenhez menni. Ha tízezerszer is tilos, akkor is megyek, mert hozzá akarok jutni. Őrület? Hát jó, legyen őrület, most ilyesmi nem tud érdekelni. Szentségtörés? Bűn? Legyen.

Legnagyobb maxi thx. hogy lehamvasbéláztál, és linkelted, most már értem, kezdem kapisgálni, hogy eddig miért írták, de ez a faszi nálam sokkal hülyébb :DDD sokkal többet enged meg magának és sokkal felkészültebb, meg valószínűleg nem szobafestő volt :DDD

brutális

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#31) guga


guga
Közösségépítő

A vallás az, hogy a dolgokat odáig viszem, hogy fönt reszkessek nyolcezer méter magasságban, és lent forrjak a vulkán izzó hasában, odáig viszem, hogy még a bűn is ellenkezőjére fordul. Az az ájtatos pimaszság, amit a szociális hétköznap vallásnak nevez, parfümös hazugság, amivel Istent be akarják csapni. Ó, én igazán szolid vagyok és illedelmes, és nem is köpködök és nem káromkodom, nem iszom és nem dohányzom, húst sem eszem, templomba járok, és szentbeszéd alatt még sohasem aludtam el, és az az elméletem van, hogy az asszonyhoz csak akkor szabad feküdni, ha gyermeket kívánok, mert az érzéki gyönyör önmagáért bűn. És jó vagyok, főként jó vagyok, vagyis igazán jó és jó vagyok. Én tudom, hogy az Úristen az ilyen vallással mit csinál. Azt mondja az Úristen: Barátom, nem is sejted, hogy én az ilyesmit milyen végtelenül unom. És köp.

;]

Más szavakkal, de ugyanezt leírtam, hogy Isten ezektől az emberektől undorodik a legjobban.
Nahhh, mindegy, nem igazolom magam tovább, inkább olvasok. Eddig azt hittem én vagyok egyedül csak ilyen hülye :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#32) Lewzke válasza guga (#31) üzenetére


Lewzke
őstag

Ezért linkeltem pont ezt a részletet, mert ez hasonlított az írásodra.
A kedvencem tőle a Philosophiae Normalis.

(#33) guga válasza Lewzke (#32) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy darabig elleszek hamvasbélán, még nem tudok róla semmit, az is lehet, hogy már nem él, így nem tudom meghívni egy korsó sörre :D
A nyelvezetéből sejtem, hogy nem mai gyerek, van köztünk vagy 100 év.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#34) Lewzke válasza guga (#33) üzenetére


Lewzke
őstag

Talált. :D

(#35) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Az írásokhoz: :K

Az esetleges túlterhelés végett....ez ugye fakultatív :) csak annak aki szükségét érzi :DDD

+ a felsorolt zenékhez :R :R

+ kolbászpörkölt :))))))) ezt még nem hallottam ilyen formában de haláli ! :K

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#36) ArchElf válasza (ÉN)közPONT (#35) üzenetére


ArchElf
addikt

A többieknek meg:

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) (ÉN)közPONT válasza ArchElf (#36) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ez is jóó :) :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#38) finest válasza guga (#24) üzenetére


finest
őstag

Nyafogsz, h az emberek ilyenek, meg olyanok. Hogy Bánk az ígéret földje volt, múltkor mégis elmenekültél volna. De magad is bizalmatlan vagy, nem bíztál az igazságszolgáltatásban, nem segítettél pedig megtehetted volna.

A keresztényeknek nem egyszerű az élete, tele van választással. A szülők, akikről írsz, nem tudatosan választották a helytelent, ti. a kéziféket nem behúzni. A Te esetedben lett volna választás. A keresztény etikában az indíték a lényeg. A jogrend is erre épül, az emberölésnek is vannak minősítő körülményei, pl. hirtelen felindulás kontra előre kitervelt stb.
Isten az indítékaid alapján ítél meg, nem a tetteid következménye alapján.

Én nehezebb helyzetben vagyok, mert nem hiszek az isteni feloldozásban, ha rosszat csinálok, a lelkiismeretemnek tartozom elszámolással. Nem vádollak Téged semmivel. Az előző tíz részt nem olvastam, ezt a cikkedet éppen megláttam az újonnan frissült témák között. De bármit is csináltál, a motiváció a lényeg, nem maga a cselekedet. Nem is ítéllek el téged, csak furcsállom, h tudod, mikor csinálsz jót, rosszat, mégis a rosszat választod.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#39) guga válasza finest (#38) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nyafogás :F na az az, ami nem áll jól nekem, valami más kontextusban szeretted volna megfogalmazni szerintem :D

Nem is ítéllek el téged, csak furcsállom, h tudod, mikor csinálsz jót, rosszat, mégis a rosszat választod.

Ki dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz? Ott és akkor én úgy döntöttem, hogy nekem az a jó, ha a családdal együtt lécelek onnan a pélóba. Mint már mondottam, senki kutyája kedvéért nem vagyok hajlandó hónapokig bíróságra járni tanúskodni. A kereszténységgel kapcsolatban elég nagy katyvasz lehet a gondolataid között, nem csodálom, mert az egész kereszténység egy hatalmas katyvasz.

Isten pedig nem keresztény :D

Mondok egy erős példát, a Bibliában az egyik legnagyobb jelkép Dávid király, de az előző 10 részben írtam is erről. Megtetszett neki egy asszony, akinek a férje a hadseregében szolgált. A katona felettesének küldött egy levelet, hogy a legvéresebb csatába küldje. A katona meghalt, a feleségére lecsapott, stb. Dávid király egy közönséges gyilkos volt, ahogy Mózes is, aki puszta kézzel agyonvert egy egyiptomit, majd elásta a homokba :D
Aztán József testvérei, aki József álma miatt úgy megharagudtak rá, hogy bedobták a kútba, majd kihúzták és eladták rabszolgának, otthon meg azt hazudták, hogy meghalt :D

Én azt hiszem a végelszámolásnál nem az lesz a legnagyobb gond, hogy leléptem és nem tanúskodtam. Soha nem tennék ilyet, ezentúl is lelépek a bánatba. Nem kívánok sem magamnak, sem másnak balesetet, de egy biztos, én azonnal rükvercbe kapcsolok és húzok el a helyszínről, kivéve, ha segítséget kell nyújtani.

Azt leírtad, hogy miben nem hiszel, azt viszont nem írtad le, hogy miben hiszel. Azt írtad lelkiismeret, tehát legalább arról tudsz, hogy van lelked. Létezhet az szerinted, hogy halálod, halálom után a lelked a te hited szerint megy oda, ahova hiszed, s az enyém is oda megy, ahová én hiszem, vagy mindenkire azonos törvényszerűségek lesznek érvényesek? Ergo igazság csak egy van, vagy annyi, amennyiben hiszünk?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#40) finest válasza guga (#39) üzenetére


finest
őstag

Mivel a Bibliát szokásod idézni, kereszténynek gondollak. A keresztény egy gyűjtőnév, azok tartoznak bele, akik megvannak keresztelve, Jézus és a Biblia tanításai és a bennük foglalt értékek szerint élnek. Mivel a kereszténység azt a kultúrkört is jelöli, amiben élünk, önkéntelenül is beleszületünk abba a társadalmi szabályrendszerbe, ami a tízparancsolatra épül és egyéb nagy kultúrákkal szembeállítva kereszténységnek szoktak nevezni.

A kereszténység híres arról, h szigorúan kettéválasztja a jót és a rosszat. Isten a szétválasztással teremti a világot (föld-víz, férfi-nő, ünnepnap-hétköznap, mennyország-pokol + a parancsolatok stb.), h mélyebben ne is feszegessük, ami pl. szöges ellentétben áll a buddhizmussal, amelyben a fekete és a fehér közt nagyon sok szürke átmenete van a jónak és a rossznak. De nem a Bibliában, Ószövetségben főleg nem. Azzal kapcsolatban, amire Dávid királlyal utaltál, úgy vélem, h sok történet a Bibliába nem azért került bele, mert követendő példa akart lenni, inkább intő példának. Ezzel nem Dávid király kultuszát akarom kétségbe vonni, ne értsd félre, csak arra utalok, h Dávid király hibáihoz mérni a saját gyarlóságunkat, hát nem kispályás húzás.

A lelkiismeretet valami olyasminek gondolom, ami az egyes emberek erkölcséből és saját magukról képzelt, magukból megvalósítani akart énképből jön létre. A lelkiismereti kérdés meg abból adódik, amikor ez az énkép megsérül, mert a róla kialakítani próbált kép összeütközésbe kerül egy döntéssel, vagy cselekedettel. Nem gondolom, h van olyan halhatatlan részünk, h lélek, ill. azt, h ez a lélek bárhova kerül a test nélkül. A lélek számomra a psziché, az énkép. Azt gondolom, h az egyén egyszeri és megismételhetetlen. Ezért igyekszem nem elcseszni túlságosan, ha mégis van valami a halál után, az nekem külön öröm és meglepetés lesz.

Érdekes az utolsó bekezdésben a felvetésed, h a halála után vajon mindenki a saját másvilágába kerül-e? Nem gondolom, h van másvilág. De ha van is, ebben a világban ezzel kell foglalkozni, a másikkal majd a másikban. Mindent a maga idejében. Ha mindenképp nyilatkoznom kell, azt mondom, h mindenkire azonos törvényszerűségek vonatkoznak, legfeljebb nem látjuk azokat át, függetlenül attól, h ki, milyen módon ismeri meg, vagy mit vél hinni róluk.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#41) guga válasza finest (#40) üzenetére


guga
Közösségépítő

Oké :D

Nem sok mindent tudok hozzátenni.
A kereszténységről, Bibliáról alkotott elképzeléseid alapjaiban hibásak, mint ahogy a Dávid királyról kialakított elképzelésed, hogy miért került a Bibliába.

Mindegyik egy minta.

Azt tudtad, hogy a dalai láma sátánista :F ;] sima szabadkőműves, mint Mahatma Gandhi volt. Egyrészt Isten csak egyetlen egy van, ahogy a születésünk, halálunk, életünk is azonos törvényszerűségre épül. Az emberek fejében a hit viszont más és más. Ez a Sátán munkája, mert Isten akarata az, hogy minden ember megismerje az igazságát. A Sátáné meg az, hogy legyen neki sajátja, ami egy teljesen más hitrendszerre épül. Így lehetséges az, hogy minden egyes nagyvallás élén egy szabadkőműves áll.
A piramis csúcsán lévő mindent látó szem pedig az Antikrisztus.

satanic sign :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#42) guga


guga
Közösségépítő

[link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#43) finest válasza guga (#42) üzenetére


finest
őstag

Apám, most értettem meg, h Al Bundy is illuminátus volt, mert ő is félig eldugva tartotta a kezét a gatyájában! :R

Végső soron szórakoztatnak ezek az egyre vadabb összeesküvés elméletek, h a Dalai láma a sátán szolgája, hát ez szenzációs! Őszintén mondom, h ez eddig fel sem merült bennem, meg Gandhiról sem. Szerinted tudok mutatni neked olyan embert, akiről nem bizonyítod be öt perc alatt, h a sátán szolgája? ;) Honnan tudhatom, h én nem vagyok az? Mi van, ha már most is a kocsim kormányába elhelyezett fémszálon keresztül irányítanak?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#44) kzoard válasza finest (#43) üzenetére


kzoard
csendes tag

Ne azt nézd, hogy mit mond a videó. Lehet én értem félre, de guga ezzel azt akarja mutatni, hogy az ember, ha elveszti a saját hitét, akkor hogy uralkodik el rajta az erkölcsi fertő. Ezeknek a videóknak az lenne a célja, hogy egymás ellen hangoljon minket. Szerintem.

Ezért írta guga is azt, hogy nincs értelme mások „hitevesztettségét” hirdetni (rezgünk a só felismerése után).

[ Szerkesztve ]

(#45) guga válasza finest (#43) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nem az én véleményem számít, hanem Istené. Te magad írtad, hogy ő az, aki kettéválaszt. Eget-földet, stb. Isten szerint mindenki a Sátán szolgája, akiben nincs meg Isten igazsága. Na most ha ez tömeges jelenség, a vezetőjük mennyire az? Az már csak + adalék, hogy egy közvetlenül az Antikrisztus által irányított szabadkőműves csoport.

A dalai láma tevékenysége emberi mérce szerint szimpatikus, de nem az emberi mérce alapján ítélkezik Isten.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#46) Gebriel válasza guga (#45) üzenetére


Gebriel
veterán

Ez a megnyilvánulás nem kicsit elvont.. :U

(#47) guga válasza Gebriel (#46) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az lehet :D de nem is ez a probléma, hanem az, hogy igaz vagy sem :D

Emberi mérce alapján elvont, de Isten úgy gondolkodik, mint te vagy én? Partner a naívitásban?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#48) Gebriel válasza guga (#47) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem nyilvánulok meg ebbe a témába inkánbb
Szüleim arra tanítottak társaságban, vallásról, politikáról, sexről ne beszéljek. :D
Szép Napot!

(#49) shaft72


shaft72
tag

Az előző 10 írásod szerintem kiemelkedő volt, főleg őszinteség terén. Lassan már betéve tudjuk az életedet, reggel tanya, tehén itatás, négyesfogat, lakkozott macska, pornókazetta, Guga Bt., kapualjba fosás, Bánk, és még ki tudja, hol folytatódik :D Ez az írásod viszont kevéssé jött át. Jó lenne néhány régebbi stílusú guga, számteches sztorikkal, élet- és emberközeli helyzetekkel. Mi a helyzet a srácokkal, mi van Bánkkal, hogy van a pánikbetegséged? Az olvasók szomjaznak a hírekre :)

(#50) guga válasza shaft72 (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az olvasók szomjaznak a hírekre

Szerintem nem vagyok akkora arc, de legyen, és tzegye, aki ahová akarja, ha túlságosan őszintére sikerült :DDD

Bánk? Már rég elköltöztünk lélekben. Valaki már rég megvette a nyaralónkat, ahová hazaérkeztünk címen nem érkeztünk haza :-d szarok mindenkire, főleg a bánkiakra, nem kéne hogy így legyen, de szarok rájuk. Nincs, olyan hogy bánki, ha valakinek cxsak annyi az értékrendje, hogy ő bánki, az a saját sara, vessen magára.

Jött hozzánk egy idős asszony, hogy vigyük be a férjét kórházba. Megtettük, de elgondolkoztunk róla, hogy miért hozzánk fordult segítségért, s nem a buzi bánkiakhoz, akiket ezer éve ismer, akik itt születtek, és magas énekhangon hirdetik, hogy bánkiak.

Már rég rájöttem, hogy ezekkel a buzikkal nem kell finomkodni, simán szopjon le egytől egyig, ha csak arra tud hivatkozni, hogy ő bánki. Ki a bánatod faszt érdekel, hogy ő Bánkon született? Ez érdemrend? Vagy, hogy zsiráfként itt vett telket? S arra veri a mellét, hogy majd ingyen beengedik Neoton koncertre, s Öcsit meg is várja?

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.