Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nah ez ind szép és jó, csak közben nálunk meg más okok miatt emelkednek az árak. :U

...

(#2) Male


Male
nagyúr

Kb 15 éve figyelem ezeket a híreket... nem nagyon emlékszem olyan időszakra, amikor a memória gyártók nem épp arról sírtak ,hogy milyen szörnyű ez a piac, és hogy túl alacsonyak az árak... valahogy pár cégnek azóta is megéri gyártani :U

(#3) PepeG2530


PepeG2530
csendes tag

Már várom a hírt, h xy Memória gyártónak leégett az 1ik gyára.

(#4) Speederer


Speederer
senior tag

1 hónapja vettem ramot, most megnéztem és ugyanott, ugyanaz 16%-kal drágább, mint akkor volt.
Oké, a forintunk a béka segge alatt van sajnos, de így ez a hír nem mérvadó a magyar embernek.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#5) Abu85 válasza Speederer (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd a jó oldalát. Ha nem csökkennének a DRAM árak, akkor 16%-os drágulásnál is több lenne. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) bluemirage


bluemirage
őstag

Ez a hír nem ránk magyarokra nézve.... khhhmm.... hogy mondjam.... nem csak nem releváns, hanem határozottan félrevezető...
Emiatt én is hiányolom a hírből azt a bizonyos mondatot, ami egy átlag embernek fontos.
Konkrétan: kedves olvasó... a fentebb leírtak nem érezhetőek, sőt egészen másképp érezhetőek a magyar piacon.... elnézést kérünk a félrevezető címért :D

Meliora sunt bono inimica

(#7) Devid_81 válasza bluemirage (#6) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem a hír vagy a cím félrevezető, hanem baj van az országgal ahol élünk.
Bocsánat, próbálunk élni.

...

(#8) Lenry


Lenry
félisten

azt írjátok, hogy azért ilyen alacsonyak az árak, mert túltermelés van.
akkor miért beszélik meg, hogy kevesebbet gyártanak?
vagy az már tröszt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) jerry311


jerry311
nagyúr

Akárhogy is nézem, nem tanulnak a múltból.
Nem az első és úgy érzem nem is az utolsó eset, hogy ész nélkül gyártanak, utána meg a túltermelés miatt nem tudják eladni.

(#10) Solten


Solten
addikt

Nagyszeru, aktualis a bevasarlas... :D

(#4) Speederer: a Ft miatt, itt az UK-ban sosem volt ennyire alacsony aruk...

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Milyen jó, hogy a Forint is a padlóra került, így szart se érünk ezzel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) macilaci78 válasza Lenry (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, gyártsanak évente 1 darabot! Azt mi pézé el lehetne sózni egy mainstreambe! És micsoda kuriózum lenne, mire azonos típusból megtelne a deszka összes ramslotja!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) kpal


kpal
veterán

végre:) bárcsak a procik is így lennének .

(#14) MZperX75


MZperX75
addikt

Na akkor 2Giga rendel! :)

Lenry:

kevesebbet gyártanak DDR3-bol :U ,lehet,hogy tele a raktár!
16%-os ár csökkenés erre utal!

[ Szerkesztve ]

(#15) Tomcat


Tomcat
őstag

Hónapok óta tervezek venni 2*4GB DDR3 2000 kit-et, csak az a bajom hogy jelenlegi kínálatban ilyen kiszerelésben vagy csak 1866-ra van minősítve vagy ha meg is van a 2000 MHz (vagy több) akkor csapnivaló időzítés tartozik hozzá.
Viszont a sima 1600-as 2*4GB-os kit-eknek tényleg nagyon lement ára.

Tomcat

(#16) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Hát mostanában tényleg lejjebb ment a memória ára,az a baj,hogy más alkatrészeknek nem.

06-3o/9759I39

(#17) PCrevRM válasza bluemirage (#6) üzenetére


PCrevRM
tag

Egyetértek. Ez is csak olyan, mint a benzin: azért kell többe kerülnie itt, hogy olcsó lehessen máshol.

We are Outcast Consensus 1

(#18) ErőVarázsló válasza PCrevRM (#17) üzenetére


ErőVarázsló
tag

csak nálunk drágulnak :D

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#19) Balage76 válasza jerry311 (#9) üzenetére


Balage76
senior tag

Azért ez nem egészen így működik.... Ha semmi mást nem veszel figyelembe, csak magát a chip gyártás folyamatát, az is kb 30 nap. Igen, ennyi idő mire elkészül egy. Értelemszerűen a gyártást előre kell tervezni, hiszen az alapanyagok/összetevők beszerzése sem megy egyik napról a másikra. Ha ezt a részét nézed a gyártásnak, akkor egy kb 3-4 hónapos időszakról beszélünk, amikor a gyár már nem igazán tudja befolyásolni hogy mit is gyártson...
Na és akkor mindemellé nézzük egy lépéssel távolabbról a dolgokat: egy gyártósor/gyár megépítése/működtetése dollármilliókba (ha nem milliárdokba) kerül. A legrosszabb ha áll, mert a fix költségeit sem termeli ki, éppen ezért épeszű gyártó ilyet nem is csinál.

Ilyen léptékben már évekre terveznek előre, miközben a világ egyik negyedévről a másikra a feje tetejére állhat. Szóval a terv jó volt, csak közben a világ másképp változott mint ahogy ők gondolták... :)

(#20) Franklin


Franklin
addikt

Valamikor a 2000-es évek elején vettem 32MB SD ramot, 15 ezer ft-ért.Most a 4GB-os DDR3 kerül 6e ft-ba.

Nem kaphatnám vissza azt a pénzt? Inkább DDR3-ast vennék belőle... :-D

(#21) edward2 válasza Franklin (#20) üzenetére


edward2
addikt

96ban az 1000ft/mega az "olcsó" volt.

(#22) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

kár, hogy itt a forint befolyásolja ezt az egyébként kiváló vásárlási akciót... épp most nézegetem én is a ramokat

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#23) yakuza.tora válasza Találtgyerek (#16) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Azért a forintgyengülés előtt a vinyók sem voltak drágák. SATA3-as, 5900-as 2TB-s Hitát vettem 17K-ért boltból újonnan! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#25) Lenry válasza naszvalo (#24) üzenetére


Lenry
félisten

csak amikor már nem marad csak 2-3 gyártó, akkor konkurencia híján úgy fogják emelni az árakat, hogy az már bőven meg fogja ugorni a felhasználók 90%-ának ingerküszöbét

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) yakuza.tora válasza Lenry (#25) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, és ez majd meghozza az újabb szereplőket. :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#27) kisspinyoo


kisspinyoo
tag

:) Akkor most kell venni :D csak hol ? :D

Tisztelet pénz hírnév!

(#28) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag

Hatással van ez az SSD árakra is?

42

(#29) kiskaktusz válasza Adrian Mole (#28) üzenetére


kiskaktusz
addikt

a winyó piacra a Thaiföldön lévő áradás lesz befolyással, de az még egyelőre ismeretlen irányba történik... számunka persze jósolható, ha továbbra is gyengül a forint :(((

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#30) Devid_81 válasza Adrian Mole (#28) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jelenlegi gazdasági helyzetünk miatt minden drágulni fog a magas $/EU árak miatt.

...

(#31) daniele


daniele
aktív tag

Azért 1x8gb szerver ram nem olyan olcsó :U

(#32) MongolZ válasza yakuza.tora (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

Igen, mert memóriagyártó minden sarkon terem.....

(#33) yakuza.tora válasza MongolZ (#32) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem terem, hanem a profit szagára jönnek. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#34) lexandro


lexandro
tag

öröm, bódottá

Robi

(#35) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én tegnap vettem bóótba 10k-ért egy pár ramot:
4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX (KHX1600C9D3K2/4GX) CL9 XMP

(#36) Tomcat válasza edward2 (#21) üzenetére


Tomcat
őstag

Sőt, '93-94 környékén a 386-os és 486-os rendszerekhez szánt SIMM RAM modulok árai inkább a 2000Ft/MB árszinthez közelítettek. Azóta a Forint kb. a harmadát éri mint akkoriban (vagy még kevesebbet) az infláció miatt, úgyhogy mai értéken számolva akkor annyi volt 1MB mint most a 4GB.

Tomcat

(#37) H.Ezredes válasza Devid_81 (#30) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Igen ez alól a memória sem kivétel :S

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#38) Smile8822 válasza RyanGiggs (#35) üzenetére


Smile8822
senior tag

Én ugyan azt a ramot vettem győrben 8k ért ! 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX
2 év garival!

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#39) RyanGiggs válasza Smile8822 (#38) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Lehet az enyém azért volt picivel drágább, mert 10év garit kaptam rá! ;]

De amúgy hiába 1600Mhz-esek, csak 13xxMhz-en tudom használni,
mert a lapom vagy a procim nem bír többet! (P45) :(
Persze nem szomorkodom annyira, majd egyszer egy jövőbeni konfigba jó lesz!
Azért is adtam el a DDR2-es ramokat, és vettem ezeket a DDR3-asokat.
1600Mhz fölött már nem gyorsulnak a játékok, max 1-2 fps-t, ami nem számottevő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.