Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HummeRC


HummeRC
senior tag

Nem tudom, de én sokallom az árát. 200k körüli mezőnyben nekem sok a kompromisszum. Pl: Bt, infra, expresscard, dvi, hdmi hiánya, laptophoz alacsony felbontás. Én nem választottam volna, de persze mindenkinek mások az igényei.

szerk: az ismertető a véleményemtől függetlenül jól sikerült, hasznos tapasztalatokat írt le. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2) DJGABI


DJGABI
addikt

Ez megy több, mint 3 órát az i5-ös procival meg a HD 5470-el? Na ne... Az én Acer 5536G-m ugyan ilyen akkuval, kijelzővel az AMD QL-64-et meg a HD 4570-et 1,5-2 óránál tovább sehogy se viszi.

Azért nem rossz, ha az árból levonjuk mennyibe kerül az oprendszer az a 150-170k egész jó ár egy ilyen gépért. És akkor még ott a többi szoftver, azok se épp filléres tételek. Meg mindez 2,7 kg-ban? Azt mondom nem rossz ez a noti.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Lehetett volna jobban is választani szerintem. Ha már consumer, akkor a Dell kínálatából választottam volna. Amúgy meg innen a PH!-ról egy T500 3 év garral.
Köszi a bemutatót, amúgy szimpatikus a gép.

[ Szerkesztve ]

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk.

"There is nothing permanent except change"

(#5) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ennyiért már notebookot is lehet venni

szerk: a cikk jó, de lényegében csak ez ugrik be, hogy ennyiért tényleg kapni notebookot

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#6) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Jó kis cikk...gratula..

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#7) barnam_


barnam_
nagyúr

Tetszetős gép, nem is gondoltam volna hogy ilyen ár kategóriában már kapni i5-el szerelt masinát. Ami nem tetszik, az a fényes kijelző (tényleg, mi szükség van rá? miért nem lehet olyat beletenni ami nem tükörként viselkedik? :W ), illetve a numerikus billentyűzet, szerintem egy laptopnál nincs nagy szükség rá.

(#8) kpal


kpal
veterán

Jó kis masina a mindennapokban jol jönne nekm is... Jó részletes irás :R ;)

(#9) Napfénysüti

Jó cikk lett. Viszont maga a gép számomra nagyon felemás benyomást kelt.

Més que un club!

(#10) Valed


Valed
tag

hogy fog ez a gép 4 kijelzőt meghajtani, ha csak egy d-sub van rajta?

(#11) Dr_Syrex válasza HummeRC (#1) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

"laptophoz alacsony felbontás"

ezt hogy értetted?
szerintem ekkora képernyőhöz ideális az 1366x768 és az 1280x800, emellett magam is meglepődtem, hogy mióta egy T60-ast használok, milyen jól elvagyok az xga felbontással :) .

egyszer vettem egy 1680x1050-es felbontású HP notebookot, de ki kellett cserélnem egy másikra, mert nem tudtam megszokni ezt a pixelszámot a 15,4-es kijelzőn :(

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#12) #40731136 válasza HummeRC (#1) üzenetére


#40731136
törölt tag

Van rajta HDMI kimenet. Nézd csak meg jobban a képeket. :U

Nem vagyok nagy laptop szakértő, de itt gondolom főként a Packard Bell nevet kell megfizetni, ami garantálja a minőséget. (ha hülyeséget mondtam, akkor sorry.)

(#13) Napfénysüti válasza Dr_Syrex (#11) üzenetére

Multimédiához meg játékhoz ideális lehet de munkához szerintem is kevés ekkora kijelzőn ez a felbontás.

Més que un club!

(#14) benoce válasza Napfénysüti (#13) üzenetére


benoce
tag

Igen, van benne HDMI, ott van a kepen,


akkor elmeselem az ismerosom hogy hasznalja, d-sub-on egy full hd 22" benq, hdmi-on pedig egy T260HD monitor/tv


valoban egy d-sub van rajta, de hdmi-at at lehet alakitani displayportra, emlekeim szerint
Atlona vagy valami hasonlo ceg csinal ilyen cuccost

[ Szerkesztve ]

(#15) Magnum_ válasza #40731136 (#12) üzenetére


Magnum_
nagyúr

itt gondolom főként a Packard Bell nevet kell megfizetni, ami garantálja a minőséget

he? :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#16) Napfénysüti válasza benoce (#14) üzenetére

Mármint 1366*768-as felbontáson használja azt a két monitort? Vagy ezt most nem értem teljesen. :B

Més que un club!

(#17) Chaser válasza DJGABI (#2) üzenetére


Chaser
titán

A te procid 65nm, az i5 32, a hozzájuk tartozó feszültség is eléggé különbözik az intel javára. Itt led világítás van, nálad valszeg cfl...itt ddr3, nálam ddr2, az is többletfogyasztó. Elhiheted lazán mehet ez a gép 3+ órát akuról.
Az árból OS-re max 20k-t vonj le, ha géppel veszed jóval olcsóbb, lehet 15k-hoz közelebb is van.

Aggregátor: Olcsóbban is van i5-ös gép:) i3-as meg már 140k körültől.

Ki/mi szervizeli nálunk a PB gépeket?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) benoce válasza Napfénysüti (#16) üzenetére


benoce
tag

Notebook kijelzot hasznalja az altalad irt felbontasban, a monitorokat(tv) nativ felbontasban hasznalja, dolgozik rajta

[ Szerkesztve ]

(#19) Napfénysüti válasza Chaser (#17) üzenetére

Nem az Acerel együtt van a szerviz? Mert a PB az Acer leányvállalata így gondolom ezt is a csehekhez küldik futárral ha gond van. :U

benoce az már egy elég más eset. Ott azért ott van a két nagy monitor normális felbontással.
Nálunk a cégnél van 100+ laptop(14-14,1-es méretűek) és én például agybajt kapnék ha a munkámhoz akár 14,1-es gépen is 1366*768-as felbontáson kellene dolgoznom. :U

Bár hála égnek én asztali gépet használok normális monitorral. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#20) benoce válasza Chaser (#17) üzenetére


benoce
tag

Hasonlo szerviz megoldas mint az Acer, hisz az a tulajdonos

(#21) Chaser válasza Napfénysüti (#19) üzenetére


Chaser
titán

Én azt tudom hogy 75%-át felvásárolta az acer, de elvileg független maradt.

benoce: :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) benoce válasza Chaser (#21) üzenetére


benoce
tag

Fuggetlen maradt valoban, bar megjegyzem, hogy a szinten Acer tulajdonu Gateway nagyon "hasonlo". Kozos helyrol meritenek.

Napfénysüti: nincs azzal a notebook kijelzo felbontassal semmi baj, - dolgozni en is ugy hasznalom a notit, netbookot, ha van kozelben egy monitor akkor azonnal radugom.

[ Szerkesztve ]

(#23) Geller72


Geller72
veterán

"3072KB L2 cache" Helyesen L3 nem L2.

(#24) benoce válasza Geller72 (#23) üzenetére


benoce
tag

thx, atjavitva

(#25) #40731136


#40731136
törölt tag

Hát na. Mondtam, hogy lehet hülyeséget mondok. :DD

szerk.: Ezt Saint_-nek akartam címezni csak nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#26) Magnum_ válasza #40731136 (#25) üzenetére


Magnum_
nagyúr

;]

I humbly and respectfully decline™

(#27) barnam_ válasza Chaser (#17) üzenetére


barnam_
nagyúr

És a fényes kijelzővel mi a helyzet? Miért nem lehet olyat beletenni ami nem fényes?
Azért nem értem mert az én régi masinámnak a lcd még nem tükör szerepet tölt be, és tökéletesen használható.

(#28) Napfénysüti válasza barnam_ (#27) üzenetére

Ez a divat , konzumer gépekbe az megy mert filmet nézni meg játszani jobb ha totál sötét van. Nézd csak meg a felbontásokat és ott is világosan látszik hogy nem munkára való gépek szemben az üzleti gépekkel amikbe matt kijelzőt raknak használható felbontásokkal...

Més que un club!

(#29) Chaser válasza benoce (#22) üzenetére


Chaser
titán

Az emachines is acer tulajdon, itt már minden acer? :F Mondjuk engem nem érint, a szervizük nem a gyorsaságukról híres, van jobb alternatíva is.

szerk:Aggregátor: Ahigy Napfénysüti mondta, ez a trendi. Csilli-villi kívül belül, az egyébként nagyon jó toshibáknál és delleknél is elqrvult már 1-2 modell, sőt lenovonál is, nem elég, hogy a kijelző fényes, de fedlap és belül minden is lakktengerben úszik :(

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) benoce válasza Chaser (#29) üzenetére


benoce
tag

Mondjuk ugy, hogy a vilag notebook gyartasaban az Acer meghatarozo szerepet tolt be.
Ahol nem megy a sajat nev, ilyen - olyan okok miatt, megveszi a helyi markakat (emachines, gateway, packard bell)

fenyes kijelzo, tenyleg ez a trend, tetszik s vagy nem, leteznek olyan markak ,modellek ahol ez valaszthato opcio, de nem az also arszegmenst kepviselik.
viszont lassan szerintem el fog tunni ez a zongoralakk, vagy remelem el fog fogyni kinaban a lakk, -de amig igeny van ra

(#31) Napfénysüti válasza benoce (#30) üzenetére

Elküldhetnék ezeket a csicsás gépeket egy lakk- atlan szigetre. :D

Més que un club!

(#32) Chaser válasza benoce (#30) üzenetére


Chaser
titán

Én maradok Dellnél, toshibát, hp-t, lenovot bevállalnék, mást nem...a szerviz miatt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) benoce válasza Chaser (#32) üzenetére


benoce
tag

sajnos a negy marka kozul amit leirtal van tapasztalat, abbol max 1,5 db
szervizek miatt
az a legjobb ami otthon van, es ki van fizetve :DDD

(#34) tommybravo


tommybravo
csendes tag

Remélem, ezt a laptopot találtam meg, de az argep szerint meg lehet szerezni már 180-185e körül is. És ha olcsóbb laptopokkal hasonlítja valaki össze, érdemes megnézni, hogy ebben 4Gb ram van, nem Intel HD Graphics és legális win7. A bluetooth tényleg beleférhetett volna ;]

(#35) fkenny válasza DJGABI (#2) üzenetére


fkenny
senior tag

Végre egy sorstárs! Már azt hittem hogy ennyire szar az aksi de akkor nem ( 9hónapos és az elhasználódottsága 0% ) és igen max 2órát megy a gép! QL procik zabálják az áramot de manapság egy semptron-hoz hasonlítható! :S

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#36) benoce válasza tommybravo (#34) üzenetére


benoce
tag

A pontos megnevezes a kovetkezo tj75-jo-410hg

(#37) Rita Vitrol válasza benoce (#36) üzenetére


Rita Vitrol
csendes tag

Nekem sokkal jobb ötletem van...Szerintem vedd meg ezt...Nagyon jó árat mér az aqua :)) ,és szerintem nagyon jó....Most vettem...kitűnő voltam :DD ,és így 5k. kedvezményt kaptam...Szal nekem nagyon bevált... Szerintem te is vedd meg ezt :K TJ75-JN-420HG

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.