Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Igazából még nem érint a csere, de megnéztem az árakat. Egy i5 proci, + egy ilyen lap, az kb. egy i7 proci + egy lap..nagy okosság. :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2) Konflikt


Konflikt
addikt

majd uj biosokkal javulnak az asusok

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) keIdor


keIdor
titán

Asus Q-Dimm-ből úgy érdemes kiszedni a memóriát, hogy a felsőt kinyitjuk, majd felfelé kihúzzuk a Ramot. Úgy könnyen kijön

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

jó kis teszt,azthiszem ha választanom kellene maradnék a (megszokott)Giga-nál...köszi :C :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

kíváncsi lettem volna egy sli tesztre is, elvileg az nvidia kártyák érzékenyebben reagálnak a pcie sávszélességének csökkenésére.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#6) Duree


Duree
veterán

Nekem valahogy nem tetszik ez az új platform.
Legföképpen a prociba integrált PCI-E vezérlö.
Miért nincs 32 csatorna?

duree54

(#7) total90


total90
veterán

A Giga lap tetszik, MSI-t meg nem vennék. A teszt jó lett, köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) fLeSs válasza total90 (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én ebből a négyből az MSI-t választanám (ha cserélnék). sokkal jobb benyomást tett rám, mint a régebbi MSI-k többsége.
btw jelenleg P35-ös gigám van.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) tdd587


tdd587
őstag

A szoftveres résznél nagyon röhögtem. Ennyi sz*r dzsunka vackot kár hozzáadni ezekhez a drága lapokhoz, csak égetik magukat vele. Volt valami, ami egyáltalán működött úgy, ahogy azt kitalálták? De most komolyan, elképzelem a QA részleget a gyárban... összerakják a gépet, auto tuning indul, gép azonnal lefagy. Clear CMOS után elindul. Na ez bizony megy. Mélységesen alulfizetett segédmunkás barátunk erre megörül és rányomja a passed pecsétet. Manager megnézi a jelentést, tényleg. A funkciót implementáltuk. Akkor nem kell levakarni a plecsniket a már elkészült dobozokról. A designer is mehet haza, nem kell újrarajzolnia plecsni nélkül. Mindenki jól járt, ez is csak egy eseménytelen nap volt a gyárban...

Ez miért nem a fákjúb*zdmeg esete? Minket agyonvágnának, ha nem menne valami a szoftverben...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#10) fLeSs válasza tdd587 (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én inkább már majdnem sírtam, amikor kipróbáltam őket. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) tdd587 válasza fLeSs (#10) üzenetére


tdd587
őstag

Ja, de téged fizetnek érte. Ami neked munka, az nekünk csak hobby... Így lesz a sírásból nevetés.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#12) keIdor


keIdor
titán

Szomorú, hogy ebben egy darab Uncore szorzó van...:(
X58-nál 200MHz-enként lehet emelni, és nagyon sokat dob az Everest, Winrar eredményeken.
Persze csak ott van értelme az egekig emelni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) Fáraó


Fáraó
őstag

Valóban. Jó, ha 1-2-t feltesz az ember ezekből a programokból.

Jó teszt! :R

Nem emlékszem, de volt már olyan teszt azonos chipsettel rendelkező alaplapokkal, melynek eredménye nem közel azonos teljesítményt mutatott? :F Vagy ezek a tesztek inkább csak bemutatók -felépítés, körítés, BIOS?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#14) fLeSs válasza tdd587 (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sírni lehet a nevetéstől is... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza Fáraó (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

volt ilyen, nagyon régen, a 865PE-s tesztek. :D akkor még az volt a kérdés, hogy megy-e a PAT vagy nem megy és emiatt elég nagyok voltak a különbségek.

btw egy jelenlegi alaplapos bemutatóban ezek a tesztek (direkt nincs sok belőlük, mert felesleges) inkább csak a hibaszűrésre, és megerősítésre szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) tlac


tlac
nagyúr

a gigánál a tpm chip nem olyan újdonság, már némelyik p45-ös lapjain is rajta volt

az easy tune-nak meg van egy advance füle, ami jól használható a feszültségek menet közbeni állítására

(#17) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

"az X58-as chipset összesen 36 PCIe 2.0-s sávot támogat és kínál a videokártyák számára, addig a Lynnfield processzorok összesen 16-ot, tehát a felét." - itt valami gond van, maximum úgy lehetne fogalmazni, hogy tehát kevesebb mint a felét.

A VIA hangchipjeivel nem lenne semmi gond, de tényleg kicsit jobban ráfekhetnének a szoftveres támogatásra. 1708S-ig frankó már a dolog, de ezeket az újabb kodekeket még csak nem is látni a driver letöltésnél a listában. Hogyan lehetnek már ilyenek? Azon kívül pedig a tesztből az is kiderül, hogy a hangkeltés minőségében sincsenek éppen a toppon.
Az Asus meg az ASRock szépen bevásárolt pedig belőlük.

<-ƘƘ->

(#18) viszta99


viszta99
tag

nagyon jó kis lapok... :C

(#19) fgordon


fgordon
senior tag

Ki az, akinek megéri kifizetni ennyit ezekért az alaplapokért? Milyen célra?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#20) oXyg3n


oXyg3n
tag

Szerintem, az 1156-os cuccokat nyugodtan ki lehet hagyni! Vagy ezzel én vagyok egyedül így?

(#21) tdd587 válasza oXyg3n (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Nem. Az átlagos PH olvasó szénné húzta a quadját, tehát ez kimarad, mert minek.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#22) tlac válasza oXyg3n (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

aki csak 2, 3 vagy 4 évente vesz gépet, és pont most akar, azoknak nem rossz választás

(#23) Dani_kp válasza oXyg3n (#20) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szerintem is hülyeség és kihagyható dolog!
Ennek az i5-nek szerintem (mások szerint is) úgy lett volna értelme, ha 1366-os tokozást kapott volna, ugyan úgy mint az i7, de így elég felejtős a dolog!
Az is biztos, hogy még egy jó darabig maradok az öreg dual core e2180-nál :)) .... majd fél év vagy egy év múlva újítok be egy c2q procit! :)) de egyenlőre ez is elég nekem... :)

szerk.: tlac:

szerintem aki most vesz gépet még az is marad az lga775-nél, vagy esetleg AM3-as rendszert vesz....szerintem.... :)

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#24) #65675776


#65675776
törölt tag

"A felső PCIe x16-os foglalat szerintünk kicsit közel került a processzorhoz[...]"

Inkább fordítva. Szegény PCI(-E) foglalatoknak kötött a helye a lapon az ATX szabványból kifolyólag. A procifoglalaté nem, szóval az került közel a PCI-E-hez, és nem a PCI-E a procihoz.

(#25) fLeSs válasza #65675776 (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a gbt-on és az msi-n miért van lejjebb a PCIe-foglalat?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) #65675776 válasza fLeSs (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha azok lennének lentebb, akkor nem lehetne beszerelni őket egy házba sem.

(#27) pzske


pzske
aktív tag

Köszi a tesztet nekem a jelengeli alaplapom megvételét is 1 PH-s teszt után döntöttem el , ezek a lapok viszon teljesen értelmetlenek szerintem az 50e ft-os árcédulájukkal 1 p45-ös lap szerintem semmivel sem rosszabb döntés mondjuk1 q9550-vel , ha meg 50 e ft-os lapokban gondolkodunk x58 + i7 920

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#28) zed1983


zed1983
őstag

Jó teszt. :R
De a kis Maximus III Gene-t is szívesen láttam volna itt :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#29) tlac válasza #65675776 (#26) üzenetére


tlac
nagyúr

de, pontosan 1 slottal vannak lejjebb

(#30) Fáraó válasza fLeSs (#15) üzenetére


Fáraó
őstag

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#31) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem értem mit vártak azok akiknek quad proci van a gépébe ? Azt hogy majd a I5 lealázza?

Pl az én esetembe amikor a gépem már semmire sem jó +3000-es AMD, akkor mit csináljak várjak még 2 évet egy másik procira mert az I5 nem veri eléggé a jelenleg is jónak számító quad-ot ?

Ja pl ha nekem is 4 mag lenne a gépembe én is azt mondanám hogy átverés az I5 nem is olyan gyors... Csak az a helyzet hogy 2 évet már nem akarok várni mert már igy is 4-5 éves a gép és rakatón vissza super maro-t miközbe más már cod85-el játszik.

Szóvla nekem jelen esteben kézenfekvő a I5 , és ha lehetőségem van akkor inkább az új procit veszem még ha kicsivel drágább is.

Feljebb meg írták, hogy annyiért I7-es rendszert lehet összeállítani használt proci stb. Hát egy használt árát ne legyen már mérvadó az újhoz képest.

Vannak 38-ért is deszkák.

[ Szerkesztve ]

(#32) kpal válasza Dani_kp (#23) üzenetére


kpal
veterán

Egyetértek én is veled,akinek meg kisebb core2 procija van és nem akar sokat költeni akkor elégcsak aszt cserélni valai 4magosra és hosszúideig jo lesz.Az i5 nem éri meg az árát picivel többért van i7 azzal évekig elvan az ember...

[ Szerkesztve ]

(#33) llax válasza Fáraó (#13) üzenetére


llax
senior tag

A cuccaimhoz mellékelt driver lemezek általában a dobozban maradnak :) Chipsetek/chipek driver-eiből alapból a legfrissebb verzióval kezdek, legtöbbször nem is a lap/kártya gyártójának oldaláról töltöm le, ha lehet, akkor a chip gyártójának oldaláról, abból is a "legcsupaszabb" WDM driver-t...
Utility-t csak akkor telepítek, ha az eszköz általam igénybe vett funkcióinak megfelelő (ki)használhatóságához feltétlenül szükséges. Így a Win indulásakor sem töltődnek be általam soha nem használt programok sokaságának memóriarezidens részei...

[OFF]Időnként előfordulnak "hibahatáron" kívüli eltérések alapórajelen is, ez elsősorban BIOS problémákra vezethető vissza, később megjelenő BIOS verziókkal ezek általában eltűnnek. A memóriavezérlőhöz tartozó, user által nem módosítható, sokszor a BIOS-ban nem is látható (csak külön szoftverrel) időzítésekben lehetnek különbségek alaplapok/BIOS verziók között.
Ugyanez igaz volt a CPU-NB közötti busz (FSB) időzítéseire is, de ez már "nem téma".

Ugyanakkor tuningban (elérhető FSB) óriási, 10-30% különbségek is lehettek azonos chipset esetén is lap és lap között. Integrált MC-el ez is csökken, de el nem tűnik teljesen. Az elérhető FSB nagyban fügött az NB hűtésétől, tápellátásától, annak módosíthatóságától, illetve a CPU busz (FSB) fizikai, elektromos kialakításától, annak feszülségétől is. Ezek a problámák integrált MC-el megszűntek, de a CPU tápáramköre, időzítések finomhangolhatósága továbbra is hatással van az elérhető CPU órajelre. CPU tápáramkörnél fontos a leadott fesz "zajmentessége" és stabilitása, aminek elvben jót tenne a sok fázis, gyakorlatban, elektronika oldaláról megközelítve ez 5-6 fázissal is könnyedén megvalósítható. Úgy is mondhatnánk, hogy 6-8 fázist a mérnökök, a többit a marketingesek tervezik :Y (talán ezért a "szerényebb" lapokkal döntögették az órajel rekordokat??? :) :) :) ) [/OFF]

(#34) proci985


proci985
MODERÁTOR

a Giga OC cucca azért jó, mert kijelzi a fogyasztás (az EP lapokon legalábbis csinálja). alapórajelen default intel feszen 3 Wt nyer, viszont a programnak ugye futnia kell a háttérben... ennek az a vége, hogy a q6600am fogyasztását stabil 3Wel növelte (idleben 6ról 9Wre, 50%al!), miközben boldogan elemezte, hogy mennyivel kevesebbet fogyaszt:DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) fLeSs válasza proci985 (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

gondolod, hogy megbízható amit kiír?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) sonique


sonique
őstag

Nekem gigabyte p55-ud3r van és i5-750 4gb ddr3 1600

hat engem nem gyözött meg az a sok szakértö
aki szerint ez nem jo :)

1-2 hete amikor cseréltem a gépem és p45 ös lapot néztem
akkor is gigabyte nal kötöttem ki ud3r vagy ud3p lett volna szimpatikus

de mar nem lehet kapni .. vagy olyan árért amiért már a p55 is kaphato ..
szoval lapot nem igen tudtam venni . a p45öt nem gyartjak már
sajna akkor már megvolt az e8400 igy ezt beszamitatam egy i5 be ami 47e ft volt
no ennyiért nem kapok hasonlo teljesitményü c2quadot

ezért is döntöttem emelett ..
jelen pillanatban aki most cserél gépet
annak már nem igenérimeg c2 családbol valogatnni /persze nem hasznalt cikkekröl van szó/ egy uj gépre csere esetén jelenleg szerintem az i5 igenjo választás
amibe késöbb a kisebb i7 család tagjai is betehetöek ..

és szerintem teljesen felesleges egy atlag usernek otthonra i7 1366
hacsak nem egy HC tuner és gamer .. és szereti ha mindig top rendszere van ...

maradok tisztelettel egy i5 tulaj :D
Udv

(#37) RPG-fan


RPG-fan
csendes tag

Észrevételem:

mindenki nézze meg a hanggal kapcsolatos mérési eredményeket, és jöjjön rá, hogy mekkora parasztvakítás a 24/192 alkalmazása. ezek az alaplapi fostalyigák elsőször is tökéletesen alkalmatlanok ezt a minőséget prezentálni, másodsorban nincs olyan lehallgató rendszer, ami képes lenne megszólaltatni, harmadsorban, nincs az az ember, aki meghallaná.

a mérések kezdődnek az átviteli görbe elemzésével: 15kHz-ig tart a mérés... az azt jelenti, hogy a méréshez megfelelő mintavételi frekvencia 30kHz... vagyis már maga a mérés is indokolatlan. 16/44.1 esetében a mérésnek 22.05-ig kellene mennie, 192-n meg 96kHz-ig kellene mérni. dinamika meg dettó (ami egyébként ez esetben egyenlő a jel/zaj viszonnyal, az enyhe eltérések pedig mérési hibák, és elfogadható hibahatáron belül is maradnak): a 90dB-es dinamika nagyjából egyenlő a 16bites felbontással... érdekes, hogy 24bitben is ugyanannyi, vagyis számomra nem érdekes, mert mint mondtam, konszumer cuccokban ez a nagy felbontás, és magas mintevételi freki egyszerű parasztvakítás.

De a mérési eredmények alapján elmondható (és ezt a cikkben nem ártana hangsúlyozni sztem), hogy ezek az alaplapi fostalyigák nagyjából hozzák a 12bit 30kHz-es minőséget.

Persze gyorsan hozzáteszem, hogy sokkal jobbra nincs is szükség. a 16bit 44kHz untig elég az emberi halláshoz, és a lehallgató rendszerek (erősítők, hangszórók) krémje is nagyjából ezt hozza (ugyanis ennél több nem kell), az olcsók meg nyilván ennyit sem adnak. Úgyhogy hiába nyomja az ember pl. 192kHz-en, nincs az a hangszóró a világon (vagyis van, de nem a boltok polcain, hanem speciális laborokban) ami kiadna magából 96kHz-es hangmagasságot, de még csak 25-öt sem.

Ja, és aki kételkedik az menjen el, és vizsgáltassa meg a fülét, hogy hány kHz-ig hall... aki 16-ig eljut, az már büszke lehet magára.

És hogy miért van mégis ilyen felbontás (24/192) egyáltalán? Erre egy válasz van: a professzionális felhasználás. a bitmélység felvételnél azért fontos, hogy legyen úgynevezett headroom a megfelelő dinamika rögzítéséhez, amit utólag úgyis csökkent a hangmérnök, de amíg az nem jön el, addig maradhasson az eredeti dinamika, és ne legyen soha túlvezérelt a felvétel, és soha ne "bújjon" bele a zaj-padlóba. a magas mintavételi freki meg szintén a felvételnél, és méginkább az utólagos munkálatok során fontos, hogy a pluginekkel végzett utómunka során az esetleges aliasing hallható tartományon kívül jelentkezzen, így azt minden további nélkül egy szűréssel el lehessen távolítani, anélkül, hogy a hallható anyag károsodna.

egy szó mint 100: fölösleges alapból is, így meg, hogy nem is hozza a specifikációt semmi más csak PARASZTVAKÍTÁS!

ja... még1 apróság csak FYI: a mai átlagos poplemez effektív dinamikája jó esetben 12dB körül van, ha igazán brutálisan hangos, akkor meg annyi sincs, ugyanis mindenki arra utazik, hogy a lehető leghangosabb legyen a zene (magas RMS, kicsi dinamika), mégha ezáltal az egész egy torzonborz valamivé is válik. de nem csoda. a fogyasztók nagy része iPod-on, gagyi pc speakeren meg hasonló nyomoroncokon hallgat zenét, amik tökéletesen alkalmatlanok dinamikus felvétel hallgatására, meg különben is, milyen már az, hogy az iPod-on max hangerővel is hallom, hogy beszélgetnek mellettem az utcán...

[ Szerkesztve ]

(#38) p_adam


p_adam
addikt

Milyen LGA1156 alaplapokat nem érdemes venni SLI/CF használata esetén

Először azt hittem emiatt adódhattak a különbségek de már látom, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#39) fLeSs válasza RPG-fan (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi az észrevételt.
én ebben a témában abszolút járatlan vagyok, szóval nem igazán tudok hozzászólni. :D
a rightmarkos méréseket csak azért csinálom, mert ez egy bevett módszer, sokan ezt nézik (hasonlóan a 3dmarkokhoz amikor VGA-ról van szó).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) fLeSs válasza p_adam (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a gyártó szerint az asus EVO-n is használható a 8+8 mód, szal ezalapján a lista nem tűnik pontosnak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) dani3l


dani3l
őstag

Nemrossz kis lapok, bár tuti nem váltanék ilyen platformra.. nekem a Giga jön be legjobban, Asust nem vennék többet.

Egyébként lehet, hogy az én szemem rossz, de a Giga lap hátulján kapásból látok 8+2 USB-t és nem 6-ot..

(#42) RPG-fan válasza fLeSs (#39) üzenetére


RPG-fan
csendes tag

szivesen máskor is...

ha gondoljátok írok egy áttekintő cikket a témában, ti adjátok a rightmark méréseket, én meg lekommentelem, meg elmagyarázom... ha prohardverre nem kell, akkor lesz logoutos... :)

lehet egy jó nagy "most lehull a lepel a hangkártyákról" cikk... :)

(#43) Geönczy válasza TazLeacher (#1) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Nem feltétlen. I5-t(750) már kapsz 45k-tól. I7(920) meg 65k körül van.

(#44) llax válasza RPG-fan (#37) üzenetére


llax
senior tag

Utófeldolgozás nem csak a stúdiókban létezik.

Történhet az user oldalon is. Nem kell mindjárt mindenféle komoly DSP-re gondolni, csak nézd a hangszínszabályzást (főleg az EQ). Amíg ez az analóg oldalon (erősítőben) történik, addig nincs is vele gond, de amint a PC-ben, a digitális jelfolyamban történik, már beszűkül az a 16/44,1 is... De szükség van igen komoly utófeldolgozásra is a sokcsatornás hangrendszerekben, amennyiben az hangolható az adott környezethez.

A 16/44,1 elég abban az esetben, amikor egy asztali CD lejátszó a jefolyamot módosítás nélkül küldi a DAC-ra, majd onnantól tisztán analóg láncon (pl. egyszerű sztereo erősítőn keresztül) halad tovább a jel a hangszórókig.
Ha bármi beavatkozik a digitális jelbe, jobb rendszereken (ehhez közel sem kell audiofil, prémium kategória) már hallható veszteségeket okoz, mind részletekben, mind dinamikában...

Ha a kiindulási anyag 24/192, akkor többszintű feldolgozás is belefér anélkül, hogy a hangyanyag hallahó részletei eltűnnének, vagy csökkenne a dinamika...
Sőt, akkor is kisebbek a veszteségek, ha bármiféle módosítás előtt a 16/44,1-et konvertálják 24/192-re, majd ezen végzik el a hangszínszabályzást, vagy egyéb műveleteket.

(#45) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem értem különben hogy mért írják hogy a I5+Lap árából kijön az I7-es rendszer.

Én valami őrűlten rossz árlistát nézek mert nekem minimum +20 rugó a különbség.

Hát hogy a +20 Rugó megéri-e azt én nem tudom.

Meg ott van hogy akkor nem 3 giga hanem 6 giga ram kellene.

(#46) llax válasza Khaosz55 (#45) üzenetére


llax
senior tag

Az LGA1156 tervezett jövőjének ismeretében szerintem nem sok az a +20e (igaz a "minimumon" tervezve ennél is nagyobb a különbség).
Ha az LGA1366 csak 2-3 évet kihúz, már megéri a különbözet. Persze nem mindenkinek. Akinek az upgrade a (majdnem)komplett gép cseréjét jelenti (pl. aki ritkán cserél), annak jó választás az LGA1156-is. Aki gyakran cserélget CPU-t, annak igaz drágábban, de időtállóbb befektetés az LGA1366...

Persze ez is csak akkor igaz, ha nem rendelkezel 45nm-es Quad-okat fogadni képes rendszerrel. Ugyanis ha számít az ár, akkor i7-ból sem Extreme Edition-t fogsz venni. Ha az olcsóbb, alacsonyabb órajelű példányokat nézed, akkor ugyanazt a teljesítményt (kicsit magasabb órajelen) megkapod lapcsere nélkül, egy Core 2 Quad-dal is.

Memóriát annyit teszel bele, amennyit akarsz... Ha egy modult használsz, akkor is megy, csak 1 csatornával...

[ Szerkesztve ]

(#47) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szepek, jok, dragak :)

...

(#48) Khaosz55 válasza llax (#46) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát az a helyzet, hogy én kb 4 évente dobom k ia gépem belsejét és veszek egy középkategóriás gépet.

Sosem sikerült az hogy 4 év után egy processzorcserével olyan szintre tudtam hozni, hogy megfelelő legyen, mert már az egész elavult volt.

Valahol nem érzem azt, hogy egy LGA1366-os befektetés esetén 4 év múlva nem ott állok hogy hát ismét ki kell szórni mindent. :((( :(

Azért vagyok most azon, hogy vennék egy I5-t aztán 4 év múlva meg max megkapja az asszony ;)

(#49) llax válasza Khaosz55 (#48) üzenetére


llax
senior tag

Számodra tökéletesen megfelel az i5 is. Főleg, ha várnál 1-2 hónapot (az újdonság ereje...).
Procicserét tervezni nem is lehet 4 év után, hiszen egy 4 évvel ezelőtti lap (ami már akkor sem biztos, hogy "friss" kiadás volt) még a foglalat egyezősége esetén sem támogatja (megfelelően) az aktuális procikat, így eleve valamely régebbi, a meglévőnél nagyobb teljesítményű procit kell választani, ami teljesítményben közelében sincs a mostaniaknak...

Akinek jelenleg P35-ös (némely esetben P965-ös) vagy annál újabb lapja van és a lap gyártója kiadta a megfelelő BIOS frissítéseket, az az LGA1156-os (tervezett) időszakot "túlélheti"... Akinek DDR3-mat fogadó lapja van (lehetőleg "DDR3 only" P45) az egy nagyon picivel még jobb helyzetben van...

[ Szerkesztve ]

(#50) nuke7


nuke7
veterán

és ha az intel nem vonja ki időben a quadokat nem lesz rá nagy kereslet...
btw, nekem most egy giga p35c-ds3r lapocskám van... lehet h egy quad menne bele, meg tuningosabb ddr2 (1200mhz ;] )
i5 semmiképp... azon gondolkoztam még, hogy esetleg egy kisebb ráfizetéssel X48-asra cserélni, abban a quad is jobban érzi magat, a ram is gyorsabb elv. , és mivel azért az asztalit nagyrészt játékra használom, még egy CF is befigyelhet, mert egy 3ghz-s quad mellett sztem inkább a vga lesz a szűk keresztmetszet... :U
és meglátom mi jön majd i5 után / i7 után. :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.