Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGa59


SaGa59
őstag

Vajon erről is kopni fog a festék, mint az én Ozon Blade-jeimről? Sajnos a háttérvilágítást nem úgy oldották meg, hogy a fekete műanyag billentyűkupakba beillesztettek egy megfelelő formájú áttetsző betétet, hanem egy áttetsző kupakra ráfújták feketével a karakterek környezetét, így a betű képe áttetsző maradt. Viszont a matt fekete festék először csak kifényesedik, majd lekopik. Nem kellett fél év és pár billentyűn teljesen elmosódott a karakter. Fura mód nem a WASD-ken, hanem több más billentyűn. Igaz, az utóbbi időben inkább gépelek rajta, mint játszom. Az elsőt kicserélték garanciában, de már a másodikon is megkezdődött a kopás. Egyelőre egy vékony réteg matt lakkal megpróbálom megakadályozni a tovább kopást, de ha ez sem segít, megy a kukába az egész. Pedig ahhoz igencsak drága volt.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#2) SQX_Barto válasza SaGa59 (#1) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Valami kis folia a billentyukre nem gatolna meg a kopast vajon? (Bar eleg maceras lenne egyesevel ravagdosni meg raragasztani)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#3) szupermacs válasza SaGa59 (#1) üzenetére


szupermacs
veterán

Én is pont a kopásra lennék kíváncsi. Elég drága egyébként a cucc, nem tetszik, hogy nincs "kerete".

(#4) rudi válasza SaGa59 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez feketére festett, áttetsző kupakos. Viszont a mechanikusknál általában jobb kupakokat és festést használnak, ezek hosszabb ideig szokták bírni zavaró kopás nélkül.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ennyiért teljesen jó kis tenkeyless board, talán az első aminek magyar keycapjei vannak és nem Kailh switches. Bár gondolom csak Red-del elérhető, egy Brown vagy Blue (neadj' Clear) elérhetetlen.

Nagyon sajnálatos hogy a Quickfire Rapid túl van árazva itthon, külföldön az egyik legjobb budget board.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) citkar


citkar
addikt

Na, jó látni, hogy bővül a kompakt, vezetékes billentyűk családja, csak sajnos én a 10 ezer alatti kategóriában keresgélek, ott meg végleg beszűkült a piac...

(#7) haxiboy


haxiboy
veterán

Nálam járt már a magyar megjelenés előtt pár nappal. Elég korrekt billentyűzet, csak jót tudok róla mondani. Kellemes, minimalista design, a keycapek is elég tartósnak tűntek. Viszont 100% hogy nem az Ozone gyárában készül szerintem ez Noppoo termék lehet Cherry Switchekkel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

"A kompakt billentyűzet alján meglepő módon csak az alsó élen találtunk csúszásgátló gumibetéteket, felül csak a kihajtható lábak végén van ilyen, vagyis lapos állásban (behajtott lábakkal) várhatóan csúszkálni fog az asztalon."

Szerintem meg ha megnézzük a bekezdés alatti képet, nekem azon pont úgy néz ki, hogy ha be van hajtva a láb, akkor is van egy kis gumi felület ami az asztallal érintkezik. Az más kérdés, hogy ez esetleg kevés a normális tapadáshoz!

(#9) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Csuszkál és kényelmetlen rajta gépelni, de azért "Tetszet"-et kapott, prohardver 2015.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#10) 7 válasza SaGa59 (#1) üzenetére


7
addikt

Igen, fog.

(#11) rudi válasza Feruendios (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem nem írtam olyat a cikkbe, hogy nem kényelmes rajta gépelni, mert nekem szubjektíven a saját Cherry MX redes Corsairemnél is kényelmesebb volt. A csúszkálást pedig nem tekintem olyan nagy problémának, mert mint a cikkben is írtam, pár perc alatt orvosolható.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) kcsa válasza Tommmysun (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Ezért néztem be a kommentek közé :K

(#13) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Jaj istenem, mennyire tetszenek a keret nélküli billentyűzetek :Y Ez most nagyon tetszik :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#14) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezen nem férne el a kezem kényelmesen.
ilyet biztos nem vennék.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) bigwhite


bigwhite
csendes tag

Bárki bármit mond, a világ legjobb billentyűje a magyar kiosztású Hewlett-Packard KU-0316. Kár hogy nincs belőle megvilágított, mert akkor vettem volna belőle 5 darabot, és azt használnám életem végéig. De sajnos sokszor gépezek éjjel, kell a világítás. Ezért megvettem az Ozone Blade-et, és nagyjából meg vagyok vele elégedve. Nekem nem kopik róla a lakk, igaz pl a körmöm vágom, meg koszos kézzel nem szoktam hozzányúlni. Kicsit hülye alakja van (tudom, a gamereknek ez kell), nekem nem tetszik, de mivel nincs más, megbékéltem vele. Drága volt akkoriban, amikor megjelent és egyből megvettem, de nem bántam meg, sok sikert ehhez is az Ozone-nak én azt mondom így kb. 3 év használat után, hogy nem bántam meg, én tudom ajánlani mindenkinek, aki fel tudja köhögni az árát.

bigwhite

(#16) ivana


ivana
Ármester

Igéretes lenne ennyiért tenkeyless-nek, de:
1. Okádék anyagminőég még képen is. Festett keycap mechán :O
2 Egy mecha legyen olyan nehéz, hogy cipelni is kihívás legyen, ne csúszkáljon, mennyi ez súlyban? ;]

(#17) haxiboy válasza ivana (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyira nem mondanám okádéknak, bár kinek mi. Súlyban tényleg elég gyenge, a csúszkálás nálam nem volt jelen, de ha nagyon csúszkál is fél perc alatt orvosolható a dolog.

Keycapek valóban egy rakás sz@r.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) ivana válasza haxiboy (#17) üzenetére


ivana
Ármester

A keycapekre gondoltam, nagyon ocsmányak, mint valami ócska 5000 forintos világítós bill.

(#19) DarkFater válasza ivana (#18) üzenetére


DarkFater
tag

Ember te nagyon nagy tévedésben vagy

A világítós billentyűzetek lényege, hogy a betűk nem festettek, hanem maga a fekete billentyűzet festése van lézerrel leégetve, így alatta marad az átlátszó műanyag billentyű a maga pucérságában és az van megvilágítva alulról egy LED-el.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#20) DarkFater válasza DarkFater (#19) üzenetére


DarkFater
tag

Ráadásul ahogy nézem ez kifejezetten LAN-ra kitalált bill.

Ezért van kikönnyítve, hogy ne kelljen annyit cipekedni és elférjen egy kompakt gamer LAN táskába az Alienware noti mellé :)

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#21) DarkFater válasza DarkFater (#19) üzenetére


DarkFater
tag

Gyengébbek kedvéért:

Amit a fotón láttok az a fehérség az nem festés, hanem maga a billentyűzet anyaga.

Egyébként Imádom amikor olyan emberek fikáznak valamit, akik még életükben a közelébe nem jártak ilyennek.

Tehát szar. Értem én értem. :))
Igaz még életedbe nem volt a kezedbe nem hogy világítós klavi, pláne nem mechanikus.... arrrghh. :W

Persze a haverod mondta, hogy ez szar, csak a Razer az igazi, mert az biztos jó, mert jó drága.
hmmm... Igaz az nem magyar kiosztású.
DE bammeg a haver monta' hogy abban Razer Switch van.... jaaaaa hogy olyan nincs? ... csak a Razer így hívja a neki gyártott Kailh-t???

Egyébként a Kailh nem is olyan rossz. Nálunk kevesebb belőle a gar, mint Cherry-ből... és abból sincs sok.

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#22) DarkFater válasza DarkFater (#21) üzenetére


DarkFater
tag

Kérdeztem ismerőst a nagykerben. Azt mondja 2 héten belül érkezik a szállítmány Magyarországra.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#23) DarkFater válasza DarkFater (#22) üzenetére


DarkFater
tag

Haha... ez vicces vagy sírjak?

Valaki valahol valamit nagyon elszámolt, mert amit a Rudi írt az kb a kisker nettó ár lesz :F

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#24) ivana válasza DarkFater (#21) üzenetére


ivana
Ármester

Kicsit sikerült mellé lőni, 10db mechám van itthon, az asztalomon egy ansi IBM model M pihen, illetve van például 2db apple extended keyboardom. Ezek szinte mind vagy double-shot vagy dyesub keycapesek, van egy darab lézeres. A képen látható keycapek festett világítós keycapek, vagyis átlátszó műanyag alapon van egy réteg fekete festék, nem valami tartós, főleg, hogy biztosan ABS. Amúgy a modik örülni fognak ennek az 5 hozzászólásnak egymás után, szerkesztés gomb is van...

[ Szerkesztve ]

(#25) DarkFater válasza ivana (#24) üzenetére


DarkFater
tag

Oh istenem, segíts...

Te láttál már világítós mechát???
Szerinted ha festés van rajta, akkor hogy megy át azon a fény???

NINCS festett betű. Maga a fekete alapfestés van kimarva ami a gombot takarja. (Gyakorlatilag nem marják, hanem lézerrel elpárologtatják.... és igen... voltam gyárban... láttam élőben.)

Amiről te beszélsz, az a normál, NEM világítós billenytűzetek festése és az tényleg nagyon jó és nem kommersz és csak a jobb billentyűzetek vannak dysub-al készítve, bár a double shot az már eléggé elterjedt. A Tesoro "nemvilágítósok" is double shotosak.

Ettől függetlenül bármilyen jó is a festés. HA valakinek "savas" az ujja, az bármilyen felületet megmar. Nem viccelek, én sem hittem azt hogy ilyen van, amíg nem lett egy ilyen kollégám. Bármilyen billentyűzetet adtunk neki, 3-4 hónap alatt megmarta az ujja a gombokat. Nem a betűt, az egész gombot! A fekete alapot is...

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#26) sztibi88 válasza DarkFater (#25) üzenetére


sztibi88
csendes tag

keress rá a 'backlit doubleshot' kifejezésre a gugliban...

(#27) DarkFater válasza sztibi88 (#26) üzenetére


DarkFater
tag

Könyörgöm, ne a prémium über alles kategóriát hasonlítsuk már ezekhez.

Még egy Razer sem áll meg szembeállítva egy das keyboard klavival vagy akár egy Ducky-val szemben.

És akkor még nem beszéltem arról, amikor vannak emberek, akiknek még ezeknek a keycapjei sem elég jók és mondjuk 15-20 ezerért vesz rá külön keycap-et....

Egyszer volt a kezeim között egy das keyboard... nem a budget modell... valami hihetelen jó érzés volt dolgozni vele. De az ára uramatyám.... sírva adtam vissza, de visszaadtam, mert egy szegényebb ország GDP-je amibe egy ilyen kerül.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#28) sztibi88 válasza DarkFater (#27) üzenetére


sztibi88
csendes tag

"Amiről te beszélsz, az a normál, NEM világítós billenytűzetek festése és az tényleg nagyon jó és nem kommersz és csak a jobb billentyűzetek vannak dysub-al készítve, bár a double shot az már eléggé elterjedt."

Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy létezik ilyen is.
Lehet hogy nagyítóval kell keresni az ilyen billentyűzeteket, de akkor is léteznek.

amúgy meg nem hinném, hogy pl ez annyira prémium über alles lenne (már csak a kailh miatt is), már pedig ha lehet hinni a leírásnak, akkor világít is meg double shot is:
http://www.aliexpress.com/item/keycool-84-mini-mid-87-mechanical-keyboard-in-stock-cherry-MX-CLEAR-Switch-compact-size-white/1472391288.html

(#29) ivana válasza DarkFater (#25) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem laser etched ez sima festés kb. olyan minőségnek tűnik mint a sima blade-en vagyis elég alja. Nem a betű van festve hanem a fekete rész.

[ Szerkesztve ]

(#30) Ed_007 válasza bigwhite (#15) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Kinek a pap, kinek meg... :) Szerintem a világ legjobb billentyűzete a régi lapos Compaq klaviatúra. Kb. 15-18 éve hozták ki, már a cég sem létezik, de hasonlóan halk és kényelmes billentyűzettel azóta sem találkoztam. Sajnos céges volt és amikor kérdeztem, már nem forgalmazták, így csak emlék... :(((

Billentyűzetügyi kalandozás után lett Razer színváltós hipermegaszuper keyboard, ami nagyon jó lett volna, meg is vettem, aztán rájöttem, hogy mégis kell a magyar ékezet, mert több magyar szöveget írok, mint előtte valószínűsítettem, így lett Lenovo mini keybord, mi már majdnem tökéletes, csak kicsit hangos. Tudtok valami halk, kisméretű, de jóminőségű billentyűzetet ajánlani? :)

[ Szerkesztve ]

(#31) tDr1v3r válasza DarkFater (#25) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Túl magas pacin ülsz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tunik rossznak bar egy alapos gomb csere raferne. Viszont akkor mar nem lesz magyar kioaztasu...
Szoval inkabb egy cm szerintem.

(#33) nyunyu válasza SaGa59 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Sajnos a háttérvilágítást nem úgy oldották meg, hogy a fekete műanyag billentyűkupakba beillesztettek egy megfelelő formájú áttetsző betétet, hanem egy áttetsző kupakra ráfújták feketével a karakterek környezetét, így a betű képe áttetsző maradt.

Ha tudnad, mennyibe kerul egy doubleshot kupakkeszlet megtervezese, akkor nem csodalkoznal rajta, hogy nem allnak neki 50-100 darabos szeriaert tervezni egy ujat.

Kb. 2-3 ceg kepes egyaltalan atlatszo betetes kupakokat gyartani, de meg nemet kiosztassal sem gyartanak, pedig arra legalabb 10x kereslet lenne, mint magyarra.
Signature Plastics pl. nem tud ilyet gyartani, pedig ok az egyik legnagyobb billzetkupak gyartok.

(Mezei, nem atlatszo magyar feliratozasu kupakot kergetek mar egy ideje vilagos szinben. Eselytelen. Mar egy 105 gombos feliratmentessel is beernem, de az sem kaphato...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) D1Rect válasza DarkFater (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

175USD a legdrágább amit találtam az oldalukon, az azért nem egy világ. :U

(#35) rudi válasza ivana (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Sorolja kérem az idehaza 30k alatt kapható, nem sima festéses mechanikus billentyűzeteket! Illetve megjegyezném, hogy én még 50-60 dollár alatt nem láttam hitelesen double-shoot keycap készletet, magyar feliratozásút meg talán soha (bár azt különösebben nem is kerestem).

Alapvetően viszont nekem az a véleményem, hogy aki reálisan kihasznál olyan szinten egy mechanikus billentyűzetet, hogy a világítós kupakok kikopjanak, annak annyit kell gépelnie, hogy megtanulja azt vakon csinálni. Szóval egy világítós mechanikus életpályája szerintem a következő - megveszed, elkoptatod, közben megtanulod, veszel rá nem világítós kalapokat 30 dolcsi körül (alatt) és kész vagy (esetleg egy gyűrűzés, ha zavar a hangja). Nekem K60-as Corsair van (MX Red), az ugye egy kis jóindulattal közepes nem világítós, olyan 10 millió karakterem lehet benne az elmúlt szűk három évnyi cikkírással, az A, S, Y és bal Shift kopott meg rajta jelentősebben.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) rudi válasza nyunyu (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Próbáld megtúrni az ibéjjt. Gondolom a magyar esélytelen, de angolt találni bőséggel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) nyunyu válasza rudi (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Hetveget mar elbaltaztam ra, hogy keressek 105 gombos feliratmentes kupakkeszletet, de egyszeruen sehol sincs vilagos szinben. (aliexpress, massdrop, ebay, geekhack...)

Fekete Vortexet mar talaltam, de azzal nem lennek kisegitve, mivel tovabbra sem latnam a gombokat a 32" TV fenyenel.
Most eppen a feher vagy bezs Gateronra lennek ragyogyulva, de ebbol meg nincs ISO keszlet.

Nyilvan egyszerubb lenne az eletem, ha csak magamra kene gondolnom, hiszen a feher-kek doubleshot Vortex vagy a sarga-fekete Tai-Hao minden igenyemet kielegitene. ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Exfury válasza DarkFater (#22) üzenetére


Exfury
tag

És arról esetleg nem tudod megkérdezni az ismerősöd, hogy csak Red vagy esetleg más Cherry kapcsolókkal is érkezik-e ? :)

(#39) tDr1v3r válasza rudi (#35) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk Red-del gépelni elég meh lehet... én már a Brown mellett se vagyok el annyira (annak ellenére hogy megszoktam, mennék át Clear-re), legszívesebben Blue-t használnék masszívabb gépelésre. De ahelyett is inkább Topre-t vagy egy clicky Matias-t ha lehetne választani.

Szvsz a festéssel nem az a baj hogy elhalványul, hanem hogy a textúrája kopik meg, kifényesedik. ABS-nél erre nagyon nagy esély van, PBT jobb (bár az SP blank setjei is fényesednek valamiért), de nyilván az ára is magasabb jóval. Egy Vortex szett még egész olcsó, talán még a Tai-Hao-k se olyan drágák de egy akármilyen Signature Plastics szett már base + modifier + numpad kittel alsóhangon is 80 USD...

nyunyu: [link] + [link] [link] [link]

Igaz, ez profilmentes... sajnos DCS-ből nincs base set, külön-külön meg drágább lenne. De nem értem mit szarakodsz ezzel, WASD-nál 50 USD a 105-ös thin ABS set, lehet fehér és akármit rányomtatnak. Aztán csak elég lesz a felhasználásodhoz... vagy szarrákopik mint sokaknak az /r/mk-n.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#40) nyunyu válasza tDr1v3r (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha mar SPtol rendelnek, akkor az DCS profilu legyen, nem tetszik a DSA.

DCS az kb. ugy nez ki, mint a Cherry vagy Gateron profil. (Gateron vette meg a Cherry regi PBT ontoformait, mikor Cherry atallt az olcsobb POM kupakokra.)

WASD gagyi ABS kupakja meg szimplan draga 50$-ert, nem er tobbet 25-30$-nal.

Gateron PBT szett 35$ lenne, de nincs hozza ISO Enter. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) nyunyu válasza nyunyu (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Ducky gyartott 2-3 eve 105 gombos feher PBT szettet, de mar nem lehet kapni. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) NomadND1


NomadND1
senior tag

Előre is bocsánat minden rajongótól, de ez egy ipari hulladék :D

De jó látni, hogy a mechanikus billentyűzetek kezdenek ismét divatba jönni :)

(#43) rudi válasza tDr1v3r (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyéni ízlés kérdése, kinek mire mi a jó. Nekem volt lehetőségem a saját példány megvásárlása előtt minden kapcsolótípust hosszasan tesztelni, a vörös jött be legjobban, ezért vettem ilyet. Történetesen itt van mellettem egy barna kapcsolós néhány napja, nem váltanék rá, pedig elsőre, rövid teszt után a barna volt a favorit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) vjozsef válasza NomadND1 (#42) üzenetére


vjozsef
senior tag

Fogtad kezben vagy csak a szad jar kollega? :D

(#45) DarkFater válasza vjozsef (#44) üzenetére


DarkFater
tag

Hagyja kend! Én már feladtam.
Láthatóan a hivatalból fikázok mindent című történet, még mindig nagyon megy. A fikázás történelmileg nagy úr a magyar társadalomban. Érdekes, mert azt hittem ez a dolog a kocsmázással azaz a kocsmában kibeszéljük a világ dolgait, abbamaradt. DE nem! Csak úgy látom az ilyen típusú emberek gyermekei már nem a kocsmába járnak, hanem fórumokba. Ott legalább az alkohol gőzében elszállt a sok "magvas" gondolat, itt viszont nyoma marad...

Láthatóan egy dolgot felejtenek el a kedves kommentelő kollégák. Azt, hogy minden relatív. Anno amikor vadul kerékpároztam, sokszor kértek tőlem tanácsot, hogy "jajjistenem milyen bringát vegyek?" Persze mindig kiakadtak, amikor nem konkrét gyártmányt és árat mondtam csípőből, hanem megkérdeztem, hogy kinek lesz, mire fogja használni??

Ugyanez áll ide is. Láthatóan nem olyanok osztják az észt, akik masszívan játszanak ilyen-olyan játékot és tudnak okos dolgokat kérdezni, tanácsot adni, ki, milyet vegyen és ez milyen típusú játékosnak lenne jó. Az segítene olyanoknak akik mechanikusba most kívánnak beleugrani. Hanem olyan "hifisták" osztják az észt, akik már nem a billentyűzettel magával foglalkoznak, sőt! Lehet, hogy nem is játszanak, csak egy szép billentyűzetet szeretnének a nappaliba a TV elé és a fő kérdés az az milyen keycap-et vegyenek rá még 15-20 ezerért.... Ez két teljesen különböző történet.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#46) nyunyu válasza DarkFater (#45) üzenetére


nyunyu
félisten

fő kérdés az az milyen keycap-et vegyenek rá még 15-20 ezerért....

Ha mar lud, legyen kover.

Jelentem talaltam 105 gombos vilagos Ducky keszletet, csak annyi a baja, hogy norveg kiosztasu, es tenyleg 15k atszamolva.

Kinomban irtam a gyartonak, hogy van-e meg az eggyel elozo, feliratmentes szeriajukbol.

SP kozben elhajtott, hogy csak az van, ami a webshopjukban lathato, nincs ISO DCS keszlet. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) tDr1v3r válasza rudi (#43) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem a lineáris kapcsolók nagyon nem tetszenek. Valahogy túl fura hogy nincs visszajelzés... a Brown-al is az a bajom hogy elég semmilyen, masszívabb gépelés alatt alig érezhető a tactile bump.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#48) NomadND1 válasza DarkFater (#45) üzenetére


NomadND1
senior tag

Kicsit mellélőttél, de semmi baj még a legjobbakkal is megesik :)
Régóta nyúzok mindenféle billentyűzetet használati és ergonómiai szempontból.

(#49) DarkFater válasza NomadND1 (#48) üzenetére


DarkFater
tag

Na én meg szeretek a szememnek, a fülemnek és a kezemnek hinni.

Úgyhogy pénteken nálam járt a Strike Battle a maga valóságában!!!

Ahhoz képest, hogy én nem szeretem a kompaktokat, engem meggyőzött.
Tényleg keret nélküli, élőben jobban néz ki, mint a fotón.

A keycap nem festett és sötétben nagyon szép egyenletes megvilágítást mutat. Láthatóan odafigyeltek a tervezéskor a LED és a betű pozíciójára, meg a mi elkefélt magyar karaktereinkre, hogy ha ránézel szép egyenletes legyen a megvilágítás. Ez különösen felül látszik, ahol összehúzták a számokat és az egyéb karaktereket, így mindegyik látszik és jó a megvilágítás. Nekem tetszett, jó lenne ha nálam lenne kicsit hosszabb tesztelésre is.

Most egy Tesoro Supreme van nálam, ami Kailh switches. Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem jobban bejön a Kailh barna, mint a Cherry. Annyira szépen és puhán jár, öröm vele dolgozni.

Kíváncsi lennék az utód modellre a Spectrum-ra, jó lenne ha Rudi tesztelne egyet.

Na mindegy ez a Tesoro most nálam marad az biztos, mert imádom, annak ellenére, hogy ennek nem hangolták úgy össze a gombjait a LED-ekkel, mint az Ozone billentyűzeténél.

Sajna csak munkára lesz használva leginkább. Mivel ez a Tesoro már nálam marad, így hazavittem játszani valamelyik este. Na a Játéknál még szokni kell az egy dolog. Eddig membránost ütöttem otthon, de azok nem bírják a strapát.

Viszont ez sem maradt sajna, hanem egy új de halk membrános lesz a végső megoldás, mert hajnal egykor kijött a kedvesem a hálóból a nappaliba és megkérdezte, hogy mikor hagyom abba a "kopácsolást." ????

Erre kértem elrettentésül egy cherry blue-t kollégámtól..... na aznap büntibe voltam miatta. :D

Úgyhogy otthonra valami halk membrános megoldás lesz az már 100%

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#50) nyunyu válasza DarkFater (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobban jarsz, ha egy MX Redes billzetet gyuruzol, mint ha az asszonyt.
Legalabbis kevesebb veszekedes lesz miatta.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.