Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez nem néz ki rosszul. Mik a tapasztalatok az Ozone egerekről? Nekem sose volt. Lehet kipróbálom ezt. Jó szenzor ez a Pixart 3320? Milyen egerekben volt korábban még ilyen?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) #10691584 válasza .LnB (#1) üzenetére


#10691584
törölt tag

Azio EXO1

CM Xornet II

Fühlen CO300

Roccat Kova 2015

Steelseries Rival Rescuer

Egyébként engem "valamiért" a Zowie AM-re emlékeztet :DDD

(#3) .LnB válasza #10691584 (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De akkor jó optikának mondható nem? Ja hát Zowie nagyon tetszik, de annyit nem adok én már egérért. Ha ez a Ozone se ó akkor marad az 1.1a és 3.0

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) #10691584


#10691584
törölt tag

Nem ismerem a szenzorát, de ahogy látom amolyan "futottak még" egerekben szerepel. Szerintem valami ócsósított 3310 lehet, olyasmi, mint anno a 3090 után a 3050, de ez csak tipp. Kérdezz rá az egeres topic-ban, ha érdekel. Ott biztos jobban képben vannak.

(#5) atike


atike
nagyúr

Értem én, hogy jó az optika, de azért már gamer? Mi adja meg a "gamer mivoltot"? Azt hittem a mindenféle súlyozás is kell ehhez a titulushoz... :)

(#6) .LnB válasza atike (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem inkább ez a gamer mint a sok súlyozható, csiricsáré, világítós ormótlan sz.. :) Vagyis ha nem is gamer, de legalábbis ilyet keresek.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) 04ahgy válasza .LnB (#6) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez is világít. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) .LnB válasza 04ahgy (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, nem is hiányozna ha nem világítana. :D De gondolom kikapcsolható. De közben informáltak, hogy nem túl jó az optika, szóval kiesett a kosárból. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) atike válasza .LnB (#8) üzenetére


atike
nagyúr

...akkor főleg miért is gamer? :DDD Memória, profilok? Kíváncsi lettem... :U

(#10) 04ahgy válasza .LnB (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az MX518-as optikája volt az igazi!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) .LnB válasza atike (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem én mondtam, hogy gamer. :D Én csak elfogadom. Gondolom az Ozone ilyen gamer perifériákat gyártó cég. Mittomén. :D Nekem a 3.0-m gamer, azt eredetileg azt se annak szánták, meg az 1.1a-t se szerintem. :)

Manapság ha valami gamer akkor általában így néz ki: [link]

Na számomra ez nem gamer, hanem hányinger. Ez az Ozone legalább letisztult. Mint a Zowie egerek, amik baromi drágák. És az egér skill-t nem ad. ;)

(#10) 04ahgy 510 és 518-am már nagyon rég volt. Szerettem őket. Aztán felültem a Razer hype vonatra és szívtam évekig a szar minőségükkel.. :((( Ma már nem dőlök be ennek. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) Dilikutya válasza .LnB (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Corsair M65 Pro RGB – gamer egér felsőfokon. :)

Fogdostam ilyesmiket a Media Markt-ban, szerintem egyáltalán nem kényelmesek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) Dilikutya válasza #10691584 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

40-45 dolláros egerek, annyira futottak mégnek nem mondanám se a Roccat-ot, se a Steelseries-t.
Én évek óta egy kb. 1000 Ft-os A4Tech-el játszok nagyon jókat, és nehezen tudom elképzelni, hogy 15x olyan jók legyenek.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) .LnB válasza Dilikutya (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Erről pont ma beszéltünk a munkatársammal. Egyszer nyomnám meg azt a gombot a "markolaton" és tuti szétverném az egeret. Akárki akármit mond az a gom baromi hülye helyen van. És formában is jobban szeretem a hosszabb egereket. De ez egyéni ízlés.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) #52815360 válasza Dilikutya (#13) üzenetére


#52815360
törölt tag

Volt Roccat egerem, soha többet. Ahány hibája lehet egy egérnek, az mind jelentkezett is rajta. A listában felsorolt steel egér meg a kinai piacra készült lenovo partnerséggel, szóval nagy következtetést nem vonnék le. Ozon egér tulajt csak egyet ismerek, ő is becseréltette egy deathadderre, mert hülyült az egér. Pont ez a 40 dolláros kategória az, amit soha nem vennék. Vagy egy pár ezer forintos egeret inkább, vagy ha van pénzem, akkor egy 60+ dollárosat.

(#16) Dilikutya válasza #52815360 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez mondjuk egészen pontosan, 0, azaz nulla darab érdemi információt tartalmazott. :)
Valaki lentebb épp a Razerre mondta, hogy soha többet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) #52815360 válasza Dilikutya (#16) üzenetére


#52815360
törölt tag

Razerre én is azt mondom. Minnél tovább, annál gyengébb a minősége, viszont az ára egyre több.

(#18) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekem kifejezetten tetszik, jó szenzorral. Csak az anyaghasználat legyen ehhez méltó. akkor bestbuy, a letisztultsága miatt.

(#19) #10691584 válasza Dilikutya (#13) üzenetére


#10691584
törölt tag

Attól, hogy te nem mondanád, még azok. Márkákat mondasz, amit eleve nem vágok. Gondolod, hogy mind ugyanolyan belsővel/szenzorral, kialaktással, súllyal vannak megáldva :F Nem attól dől el egy egér jó, vagy rossz volta, hogy steelseries vagy roccat van rárva. Épp egy steelseries egér van a kezem alatt, ami kiváló. De ugyanennek az egérnek a v2 változata, noha külsőre ugyanilyen, belül egész más elektronikát és csapnivalóüan sz@r szenzort kapott. A v3-as verziójánál küzdöttek valamit visszahozni az első szintjéből de olcsó szenzorral, hogy többet kaszálhassanak rajta, így lett ugyanaz a név, ugyanolyan külső plusz egy közepes szenzor masszív lod bugokkal. És ez csak egy márkán/gyártón és egy bizonyos nevű egér különböző revízióin belül. Van 1 db. ilyen (a cikkben szereplő) szenzorral szerelt, amúgy sem a legjobb SS szériába tartozó, ugyanakkor baromi drága steelseries egér és mellette még vagy 5 ugyanilyen névvel fémjelzett (rival) egerük, totál más belsőkkel (és némelyiknek kiváló a szenzora, ha nem a legjobb) Plusz ez amire azt írtam "futottak még". A roccat pedig sosem gyártott még jó egeret, amióta létezik a márka.. A logi, meg a razer régebben igen, itt is van 2 (MX500) a gépházon, vannak vagy 14 évesek, de még most is megállják a helyüket, kiváló és halálpontos A2020 szenzorral vannak/voltak szerelve, anyagminőségre pedig az újak meg sem közelítik ezeket, döglenek mintha fizetnél érte. Van itt egy DA is razeréktől, még az első verzió, vagyis 2007-es. Az is napi használatban van, kiváló egér, pontos, tartós. De az újak? Félév, egyév és kezdenek sz@rakodni, duplaklikkelni, megtörik a kábelük, törik a házuk stb. Csak most 5x annyiba kerülnek. Pár éve kijött a G400s, kapásból valami 18-20-ról indult, de lehet hogy többről is. Az elődje, a G400, ami pöccre ugyanolyan formájú, kialakítású, ugyanolyan pontos éppen akkor volt bolti/új áron 8rugó. Ja igen, volt némi különbség még az áron kívül: lespórolták a gumiborítást az újról, helyette barázdákat gravíroztak a műanyag felületébe és kijelentették, hogy így sokkal jobb, meg a barázdákat kinevezték "izzadság elvezetőknek" vagy ilyesminek. Ezek csak példák. Egyébként akkoriban fordult meg az egeres (ár) trend. Voltak azelőtt "népegerek" (mármint gémer népegerek) potom áron, voltak kb. dupla annyiért profinak kikiáltott gémer egér verziók és volt egy-két fecske horribilis összegekért. Mára ez annyiban módosult, hogy ma kb. a régi besorolás szerinti "népegereket" árulják a régi profik árain és megnőtt a horribilis árú/luxus egerek termékpalettája, amikből régebben csak egy-két fecskére futotta.

Közben egy MX518-at veszel ebay-ről gombokért újonnan és 10 évig elvagy vele, annál pontosabb meg ritkán kell :U

[ Szerkesztve ]

(#20) .LnB válasza #10691584 (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Így - így! :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) #52815360 válasza #10691584 (#19) üzenetére


#52815360
törölt tag

Ez igy van :R

(#22) F34R


F34R
nagyúr

Formara jo, a csicsat elhagyhatnak, viszont a szenzor.... ilyen volt az egyik gagyi gigabyte ragcsalomba is.

(#23) nubreed válasza Dilikutya (#13) üzenetére


nubreed
veterán

+1

Én ugyanígy vagyok ezzel. Sosem értettem miért van létjogosultsága a 30-50-100 eurós egereknek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24) jorgoszka


jorgoszka
tag

Pofás, kifejezetten tetszik.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#25) izee válasza F34R (#22) üzenetére


izee
senior tag

Aligha használta ezt a szenzort a Gigabyte (még).

Ozone-tól hirtelen nem is vártam el semmit, így ez meglepett. Még a végén lehet egy jobb egerük.
A formát nem szép dolog lopni. Egy dologgal több, amit be kell kalkulálni az új ötletek életre hívásakor.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.