Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) noisia


noisia
aktív tag

Köszi a bemutatót!

Viszont én sokallom egy kicsit az árát.
Elég kicsi a célcsoportja a terméknek szvsz.
Egy kérdésem lenne: a rögzítő talpat hogyan rögzítetted? A szélvédőre vagy van valami spec dolog amivel a középkonzolra is lehet? Illetve mennyire tart stabilan?

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#2) Ocsy válasza noisia (#1) üzenetére


Ocsy
aktív tag

Pont ez lehet a válasz a "What is this kerek?" klasszikus kérdésére. Az a "kerek valami" egy ragasztható padnak tűnik, amivel a műszerfalra vagy más megfelelő felületre lehet rögzíteni a tartót, ha nem a szélvédőre teszi az ember.

Egyébként jó kis cucc, igazi all-in-one. :C

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Mi a beépített navigáció alkalmazás és mire cserélted le? iGo telepíthető rá?

Az áthúzott warez, tehát nem szabad.

[ Módosította: Kalandor ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) McSpy


McSpy
őstag

A felbontása nem túl acélos,videó nézéshez

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#5) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Ez nem GPS. Ez egy tablet. :(( Úgy tűnik, itt a pH-n is kezd elharapózni a kattintásvadász átverős cikk címadás.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#6) dfdfdf válasza LamerGyuri (#5) üzenetére


dfdfdf
őstag

Valakinek ez egy tablet. De lehet valaki céleszköznek használja azzalmi a baj? tudja azt a funkciót.

(#7) noisia válasza LamerGyuri (#5) üzenetére


noisia
aktív tag

Sehol nem hangzott el, hogy ez egy GPS. Ha megtalálod azt a mondatot, ahol ez így le lett írva, akkor linkeld be! Nem fogod! A címben pedig végképp sehol nincs erről szó.

Plusz ez nem a PH, hanem a logout.

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#8) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Arra meg aztán végképp nem gondoltam, hogy ezt el is kell, hogy magyarázzam.

Jobb oldalsáv, Percről percre:

Overmax DualDrive - a hasznos útitárs

Régóta kerestem olyan GPS-t, amivel lehet zenét...

...és mivel GPS fronton kell körülnézzek a napokban, természetesen megnézem; erre kiderül, hogy csak egy tablet.
Ja igen; kéretik nem félremagyarázni: a cikk egyébként jó.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9) HegeGabi


HegeGabi
csendes tag

#1 Noisia:
Szívesen.
A rögzítőtalpat nem használtam, párom kezében tette meg a próbautat, hogy tudjon navigálni és a gyerek is lássa a hátsó ülésről :).

#3 Wolfman:
Gyárilag a Be on Road volt rajta.

#4 McSpy:
Ezt nem értem. Miért ne lenne jó a felbontása videó nézéséhez? Tényleg kíváncsi vagyok rá. De valószínű más szempontokat tartunk fontosnak, azért írtad.
A telefonomon is néztem sorozatokat, pedig annak csak pont 4-ed ekkora a kijelző felbontása (400x240).

#5 LamerGyuri:
Lehet, hogy nem mozgok túl otthonosan a GPS-ek világában, de akkor had kérdezzem meg, hogy te mit értesz a "GPS készülék" elnevezés alatt?
Tudom, vannak a mostanában divatos "GPS"-es telefonok, amik igazából AGPS-t tudnak, ami ismereteim szerint a hálózaton keresztül tölti le az adatokat, és egyezteti a térképszoftverrel (vagy nem jól tudom?).
A rátöltött szoftver kikapcsolt wifi-vel és 3g kapcsolat nélkül megtalálta a műholdakat, normálisan végigvezetett az úton.
Akkor mi ez a készülék, ha nem GPS? :F

Köszönöm, hogy jónak, és esetleg még informatívnak is találtátok az első cikk/teszt írási próbálkozásomat.

[ Szerkesztve ]

HegeGabi

(#10) Lazsnak válasza HegeGabi (#9) üzenetére


Lazsnak
tag

ha nem haragszol belekontarkodom.
minden letezo okostelefonon hasznalhatsz online es offline navigaciot egyarant, ez csak a szoftveren mulik.
online navi pl a waze es a googlemapses navi amihez internetkapcsolat szukseges, offline pedig pl a sygic es egyeb tarsai. az egyik a netrol szedi a terkepeket a masiknal mar elore letoltotted, szoval okostelefonra teszel egy sygicet, megveszed szepen playstorban, letiltod a netet a telodon es lam, mukodik.

en egy nexus 7et hasznalok a kocsiba eleg kiraly bivaly jo kepe van es az emlitett 3 naviprogival istenkiraly tars.

es mivel csak wifis a tabletem megis tudok vele navigalni :-) a telefonnal is lehet meg ha kiteped a simkartyat akkor is, ha megfelelo programot hasznalsz.

az EN szereny velemenyem szerint vettel egy tularazott valamit ( nem tudom mennyiert vetted 35ert talaltam ra argepen) de nem akarlak megserteni, ha te elegedett vagy vele az a lenyeg es hasznald egeszseggel

ui: szerintem a te altalad emlitett kategoria, hogy 'gps' mint maga celkeszulok halott, mivel minden telefon tudja mar :-) de lehet meg kapni, es veszi a sok kevesbe hozzaerto reteg

[ Szerkesztve ]

(#11) McSpy válasza HegeGabi (#9) üzenetére


McSpy
őstag

Kinek a pap kinek a papné,nekem inkább a lánya :D ,de azért manapság a mobilok kijelzője minimum 800x480,de lassan ez is is gyengének számít,és ez kb 4"-n van,akkor a 7"-n milyen a 800x480

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#12) JoseGee válasza McSpy (#11) üzenetére


JoseGee
tag

A felbontás valójában 480x764. Csak le kellett volna olvasni a kijelzőről :) (Screen resolution)

Ami késik, az nem jön időben

(#13) wolfman válasza wolfman (#3) üzenetére


wolfman
veterán

Nem akartam warezolni, ez most meg is lepett. Fogalmam nincs mire lehet telepíteni iGo alkalmazást, kikkel van szerződésben, gondoltam az Android rendszer van annyira nyitott, hogy meg lehessen rá vásárolni, de ezek szerint nem. Nekem anno iGo volt a Samsung Omnia-mon, meg páran ismerősök közül ezt használták, és én ennek a tudásával vagyok kibékülve leginkább, azért is érdeklődtem.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) McSpy válasza JoseGee (#12) üzenetére


McSpy
őstag

800 x 480 pixel a kijelző, vonalzóval történő mérés alapján a képernyő mérete ~6,8”.

Én ezt vettem alapul,de ez szerintem lényegtelen :W

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#15) simonzé válasza HegeGabi (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Szia!
Köszi a tesztet, örülök hogy egy ilyen érdekes hibridet teszteltél, nem is tudtam hogy van olyan tablet amiben van GPS + digitális tuner is...

És egy jótanács: Sose hallgass a fanyalgókra. Tapasztalatom szerint minden teszt kommentálói között akad 1-2 nagyonokos nagyonbátor, aki egy nick mögé múlva osztja az eszét. Az egyik a GPS-be köt bele (pedig nincs igaza), a másik meg az árába (pedig nincs igaza: ez egy hordozható TV + GPS is).
Véleményem szerint csak ugatják a témát, csak ők azt hiszik hogy nem. Pedig de.

Ne aggódj, ezek a nagyokosok általában még egy cikk megírására sem voltak képesek, csak fikázni tudnak. Simán hagyd őket figyelmen kívül, mert másképp még te érzed majd magad rosszul miattuk.

Élvezd a készülékedet, jó szórakozást hozzá!
Üdv:
Z.

I don't fit in. I fit out.

(#16) noisia válasza simonzé (#15) üzenetére


noisia
aktív tag

Te mégis miről beszélsz?
Az ugatás, ha azt mondom, hogy szerintem drága? Igen, szerintem drága. Ennyi pénzért valószínűleg van jobb alternatíva. Ez a véleményem. A saját véleményem. Ez pedig egy fórum, ahol mindenki a saját véleményét, gondolatait közölheti másokkal.

" Nick mögé bújva" ? Te mégis hogyan írtad ezt a remek hozzászólásodat? Neked ez a neved, hogy simonzé? Ez van beleírva a személyigazolványodba? Egyértelműen a simonzét sem lehet beazanosítani. Akár Körtvélyessy Arisztid is lehetsz. 2013ban arról magyarázni, hogy az interneten nicknevek mögé bújik az ember az kicsit cinkes, nem gondolod?

" egy cikk megírására sem voltak képesek " - szóval, azért mert én cikkeket olvasgatok valahol, akkor nekem nincs kompetenciám hozzászólni, mert még soha nem írtam egy cikket sem? Te sem gondolod komolyan. Ez olyan minthogy mittomén' nem állapíthatom meg egy RollsRoyce-ról, hogy szép vagy jó, mert még sosem ültem benne?!

Na ne viccelj!

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#17) Samus


Samus
addikt

Jó kis cucc (én nem fikázom senki választását), csak kicsit harmatosnak tűnik nekem a belső. Viszont ha ez GPS, akkor esetleg kitérhettél volna a navigációval kapcsolatos dolgokra.

Viszont komolyan mondom, régen navigációra azt mondtam, hogy Garmin (S60v3 alatt, mobilon), Nokia Maps megújult, de állat lett S60v5 mellett. Folyamatosan beszélt, hú... utána mikor doridom lett, hárombetűs navigáció, fú, de jó. Most pedig Google Maps. Hihetetlen jó, már hanggal is navigál, mindig friss térkép, pontos, gyors. És ingyen van. Igaz, kell mellé netkapcsolat, de egy okostelefonnál ez tényleg alapvető.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) simonzé válasza noisia (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Javaslom, hogy ne vedd meg, ha sokallod az árát.
De addig is mutass már egy hordozható MID-et, egy hordozható DVB-T-s tévét meg egy GPS-t egyben. Tudod van akinek nem 28 magos csodagépre van szüksége, ami másfél millárd pontot tud Antutuban.
Mennyiért találtál ilyet?

A többi, néma csend.

I don't fit in. I fit out.

(#19) LamerGyuri válasza simonzé (#15) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Akkor üdvözöl az üdítő kivétel: a nagyonokos, nagyonbátor LamerGyuri, aki saját nevével, e-mail címével és telefonszámával fórumozik, és osztja az észt. Csak mert egyszerű, faék GPS-t akart keresni, nem tabletet. ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#20) manoarc


manoarc
senior tag

A dobozra ráírtam volna, hogy figyelem : nem vérpistike kompatibilis . Akik felbontásra , magokra meg giga megákra élveznek azok azonnal tegyék le a dobozt :D

{。^◕‿◕^。}

(#21) HegeGabi


HegeGabi
csendes tag

Köszönöm a javaslatot, biztatást, értékelést mindenkinek.

#10 Lazsnak: Köszi a felvilágosítást, eddig azt hittem, hogy GPS vevő nélkül nem lehet térképszoftvert használni. Ezek szerint tévedtem és lehet.

Lehet, hogyha veszek egy sima tabletet fele ennyiért, és kapok kipróbálásra kölcsön egy térképszoftvert, akkor az a készülék is tudná használni?
Időközben találtam egy másik készüléket a neten, amihez adnak egy GPS antennát is. Ekkor csaptam a homlokomra, hogy ezért van a tablet hátulján az az aranyozott kis kerek akármi, hogy oda lehessen becsatlakoztatni egy ilyen antennát. Nem hiszem, hogy ez a csatlakozó olyan sok készüléken van rajta. Ennek ellenére még mindig nem tudom, hogy milyen GPS proci dolgozik a gépben, ha van egyáltalán. Ezt meg lehet valahogy tudni (szoftverrel)?

#12 JoseGee: A felbontás azért annyi, mert a teszt szoftver levonta a menüsort (fekete csík alul). Ha elfordítom a készüléket, akkor pedig 800x444-et fog írni.

#15 simonzé: Köszönöm.

#16 noisia: Semmi gond, és valószínűleg azért kerül ennyibe, mert adnak hozzá előtelepített térképszoftvert.

#17 Samus: Még kezdő vagyok a témában, de milyen navgációval kapcsolatos dolgokra kéne kitérnem? Hogy a térképszoftveren hány hang állítható be, milyen útvonalakat ajánlott és milyen gyorsan, vagy mi? Köszi.

#20 manoarc: Ez jó :).
De azt hiszem, ilyesmit én is írtam a cikk cége felé, hogy nem fog a 3DMarks2013-ban csúcsot döntögetni :D.
De ha van valakinek ötlete, milyen ingyenesen letölthető gépizzasztó alkalmazás van, akkor akár ki is próbálhatom.

HegeGabi

(#22) Lazsnak válasza HegeGabi (#21) üzenetére


Lazsnak
tag

annyi hogy a korrektebb tabletekbe van gps vevo, pl az en nexus 7emben is van a 8gb-os sok helyen 55ezer korul mozog most egy refurbished akcioba, DE tudom hogy nem ez a budget. de annyi a kunszt h lehet venni bluetoothos gps vevoket kulso egysegeket nem nagy tetelert, es egy korrektebb 7colos tablet, myaudio vagy az egyeb phn tesztelt most felkapott wayteq es tarsai rendes felbontassal ips panellel ketmagos procival 30ezer kornyeken mozognak es azert lehet talalni bluetoothosat es akkor csak parositod a gps vevovel es egy mindent tudo kozepkonzolod amire a 35millios autotulajdonosok csak kopkodnek mert felet se tudja a gyari navijuk :))

de felreertes ne essek, ha bevalt akkor hasznald es leld oromodet benne, mert ez a lenyeg :R

(#23) Peter789


Peter789
senior tag

az A-GPS-el tévedésben vagy: teljes értékű GPS-t jelent az "Assisted" kiegészítéssel, vagyis ha netről lefrissíted ~hetente akkor cold boot-ból gyorsabban tér magához, mert előre tudja hogy kb hol kell járnia a műholdaknak egymáshoz képest. de ha nem kapja meg a frissítést, akkor is működik standalone módban, csak valamivel nehezebben tér magához. egyébként elég nagy valószínűséggel ez az androidos kütyü is tudja az Assisted módot is, csak lehet gyárilag nincsen benne a firmware-ben a progi ami a háttérben megoldja mindig a frissítést, ha netet kap...

egyébként az árát firtatóknak picit igazuk van, mert ott van a navon platinum explorer is, ami specifikációit tekintve cirka ugyanez - kivéve a DVB-T vevőt, ami úgyse nagyon használható itthon - és már 28e-ért (árgép) is meg lehet venni itthoni garanciával! (karácsony előtt a budaörsi euronics-ban 25e-ért is láttam, lehet azóta a gazdaság "erősödése" miatt feljebb kúszott az ára, de az is lehet hogy ott még mindig annyi)

azért arra kíváncsi lennék, hogy ki hol talál ennyi pénzért IPS paneles, kékfogas tabletet! ITTHON, NEM KÍNÁBÓL nem létező garanciával és potenciális vámkezelési felárral. meg persze a kékfogas tablethez lehet újabb 10-esért venni kékfogas GPS vevőt, aminek a saját akkuját lehet külön töltögetni, stb... tény hogy a 800x480-as felbontás nem ideális netezéshez, viszont az "ÉnMegyek" meg ezt a felbontást szereti leginkább, szóval kompromisszumos de ha elsődlegesen navigálásra kell, másodlagosan meg némi netezésre és filmnézésre, akkor vállalható!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#24) Magnat válasza Samus (#17) üzenetére


Magnat
veterán

"Igaz, kell mellé netkapcsolat, de egy okostelefonnál ez tényleg alapvető." - gondolom akkor külföldön nem nagyon szoktál navizni... Pont ez a sux az ilyen net függő navikban, ha csak két évente egyszer kell külföldön, akkor is muszáj legyen mellé egy offline cucc. (Az adatroamingnál eltévedni is jobb biznisz.) És akkor még nem beszéltünk arról, h sajnos a mobilnet itthon sem mindenhol atomstabil és le merném fogadni, h pont akkor nem működne, amikor Bivajb@sznád alsón nem tudom eldönteni, h jobbra v balra. Persze az Oktogonnál biztos meg tudja mutatni h merre van a Nyugati :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25) Magnat válasza Peter789 (#23) üzenetére


Magnat
veterán

Szerencsére már az A-gps-es cuccok is sokat fejlődtek, pár éve Milánóban 35 percet gyalogoltam a szállodáig, ennyi idő alatt nem tudott pozíciót fogni a Nokia 5800-am net nélkül, szégyenszemre haverom barátnője mondta az utat térképről :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26) Peter789 válasza Magnat (#25) üzenetére


Peter789
senior tag

igen, a nokia 5800-át egyik ismerősöm is szidja ilyen szempontból, ha nagyon régen volt bekapcsolva akkor akár fél óra+ mire pozíciót talál. az omnia2-m néha még rosszabb, van hogy 1 perc, van hogy 5dik újraindításra tér magához a vevője. de ez nem az A-GPS hibája, illetve nem az A betű tehet róla, hanem a rossz jel-zaj viszonyú antennácska...

A-GPS az autómban lévő USB-s MTK chipsetes quectel L10 cucc is, és nincsen net alatta, standalone módban indul minden alkalommal cold boot-al, de 30-35mp alatt pozíciót fog még a legrosszabb körülmények között is, és soha soha semmilyen körülmények között nem jelentette még be hogy bocsi, eddig tartott, most nem tudom mondani merre tovább az épületek között. mindez köszönhető a 4x4 centis aktív kerámia antennájának. csak ez egy telefonban nem férne el :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#27) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Szerintem nem tűnik rossznak a készülék...és az ára sem túlzó! (~35e Ft)
A 7''-os tabletek 20e körül indulnak, de azokban nincs 1G RAM (csak 512M)...nincs HDMI, nincs GPS, nincs DVB-T vevő...
Én is olyan GPS-t keresek, ami nem csak GPS, hanem több... (de úgy is lehetne mondani, hogy olyan tabletet keresek ami GPS is...)
Ilyen a WayteQ xTAB-50, de az csak 5''... (és csak 512M RAM)... és ~30e Ft
és még amit néztem a GoClever TAB T76GPSTV (ebben is csak 512M RAM van, egyébként a többi ugyanaz...HDMI, DVB-T....)... ~31e Ft.
Szerintem megéri azt a kb. +4e Ft-ot a +512M RAM az Overmax javára...és akkor nem kell annyira aggódni a programok futtatásakor, hogy hamar elfogy a szabad memória.
Van még a Prestigio MultiPad 7.0 Prime 3G, ami szintén csak 512M RAM-ot tartalmaz, nincs DVB-T, csak 4Gbyte a háttértár....viszont 2 magos a processzora, van benne beépített 3G modem és bluetooth is.
Ez előtt (és most is) okostelefonban is gondolkodtam, de ott is egy olcsóbb, de használható (mondjuk 4''-os) drágább mint ez. (~40e...)
Én azt mondom, hogy akinek elsősorban GPS kell az vegyen GPS-t vagy használja az okostelefonját...
Akinek elsősorban olcsó(bb) tablet kell (GPS nélkül) az vegyen olcsó(bb) tabletet... (és navigáljon az okostelefonjával...)
De akinek tablet+GPS kell (okostelefon nem vagy nincs neki) annak jó választás lehet egy ilyen GPS-es tablet, pl ez az Overmax (vagy a GoClever TAB T76GPS, ill. a Prestigio MultiPad 7.0.)
Szerintem a 3 közül beruházok egyre...
Ha GPS+tablet kell ("tabletes" GPS :D )...azaz elsősorban GPS, másodsorban tablet, akkor jó választás lehet a WayteQ xTAB-50!
Ez az én véleményem...

(#28) Mcimi01


Mcimi01
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem igazán értek a gps-hez, jól értettem a hozzászólásokat, hogy "rendes" hardveres gps vevő van benne? Milyen a kijelző, világosabb helyen mennyire olvasható, betekintési szögek elfogadhatóak? Valaki tud-e olyanról , hogy a dvb-t vevőhöz csatlakoztatható-e külső antenna, akár a gps antennacsatlakozón v. usb-n keresztül? Sajnos messze vagyok toronyhoz...
Köszönöm a tesztet és az esetleges hozzászólásokat... :) Üdv.

(#29) Gabipro válasza Mcimi01 (#28) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

Igen, rendes, "hardveres" GPS vevő van benne! :C
Sajnos nekem -még- nincs ilyenem, ezért a kijelzőről nem tudok nyilatkozni.
Az viszont engem is érdekelne hogy lehet-e hozzá csatlakoztatni külső antennát a DVB-T-hez, hogy valóban ne csak az adótorony közelében lehessen vele tv-zni.
Ellentmondásosak az infók amiket a neten felleltem a hátoldali csatlakozóval kapcsolatban, hogy az az esetleges külső DVB-T antennának vagy esetlegesen a GPS vevő külső antennájának a csatlakozója-e.

(#30) HegeGabi válasza Gabipro (#29) üzenetére


HegeGabi
csendes tag

Sziasztok!

Új infók ütötték fel a fejüket, ezért én is hozzászólnék.
Válaszolva Mcim01 által is felvetett kérdésre, a készülék hátulján található csatlakozó az a DVB-T külső antennához való.
Az infót a PCWorld újságban látott készülék tesztje adta meg, mégpedig ez:
http://media-droid.com/hu/tabletek/cassius-mcx-mt7004mcx-hu.html
A készülék megszólalásig ugyanaz, mint ez az Overmax, viszont kisebb a RAM és a "háttértár" is csak 4GB.
Ennek ellenére drágább, de nem tudom, miért :) .

Üdv, HegeGabi.

HegeGabi

(#31) Gabipro válasza HegeGabi (#30) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég én is beléptem az ilyen tablettel rendelkezők csoportjába. :)
Igen, a hátsó csatlakozó segítségével külső antenna köthető hozzá! Ez egy ilyen MCX nevű csatlakozó, elég speciális, ritka... de Kínából 350-400 Ft-ért (postaköltséggel együtt) meg lehet rendelni hozzá egy átalakítót, amit én meg is tettem. Az előző hozzászólásban említett CASSIUS táblagéphez gyárilag jár is, csomagolják hozzá...
Egyébként meglepően jó a vétel ezzel a kis kihúzható saját kis "antennácskájával" is, bár az adóhoz azért ehhez közel kell lenni! (Beltéren max. 20-30km, szabadtéren 30-40km... kb.. de ez függ a terepviszonyoktól, időjárástól, stb..) Ezért is érdemes beruházni egy ilyen kis átalakítóra, hogy rendes, nagyobb, akár erősítős antennát is rá lehessen kötni.
(Bár otthon...ha van wifi...van Mindig TV alkalmazás... lehet nézni m1,m2,duna1-2... de rtl, tv2-t nem...)
Hogy a kijelző mennyire világos -pláne szabadtéren-, meg hogy a betekintési szög mennyire elfogadható nem tudom, mivel nincs viszonyítási alapom... Nyilván egy IPS kijelzővel nem veszi fel a versenyt, autóban GPS közben meg nem probléma ha a színek nem úgy látszódnak. (A GPS-el még küzdök kicsit...de alakul az Ig* Prim*...) Ha már GPS... elég nehezen, lassan talál holdat -úgy elsőre-.. Kocsiban, anyós ülésen nem is, a szélvédőnél (autós tartóban) még nem próbáltam. Ez kicsit bosszant... :U
A transmitter rész azt hittem hogy nagyon gyengus, nem nagyon akart működni, de rájöttem -hogy mivel ezt nagyrészt úgyis kocsiban, autós töltővel használják- hogy a töltő csatlakozó vezetéke szolgál antenna gyanánt, és így már nagyon erős az adója, még a Kossuth rádiót is lenyomja! :C
Sokat nem nagyon használtam még, nem "laktam be", csak néhány alkalmazást próbálgatok...felemás sikerrel, de ez elsősorban nem a kütyü hibája, hanem az alkalmazásoké. (pl. Hiradó, RTLMost, stb...)
Néha kicsit belassul, pláne ha több minden van nyitva, de ez természetes, nem egy "erőgép"... de az 1G RAM azért nagyon jó... nem nagyon akar betelni...
Az érintőképernyőt nem mindig sikerül a megfelelő helyen eltalálni...ez leginkább csak ott zavaró, ahol nagyon pontosan kell pozicionálni, ahol közel vannak a gombok, ikonok, stb... de ez lehet hogy a gyári védőfólia hibája is lehet, le kéne cserélni egy rendes védőfóliára. (Pl. Total Commanderben a bal oszlopban az ikonokra kattintásnál (kijelölés) kicsit mint ha jobbra kellene bökni -kicsit az ikon mellé- hogy érzékelje...lehet hogy az érintőképernyő szélein "csal" egy kicsit..de ezt lehet hogy csak a gyári fólia okozza...-más is tapasztal(t) ilyet?)
A fényképező nem nagy szám, csak 2Mpix, a képek sem valami jók, de hát nem ezzel kell fényképezni.
USB-n keresztül is tölt, pl. számítógépről...bár ez elég lassú, nehézkes (pláne ha közben használod...akkor inkább még merül is, mint töltene...), de a 220-as töltője az elég jó.
HDMI-t, USB OTG kábelt még nem próbáltam, de biztos jó. :)

(#32) dimrus2


dimrus2
tag

Sziasztok!
Beszereztem én is egy DualDrive 7"-os tabletet. Ami miatt érdemes egy ilyenre beruházni, az a használható GPS, és a DVB-T tv. Ez a méret, 7" szerinte még elhelyezhető, és nem zavaró egy autóban. Korrekt csomagolásban benne van minden amire szükség van. Nem egy erőgép de a gps-nek, és a tv-nek elég.
Egy-két szó a terjesztő cégről: a Conflex Kft. ahol vettem, első látásra korrekt segítőkész cégnek tünt, és
meg is maradt annak!
Segítettek a vásárlásnál, segítettek a felmerülő kissebb gondomnál is. Mindenkinek csak ajánlani tudom a céget.
A készülék pár napos használata után a kevés tapasztalat alapján, a GPS tökéletesen működik, az Igo-val
használom, a rajtlévőt én lepucoltam,sok helyet foglalt, A DVB-T tv rádugott tetőantennával tökéletes, a sajátjával még nem próbáltam. A kocsiba vehető antennával kiváncsi leszek a vételre.
Kár hogy gyárilag nem rootolt, mint a másik tabom, de hátha idővel megtudom oldani.
Összességében egy nem erőgép,de a specifikus alkalmazások miatt megvehető, használható masina.
-------Nem vagyok a cég alkalmazottja------
üdv!

LG G4 Titan/Arany QC, LG G3, LG 4xHD, Motorola Defy, Nokia több típus éveken át.

(#33) Mcimi01


Mcimi01
csendes tag

Sziasztok!
Én is beszereztem egy ilyen készüléket, kedvezőek az első tapasztalatok. Egy gondom van, 2 mcx csatlakozós antennát is néztem, Nektek is ilyen nehezen megy bele a tablet lány csatijába? Nagyon erőltetni még nem mertem, nem tudtam beledugni :( Köszi.

(#34) Gabipro válasza Mcimi01 (#33) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

Üdv. a klubban!

Nem mindegy, hogy MCX vagy MMCX csatlakozós antennát nézel... most már tudom, hogy van MMCX is (Hála dimrus2-nek!)...és nekünk ilyen kell!
Ha neked a nagyobb MCX van, akkor azt ne erőltesd...pedig ránézésre majdnem jónak tűnik... sajnos először én is ilyet szereztem be. (E-bay-on ránézésre jónak tűnt...) Azóta már van a megfelelő MMCX adapterem is... ez is kicsit szorosan, de azért belepattan a helyére. Most már csak egy megfelelő (lehetőleg hordozható) antennát kell hozzá szereznem, mert amit próbáltam vele (amit egy usb-s DVB-T tunerhez kaptam.."botantenna") azzal egyáltalán nem produkált semmit, rosszabb mint a beépített antennája. Viszont az erősítős (aktív) szobaantennát rákötve tökéletes a vétel...de az 220V-ról megy (vagy 12V-ról)...meg nagy...hogy csak úgy hordozgassam.

[ Szerkesztve ]

(#35) Mcimi01 válasza Gabipro (#34) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Ugye ez a készülék nem küld fel 5v-t az antennához?

(#36) Gabipro válasza Mcimi01 (#35) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Nem hinném... (bár nem tudom, nem mértem meg... eddig ez a kérdés nem foglalkoztatott...)

[ Szerkesztve ]

(#37) Mcimi01


Mcimi01
csendes tag

Értem. Nem okoskodni akarok, azért nem mind1, mert van olyan antenna amiben 5V-os erősítő van, tehát akkor nem kellene külső táp. Vki?

[ Szerkesztve ]

(#38) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

Sziasztok
tegnap boldog tulajdinosa lettem egy ilyen vasnak,és kérdezném a dualdrive használatát mesterfokon művelő
fórumtársaktól, hogy a tiétek hogy szól? az enyémet egy 300Ft-os kínai zsebrádió magasan veri mind hangerőben mint hangminőségben. a kép kontraszttalan, a menüben csak fényerőt tudok állítani erre a problámára van-e megoldásotok
előre is köszönöm :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

(#39) Mcimi01 válasza KKrapulax (#38) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Üdv. Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a tabletet nem azért szeretjük, mert nincs jobb panellel ill. hangminőséggel másik... Hanem egyben tud mindent, ami komplex használathoz kell, kifejezetten a digitális tv tunerre gondolok, és más csak dvb-t tv-től nem sokkal drágábban mégis egy sok mindenre használható eszközt kapsz. Kontraszt állítási lehetőséget én sem találtam, a hangszórója filmnézéshez, navihoz, tv-hez elég, zenét fülessel hallgass. Én nem néztem, de hangszínszabályzós zenelejátszóval gondolom kicsit még tudsz javítani a minőségen, ha hangosabb nem is lesz. Szia.

(#40) Gabipro válasza KKrapulax (#38) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szóló Mcimi01-hez...
Csak a tablet "része" miatt nem érdemes ezt választani kb. 30-32.000-ért, mert kb. fele ennyiért kapsz egy ugyan ilyen -tablet szinten belépő, nagyon alapszintű- tabletet... nem túl jó kijelzővel, nem túl jó hanggal...stb... persze GPS, DVB-T tuner és 1G RAM nélkül!
Ha valakinek csak egy jó tablet kell, az ma már kb. 10e-el olcsóbban (20.000 körül) sokkal jobb gépet tud venni, aminek gyorsabb (min. 2 magos) processzora, valószínű szebb kijelzője, nagyobb felbontása, lehet hogy szebb hangja, stb. lesz.
Úgyhogy ezt a gépet nem a gyorsasága, nem a szép kijelzője, nem a jó hangja miatt szeretjük, hanem mert pl. van benne GPS vevő és tv-tuner.... :)
Ha meg jó hangminőség kell, lehet rákötni erősítőt, mini hangszórót! Én is ezt csinálom, ha nincs a kezemben és nagyobb hangerő kell!
Az kissé engem is zavar, hogy néha kissé nehézkesen, pontatlanul reagál az érintésekre, nehéz vele rábökni kisebb pontokra, gombokra, hivatkozásokra, stb. ...de ez lehet hogy a még rajta levő gyári védőfólia miatt lehet, amit még nem cseréltem le...

(#41) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

Azt hiszem alaposan félreértetek nem hifitoronyot diszkópulttal keresek benne, hanem az ÉN MEGYEK navigációs progi TTS hangját tisztán érthetően szeretném belőle hallani, nem úgy hogy valami sistergő túlzott magastartományú izéből ha gondolkodom rajta akkor megértem,hogy a köfetkező lehetőségnél fordulj balra. A zene lejátszás terén nincs vele bajom az valahogy jobban megy neki. :U

(#42) Gabipro válasza KKrapulax (#41) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

Na igen...autóban valóban halk lehet csak úgy önmagában...
Azt el is felejtettem, hogy ebben a tabletben van egy FM transzmitter is, nem is akár milyen, mert nagyon jó, erős a jele. Ez is egy "extra" dolog, a tabletekben ilyen nem szokott lenni, csak az autós GPS-ek egy részében. Célszerű lehet ezt a lehetőséget autóban kihasználni, így jól hallható lehet a navi program hangja (de bármi más is, ami a tableten szól...) az autórádión! (De ha van jack-jack audió kábeled és az autórádión aux bemenet, akkor az is megoldás lehet...)
Az fontos dolog még, hogy a töltő csatlakozóba kell lennie kábelnek (nem muszáj tölteni, csak legyen oda bedugva valami), mert azt használja a transzmitter adó antennának...nélküle nem működik a dolog...
Hátránya ezeknek a megoldásoknak az, hogy közben nem tudsz -a háttérben- rádiót hallgatni. Sajnos ez van. Vagy rádiót hallgatunk, vagy a tabletet...

(#43) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

A transzmitter ikonját hiába keresem, hogy néz ki?
a wayteq Xtab50 ben rendszeresen használtam de itt nem találom :F

(#44) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

Elöbb kérdeztem később néztem szét.... Megtaláltam :Y

(#45) Mcimi01 válasza KKrapulax (#44) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Hmmm, nekem nincs gond navi közben hangilag, esetleg más hang fájl? Gondolom esetleg férfi-női hang között is lehet érthetőségbeli különbség, de akár egy nemen belül is.
Ja és lehet, hogy félreértettük, arra reagáltunk amit kérdeztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

A hangfile az adott a hangmotorral lehet szórakozni annak vannak beállításai, nekem nuance hangcsomag van telepítve, vocalizer hangmotorral most pedig egy eqalizerrel beállítottam a masina hangját úgyhogy az Én Megyek navi progi Esztije mostmár érthetően beszél a transzmiter jól használható a GPS nagyon nehezen talál holdat de ha megtalálta akkor rajtamarad,direkt eltértem a tervezett útvonaltól a progi és a gps szépen útba igazított az eltérést követően~50m újratervezett.
még egy fekete folt: A Conflex kft lapján olvastam, hogy van benne Bluetooth, de hol van és hogy kell bekapcsolni?
ha valakinek sikerült bekapcsolni az ne spóroljon a tintával! :N

(#47) Gabipro válasza KKrapulax (#46) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

A forgalmazó (importőr, szervíz, stb.) honlapján a szöveges részben tényleg ott a bluetooth... de ez nyilván csak elírás, mert sehol másol nem írják és nincs is benne. Az androidban sem jelenik meg. (Vagy lehet hogy benne van a chip, csak az android (szoftver) nem látja?... lehet hogy egy későbbi szoftverfrissítés?... tényleg, a tietek milyen?..az enyém OV-DualDrive(W): Android 4.0.3, Kernel: 3.0.8, Build szám vége: 20130222.124401)..és kb. 3 hónapja vettem... szerintem ez viszonylag újabb, mert az Overmax honlapon a W-hez még nincs semmi frissítés....)
Az említett navi programmal még nagyon nem foglalkoztam, (csak kicsit), de még nem sikerült beállítanom sem az ikonos poi-kat (olyan branding.zip-el), sem pedig a tts hangot (vocalizer). Egyébként tényleg nagyon lassan talál holdat, főleg első indításnál... már átérek Pesten, kb. 40 perc, s akkor. Úgy tudom ehhez is vannak különféle segédprogramok, de még nem mélyedtem bele.

(#48) KKrapulax


KKrapulax
csendes tag

Szia
az enyém~5 perc alatt talál holdat, de nem menet közben, egyébként ez nehéz is minden gps készüléknek mivel először a saját helyzetét kell meghatároznia utána tud csak navigálni,de ha a helyzete folyamatosan változik akkor mire kiszámolja a helyzetét az akkorra megváltozik. hang: ha érdekel én megyek-hez szépen beszélő magyar hanghoz és szines ikonos poihoz meg egy jó GjAKskinhez amin be tudod állítani a DA bemondást is tudok linket adni. :))

(#49) Gabipro válasza KKrapulax (#48) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szia!

Kint a szabad ég alatt nekem is talál holdat kb. 5 perc alatt...csak a kocsiban ez jóval tovább tart. Nyilván zavaró pl. a pesti belvárosban a magas épületek között nehezen lát ki...
Sokat még nem használtam a GPS-ét, de amikor igen, akkor elvitt oda, ahova kellett. Majd még "finomhangolom"... :)

(#50) Bajszika


Bajszika
csendes tag

Kérdeznék tőletek pár dolgot.

A tablet alján a fekete navigácios sávot hogyan lehetne eltüntetni?
Az fm transmitter be-ki kapcsolásához valami külső progit tud valaki?
Pipa alaku autostöltő csatlakozot hol lehetne venni?

Köszi a válaszokat.

Tisztelettel: Varga Károly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.