Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Reméljük az ára is otthonra szánt lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Jobb egy ilyen mint egy Atomos letöltőgép? Torrentkliens milyen hozzá? Amikor utoljára ilyet néztem, akkor azon vmi eléggé korlátozott akármi volt, 1 v. 2 letöltést tudott egyszerre kezelni. Szigorúan Linux disztribúciókat, persze. :)

(#3) nemdan válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


nemdan
senior tag

Szerintem nem jobb. :N

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#4) Akula


Akula
őstag

valaki használ ilyet otthon? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) XuChi válasza Akula (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Használnék. Csak nekem a másolási sebességük nem kielégitőek a nasoknak. Volt már nekem d-link, asus, apple nas-om és hiába volt mellélyük gigabites router-em, sosem értem el 20mb/s-nél nagyobb írási sebességet. Atom lassúak voltak mind :(

(#6) buherton válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


buherton
őstag

Nem akartam NAS-al szenvedni, és inkább csináltam magamnak egy NAS szervert. Igaz vannak rajta plusz featurek mint pl. DLNA, svn, git, de alapvetően NAS. 90k huf volt 3 TB-os vinyóval. A nagy előnye a NAS-al szemben, hogy még 5 vinyót tud fogadni minden gond nélkül.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) shteer válasza Akula (#4) üzenetére


shteer
titán

konkrétabban milyet? :)

..szerintem jónak tűnik

(#8) shteer válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


shteer
titán

az attól függ, hogy lényeges-e a fogyasztás. ha magadnak fizeted az áramot, akkor jobb - enyém hdd-vel kb 8-10W seed közben. ha az árakat nézzük, akkor is jobb lehet ha jól választasz.
transmission, akár 300 aktív torrent. + dlna, ftp, backup, itunes server, dropbox, time machine, polkast...

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#9) atus72 válasza XuChi (#5) üzenetére


atus72
senior tag

Akkor ott valami gond lehetett, ezeknek a másolási sebessége jóval több mint amit írsz, nekem QNAP TS-259 pro-m volt 80-90MB/s-el tudtam másolni, szóval a Gigabites netet simán ki lehet használni.

(#10) atus72 válasza atus72 (#9) üzenetére


atus72
senior tag

Ja és RAID1-ben volt, nem lehet hogy rossz hdd volt benne?

(#11) LordX válasza shteer (#8) üzenetére


LordX
veterán

Az én atomos gépem ugyanúgy kb. 10W fogyasztású (mért adat), és egy hasonló konfiguráció ma kb. 45e + HDD..

(#12) slashing


slashing
senior tag

Azt azért vegyétek figyelembe hogy nem mindenki akar vagy ért hozzá hogy összerakjon magának egy NAS gépet, arra meg valami linux alapú rendszert amin még be kell lőni a dlna-t is meg a samba-t is meg mindent... . Aki ilyet vesz lehet kicsit drágábban de kap mellé egy óvodásoknak is egyértelmű rendszert amin csak a power gombot kell megnyomnia és működik. Mondom ezt úgy hogy nekem n40l microservem van omv-vel de ha a családon belül bárkinek kéne valamilyen hálózati adattároló tuti nem mondanám neki hogy rakj össze egyet mert az úgy olcsóbb lesz.

(#13) Sanya válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

blizzard és a wargamers is linux distrokat oszt meg torrenten? :)
ez a torrentüldözés kezd az agyamra menni, ha ennyire rossz, akkor a facebook a szereverek közt miért torrent alapon frissít? :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) cekkk válasza slashing (#12) üzenetére


cekkk
veterán

Mert egy ilyen gépbe talán egyből be van állítva az otthoni hálózat a samba a dlna stb? :DDD
Ugyan úgy konfigolni kell ezeket is. az OMV telepítője is kb klikk-klikk-klikk jelszó-klikk és készen is van. Nem kell hozzá diploma. Aztán a pluginokat betöltöd onnan telepíted ami kell és ugyan úgy tudod beállítani mint ezekben.

Ha ki jönt a Kabini a én HP szerverem megy a levesbe és építek egy olyat ami olyan alapon lesz :DDD ;]

(#15) shteer válasza LordX (#11) üzenetére


shteer
titán

én azt várom, hogy az APU-k eljussanak erre a szintre, és akkor valszeg csere lesz
10-ért vettem a NAS-t, így még jó vagyok akkor :)

..szerintem jónak tűnik

(#16) larryking


larryking
senior tag

Próbáltam már egy két épített nast, de nem cserélném le a zyxelt, lehet az bármi. Amit magadnak raksz össze, azzal mindig csak a gond van, mondom ezt úgy, hogy 5-öt raktam össze. És ezek után váltottam gyári nasra és nincs gondom. Tud smbt, nfst, van torrent, dlna, face, youtube, emule és még millió dolog amit nem használok, az ára pedig töredéke volt pl egy n40l-hez képest, és hogy nincs szopás, az megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#17) slashing válasza cekkk (#14) üzenetére


slashing
senior tag

Hát akiknek ez lett tervezve azok el se jutnak odáig hogy egy usb-re tudjanak csinálni omw-s rendszerindító " lemezet" sőt az átlag felhasználó egy win telepítéshez is a szomszéd kölköt hívja meg téged meg engem akiről tudják hogy tudja pedig az is csak klikk klikk klikk.

Egy a lényeg az hogy ha valamit lehet olcsóbban csinálni attól az még egy elég nagy felhasználóbázisnak megfelelő lehet.

(#18) ZooLee válasza shteer (#8) üzenetére


ZooLee
őstag

Milyen NAS az, ami elvisz egyszerre ~300 seedet? Milyen típust használsz?

Más: Tud valaki olyan NAS-t esetleg, amit párhuzamosan el lehet érni USB-n keresztül és hálózaton is (akár úgy, hogy az egyik csatorna R/O)? Eddig olyanokkal találkoztam, amin vagy csak az egyik, vagy csak a másik módon érhető el a háttértár.

Köszi, Z.

[ Szerkesztve ]

(#19) larryking válasza ZooLee (#18) üzenetére


larryking
senior tag

Zyxel nsa 320 is elviszi.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#20) shteer válasza ZooLee (#18) üzenetére


shteer
titán

Zyxel NSA310

#19) larryking által írt 320 egylemezes kistesója

..szerintem jónak tűnik

(#21) Dr.FantastiK válasza XuChi (#5) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy Synology-t érdemes hogy megnézz, mert van amelyik megy 100+ -al is ! :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#22) ActionPS válasza Dr. Akula (#2) üzenetére


ActionPS
csendes tag

Sajnos a tapasztalat az, hogy egy professzionális termékekre szakosodott hálózati eszköz gyártó el kezd átállni otthoni termékekre is, úgy végzi mint szegény Zyxel. Olcsónak olcsó, de a legkisebb mértékben sem használható. Ez senkinek sem jó, se a márkának se a user-nek. Az "olcsó" NAS sajnos mindig felsül, így nem sok jóra lehet szerintem számítani a QNAP-tól sem.
Ebből egy kivétel volt a Cisco és a Linksys esete.

(#23) Dr.FantastiK válasza ActionPS (#22) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Ebből egy kivétel volt a Cisco és a Linksys esete.''

Es melyik az a Cisco es Linksys NAS amelyik 'kivétel' ? ?

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#24) ZooLee válasza ActionPS (#22) üzenetére


ZooLee
őstag

Hát, ezt nem igazán tudom alátámasztani. A tavaly lecserélt otthoni Zyxel routerem kb7 évig működött non-stop hibátlanul, újraindítva csak akkor volt, amikor áramszünet volt, és a szünetmentes már nem bírta. Több helyre ajánlottam ill. tettem ilyen routert. Volt Wifi kártyám és modemem is tőlük.

Most pedig az itten javaslatok alapján - ezúton is köszönöm a tippeket - vettem egy NSA-310-est, és tökéletesen tudja azt, amit itt állítottak: Hibátlanul mennek a hálózati szolgáltatások, könnyen, gyorsan konfigurálható, és bár még nem értem el az itt említett több százas párhuzamos letöltést - a letöltőszerver része is tökéletesen üzemel, amit az eddigi eszközeim nem tudtak. (vagy nem jól tudtak)

Tapasztalataim alapján a Zyxel termékek jobban üzemelnek, mint a D-Link, Netgear és hasonló kategória társaik...
Mellesleg a QNAP-ről - ami egy magasabb kategória - sem sok rosszat hallottam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.