Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

10 év múlva ezek filléres dolgok lesznek.

(#2) bb0t


bb0t
senior tag

Tea. Earl Grey. Hot. - Majd ha ez eljön akkor okosítunk. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#3) Beri78


Beri78
őstag

Sokat nézegetem ezeket a rendszereket, de sajnos ha mindenre kiterjedően akarod okosítani a lakást-házat, akkor tényleg nagyon zsebbenyúlós :(
És más termékek is hasonló áron vannak.

Most még "hobbinak" is drága, pedig pár egység nagyon hasznos lenne.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

Szép csilligó a felszín, de biztonság szempontjából is kéne vizsgálni ezeket a kütyüket, főleg ha olyan dolgokat akarunk rábízni mint ajtónyitás. Nemrég volt róla szerintem cikk itt is, hogy biztonság szempontjából nagyon rosszak ezek az okosotthon kütyük.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) gabor7th válasza Beri78 (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Meg még nincs egységes szabvány és két év múlva amid van már nem frissítik lehet. Két évenként újra venni pedig kicsit drága mulatság...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Ahogy nézem csomó szenzor meg alkotórész elemmel megy, ami jó hogy sokáig elég, de amikor elkezdenek szépen egyenként kimerülni, akkor rohangálhatsz a lakásban 2-3 különféle típusú elemmel cserélgetni a régieket...
Ha van rá lehetőség, célszerűbb inkább a vezetékes okosotthon megoldás, biztonsági kockázata is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#7) Robert07 válasza gabor7th (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

En is erre gondoltam, valaki aki esetleg nem ho szandekkal kozeledik, siman kiiktathatja az egesz rendszert egy 2.4Ghz-es jelzavaroval, mindenfele halozatfeltores nelkul. Es meg be sem tud majd sipolni, mert a riaszto is vezeteknelkuli. Kivancsi vagyok, hogy ilyenkor mit csinalna, csak szimplan kiirna egy hibat, hogy nem tud csatlakozni es kesz?

(#8) darkarthur válasza bb0t (#2) üzenetére


darkarthur
senior tag

Azt el tudnám viselni! :D Meg a holoszobát is. :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#9) Tejföl


Tejföl
tag

Hasztalan eszközök, fillérekért már lehet kapni "okos" konnektort. Wifire felcsatlakozik, onnantól lehet telefonnal irányítani, néha hasznos de még akkor sem a világ leghasznosabb tárgya.

(#10) youngboy


youngboy
senior tag

Asztali lámpával vizsgálni mérési pontosságot?

(#11) atus72 válasza Tejföl (#9) üzenetére


atus72
senior tag

AZ okosotthon messze nem itt kezdődik amit most erőltetni próbálnak, eleve ott halott és elvetélt ötlet hogy vezetéknélküli megoldásban gondolkoznak, nonszensz, vicc, soha nem tenném a lakásomba csak a huzalozott okosotthonban hiszek legalábbis a gerinc és a legfontosabb (>80%) eszközök mindenképp vezetékezve lennének a központi elosztószekrénybe, ott egy kalapsínre pattintható buszra fűzött megoldás lenne amit ahogy fejlődik a technika kicserélhetsz. Ehhhez némi feléras villanyszerelés kell de megéri :)

(#12) Peter13


Peter13
senior tag

És én még azt hittem hogy "geek" vagyok. Fenéket: max dínó (annak viszont a javából :) ). Azért olvastam végig hogy hátha kedvet kapok, vagy legalább megértem hogy miért is lenne ez jó. Nem sikerült, csak tovább erősödött bennem hogy a célközönség nem én vagyok (ez nem a cikk hibája egyébként: az teljesen korrekten összefoglalta a dolgokat).
Egy darabig persze el lehet szórakozni vele (mint ahogy a LEGO-val is), csak játszadozni kissé drága (bár most így magamba nézve, be kell vallanom hogy ezt egyszerűen nem tudnák annyira olcsón adni, hogy azt érezzem nekem kell egy ilyen).

Ha otthonvédelem, akkor specializált, védett rendszerek (amiket nem lehet egy nyavalyás zavaróval kiiktatni, ahogy írták is korábban).

Nekem ez továbbra is erőltettnek tűnik (olyan "keressük a megoldandó problémát a rendelkezésre álló megoldásokhoz" ízű valami)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#13) MeszesKPT válasza Beri78 (#3) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Tudsz pár példát írni, hogy mit találnál hasznosnak? Magamtól nem tudok rájönni.

(#14) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Első ránézésre felkelti az ember érdeklődését. De elég horror ára van.
És egy egyszerű módszerrel megzavarható? Köszönöm, ilyen feltételekkel nem kérek belőle.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15) amerigo válasza Robert07 (#7) üzenetére


amerigo
aktív tag

Sajnos még beruházni sem kell a rendszer megzavarásához. A központi egység hálózatról működik, így elég egy kis áramszünet.... Bármilyen riasztónál alapkövetelmény a szünetmentesség és a szabotázsvédelem.
A többi funkció játéknak azért jó.

[ Szerkesztve ]

(#16) Pttypang


Pttypang
veterán

Miert erzem ugy, hogy ezek zaz arak es a keszulekek meretei nevetsegesek?
Az ajtonyitas erzekelo kulonosen, vicc az egesz.

Everybody lies.

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó játék, ha unatkozik valaki, amúgy meg ha valóban okosítani akarsz, az már nagyon zsebbenyúlós. Még nem jött el az ideje.

(#18) atike


atike
nagyúr

Na majd ha már alap dolog lesz az ilyen és nem milliomosok játékszere... :) Jöjjön amúgy jó sok ilyen. :K

(#19) koala69


koala69
tag

sziasztok,
-egyreszt, ez nem egy biztonsagi rendszer, hanem nehany funkcio vezerlese a tavolbol. Szerintem az toreserzekelo es az ajtonyitast erzekelo itt nem mint egy biztonsagtechnikai rendszer resze mukodik, hanem informaciot nyujt csak.
-masreszt egyetertek, a biztonsag szempontjabol eleg meresz megoldas, nem is az ups hianya miatt, hanem a cloud miatt.
-az akku/elem jo megoldas, es nyilvan a BT is az alacsony fogyasztas, es az akkus uzemmod miatt lett valasztava - zavarhato, de a rezkabelen kivul minden eleg konnyen zavarhato....
aki szeret forrasztani, es nemi kis programozas is szorult bele, az hasonlo rendszert ossze tud rakni maganak nehany esp8266 es egy RasPi segitsegevel, es meg cloud sem kell hozza.

(#20) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Ha bluetoothos, akkor ha jól gondolom 100 méteres körben használható. Igaz?
Nahde az árnyékolással (aka falak) mi a helyzet? Ez így lófingot se ér...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) MongolZ


MongolZ
addikt

Ahelyett, hogy azt csinálnánk, hogy egy "időjárás érzékelővel" mérjük a páratartalmat, és bekapcsolunk egy okoskonnektoron keresztül egy páramentesítőt, nem egyszerűbb egy olyan páramentesítőt venni, ami magától bekapcsol, hogy ha túl magas a páratartalom? Az összes komolyabb gép ilyen.

(#22) Pttypang válasza MongolZ (#21) üzenetére


Pttypang
veterán

De az dragabb, mintha venne egy szar paramentesitot, meg hozza egy akarmit, ami vezerli. Az, hogy semmit se er igy vele, reszletkerdes, lehet vele menozni.

Everybody lies.

(#23) Shodan


Shodan
addikt

Majd ez mekkora pofáraesés lesz: [link] újra!

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#24) HaZse


HaZse
őstag

Ezek az eszközök csak bohóckodásra jók, de arra meg drágák.

A cikkben szereplő LED lámpa (E27-es) 10WQ-os fogyasztásnál nekem kevésnek tűnik az a 720lumen. Legalább 1100lumennek kellene lennie.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#25) próbakocka


próbakocka
senior tag

jól értem, hogy olyan nyitás/mozgásérzékelőről beszélgetünk ami BT 4.0-ával kommunikál? lehet, hogy nem minden sarki boltban kapható hozzá zavaró, de ezt azért röhögve el lehet vágni a központi cucctól, amiben egészen biztosan nincsen azonnali szabotázsvédelem ...
persze biztos hasznos az, hogy van egy cucc, ami megszámolja, hogy aznap hányan jönnek be az ajtón ...

vagy csak nem értem?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#26) Alchemist


Alchemist
addikt

IOT készlet játszadozásra

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) powerwade válasza Alchemist (#26) üzenetére


powerwade
senior tag

hàzi, barkàcs okosotthon topik nincs, vagy én nem talàlom?

(#28) MongolZ válasza HaZse (#24) üzenetére


MongolZ
addikt

Az egyesek által agyondícsért Philips Hue -hez képest még jónak is számít, mert az csak 60lm/W... Ez a 70-80 érték már nem rossz, de még mindig messze van a mostanában jónak mondható 120-140 lm/W értéktől.

(#29) Armahun válasza Tapsi (#1) üzenetére


Armahun
addikt

Most is azok, csak még el lehet adni drágán.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30) rootmin válasza Armahun (#29) üzenetére


rootmin
tag

Ja, én úgy 5 éve gondoltam rá először, hogy hasonló témában magyar startuppal induljak. Akkor még csak a 90-es évek óta elterjedt drága rendszerek voltak a piacon, 1 nagyon szűk réteg számára fenntartva.

Mire kifutott az egyetem és meglett a tudás, megelőztek a kínaiak.
Bár ezt ennél olcsóbban és jobban csinálni... :). Alakulgat azért.

(#31) VS461


VS461
tag

Egy áramszünet meg rántja az egészet magával. Egy alap akksi csak elférne abban a központi egységben, hogy pl egy fél napot kibírjon, míg hazaérek. Hiába nem lenne wi-fi sem, az érzékelők/riasztók legalább mennének. Legfeljebb két gyufásdoboznyi méretű lenne :)

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#32) Phülöp


Phülöp
addikt

Ennek a rendszernek a tudása alapján úgy gondolom, nem hiányzik az életemből.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#33) L3zl13 válasza VS461 (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Veszel egy szünetmentest és rákötöd ezt meg a wifit is.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) Locutus válasza bb0t (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt azért valszeg többen nem értették, mint ahányan igen :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#35) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ezek közül a dugasz és a villanykörte lehet érdekes egy ici-picit. Bár nem tudom mennyire jó ötlet és nem kockázatos e a rácsatlakoztatott eszközökre, ha folyton bekapcsolt állapotban vannak és az E-dugasz-t kapcsolgatjuk csak ki-be. :F A villanykörte meg gondolom fényerő szabályzós is, ezért érdekes, de egyrész fogyó eszköz, másrészt gondolom egy hagyományos körtéhez képes horror áron lehet majd kapni, egészen addig, amíg ki nem fut a termék, aztán marad a központi egység ami már magában nem sok hasznosra jó (a többi ficsőr speciel engem nem érdekel :N .), mert azért azt is figyelembe kell venni, hogy ez egy relatíve kicsi gyártó a piacon és ki tudja meddig támogatja az adott termékeit, főleg, hogy gondolom ez még most ráadásul egyelőre csak kísérleti dolog is...

[ Szerkesztve ]

(#36) nyunyu


nyunyu
félisten

Vagy érdekes lehet egy olyan kapcsolat is, hogy ha nyílik a hűtő ajtaja, akkor elkezd visítani a füstérzékelő több mint 100 dB-es szirénája.

Mindezt beprogramozva este 10-tol reggel 6-ig intervallumra, hogy kordaban tartsuk a zugevest tagado parunkat?

Aztan ha megis lecsap a husveti sonka eltunteto szellem, akkor jol megvernek a tarsashazi szomszedok...

Egyebkent meg a 100+dB-s szirenakkal vigyazni kell. 8 honapos terhes kollegina eppen a mosdoban volt, amikor az irodaban teszteltek a tuzjelzot, pisiles kozben majdnem lebabazott az ijedtsegtol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) repvez


repvez
addikt

egyébként ezeknek a rendszereknek létezik valami szabványuk ,hogy ne csak egy cég egy típusára legyen korlátozva a vevő?
Egy nyílt rendszer jól jönne, aminek csak a wifi vagy BT azonosítás a lényege amin kapcsolódik egymáshoz a különböző eszközök.vagy olyan eszközt venni ami a másik cég termékei között nincs.
Most még nem olyan nagy gond,mert elég kevés a gyártó és a termék,de mi lesz majd évek múlva amikor ezek a gyártók már nem lesznek vagy a termékek helyett uj típusok jönnek.

Egy okos otthonnál nem lenne okos döntés 1-2 évente cserélgetni az eszközöket , lámpákat központi 4egységet.

És így lenne értelme kicsinyenként össze szedni a teljes rendszert,nem kellene 100k-t egyből beleinvesztálni

[ Szerkesztve ]

(#38) rudi válasza nyunyu (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy a logilink cucc 100 dB fölött szól azután derült ki, hogy a nagy próbálgatás közben beriasztott mellettem. Nem vagyok terhes, de majdnem kitoltam valamit alulról...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza repvez (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

A legnagyobb szabványos rendszer talán a ZigBee és van további ezer és egy IEEE protokoll meg mindenféle, ami eszközök közti kommunikációra használható. Egy egészen érdekes csomag például a Loxone miniszervere köré épített lakásautomatizálás. Még tavaly jártunk náluk, olyan árakat mondtak, amiktől lefordultunk a székre, de most az egyszer jó értelemben. Lazán egy nagyságrenddel magasabbra tippeltük az áraikat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) Alchemist válasza rudi (#39) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha jól tudom, a ZigBee kevésbé zajvédett, mint a Bluetooth... és a közös csatornákon egyébként is szeretik egymást zavarni, a wifit és más dedikált rádiós cuccokat is beleértve. Ami 2,4 GHz környékén megy, azt lassan kaotikusnak lehetne nevezni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) gergejly


gergejly
aktív tag

A lakásriasztó szerepét találom értelmesnek, de olcsóbb ennél egy riasztó rendszert telepíteni.
De pár év múlva, biztos jobb lesz az ára, és ha mondjuk survey kamerákat is rá lehetne kapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#42) repvez


repvez
addikt

ezt az időjárás állomás modult is hasznosnak találom, de kéne egy külső belső része,hogy ne csak időpont alapján tudjon reagálni hanem ha váratlan eső, szél vagy ilyenek jönnek akkor tudjon reagálni.
Meg ez a belső páratartalom érzékelés, talán így megelőzhető lenne a penészedés.
Csak esetleg egy ablaknyitó automatikával kéne kombinálni.
De egyenlőre nem értem, hogy miért ilyen drágák az eszközök, hisz a legtöbbhez más nem kell csak,hogy egy wifi vagy BT jel alapján bekapcsoljon, semmi számítást vagy ilyet nem kell végeznie.
A központi egység lehetne drágább,de egy izzónál vagy nyitásérzékelőnél nem értem a drágaság okát.
Az izzóhoz elég lenne egy közbetét foglalat hogy sima izzóval is működjön.

És azon is csodálkozom,hogy ahogy a alábbi linken a sorkapcsos modulos nem terjedt el .Mert tényleg jobb ha a kapcsoló dobozban van bekötve a rendszerbe minthogy egy dugóaljba bedugva a központi egységet.

(#43) powerwade válasza repvez (#42) üzenetére


powerwade
senior tag

"De egyenlőre nem értem, hogy miért ilyen drágák az eszközök" - mert most ez a trendi, az "okosAKÁRMI". 5 év múlva már minden "okos" lesz, és akkor majd a "buta CUCCOK" lesznek a menők, természetesen aranyáron :)

(#44) nkaroly válasza MongolZ (#28) üzenetére


nkaroly
csendes tag

Nekem 9.5W/806 lumen a hue white az kb 85 lumen/watt

(#45) Barnuss


Barnuss
tag

Okosabb döntés ezt még nem erőltetni szerintem

(#46) MongolZ válasza nkaroly (#44) üzenetére


MongolZ
addikt

Itt 60 lm/W
Itt 71 lm/W

Teszt szerint 60-70 fokra felmelegszik, ez, ahogy szépen múlik az idő, olyan durva hatékonyságcsökkenést eredményez, hogy öröm nézni.
Ehhez jön még a led degradálódása, amiről "valamiért" senki nem akar beszélni, és a fényforrások közül messze a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#47) LazaCCC válasza gabor7th (#4) üzenetére


LazaCCC
tag

Háát, aki egy normális riasztórendszer helyett ilyen vackokkal akarja megvédeni a lakását/házát, az szinte meg is érdemli, hogy átverjék :)

(#48) TomMusic


TomMusic
őstag

Ez a Loxone tényleg jónak tűnik. A Logilinkes téma ordít, hogy marketinges játék az egész, nincs mögötte komoly tervezés.
Ami meg az árakat illeti, majd ahogy jönnek a piacra az újabb cégek és termékek, megindul a piaci verseny, vagyis mennek le az árak. De ez szerintem pont az a terület, ahol a gagyi cuccoknak nem lesz jövője, normálisat meg nem lehet olcsóért eladni. Főleg ha a biztonság is szerepet játszik, pl. "okos zárak", ajtók, stb.
Mondjuk én már várom hogy a kulcsot kiváltsa valami, mert idegbajt kapok, amikor keresem a kulcscsomóból azt a kulcsot ami éppen kéne, és ráadásul sötét is van, meg nem találok bele a lyukba (nana, nem rosszra gondolni! :DDD ). Bár azt nem igen bíznám semmilyen cég termékére. Ahogy egy komoly biztonságtechnikai szakember mondta: a jó védelem egyedi, nincs elterjedve, csak az ismeri, aki készítette (és azért az sem árt, ha ért kicsit a dologhoz..).
Visszatérve az eredeti témához, szerintem az is a baj, amit már leírtak, hogy kitalálnak valami h*lyeséget, aztán próbálják rávenni a vásárlókat, hogy szükség van arra az eszközre. És a vásárlók nagy részének meg simán el lehet adni bármit, ami csillog-villog.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#49) repvez


repvez
addikt

meg ennek az okos otthonnak amúgy is a leggyengébb láncszeme az ember és amikor fizikai interakciót kéne kiváltani.

Csak vegyünk egy egyszerű példát:Az addig rendben van,hogy bekapcsoltatod az eszközzel a teafőzőt,hogy reggelre mire felkelsz, friss tea fogadjon.

ÉS itt, jon a képbe az ember, ha nem készíti el estére a teafőzőt ,nem tesz bele vizet ,meg teafüvet, akkor nem lesz belőle tea ,rosszabb esetbe leég az egész. vagy csak a mikróba be kell tenni a kaját,de akkor egész este kiolvad a mikróba és megromolhat.
És még sorolhatnánk a dolgokat amihez muszáj aládolgozni manuálisan,hogy az "okos"otthon működjön.

vagy mi van ha a telefon lemerül vagy csak nincs nálad,már egy sor dolog nem fog aktiválódni.

(#50) MongolZ válasza TomMusic (#48) üzenetére


MongolZ
addikt

Szerintem meg ahova akarnak, úgyis betörnek. A pitiáner betörőket kell elriasztani, vagy abszolút nem felhívni magadra a figyelmet. Pl. egy Hi-Sec ajtó szerintem betörőmágnes.

De egyébként egyetértek veled.

Nekem a ház körüli led lámpasort lehet kívülről kapcsolni, de úgy vagyok vele, hogy ha valaki idáig eljön, úgyis be fog törni, akármilyen védelem, meg kamera van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.