Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#91) mike92


mike92
kezdő

Mindenkinek ajánlom hogy minél kevesebb infóval üljön le filmet nézni. Amióta leszoktam a trailerek megnézéséről és filmkritikák, ajánlások olvasásáról a filmek megnézése előtt, azóta sokkal jobban élvezem a filmeket. A trailer el akarja adni a filmet, leszarja hogy milyen lesz a filmélmény, egyetlen célja hogy meggyőzzön hogy látnod kell. Így beleteszik a leglátványosabb jeleneteket, és a a csavarokból is lelőnek jópárat. A thread-ben említett Annihilation pl számomra biztos hogy nagyobb élmény volt mint azoknak akik megnézték a trailert mert csak annyi infóm volt a filmről hogy sci-fi és viszonylag kedvező fogadtatása volt, így még az alapkonfliktus is meglepetés volt, amikor megláttam a shimmert (vibráló fal) akkor az számomra ugyanolyan megdöbbentő volt mint a főszereplőnek stb. Ez az optimális filmnézés, ahogy a forgatókönyvírók és rendezők megálmodták, sokkal immerzívebb és még a 10. percben jelentkező csavar is üt. Most megnéztem a film trailerét, kb a film háromnegyede el van lőve.

Arról nem is beszélve hogy a trailerek és teaserek diktálják hogy milyen sorrendben vegyék fel a jeleneteket, hiszen egy teaser már 1-1,5 évvel a premier előtt fel kell hogy csigázza az érdeklődést, szóval előbb veszik fel a leglátványosabb és legdrámaibb jeleneteket, aztán a film elejét, ami biztosan nem kedvez a színészi játéknak és ezáltal a film minőségére is hatással van.

A nagyobb filmekről nem lehet nem értesülni, és így egy jó adag infót fogsz tudni már róla még ha nem is nézel trailert (pl milyen subgenre, kik játszanak stb). Mostanság csinálok olyat hogy csak az IMDB-s pontszám és a film címét tudom, semmi mást, brutális hogy mennyivel más így a filmélmény mintha akárcsak tudnám hogy milyen műfajú a film. Legutóbb a Summer of 84-t néztem meg így, és fogalmam sem volt hogy horrorba fog átcsapni az utolsó 20 percben. Az első fél óra alapján egy 80-as éveket megidéző kalandfilmnek tűnt.

Szóval szerintem próbáljatok meg elkerülni minél több spoilert, és ebbe vastagon beletartozik a teaser/trailer megnézése.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.