Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#62) Vesa válasza Stauffenberg (#61) üzenetére


Vesa
veterán

Senki nem mondta, hogy kötelező, csak a cikkben foglaltakkal összefüggésben ezt sem tartom semmivel sem kevésbé "furcsának". Sőt, ez konkrétan képes megzavarni a film élvezetét, míg a másik nem.

Az utóbbi 20 évben kb. kétszer voltam moziban, legutóbb az Arrival-t néztem meg, de bár ne tettem volna. A film nem dúskál akcióban, kifejezetten lassú, cserébe az egész koncepció lényege az, hogy a csendes és feszült képsorok alatt el tudjunk mélyedni a történetben, át tudjuk élni ezt. Nos, ebből semmi nem jött át a moziban, nem is jöhetett át, mert bármennyire kulúráltan csámcsogjon is valaki, az egy ilyen filmnél nem csak zavaró, hanem egyenesen élvezhetetlenné teszi az egészet. Nem beszélve az olyan hülyékről, akik a sötét teremben előveszik a telefont aminek a kijelzője belereflektorozik a szemembe, és még csak fejbe b*szni sem tudom, mert adott esetben 5 sorral előttem ül. Az is garantált, hogy a mértéktelen kólafogyasztás miatt a film közepe/vége felé már sorra mennek ki a hirtelen behugyozó emberek, mert persze az a liter cucc 1 óra alatt átmegy rajtuk, a hólyag meg korlátozott méretű ugye. Aztán mászik át rajtad, amikor a legizgalmasabb rész van éppen. Élvezzen így valaki filmet...
Aztán csodálkoznak, hogy egyre csökken a filmek színvonala...hát persze, mert a csámcsogás, zabálás, telefonozás közben, egy kis művészeti értékkel is megáldott filmet már lehetetlen ennek a tömegnek eladni, mert oda se figyelnek, csak esznek+isznek, mely tevékenység természeténél fogva eltereli a figyelmet a filmről. Na mindegy. Akinek ez kell, az fogyassza ezt. Nekem is van külön moziszobám, amit éppen emiatt a jelenség miatt építettem ki, mert alapvetően nagyon szerettem moziba járni anno, amíg be nem jöttek a zabáldák. Nem fogok fizetni azért, hogy felidegesítsem magam másokon.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.