Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr. Romano válasza Tibiajax (#100) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"kanyarodjunk vissza a film előtti előzetesek hardveres beiktatásához"

Isten ments! Inkább akkor már a tv-s téma :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#102) DeFranco válasza Tibiajax (#100) üzenetére


DeFranco
nagyúr

javaslok egy pause funkciót kiiktató korlátozást, hogy ha a vödör vizeskólától már végképp nem bírod tovább, akkor a tökéletes moziélmény érdekében maradj le két kulcsjelenetről amíg leereszted a felesleget. ;]

(#103) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Hát a Plex még mindig fényévekkel előbb van a felhasználói élményt illetően, ahogy elnézem.

(#104) Tibiajax válasza gekkoXT (#103) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

fényévékkel?... nem tudom, nekem ez pl bőven elég
már csak a dedikált szoba és beamer kéne.. de mint forrás, teljesen jó ez

(#105) zseko


zseko
veterán

A cikkel semmi bajom, de ez nem 'mozis élmény', hanem marhaság.

HR24.hu

(#106) Tibiajax válasza zseko (#105) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nna :C legyen ez a végszó, aztán..zárjuk be a topikot
:D

(#107) Lenry válasza Tibiajax (#106) üzenetére


Lenry
félisten

ámen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#108) kuyarashi válasza rgqjx (#49) üzenetére


kuyarashi
őstag

:D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#109) TeeBee73 válasza Nedden12 (#98) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ahogy Hobó énekelte az "Illatos út" c. nótában: "...egy szagos TV lenne nagy kincs." :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#110) kemotox válasza TeeBee73 (#109) üzenetére


kemotox
addikt

Ha már HBB, akkor a "Bunkó vagyok" is aktuális ebben a topikban ;]

(#111) Alien! válasza #72042496 (#99) üzenetére


Alien!
senior tag

Valóban mindkettőnek megvan az előnye/hátránya. A Plex felhasználóbarátabb, talán látványosabb, a központi szerver miatt könnyebben konfigurálható és karbantartható.

A Kodi viszont formátumtámogatásban, szolgáltatásban, helyi médialejátszóként köröket ver rá. Nagyon komoly közösségi támogatást élvez, pluginekkel bővíthető (pl van rá tökéletes hbo go, vagy ott az exodus és megannyi más beépülő amivel 4k is lehet streamelni a filmeket). A 3D támogatása pl mindennél jobb, alkalmazkodik a GUI és a feliratkezelés a formátumokhoz, le tudja játszani a 3D filmeket 2D-ben, stb.
Pl a Dsplayer nevű forkja az erősebb htpc-ből tudja kihozni a maximumot a madvr segítségével (fejlettebb képjavítók/skálázók), az MVC forkja pedig a framepacked 3d-t viszi (ez van a blurayeken).

Nem mellesleg a Kodi segítségével terjedtek el azok a filléres, kínai Amlogic tv boxok, amik manapság - ugyancsak a közösségnek köszönhetően (Coreelec/Libreelec) - brutálisan jó médialejátszó alternatívává váltak. Simán kiváltanak egy htpc-t 30-40$-ból! Nálam és a haveri körben / rokonságban is szinte csak ilyenek pörögnek.

[ Szerkesztve ]

(#112) Simba86 válasza Alien! (#111) üzenetére


Simba86
senior tag

Tegnap megpróbálkoztam vele, hogy konfiguráljam, hogy megnézzem, mit tud, de egyelőre nem jöttem rá, hogy lehet beállítani a szervert, hogy akárhonnan elérhetők legyenek a tartalmak. A sorozatoknál nem mindenhez találta meg a metaadatokat, még olyannál sem, amit a plex könnyűszerrel automatikusan felismert. (mind a 3 service-szel próbáltam) Azt se tudom egyelőre, hogy a létrehozott mappához utólag hogyan lehet hozzáadni könyvtárat...
Nem rossz a GUI, akár meg is tartanám, de egyelőre nehézkes a testreszabás számomra :(

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#113) Alien! válasza Simba86 (#112) üzenetére


Alien!
senior tag

majd belejössz, nyilván ki kell ismerni.

Amennyiben plex servert használsz akkor a legegyszerűbb, ha letöltöd a hivatalos plex vagy a plexkodiconnect a plugint, amivel egyből látod a tartalmakat.

Nálam itthon úgy van belőve, hogy a Pc a fájlszerver, itt filmes mappák vannak megosztva hálózatban, ezek vannak megadva forrásnak a Kodi kliensekben (tv boxok) smb-vel. Plusz magán a Pc-n is van egy Kodi, ha Madvr-el akarnék házimozizni. Utóbbinál értelemszerűen a helyi könyvtárak vannak betallózva.

A sorozatok scrapelésénél segít ha a magyar nyelvet angolra állítod.

[ Szerkesztve ]

(#114) aerosmith


aerosmith
őstag

Köszi az írásba fektetett erőforrást bár sokakhoz hasonlóan én se változtatnék ilyen irányban a filmnézési szokásaimon. :)

(#115) KFORboy


KFORboy
senior tag

Hát ez egy rossz vicc... Nem hogy még mozi élmény faktor (hacsaknem negatív).
Ezek szerint tényleg bármit lelehet már hozni LogOuton, PH!-n...

Frankón azzal pötsölni, hogy egy rakát kereskedelmi reklámot betolj negyed órán keresztül... Erre nem találok szavakat :U
Gyak. Az emberek 99% ezen dolgok miatt is utálja a mozit

Nekem van otthon házimozi rendszer, iszonyú mennyiségű időt, energiátöltem bele a MediaServer optimalizálásába, hogy tökéletes kép, 200hz-en röccenés mentesen, hogy a hangrendszer minden egyes aktív fala, a basszus, a magas, a közép azaz minden tökéletesen szóljon, a kijelző kalibrálása és némi optimalizált úlszaturálása, hogy varázslatosan sziporkázzanak a színek... Ugyanígy a képernyő dinamikája, magát a jó TV-t megtalálni megannyi update után/alatt.

A sötétítés, az akusztika, hogy ne rezonáljon be a szoba vagy a hangfalak a Marveles mély "Thaaaaaam" -nál, hogy a dallamosabb dolgok is szépen csilingeljenek de ne élesen.

Maga az, hogy nem egy változó higéniai és alapotú nyomorult székben görnyedsz amiben 30 perc után már fáj a hátad, befülledtél és a saját szagodat se bírod... Nem hogy még másét...
Hanem egy kényelmes fekhelyen eldőlsz.

Ezer meg egy dolog van ami mozi élmény, de ezek mind a valódi mozi truváj !
Nem az, hogy végig kell szenvedned negyed órányi kereskedelmi bullshitet a film előtt amiért egyébként is MÁR fizettél (ha szar ha jó) !
Ugyanígy ezt az egész cikket eladni "vaszisztdasznak" kb inkább sértőnek találom...

Nem akarsz esetleg egy rakat kriplit berángatni magadhoz akik végig ott mászkálnak, böfögnek, finganak, zörögnek-csörögnek, telefonoznak (persze kötelezően max fényerőn a vak sötétben) pofáznak melletted ?

Egyetleg ok van arra amiért a moziba megyek/megyünk nagy ritkán... Az az IMAX 3D nagy vásznon.
Mert vannak olyan címek amik ezt megérdemlik, persze többnyire ezeket még otthon is megnézzük ezután is...

Ennek a "cikknek" annyi értelme van mint óvszerban maszturbálni !

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#116) sh4d0w válasza gekkoXT (#103) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kivéve, ha droidon akarod nézni...

https://www.coreinfinity.tech

(#117) Divinity válasza sh4d0w (#116) üzenetére


Divinity
őstag

Miért mi a baj a Droidos Plex-el? Nekem nem tűnt fel semmi probléma

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#118) Lenry válasza Divinity (#117) üzenetére


Lenry
félisten

1. fizetős
2. ehhez képest nekem sokszor betonstabil mobilnet mellett a szerveremet se hajlandó megtalálni, ha igen, akkor is végtelen ideig bufferel, ha elindul, de beletekerek, akkor megint, pedig nem valami dzsunkafonon nézném (Galaxy S7)

szóval jó-jó, általában véve működik, de azért volna még rajta mit csiszolni, plána annak fényében, hogy a számtalan egyéb platform, amin keresztül nézzük, egyikkel sem volt még komolyabb bajunk

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#119) kaito83


kaito83
csendes tag

Na most az egész írás tematikája rossz remélem ezt tudod
idéznélek:
"CinemaVision plugin használatát, illetve, hogy ez mire is jó."
1. mi ez a plugin, mire is jó
2. CinemaVision plugin telepítése, használata
Nem egyből bele csapunk a lecsóba :)

Amúgy klassz ez a funkció én szeretem a moziban az előzeteseket
:)

(#120) sh4d0w válasza Divinity (#117) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pont az, amit Lenry leírt.
Azt nem tudom, hogy a Plexszel működne-e, de Kodit használva szerverként, VLC-vel nézem a telefonon a filmeket.

https://www.coreinfinity.tech

(#121) #72042496 válasza Lenry (#118) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak kíváncsiságból, milyen eszközön fut a szerver?

Nekem Syno 718+ és Galaxy S8+ mellett nem volt ilyen gondom, de nem is használom mostanában túl intenzíven, akkor is inkább Wi-Fi-ről. (Lifetime Passom van ha ez számít, a mindenkori hardveres gyorsítás miatt. Ennek a buffereléshez esetleg lehet köze.)

[ Szerkesztve ]

(#122) Shyciii


Shyciii
veterán

" igyekeztem egy az egyben az itthoni mozikultúrát a nappaliba ültetni, amely nagyjából így épül fel: X számú reklám -> Y számú előzetes -> még néhány reklám -> forgalmazók és a mozi logója -> film."

Érdekes. Téged az fog meg a moziban, és jársz szívesen oda, mert reklámokat nézel meg logokat? Nekem a mozi varázsa nem ez, hanem a hatalmas kijelző, és hangélmény+ tökéletes sötétség.

(#123) Lenry válasza #72042496 (#121) üzenetére


Lenry
félisten

Xeon X3220, 8GB RAM, Debian
nem egy mai darab, de kellően erős, és eddig semmilyen más eszközzel nem volt gond, pedig nézzük rPi-n lévő Kodiról, LG TV saját Plex kliensén keresztül és böngészőből is, változatos netkapcsolat mellett, szóval sokszor kell on-the-fly transzkódolnia, mégis kizárólag az Androidos lejátszóval voltak eddig problémáink

Lifetime Passom van ha ez számít, a mindenkori hardveres gyorsítás miatt. Ennek a buffereléshez esetleg lehet köze.
nekem az ingyenes. lehet, hogy tényleg ez a kulcs, de annyit nem használom az Android klienst, hogy megérje fizetnem érte

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#124) batai15


batai15
félisten

Elnézést kérek, nem rég van 4k tvm. Szóval mi ez a kodi? Olyan mint a serviio?
Köszönöm ha valaki kicsit felhomályosít.

(#125) sh4d0w válasza batai15 (#124) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, csak amíg a serviio szétcseszte a Debianomat, addig a Kodi nem...

https://www.coreinfinity.tech

(#126) #72042496 válasza Lenry (#123) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, ebből tényleg az látszik, hogy a droidos klienssel van valami baj.

(#127) batai15 válasza sh4d0w (#125) üzenetére


batai15
félisten

Hát én meg utaltam a linuxot, soha többet. A laptopom bánja.

(#128) Doki42


Doki42
őstag

Érdekes cikk, talán legközelebb😎😳

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#129) Pityu89


Pityu89
senior tag

Köszi a leírást.
Én saját animációval kezdem, majd egy olyan film előzetesét játsza le, ami megvan, de még nem láttam. Hang trailer, kapcsold ki a mobilt trailer és indul is a film. Reklámokat kihagyom.

(#130) Locco válasza Pityu89 (#129) üzenetére


Locco
tag

Szuper! :)

Szívesen! :)

(#131) Alchemist


Alchemist
addikt

Szerintem érdekes lenne egy olyan retro plugin, ami fekete-fehér enyhén karcosban vetít, hang helyett gépzongora és szimulálja a mozigép kerregését. Időnként pedig benyom néhány egészképernyős feliratot arról, hogy mi történik.
:)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#132) nuke7


nuke7
veterán

letettem a hajam amikor leesett, hogy valaki direkt néz reklámokat és előzeteseket _otthon_ a kiválasztott film elindítása _után_... :Y

(#122) Shyciii: nekem is, és mióta ezt otthon is tudom reprodukálni csak új filmek miatt megyek moziba már - sajnos egyre kevesebb van, nem adják a filmeket eredeti nyelven, úgyhogy már nem is nagyon járok.. félévente talán 1x...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#133) sh4d0w válasza Alchemist (#131) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó kis Filmhíradót...

https://www.coreinfinity.tech

(#134) kopi72


kopi72
aktív tag

Ekkora baromsagot regen olvastam, dehat ezek az uj fiatalok.. Ez van, Nem lehet valtoztatni..
Ez az uj generacio.
En a teve adasokon is kihagyom az osszes reklamot, atugrom oket, ne vegyek el az eletembol a szabadidot, sot mostmar azon gondolkozom, hogy lemondom a 4 tevemrol, mert felesleges.

Moziban 20 eve nem voltam.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#135) Vesa válasza kopi72 (#134) üzenetére


Vesa
veterán

Én sem nézek TV-t, nem járok moziba, utálom a reklámokat is és fiatal sem vagyok, de ettől még nem érzem szükségét a fiatalokat leoltani és ilyen hangnemben kritizálni! Ő így szereti és kész, minden joga megvan hozzá, ahogy ahhoz is, hogy erről cikket írjon!

Miért nem lehet egyszerűen elmondani, hogy nem tetszik és kész?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#136) gekkoXT válasza KFORboy (#115) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Írj erről egy cikket, engem érdekelne az tuti

(#137) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem bántam volna, ha van a cikk elején egy leírás, hogy pontosan mi is lesz az eredmény, ha feltettük a plugint.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#138) kopi72 válasza Vesa (#135) üzenetére


kopi72
aktív tag

"minden joga megvan hozzá, ahogy ahhoz is, hogy erről cikket írjon"
Ahogy en is kritizalhatom ahogy nekem jol esik. Abban egyetertek, hogy hiba volt altalanositani "minden fiatalra"

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#139) Aethel


Aethel
aktív tag

Ha már itt tartunk.. valakinek van tippje hogy tudnám a lehető legjobban lemásolni a mozis pattogatott kukoricát? :D
Jóformán annyira kevés jó film van mostanság a moziban hogy csak a kukoricáért megyünk el havi egyszer moziba. Szemét drága, de nem tudom milyen ízfokozóval nyomják tele hogy ilyen rettenetesen finom.

(#140) nuke7 válasza Aethel (#139) üzenetére


nuke7
veterán

:DD

https://youtube.com/user/nuke7

(#141) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

mivel még mindig kint van főoldalon ez a csodacikk, csak rákattintottam. mindig is mazohista voltam meg igazából élt bennem egy kis remény, hogy talán majd most, másodszori nekifutásra, valamit meg fogok érteni. :) hogy hátha, valami, ami mégiscsak átreformálja a húszéves házimozis szakmai tapasztalataimat, az elgondolásaimat, ebben az általam annyira szeretett témában
de basszus, a legutolsó oldalon a video, ennek az egész munkának ugye az eredménye, a gyümölcse.. én nem tudom. valamiért én ezt az egészet még most sem értem
:D

[ Szerkesztve ]

(#142) nuke7 válasza Tibiajax (#141) üzenetére


nuke7
veterán

pontosan így vagyok ezzel én is... :K
(7-8 éves házimozis tapasztalattal csak...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#143) arty


arty
veterán

szerintem jópofa a cinemavision, anno nekem is volt dolby/dts logó a filmek előtt, de "meguntam"

ha valaki mozifan, tényleg sokat hozzá tud tenni (de azt is értem, ha valaki mereszti a szemét a "reklámnézésre")

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#144) adise


adise
őstag

Milyen sok komment, én csak most értem a reklámok végére :DDD

Amugy, ha valaki trailert szeretne nézni még ha automatán bedobna valamit, de igy hogy te szedegeted össze semmi értelme

(#145) nuke7 válasza adise (#144) üzenetére


nuke7
veterán

Ja, mondjuk IMDb “ New in cinemas “ részt behozhatná :) :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#146) Hieronymus válasza Aethel (#139) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szemét drága, de nem tudom milyen ízfokozóval nyomják tele hogy ilyen rettenetesen finom."

Elméletileg hidegen sajtolt kókuszolaj a titka. Nagyon drága. Megmarad a kukoricában egy kókuszos íz.
Még a sózott pattogatott kukoricába is kerül ízfokozónak, nagyon kevés cukor.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#147) arty válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


arty
veterán

nincs olyan, hogy tévéélmény. ergo azt reprodukálni sem kell/lehet.

azt is értem, hogy frusztrál, ha 40 percig nézel reklámot a moziban - az írás egyáltalán nem erről szólt, szóval érthetetlen az egész párhuzamod...

(#21) _drk

"Sosem kerestek még annyit a mozik és a stúdiók a jegybevételeken, mint 2016-ban, amihez nem ártott a Zsivány Egyes – Egy Star Wars történet sikere, amit csak két héttel az év vége előtt mutattak be, mégis a második legtöbb bevételt hozó film lett Amerikában."

Mert a mozi haldoklik, nyilván. Vagy csak 2016 óta haldoklik. Vagy csak lusta voltam 4 másodpercnél többet guglizni.

(#54) Kampó

vip-ben se egyedül vagy, ott is van ám sokat pofázó gazdag kretén...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#148) arty válasza Stauffenberg (#55) üzenetére


arty
veterán

Vagy dughatsz guminőt is. Filléres tétel, nem kell vesződni, hogy neki is jólegyen, vacsi előtte, beszélgetni utána... időt is nyersz... csak a lecsupaszított ÉLMÉNY, tehát nemhogy UGYANAZ, de még JOBB is. Nem?

(Természetesen a jó hang, kép és a kukorica is hozzátesz, hozzátehet a TELJES moziélményhez, de tetszik vagy sem, a mozibajáráskor a reklámok is a "csomag" részei, ergo egy tökéletes reprodukcióra törekvésben is megférhetnek.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#149) kemotox válasza arty (#148) üzenetére


kemotox
addikt

Azért ez egy nagyon ócska szar hasonlat, gondold ezt még át

(#150) arty válasza KFORboy (#115) üzenetére


arty
veterán

"tökéletes kép, 200hz-en röccenés mentesen, hogy a hangrendszer minden egyes aktív fala, a basszus, a magas, a közép azaz minden tökéletesen szóljon, a kijelző kalibrálása és némi optimalizált úlszaturálása,"

paradoxon. tökéletes kép 200hz-en, túlszaturálva?

"Nem akarsz esetleg egy rakat kriplit berángatni magadhoz akik végig ott mászkálnak, böfögnek, finganak, zörögnek-csörögnek, telefonoznak (persze kötelezően max fényerőn a vak sötétben) pofáznak melletted ?"

kezdetnek nem rossz, ha baráti társasággal néz az ember filmet ;)
zörögni ők is tudnak/szoktak, de az élményt mégis növelik... szóval részben jófelé keresgélsz, csak nagyon kifordítottad ;) (vagy mégis jobb egyedül filmet nézni, amikor tutira nincs "fingás"?)

(#149) kemotox

a szó amit keresel: abszurd
viszont mivel az én apukám erősebb: megtehetem ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.