Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Bocs, az első mondatoknál leragadtam:

"A mai rohanó világban az embernek pont arra van a legkevesebb ideje, hogy elvigye valami erre szakosodott céghez"

A mucsaröcsögei fényképnyomtató Kft-hez is weben lehet feltölteni a fotókat. És ha kéred, kipostázzák.

A saját nyomtatásnak nyilván vannak saját előnyei, de ez nem az, hogy nem kell bevinned a fotókat, mert jó ideje nem kell kimozdulni hozzá.

(#2) Muerte68


Muerte68
addikt

jó kiss cucc jobb mint egy instax camerát venni-a most divatos esküvői felhasználásra is teljesen megfelel :K
Otthonra meg hogy az aktuális képeinkből csináljunk esetlegesen papír verziót tökéletesen megfelel.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3) Xaels válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Én is ezt néztem.

Otthon hülyéskedni drága, és ha elfogy a speckó papír akkor ugyanúgy kutyagolhat az ember boltba vagy várhatja a postást. Viszont egy profinak adódhat olyan helyzet amikor jól jöhet a mobilitása.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) copass válasza Muerte68 (#2) üzenetére


copass
veterán

jepp. ahhoz képes nem egy ökör ára. ha azt nézzük hogy hétvégén egy laboros nyomjon neked képet, majdnem ugyanott vagy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Muerte68 válasza copass (#4) üzenetére


Muerte68
addikt

ahoz képest néztem hogy egy instax kamera min 24000+1 kép kb 300-a rossz is.
Nem a bolti előhívást kiváltani de mobil megoldásnak nem rossz lehet szelektálni a képet ráadásul több eszközről is.
esküvőre-eseményekre-jó lehet minden másra ott az online film előhívás :)
Nem csodaszer de van létjogosutsága(szerintem :) )

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#6) copass válasza Muerte68 (#5) üzenetére


copass
veterán

persze, otthonra én is az 100darabosakciósat nyomom!:D de ahol erre igény van és megfizetik ott tényleg jól jöhet. rendezvényeken ugye van ilyen hogy a végén kinyomsz képet és viszik haza.
osztálytalálkozón volt ilyen igény hogy az elején csopikép, amíg ők nosztalgiáznak,vacsiznak addig kinyomtatni.
az instax meg hogy néz már ki?!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#7) Muerte68 válasza copass (#6) üzenetére


Muerte68
addikt

Erre gondoltam én is+mostanában divat esküvőkön is megveszik az instax-ot-utána meg megy eladásra ráadásul még 300-500ft egy kép az is amit elrontanak :K
Van benne lehetőség.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#8) copass válasza Muerte68 (#7) üzenetére


copass
veterán

balett vizsgán láttam hogy olyat hogy a fotós beállt a színpad sarkába, gyártotta a képeket vakuval. segéd ment vitte az sd kártyát, előtérben 3db fotónyomtatók olyasmik mint a rossmannban és dara. két nagy asztalra kipakolva vmi 500Ft/db. de nem nagyon vitték úgy láttam. mondjuk olyan barlangrajzokat lőtt hogy fúúúú
nekem szerencsére van aki megcsinálja hétvégén is ha kell gyorsba nyomni valamit sokat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) Lacok


Lacok
őstag

Nem rossz kis masina de én maradok a hdd-nél. :B

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) s8109csa


s8109csa
tag

Sziasztok!

Én még 2005-2006 környékén vettem egy Hiti 631PS nyomtatót. Két 30-as csomagot használtam el hozzá, ugyanez a technológia, 100Ft / kép, stb.
A nyomtató még megvan, dobozában, mert kidobni sajnálom, de amúgy a Webes beküldésű Photo akármiben átvehető 19Ft-os képek idejében szerintem idejétmúlt. Bár utoljára kb 6 éve "hívattam elő" képeket.

Van még egy probléma amiről a cikk nem ír, ez pedig a porosodás. Persze nem mindenki él nagyvárosban, de az én esetemben az első kép mehetett mindig a kukába, mert a por bejutott a mechanikába pedig zárva és letakarva tartottam.

Ha esetleg valakit érdekel ez a Hiti készülék, jelképes akármiért el is viheti tőlem egyébként!

(#11) BatchMan


BatchMan
senior tag

Valaki világoljon már fel, hogy ebben a reklámszagú cikkben hol van elrejtve a teszt!

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem szokasom kinyomtatni fotokat, ha esetleg megis kellene, elviszem valahova aztan jolvan.

(#13) role_of_72 válasza Muerte68 (#7) üzenetére


role_of_72
tag

Eszem ágában sincs védeni az Instaxot (szerintem is bőven drága arra, amit képminőségben nyújt) viszont akkor látod meg az értelmét, amikor használod (legalábbis az én esetemben így volt).

A tipikus esküvői felhasználásra gondolok, amire zseniális termék: jól eljátszotok vele ott és akkor, hogy "jéé, jön ki belőle a kép, de király!" (igen, hétköznapi embereknek ez fun! :D ). Az elkészült képből van egy darabod, így jobban vigyázol rá.

Két nagy fícsört emelnék még ki:
- nem véletlenül bankkártya méretű: old school módra hordhatod a tárcádban és alkalmasint megmutogatod ismerősöknek, vagy akár csak kiteszed a hűtőre, hogy milyen cukik vagytok. Ez ennyit tud. ;)
- van "beépített" képkerete, valamint kellően kis méretű a kép, hogy a bulikban magunkra szedett alkoholos befolyásoltságot mintegy jótékonyan palástolja :DDD

Részemről szívesebben beneveznék egy Polaroid Snap Touch-ra és nyomtatnék vele képeket, de az 50e, ez meg 20e + 1 csomag papír árából megvan (mert igen, megvehetjük az esküvőn egyszer használt példányokat).

Egyébként ha már esküvő után eladás: megveszed használtan 20-ért, eladod 19-ért. Ne mondja nekem senki, hogy egy esküvő költségvetését majd pont ez fogja megnyomni. :))

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#14) CB


CB
senior tag

Nekem Samsung hőszublimációs nyomtatóm van, és még most is használnám ha a Samsung nem szüntette volna be a nyomtatópapír gyártását. Sajnos már nem kapok hozzá papírt. Egyébként szeretem a technológiát. Én is gondolkodom egy ilyen nyomtató vásárlásán.
Nagyon szerettem, hogy bármikor, bárhol tudtam fotót nyomtatni. Sok családi összejövetel végződött nyomtatással. A szülők, nagyszülők nagyon tudtak neki örülni, számukra a hdd-n tárolt fotók nem mondanak semmit, csak ha a nyomtatottat kitűzhetik a kredencre.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#15) Parci válasza BatchMan (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sehol, ez egy bemutató, át is raktam abba a kategóriába :R
(sajnos nem lehet mindenről 9 grafikont és 4 excelt mérni, hogy aztán ne olvassa el a 2017-es internetező, mert hosszú és amúgy sem videó... szóval ez bemutató, lesz még sok)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) uniko92 válasza Parci (#15) üzenetére


uniko92
csendes tag

Hát azért lehetett volna ez teszt is, például ha kinyomtatja ugyanazt a fotót mindenféle beállítással és leírja, hogy melyiknél milyen változást lehet látni. Azért van elég sok dolog ami nem egyértelmű és tesztelésre érdemes: print finish, smooth skin, my colors, stb. Amit ez a "bemutató" leír az a hivatalos weboldalon is elolvasható, ráadásul egy generációval ezelőtti a készülék...

[ Szerkesztve ]

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Én biztos rossz házibulikba jártam, mert oda senki se jött nyomtatóval a hóna alatt. :U

(#18) Parci válasza uniko92 (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem zárkózunk el semmitől, most csak gyorsan csináltunk egy ilyen bemutatót. igazából keressük a lehetőségét, hogy hogyan tudunk kicsit gyorsabban rövidebb cikkeket csinálni egy-egy érdekességről, mert ha minden tesztet egy hétig szülünk, hamar csődbe megyünk a youtube-huszárok nulla költséggel működő "szerkesztőségeihez" képest.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) #57527808 válasza Parci (#18) üzenetére


#57527808
törölt tag

számomra sokkoló volt, hogy milyen későn kaptátok meg a ryzen-es asus gépet úgy, hogy elvileg ő a főtámogató. a youtube-huszárok másfél hónappal előbb rakták fel videót.
rémisztő, hogy merre tart a világ. szó se róla, azért a cikknek álcázott reklám se piskóta, de a változó világban sajna ezt el kell fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Parci válasza #57527808 (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, azért ez nem fizetett tartalom volt ám... megnéztük, írtunk róla egy rövidet. vagy aszondod, hogy ezért már pénzt kellett volna kérni? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) #57527808 válasza Parci (#20) üzenetére


#57527808
törölt tag

azt hittem, hogy ez is ilyen blogos téma, csak rossz helyre került.
mostanában többször volt nyomtatóval kapcsolatos hír, "cikk" és közvélemény-kutatás, így azt hittem, hogy ilyen irányba is próbálkoztok.

[ Szerkesztve ]

(#22) Parci válasza #57527808 (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neeem, a szponzorált blogot mindig blogként rakjuk fel

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) qnadam válasza Parci (#18) üzenetére


qnadam
veterán

nyomtatóvevésben vagyok, megőrültem attól, hogy sehol nincsenek szkennelt mintaképek a viszonyítás kedvéért, de leírva sincs, hogy szemre az egyik ilyenebb, a másik olyanabb.

copass #8: szoktam balettvizsgákat videózni, nekem úgy tűnik, hogy a szülők megveszik akkor is a képet, ha nem helyben nyomtatják ki, ha cserébe jók :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24) BatchMan válasza Parci (#18) üzenetére


BatchMan
senior tag

Értjük, értjük, és ezért szeretjük a ProHardvert a youtube huszárokkal ellentétben, mert képesek műszakilag mért paraméterek és egészséges kritikai szemlélet alapján véleményt írni. Elefant számtalan monitortesztben bizonyította, hogy nem színvak, hallott a deltaE-ről, mérni is tudja. Majd egy hónapja Daywalker tollából értesülhettünk a CP1300 bevezetéséről immáron rózsaszínben is. Erre jön ez a cikk a kötelező sajtófotó belinkelésével, folyamatos pozitív lelkendezésével, és kb. nulla olyan információval, ami a cég honlapján ne szerepelne. Hiányzik belőle nekem az install élménye, funkciók leírása tapasztalat alapján, ne adj isten mérések, tesztnyomatok pl cicavízióval, vagy más szivatós tesztképpel. Alaplapra, processzorra, monitorra van kidolgozott protokollotok.
Bocs, ha a magatok által állított mércéhez mérten ez a "nem sikerült" kategóriába teszem, és ezt meg is írom a fórumban. Továbbra is azért szurkolok, hogy sok jó cikket tudjak olvasni.

(#25) copass válasza qnadam (#23) üzenetére


copass
veterán

persze. én is azért voltam ott, mert volt megbízás és lehet jobban jöttem ki mint a muki!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26) Pete55555 válasza Parci (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

Előre leszögezem, no offense, sajnos erre tart a mai viág, de:

Egyem a drága (lusta, hülye, agyatlan...stb) 2017-es internetező szívét, hogy mindent tálcán raknak le elé... Hogy még egy nyamvadt cikket sem kell (vagy nem is tud) elolvasni, mert minden ott van YT-on.

Annyira rossz ez az irány, hogy egyszerűen nem értem hogy haladhat erre a világ.
Én sokkal jobban szeretek elolvasni egy cikket, pont azért, mert az ott leírtakon könnyen "átugorhatok" ha olyan infót olvasok, ami épp nem érdekel, esetleg már hallottam róla. De videónál ugye ezt nehezebb kivitelezni. Beletekerek, ja hopp túlmentem, ez érdekelt volna... stb.

Na, most ezt kiadtam... :Ö

Hogy ON is legyek. Tetszik ez a gép, most van egy "legolcsóbbHP" multi gépünk itthon, de gondolkozom, hogy le kéne cserélni. Igazából az a baj vele, hogy a patron úgyis beszárad, annyira keveset nyomtatunk vele, szóval kb felesleges a léte, viszont aszonyra rá szokott jönni a fotónyomtatás, akkor meg jó lenne valami - pl egy ilyen.
A dokumentum nyomtatást meg megoldánánk melóhelyen. Csak kicsit sokallom az árát...

...Szeretem leracsniztatni...

(#27) Slack


Slack
tag

Kicsit off topic: Szokás még fényképeket kinyomtatni? Most nyilván nem az esküvői képekre gondoltam, mert persze, abból érdemes egy szép albumot készíteni.
De a karácsonykor, szülinapon, nyaraláskor készült fényképeket ki szoktátok nyomtatni?

(#28) Xaels válasza Slack (#27) üzenetére


Xaels
félisten

Bőven, igaz nem itthon. Neten elküldjük és házhoz jön ha kész vagy személyesen veszem át ha úgy van. A HDD-n is meg vannak, meg felhőben is el vannak mentve, de a legjobbakat kirakjuk falra/polcra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#29) Parci válasza BatchMan (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát nem gond ez, kell a feedback, a következőn ezek fényében picit tekerünk. nyilván elég erős megszorítás, hogy "gyors" anyagnak kell lennie (tehát valóban nem arról van szó, hogy elefant ne tudna mérni), szóval semmiképp sem lesz úgy teljes értékű cikk, mint amire háromszor ennyi idő van. de azért optimalizálni lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) Parci válasza Pete55555 (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én ezzel tök egyetértek. :( állati gyökér az "átlag netező" ma már, pont olyan hülye, mint az átlagjózsi. amíg még fel kellett konfigolni a modemet, hogy fellépj a bbs-re és csak hix.guru meg ilyesmik voltak, egész mások neteztek. a ph is egész más volt. viszont ma már az egész net annyira tömegcucc, hogy egy ph egyre inkább rétegtermékké szűkül -- amivel viszont az a baj, hogy a hirdetők leszarják, nekik a megfelelő méretű vásárlóbázis kell. az meg a fáccsén nagyobb, mint itt :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) uniko92 válasza Parci (#30) üzenetére


uniko92
csendes tag

Ezt ti magatok is gerjesztitek... minek jöjjön valaki ide, ha csak azt az anyagot toljátok a képébe ami a hivatalos weboldalon is ott van 2016 januárja óta... :U inkább a YT-on a valódi használatról szóló videó, még ha köpköditek is, hogy milyen állati gyökér az aki valamit meg akar tudni ami itt nincs...

(#32) Parci válasza uniko92 (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, azért ne hergeld bele nagyon magad légyszi...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) uniko92 válasza Parci (#32) üzenetére


uniko92
csendes tag

Én nem hergelem magam, te állatigyökérhülyeátlagjózsiztál alapvetően az olvasóid nagy részére... :K

(#34) Parci válasza uniko92 (#33) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, persze :U

(arra az agyhalálra gondoltam, amit közéleti, bulvár, mittomén, random "hírek" alatt látsz. kommentek százai, az értelem minimális szikrája nélkül. ha a prohardver is egy ilyen hely lenne, azaz ilyenek lennének az olvasóink, már rég abbahagytuk volna. és hát ugye ott van a kommentemben az is, ha már tök fölöslegesen elemzed, hogy a "ph rétegtermékké szűkül", épp azért, mert az átlagjózsihoz nem szól.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35) uniko92 válasza Parci (#34) üzenetére


uniko92
csendes tag

Szerintem te magad is meglepődnél ha százalékosan látnád, hogy mennyi átlagjózsi van itt...

(#36) Parci válasza uniko92 (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy túl erősen/sarkosan fogalmaztam, de amit első körben ki akartál hozni belőle (miszerint lenézem az olvasóinkat), az nincs benne. amúgy meg én éppenséggel tényleg látom az olvasói statisztikáinkat :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) konyi79


konyi79
addikt

Képminőségre tényleg nagyon jók ezek a Selphy-k, de nálam amikor próbáltam még a CP1000-et két apróság miatt csúszott el. Bár a nyomatot egy otthoni 6 patronos Canon MG7550-nel hasonlítva nagyító alatt észrevehetően ugyan, de technológiából adódóan szebb átmeneteket hozott, a használt papírméret miatt minimálisan ugyan de hosszirányban torzíja a nyomatot a standard 150x100-as fotópapírhoz képest. A másik, a perforáció eléggé gusztustalan egy családi albumban a két rövid oldalon.
Ami esetleg zavarhat még egyeseket negatívumként, a biztonsági kockázat. Minden használt kazettában ott van a kinyomtatott képek RGB negatívja. Kipróbáltuk, kis munkával egész jól ki lehet nyerni belőle az eredeti képet, simán beolvasva és feldolgozva. Bár kicsi az esély, de azért no...

Ezekről eshetett volna szó, még ha csak bemutató is.

(#38) CB válasza konyi79 (#37) üzenetére


CB
senior tag

Kis munkával?
Azt hogyan? Minden szín másik kockán van, ráadásul olyan vékony a fólia, mint a pókháló.
Nem egyenként kellene beszkennelni, és egymásra rakni a színeket?
Vajon ki állna ennek neki csak azért, hogy valaki fotóit visszanyerje? Na meg kíváncsi lennék a minőségre is.
Szoktam látni kukában turkáló szegényeket, de kétlem, hogy ilyen munkába belevágnának.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#39) stol


stol
addikt

Van egy Epson L310-em. 1,5éves. Most kellesz színes festéket tölteni rá. :DDD
Feketéből kijött 8700 oldal számla. Kérdés?

(#40) qnadam válasza stol (#39) üzenetére


qnadam
veterán

ugye a forma1 autókról szóló cikk alá is beírod, hogy neked van egy dacia dustered, ami sokkal jobban elmegy földúton?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41) konyi79 válasza CB (#38) üzenetére


konyi79
addikt

Nem azt mondtam mindet visszaolvassák, de a lehetőség sajnos adott. 3 beolvasott lapot meg nem nagy cucc már egymásra húzni, erre céloztam R-G-B negatívokkal.

(#42) uniko92 válasza CB (#38) üzenetére


uniko92
csendes tag

Kb. fél perc alatt visszaszedtem a már kinyomtatott képet egy használt szalagról... :U
Az RP szalagon egyik kézzel a féket kell nyomni (két kis pöcök a kazetta egyik végé), másik kézzel lehet tekerni. KP szalagon be kell nyomni kicsit a "fogaskereket" tekerés közben, hogy kioldódjon a fék.
Kézzel visszatekertem a szalagot 1 képnyit. A színek között egy fekete sáv van, a képek között pedig 2 fekete sáv van. Először jön a színtelen, aztán a 3 alapszín sorban.
Kinyomtattam egy paint-ben készített sötétszürke lapot (3000x200 pixeles) és megkaptam a kép negatívját. Szkenneltem és invertáltam a színeket.
Kicsit mosott lett a kép, de tökéletesen felismerhető, hogy mi van rajta... :K

(#43) konyi79 válasza uniko92 (#42) üzenetére


konyi79
addikt

Na erről beszéltem.

(#44) uniko92 válasza konyi79 (#43) üzenetére


uniko92
csendes tag

Mióta meg van a nyomtató ki akartam próbálni, hogy lehet-e... :))

Az a baj, hogy tekerés és újra nyomtatás közben a szalag kicsit elmozdul jobbra-balra, ezért az újranyomtatásnál nem lesznek ugyanúgy, pontosan egymáson a színek, mint az első nyomatnál. Ettől függetlenül működik a módszer... Ha valaki nagy fotosopp mágus, akkor a képet egész jól rendbe lehet hozni.

(#45) CB válasza konyi79 (#43) üzenetére


CB
senior tag

Én is erről beszéltem. Mi értelme lenne ennek?
Akkor érné meg a befektetett munkát egy kívülállónak ha legalább Merilyn Monroe elfeledett, kidobott fotóját lehetne visszanyerni, amit még senki nem látott. Egyébként ezt a módszert mindenki kerülné. Főleg ha más fotói vannak a hengeren.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#46) konyi79 válasza CB (#45) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom mit nem értesz ezen.
Persze, anyagi értéke kicsi eséllyel lenne ilyen visszafejtésnek. Ellenben erkölcsi kárt könnyen tuna vele okozni egy lelkes hülyegyerek. Akik kárt okoznak másoknak, mikor keresik benne az értelmet?

[ Szerkesztve ]

(#47) Jarod1


Jarod1
addikt

sziasztok nem régen tértünk át 1 canon multifunkciós tintasugarasra,
A kérdés az lenne hogy utángyártott és eredeti egymás mellett megfér a nyomtatóban vagy itt se ajánlott mint az epsonba, valamiint ha kifogy akkor még működik pl a szkenner?

(#48) Woodward


Woodward
újonc

Jo reg nem irt de senki sem.

Tud valaki ajanlani nyomtatot, amin A4-es szines fenykepeket tudnek nyomtatni, nagyobb mennyisegben? A lenyeg, hogy jo minosegu fenykepeket szeretnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.