Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Miért nem veszi ki a dobozból?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#2) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Egy ekkora cipősdobozba belepakolni ezt a telót :C amugy egész tetszetős.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) BalanceR


BalanceR
addikt

Végre valaki nem erőlteti...
Nem is értem, miért erőltetik az előlapi kamerát, amikor javarészt alig használják az emberek...
Oké, hogy van az a csoport, aki orrba-szájba magát fotózza, vagy videótelefonál, de szerintem a Userek 70%ban csak max havi 1-2 alkalommal nyitja meg az előlapi kamerát, és ha nem lenne, nem lenne hatalmas érvágás.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Cím :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) nyisziati válasza BalanceR (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Ázsiaiak vitáznának veled... :DD
Iszonyatos szelfiőrület van ott. Az Oppo és a Vivo ettől lett nagy.

(#6) JoeCockBill válasza BalanceR (#3) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

viccelsz.
a hátlapi kamera elhagyása kevesebb embert zavarna

[ Szerkesztve ]

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#7) nyisziati válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD
Ja. Ez a cím lehetne a Kontroll 2 alternatívája...

(#8) judas13 válasza nyisziati (#5) üzenetére


judas13
addikt

Nem hiszem, h csak az ázsiaiak. Mi is mondhatni napi szinten használjuk messengernél az előlapit családi kapcsolattartás miatt. Nem hinném, h csak mi lennénk egyedül az országban ezzel. Vagy mondjuk Európában... :)

...
BalanceR

Gondolom csak vicceltél.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9) Csapoati válasza BalanceR (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szóról szóra egyetértek, ez egy jó irány lehet - legalábbis számomra biztosan.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) nyisziati válasza judas13 (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Persze persze, az egy külön módja a felhasználásnak.
Én most csak a fő felhasználásra koncentráltam BalanceR kommentjében. De nyilván van többminden, amire jó (pl. arcalapú feloldás).

(#11) jFox


jFox
őstag

Nekem sem hiányozna az előlapi kamera.
Ez akkor jött be, amikor az első 3G-s telefon megszületett és elindult a videó telefonálás.

Emlékeztek még amikor elkezdtek egyáltalán kamerát pakolni a telefonokra, volt alatta egy kis domború tükör, az ön fotózáshoz. Nekem erről a cikkről ez jutott eszembe... :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) BalanceR válasza judas13 (#8) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem, nem vicceltem.
Az előlapi kamerára szerintem semmi szükség, mert mindig gyengébb lesz, mint a főkamera, feleslegesen foglalja az előlapon a helyet.
Aki elengedhetetlen vágyat érez, hogy magát fotózza, az meg tudja oldani hátlapival is jobb minőségben, pláne, ha úgy mint itt, szintén van kijelző.
A videótelefonálást, facetimeot... sosem értettem. Mivel eltartod magadtól a telefont, mindenki hallja, miről megy a diskurzus... Hülyén néz ki, és szerintem parasztság is nyilvánosan így kommunikálni (Utcán jellemzően az aluliskolázottak / Dikmánnok beszélgetnek így, mert "ingyen van") Otthon talán elfogadnám, de az is meg lehet oldani hátlapi + kijelző kombóval.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#13) kcsa válasza BalanceR (#12) üzenetére


kcsa
veterán

De ki mondta hogy az utcán kell videotelefonálni?

Rendszeresen használjuk, nagymama-nagypapa-unoka vonalon kapcsolattartásra.

(#14) tomboy0013 válasza BalanceR (#12) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért mert neked nincs rá igényed még nem butaság...
Szerintem meg leszedni az előlapi kamerát ismét egy újabb korlát lenne. Nem vagyok szelfi őrült mert magamról eszembe nem jutna ilyen képeket csinálni de a párommal itt-ott azért szoktunk közös képet lőni. És ahogy látom ez igen sok emberre jellemző. Nem kell hozzá önimádónak lenni, egyszerű emlék készítés. A hátlapi kamerával ezt közel sem ilyen egyszerű és kényelmes megoldani. Nem szeretek vele sokat szarakodni, ez a leggyorsabb és kényelmesebb módja a dolognak. De hát ezzel rengetegen így vannak.

(#15) D013


D013
aktív tag

+100 pont a címért! "neked mindegy csak ki tudd őket akasztani"

(#16) ladapower válasza BalanceR (#3) üzenetére


ladapower
tag

Én is kb 2 havonta 1-szer használom az előlepi kamerát videócsetelésre. Ha nem lenne, engem olyankor idegesítene. Legyen előlapi kamera csak ne undorító (szubjektív) módon.

(#17) SkyLine3000 válasza JoeCockBill (#6) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ahogy mondod! :D Én viszont elmorzsolnék jópár könnycseppet.
Annyi értelme azért van a szelfi kamerának, hogy ha olyan helyen van az ember és akar egy közös képet, akkor nem kell az éppen arra sétáló Mari nénit megkérni, h ugyanmá, csináljon egy képet.
Tőlem is nagyon távol áll ez a szelfi őrület, nem csücsörítek, nem pucsítok, de van, amikor sétálunk a családdal és ilyenkor lövünk pár képet magunkról.

[ Szerkesztve ]

(#18) judas13 válasza BalanceR (#12) üzenetére


judas13
addikt

Gondoltam, h nem amúgy ...Te így látod, de rengetegen - ahogy itt én, mi is - napi kapcsolat tartására használjuk így a telefont, mikor külföldön élő gyerekeinkel, szüleinkel, rokonainkal, barátainkal - a megfelelő rész aláhúzandó - beszélünk stb akikkel - nem tudunk találkozni - a távolság és egyebek miatt. Nálunk ez a lényeg.
Azokat győzd meg róla, hogy elég egy sima hanghívás is, mikor ott lenne az élő video a hozzátartozóval a környezetével egyetemben.

És nem a szelfiről beszélek itt meg a video chatről éppen azokkal akikkel amúgy is találkozom majd tíz perc múlva amit írtál, az más téma mindössze ezt kell megérteni.

...

kcsa

Ott a pont az egy mondatodban az enyém többre sikerült - csak most olvastalak. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) Csapoati válasza judas13 (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem itt nem arról van szó, hogy ne legyen egy telefonon sem előlapi kamera, hanem arról, hogy egyáltalán nem lenne baj, ha megjelenne olyan készülék, amin nincs ilyen. Én simán vennék egyet.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) Kazasi válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Kazasi
tag

Belga: Kalauz 2 :)

(#21) Genova1983 válasza D013 (#15) üzenetére


Genova1983
tag

"...Hisz nekünk a hivatás a szívatás!"
Mennyit hallgatam ezt,meg az egész első albumukat! :)

(#22) nullpoint válasza Genova1983 (#21) üzenetére


nullpoint
senior tag

..és egyáltalán nem érdekel engem a mentegetőzés, hazudozás...

Szinte alapmű :DD :DD

Akad még jó arc a szerkesztőségben :C

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#23) helixP válasza BalanceR (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Neked mások a felhasználói szokásaid, ennyi. De jelen esetben Te vagy a minimális kisebbség.
De az érdekelne, hogy videó telefonálást hogy oldanád meg hátlapi kamerával?

[ Szerkesztve ]

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Az a baj, hogy hiába hagynák el az előlapi kamerát, ugyanennyibe kerülne, de legalább körülményesebb lenne a használata.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) Kisgépkezelő válasza nullpoint (#22) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

...mint más a Blahára, vagy a Nyugatihoz, én az utasokra utazom...

(#26) stellaz válasza tomboy0013 (#14) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk pont ezt a dolgot nem értem. Valaki elmegy valahová szelfit lőni, amin saját magán kívül szinte nem is látszik semmi mi más.

(#27) tomboy0013 válasza stellaz (#26) üzenetére


tomboy0013
veterán

Erre találták ki a szelfibotot :D Bár anélkül is lehet olyat lőni ahol a környezet is látszik, nekem legalábbis nem okozott eddig gondot a dolog.

(#28) JoeCockBill válasza stellaz (#26) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

azé de. klasszikus példámmal élve, ha elmegyek mondjuk az eiffel toronyhoz, én biza szelfit lőnék vele, nem önmagában a tornyot, mert minek. képkeresőben találnék róla milliót. ellenben én az eiffel toronnyal kép nincs a neten. érted.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#29) joey04 válasza BalanceR (#12) üzenetére


joey04
titán

Na még jó, hogy nem rajtad múlik

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) nullpoint válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


nullpoint
senior tag

...mig okostojások az antitestet én a potyautast kutatom...

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#31) judas13 válasza nyisziati (#10) üzenetére


judas13
addikt

Értelek OK

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#32) akosar válasza BalanceR (#12) üzenetére


akosar
tag

Na én vagyok az a személy, aki “elengedhetetlen” vágyat érez 30 éves kora ellenére, hogy egy szelfit lőjjön néha a barátaival. Részegen a belvárosban pont szelfibottal akarnánk szórakozni... :D Meg a 300km-re lakó anyukám is akar néha látni, legalább ilyen formában. (Főleg ha még éppen külföldön is dolgozom, akkor pláne. 6-7 óra időeltolódással meg nehéz kivitelezni hogy épp mindketten számítógépnél legyünk)

Az előlapi kamera egy pont olyan dolog, ami szerintem nem zavar senkit, ha ott van. Ha nem akarod, nem használod. Viszont milliók használják... igen, páran tultolják, ez igaz. De ezért lehagyni a telókról balgaság lenne.

[ Szerkesztve ]

(#33) gproject


gproject
aktív tag

2 kepernyo, 3 kamera

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.