Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomp válasza st3v3np3t3r (#50) üzenetére


tomp
félisten

Én is használom. Február óta. Naponta Transferwise kártyával. Ha pedig kp kell akkor Curve-öt állítom be mert az megy az NFC-s ATM-el.

(#52) st3v3np3t3r válasza tomp (#49) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Magyar fiókkal kizárt, hogy Play áruházból engedné(mivel itthon nem támogatott)...

De külső forrásból zokszó nélkül lehet.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#53) tomp válasza st3v3np3t3r (#52) üzenetére


tomp
félisten

Na ezaz! Nem kellene engednie, mégis engedi!
Többször írtam már a Google-nek de 1x sem furcsálták, hogy hogyan tudom telepíteni.
böngészős Play
Play Áruházba irányítva értelem szerűen telepített állapotot mutat de frissít és ha letörlöm újra tudom telepíteni.

(#55) st3v3np3t3r válasza lakotibi (#54) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az a trükkje annak, hogy telepítettnek lássa a Play Áruház, hogy külső forrásból legyen telepítve...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#57) st3v3np3t3r válasza lakotibi (#56) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Többek között ezért nem használhatóak a GooglePay telefonnal és Android Wear OS-es okosórával illetve SamsungPay-el a hazai kártyák...Mert hazai bankok saját fizető appját senki sem használná...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#58) Tetsuo válasza tomp (#41) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezért nem kell flancolni. A jó öreg bankkártya sokkal biztonságosabb ezeknél a rendszereknél.

(#60) Keem1 válasza Tetsuo (#58) üzenetére


Keem1
addikt

Óriási tévedés. Látszik hogy fingod nincs róla, de véleményezed.
A különböző "pay" appok virtuális, egyszer használható bankkártya számmal és hozzá hitelesítő tokennel dolgoznak. Egy nagyságrenddel biztonságosabb a hagyományos kártyáknál. A készüléken lévő adatok pedig a Samsung Knox segítségével titkositottak.

Ami amúgy az egész készüléket titkosítja. A mi céges telóink ezért csúcs Samsungok, ill iPhone-ok (ki mit választ), mivel a cégnek se mindegy az adatok biztonsága.
És nem egy kis sufni cég, hanem egy 120 ezer alkalmazottat számláló amerikai nagyvállalat.

(#61) Tetsuo válasza lakotibi (#59) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem csak feltörésre értettem a biztonságot, hanem a zavartalan vásárlásra, pl. mint fentebb a vásárlónak duplán kellett megvenni a jegyeket, ez a hiba kártyával ismeretlen, mert a rendszer megbízhatósága sziklaszilárd, legalábbis a gagyi appokhoz képest.
Kártyával is visszaélhetnek és alapvetően kell vigyázni? Persze.

(#62) Tetsuo válasza Keem1 (#60) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A Samsung persze, más gyártónál meg más cégek... inkább egy VISA kezelje az adataimat. ;)

(#63) tomp válasza lakotibi (#54) üzenetére


tomp
félisten

Vagy valami bug miatt megjelent. Nem tudom.
Amúgy a telefont 2 magyar google fiókkal használom. A régi fiókban jelent meg de nem azzal használom. Pár hónapja viszont a másik fiókkal már tudom frissíteni. Eddig ha a régi fiókot a telepítés után töröltem akkor nem lehetett frissíteni. Most már lehet. Ezt se értem.

(#65) tomp válasza Tetsuo (#58) üzenetére


tomp
félisten

Háááát én ezt nem mondanám. Mikor az OTP kártyás rendszere meghasalt(azaz fizikai kártxa se ment) én boldogan fizettem GPay-el.
GPay érintést a terminál még 1x sem dobta vissza. Simple érintést viszont meg sem tudok számolni.

(#66) PistiSan válasza arnyekxxx (#46) üzenetére


PistiSan
addikt

Valamiért az azonnali átutalás rendszer emlegetési rémlett nekem a cikkből, de most újra olvasva már nem látom, ha tényleg kártyás tranzakció, és egyik félnek sem került plusz költségbe, akkor hajrá, szívesen használnám.

(#67) bambano válasza PistiSan (#66) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerinted az otp egyik leányvállalata bármit is megcsinál ingyen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) arnyekxxx válasza bambano (#67) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem tudom mennyi a tarifájuk de pl egy csekket befizetni a simplebe regisztrált nemotp-s kártyával ugyanannyiba kerül mint besétálva a postán készpénzzel kiegyenlítve.

(#69) bambano válasza arnyekxxx (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerinted a csekket eddig ingyen fizetted be?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) arnyekxxx válasza bambano (#69) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hát nem kellett a csekken szereplő összeg (pl áramdíj) mellet még letennem 2 százast a postáslánynak.

(#71) PistiSan válasza arnyekxxx (#68) üzenetére


PistiSan
addikt

Én az Icsekket használtam jó sokáig csekk befizetésre, most is azt használom, de át alakították a rendszerüket, most már az simple-re dob át amikor ki kell fizetnem a csekket, szintén nem OPT-s kártyával vagyok, nálam 1ft plusz költség nem jelentkezik, számomra ez a fontos, az hogy a szolgáltatói oldalon mi van, engem nem igazán érdekel.

(#73) PistiSan válasza lakotibi (#72) üzenetére


PistiSan
addikt

KH mobilbankban egyszer utalási díjat, aztán tranzakciós illetéket számolnak fel a csekkbefizetés után, jó pár dolog van még csekken nálunk, szóval éves szinten jelentős összeg lehet, icsekk-ben ingyen van teljesen a fizetés, nyilván azt használom, amiért nem számolnak fel díjat.

(#74) #88470784


#88470784
törölt tag

Bocsánat hogy rákérdezek de miért nem tualjátok el az összeget vagy fizettek kártyával a szolgáltatóbal pl digi, energiaapp, földgázappban lehet kártyás fizetést is indítani.
Miért szenvedtek a csekkel? Tényleg nem értem.

(#75) st3v3np3t3r válasza #88470784 (#74) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#76) arnyekxxx válasza #88470784 (#74) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert pl a kukások csekket küldenek, nincs más opció, anyámék meg szeretik eltenni a befizetett csekkeket így náluk végigkattogtatom a qrkódokat telefonnal és jóvan.

[ Szerkesztve ]

(#77) bambano válasza #88470784 (#74) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyes kérdés: miért nem csoportos beszedéssel fizettek?
nektek az a legolcsóbb, a szolgáltatónak az a legkényelmesebb (bár a szolgáltatónak nem biztos, hogy az a legolcsóbb).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) Tetsuo válasza lakotibi (#72) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Csoportos befizetés - teljesen ingyen van. :U

(#80) bambano válasza lakotibi (#78) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mindig ezek a kisvárosi legendák...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) PistiSan válasza Tetsuo (#79) üzenetére


PistiSan
addikt

Az én bankomnál minden szarra számolnak fel díjat, a csoportos beszedésre is. Az első 2 ingyenes (plusz tranzakciós költség), utána 107ft + tranzakciós költség/db, az átutalás is hasonló módon megy. Lehet nem sok pénz, de nekem megéri ezeket a pénzeket nem kifizetni, ha icskken ingyen meg tehetem kb fél perc alatt, ahogy jönnek a csekkek úgy szoktam fizetni rögtön, az asszony meg szereti el tenni a papírt! Igaz hogy jön rögtön email-ben is a visszaigazolás minden adattal (ő is meg kapja meg én is), de tiszteletben tartom a döntését! Vidéken lakunk, tudom hogy vannak jobb ajánlattal is bankok, de ha valami miatt be kell mennem a bankfiókba, nem fogok utazgatni egy csomót azért hogy másik bank ügyfele lehessek.

(#82) arnyekxxx válasza Tetsuo (#79) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Csoportos befizetés - teljesen ingyen van.

vagy nem

(#83) #88470784 válasza arnyekxxx (#82) üzenetére


#88470784
törölt tag

A kártyás pl ingyen van, melyik hulladékszállító cég az amelyiknél nem lehet utalni?
Közműcég nem létezhet itthon bankzámlaszám nélkűl.

(#84) Tetsuo válasza PistiSan (#81) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az szép. Azt hittem minden banknál ingyenes. Ennyit arról, hogy a bankok nem ruházzák át az emelt költségek terheit a lakosságra.
Személyesen a banktulajt és nem az intézményt kellene adóztatni.

(#85) arnyekxxx válasza #88470784 (#83) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Miért akarnék én utalással szarakodni ahelyett, hogy 10mp alatt lekattintok egy QR kódot?

https://nhszszolnok.hu/szolnok/hulladekgazdalkodas/lakossagi-hulladek-2/#ScrollToContent

Légyszi keresd ki nekem, hogy hova kellene, milyen közleménnyel, mekkora dijat utalnom ha szeretném megspórolni azt a csekkes 10mp-et negyedévente.

[ Szerkesztve ]

(#86) #88470784 válasza arnyekxxx (#85) üzenetére


#88470784
törölt tag

Általában netbankot vagy a bank mobilos alkalmazását lehet használni mobilon (mobilos fótumon gondolom ez alap).
Ott lehet menteni, sablonokat, partnereket melyik bank minek hívja ahol meg lehet adni a partner nevét pl szemétszállító, a bankszámlaszámot, közleménybe a neved címed ügyfélazonosító.
A legközelebbi utalásnál csak ki kell választanod az elmentett sablont és csak az összeget kell megadnon.

Az utaláshoz szükséges adatokat megtalálod a csekken is, bankszámlaszám ügyfélazonosító, összeg stb.

(#87) arnyekxxx válasza #88470784 (#86) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Légyszives fejezd be ezt a mondatot:

Azért éri meg neked - ahelyett, hogy lekattintanád a csekken a QR kódot - átmásolni manuálisan a csekkről mindenféle hosszú számsorokat a netbankodba majd utalást inditani az ezzel járó szarakkodással , mert ...

(#88) PistiSan válasza #88470784 (#86) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem 1 csekkemen nincs összesen QR kód, az internetszolgáltatómnál, csak azért vagyok még náluk mert folyamatosan nagyon jó szolgáltatást nyújtanak, náluk meg csinálom azt amit írtál, be lépek a net bankba, és el utalom az előre rögzített adatok alapján a pénzt. 1 ilyen van, az összes többi csekken ott van a QR kód, azzal baromi gyorsan be lehet fizetni a számlát.

(#89) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/elektronikus-fizetes-bankkartya.709474.html

Időbe rájöttek, hogy kellene egy alternatív módszer... :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#91) bambano válasza lakotibi (#90) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem, tehát 12 éve egyszer történt egy hiba, és ezt úgy kell előadni, hogy MINDIG.
hát akkor: a kedves fórumozó mindig hülyeséget ír.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#92) #88470784 válasza arnyekxxx (#87) üzenetére


#88470784
törölt tag

Azért éri meg neked mobilbankot használni, mert az előzőleg elmentett sablont kiválasztva az összeg megadása után azonnal tudod indítani az utalást.
Nem terheled a környezetet sárga csekkel, plusz kedvezményt is kaphatsz a szolgáltatódtól elektronikus díjfizetés esetén.
Nem kell a csekkeket és az csekkhez kapcsolódó utalásokat is nyilvántartanod, elég csak aznegyiket megőrízned pl netbankos számlakivonatot, ami nem keveredik el hanem felhőben is tárolhatod.

(#93) arnyekxxx válasza #88470784 (#92) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1. Mire a netbankon eljutok az utalásig a simple qrkódos fizetést már el is felejtettem. Kétszer.
2. A fent említett szolgáltató küldi a csekket akkor is ha utalom neki
3. Nem kapok kedvezményt
4. A QRkóddal simplefizetés is szerepel ugyanabban a bankszámlakivonatban

(#94) Keem1 válasza arnyekxxx (#93) üzenetére


Keem1
addikt

Hát nem is tudom... Nekem az elektronikus számlafizetés nem csak a Posta látogatás hiányát jelenti, hanem a csekkek hiánya miatti környezetkímélést is.
Én az összes szolgáltatótól eszámlát kértem (az Elmű kivételével mind díjnetre jön), a díjnetes "csekkek" mennek azonnal és automatikusan OTP direktbe, havonta egyszer átnézem őket és egy-egy kattintással kifizetem, jellemzően hó közepén egy reggeli kávé alatt. Kb 10 perc és újabb egy hónapig semmi teendő. Szerintem 10 éve nem kapok papíralapú számlát és csekket, el tudom képzelni, mennyi kukában landoló papírtól óvom meg a világot.
Nekem ezt jelenti az elektronikus számla.

[ Szerkesztve ]

(#95) PistiSan válasza Keem1 (#94) üzenetére


PistiSan
addikt

Egyszer meg keresett az egyik szolgáltató, hogy küldene elektronikus számlát, mondtam hogy én QR kóddal fizetek, ami a csekken rajta van, ha lesz ilyen az elektronikus számlán, akkor persze, jöhet email-ben is. Következő hónapban jött az a számla, QR kód sehol, viszont volt egy fizetés gomb, ami át dobott valami CIB-es felületre, ahol a kártya adatok kellett kitölteni, és így tudtam ki fizetni, ekkor álltam vissza a postai csekkre, gyorsabb ,egyszerűbb. Amúgy nem lenne bajom az elektronikus fizetéssel sem, ha mondjuk a SIMPLE-ön keresztül ki tudnám fizetni, de az hogy én minden féle oldalon a kártya adataimat kitöltve fizessek, azt nem fogom csinálni.

(#96) arnyekxxx válasza Keem1 (#94) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ismétlem, a fent említett szolgáltató ígyisúgyis küldi a csekket, náluk nincs online/átutalásos opció.

(#97) #88470784 válasza arnyekxxx (#96) üzenetére


#88470784
törölt tag

A több száz hazai közműszolgáltató közül egy ilyen negatív példából nem lehet álltalánosítani.
Nagyon ragaszkodsz a szemétszállítási példához, gondolom azért fizetsz másfajta közüzemi szolgáltatást is, ahol nem szükséges csekkel szennyezni a saját nyilvántartásod és a környezeted sem.

Amúgy a díjnet tényleg nagyon jó érdemes kipróbálni ingyenes a használata az ügyfeleknek.

[ Szerkesztve ]

(#98) Keem1 válasza PistiSan (#95) üzenetére


Keem1
addikt

Én a díjnetet használom, onnan megy OTP-re egyből a fizetnivaló, így nem kell sehol megadnom a kártyaadatokat.
Egyébként meg megadom én bárhol, a netes kártyával fizetek OTP rendszeren kívül, az interneten. Ott pont akkora a számlapegyenleg, amennyit épp fizetni akarok, egyébként pedig nulla forint van rajta.

(#99) PistiSan válasza Keem1 (#98) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez egy nagyon jó dolog az OPT nél, a webes kártya, KH-nál sajnos ez sincs, egyszer kérdeztem az ügyintézőt hogy mikor lesz náluk ilyen, alszámlát ajánlott nem tudom már hány 100ft os havi díjjal, láthatóan nem értettük egymást. A mobilbank alkalmazásuk és az nfc fizetés viszont hibátlanul működik, csak hogy jót is mondjak róluk.

(#100) st3v3np3t3r válasza PistiSan (#99) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez igaz. De erre vannak nagyon jó alternatívák.
Revolut, KonzolVilág DiPocket. Mondjuk a Revolut előnyösebb, mert az ingyenes csomagban a főkártya mellé tudtsz igényelni ingyen 1db virtuális kártyát

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.