Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

kérdés, hogy ez a rendes szabványos megoldás, vagy a törvénytelen.
tippem szerint a második.
egyébként ez kb. annyira új fejlesztés, hogy évek óta működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Voloka


Voloka
tag

És mi alapján tippelsz?
Mert a tipp, az csak valami alap nélküli találgatás.

(#3) tomp


tomp
félisten

Legalább olyan minőségben fog működni mint a csodás NFC-s fizetés az appban? ;]
Csányi inkább a GPay-ről beszéljen...

(#4) Draken válasza bambano (#1) üzenetére


Draken
őstag

egész pontosan mit értesz törvénytelen alatt? ez nem az openbankingra akar utalás lenni?

(#5) bambano válasza Draken (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sérti a 35/2017. (XII. 14.) MNB rendelet 14. paragrafus 12. bekezdését és ezt az MNB nehezményezi.

úgyhogy nem tudjuk kizárni, hogy valamikor az mnb a tökére lép az ilyen rendszert üzemeltető bankoknak és hanyatt löki őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Rage47 válasza tomp (#3) üzenetére


Rage47
veterán

mondta már, hogy nem nagyon foglalkoznak vele, mert a Simplepay lefedi az androidos fizetést

(#7) tomp válasza Rage47 (#6) üzenetére


tomp
félisten

Mármint a Simple NFC lefedi? Oké. Akkor esetleg meg is csinálják normálisan? Mivel amit alkottak az egy selejt...

(#8) PistiSan


PistiSan
addikt

Jól értem, hogy ez olyan fizetést tesz lehetővé, amit kína is csinál már sok éve? Az utolsó utcai árus is fel mutat neked egy QR Kódot, te le olvasod, és kész is a fizetés?
Az ötletet nagyon tetszik, most már csak meg kellene oldani, hogy a kisebb összegek után ne kelljen jutalékokat fizetni az utalás után, mert ha jól értem ez nem bankártyás vásárlási (terhelési) tranzakció, hanem rendes forint átutalás lenne. A KH banknál pl az első 2db forint átutalás van csak ingyen 20000ft alatt, utána súlyos forintokat vonnak le minden tranzakció után, más bankoknál nem tudom mi a helyzet ezzel, de ha 500ft-os termék után mondjuk 90ft-ot kell jutalékot fizetni, biztos nem fogja senki sem használni ezt a rendszert.

(#9) Rage47 válasza tomp (#7) üzenetére


Rage47
veterán

igen :)
"A témához kapcsolódik, hogy a Simple alkalmazást már körülbelül 700 000 ügyfél használja, amely tömeg 20 milliárd forint összértékű költést generált az elmúlt nagyjából másfél évben. A számok tükrében az OTP jelenleg megoldottnak látja az androidos platform lefedettségét, így nincs napirenden a Google Pay bevezetése."

(#10) tomp válasza Rage47 (#9) üzenetére


tomp
félisten

Szóval marad a selejt. Igazán minőségi szolgáltatás így 2020-ban...ja nem...

(#11) -FreaK- válasza Rage47 (#9) üzenetére


-FreaK-
veterán

És mekkora lenne ez az összeg ha még működne is? Tippre úgy egy nagyságrenddel nagyobb..
Tegnap Aldi, jó nagy sorok állnak, fizetnék mobillal, megint nem megy.. már reflex szerűen veszem elő a bankkártyát ilyenkor. 10-ből olyan 2 esetben működött eddig kb. átlagban.

(#13) bambano válasza lakotibi (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az biztos délben volt... :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) tomp válasza lakotibi (#12) üzenetére


tomp
félisten

Na azért a széptől olyan messze van mint ahogyan én meg asztronauta vagyok...

(#16) bambano válasza lakotibi (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyes órák csippantással jelzik a delet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) #88470784


#88470784
törölt tag

Lemásolták az Alipay-t ami remek dolog, ahol elterjedt nem használnak kártyát, sőt ott két mobil közt is működik az utalás .

(#18) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Elővették az OTPay forráskódját? :DDD Akkoriban se nagyon használták... 2014-ben indult...2018ban szűnt meg...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) st3v3np3t3r válasza bambano (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A pénzforgalmi szolgáltató az azonnali átutalási megbízás megadása céljából csak olyan adatbeviteli megoldást alkalmazhat, amellyel az azonnali átutalási megbízáshoz szükséges adatokat bárki képes beolvasni, értelmezni és kezelni.

Elég hiányosan fogalmaz ahhoz, hogy a leporolt QR kódos módszer törvénysértő lehetne.De ami a lényeg, hogy az eszközök használatát nem tiltja meg a beolvasásra. És itt az a pont(kiemelt), ami miatt nem törvénysértő a megoldás. Mert nem részletezi, hogy milyen módon kell beolvasni az adatokat. Persze, lehet csűrni,csavarni... De tény, a törvény nem fogalmaz elég pontosan ahhoz, hogy az OTP megsértse az általad kiemelt rendelet egy adott pontját.

De ez csak vélemény!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) bambano válasza st3v3np3t3r (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, tűpontosan fogalmaz, csak érteni kell, hogy mi ellen.
nem az a lényeg, hogy eszköz használatát tiltja-e vagy sem, hanem az a lényeg, hogy mi van a qr kódban.
ha a qr kódban egy központi adatbázisra mutató link van, mint a posta icsekkjében meg ennek a cuccnak a kódjában, akkor az nem bárki által értelmezhető, ezért sérti a rendeletet.
ha a qr kódban a hivatalos Magyar Nemzeti Bank rendelet szerinti adattartalom van, akkor az törvényes.

tehát az dönti el a jogkövetést, hogy mi van a kódban.

véleménye mindenkinek lehet, nekem például ebben a kérdésben NINCS. amit leírtam, az hivatalos MNB állásfoglalás. innen [link] letöltöd a lap alján levő útmutatót, abban az első oldal első felében van, amit gyakorlatilag IDÉZTEM.

a véleményem most következik: gebedjen meg az összes bank, amelyik ilyen üzleti praktikákkal oldja meg, hogy az emberek csak drágán tudjanak találkozás nélkül befizetni.

szerk: egyébként az én mobilom be tudta szkennelni a cikkhez mellékelt díszítő ábrát.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) st3v3np3t3r válasza bambano (#21) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nyilván titkosított tartalom lesz benne, pont mint a Máv jegyekre nyomtatott kódokon... Ha olvastál már be mezei QR kód olvasóval egy vonatjegyet, akkor számodra semmi érthetőt nem tartalmaz, csak egy 16os számrendszerbe kódolt nagyon hosszú karaktersort...

Az, hogy technikailag hogyan fogják megoldani, az még kérdéses, találgatni lehet, csak annak meg mi értelme

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#23) bambano válasza st3v3np3t3r (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értelek, megnézted a linket? nem nézted meg.
nincs semmi kérdéses, le van benne írva bitre, hogy hova mit.
nem, nem titkosított.
ugyanígy az icsekk és az otp mobil rendszere is publikus, le van írva minden.

mostantól ebben a topicban nem válaszolok olyan hsz-ekre, amiket nyilvánvalóan tájékozatlanul írtak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) tomp válasza lakotibi (#20) üzenetére


tomp
félisten

Simple NFC elindulása óta használtam fizetésre. Az elején teljesen jól működött aztán ahogyan elkezdték 1-2 adott fix modellre optimalizálni úgy lett egyre rosszabb.
Token letöltési hiba a kezdetek óta jelen van. Nem csak telefon függő de regisztrált fiók függő is a hiba... Máig nem tudják rendesen megcsinálni.
Ezen kívül csak a Simple érintésénél láttam hibaüzeneteket a terminálon!
pl "egyszerre csak 1 eszközt" "ellenőrizze mobilkészülékét" "hiba" "elutasítva"
Aztán jött az android 10 klasszikus hiba az appnál hogy ha nincs optimalizálva az utolsó kód sorig az app az adott telefonra akkor az érintésről nincs a telefonon visszajelzés. Tudnak a hibáról de lövésük sincs mikorra tudnák javítani. Közben jött egy vicces eset. A telefon gyártó megtudta az infót, hogy a Simple inkompatibilis és a gyártó saját maga igazította a rendszert az apphoz...
Közben februárban meguntam a hibajavításra való várakozást és átálltam GPay-re. Érdekes módon 1x sem láttam azóta terminál hibaüzenetet, visszajelzés is van és sokkal gyorsabban reagál az érintésre. Szóval a mobilfizetés az amit a Google tud. A Simple csak egy drága bohóc játék amit általános iskolások raktak össze.

(#25) st3v3np3t3r válasza bambano (#23) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hát a cikkben sok technikai adat nincs közölve, csak annyi, hogy a qr kód beolvasása után az utalási felület töltődik be...

Nem tudom milyen bitekről írsz...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#26) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ki fogja ezt használni a kényelmes és gyors PayPass/ApplePay helyett?

[ Szerkesztve ]

(#27) #88470784 válasza r3dsnake (#26) üzenetére


#88470784
törölt tag

Elég sokan ugyanis ez platform független szemben pl az applepayel.
Plusz itt ki lehet hagyni a kártyatársaságokat a jutalékukkal együtt ami egy kisebb cégnek igencsak vonzó lehet majd.
1,5-2% kártyajutalék a mostani tranzakcióknál nem tűnhet soknak.
De egy kisebb cégnél akik nem dolgoznak nagy árréssel mondjuk 5-10% al már igencsak sok.
A hasznuk 10% at is jelentheti a kártyás tranzakció jutaléka.
Ebből a haszonból kell fenntartania magát fizetni a béreket stb.
Plusz amindennapi életben is hasznos lehet elégegyszerű példa.
Autókereskedőnél nem lehet fizetni kártyával napi POS limit miatt max 500 000 Ft ig na az átutalásnál nincs ilyen probléma.

Összefoglalva igen nagyon vonzó lesz a kereskedőknek és nyomni fogják az OTP vel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#28) PistiSan válasza #88470784 (#27) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem is egy jó dolog lenne ez a fajta fizetés, de jelenleg az emberek túlnyomó többsége olyan banki számlacsomagban van (szerintem), ahol az utalás után fizet jutalékot és tranzakciós díjat egyaránt, amíg ez nem változik, addig biztos hogy kártyával fizetek majd, ott nem nekem kell állnom a jutalékokat. Szerintem egy bizonyos összeghatárnál meg kéne húzni a limitet, ahol még ingyenes teljesen a fizetés ezzel a módszerre is, én használnám.

Egyik helyen ahol kajálni szoktam, a koronavírus kapcsán elindították a házhoz szállítást is, sokszor ki vitték az 1 szem termináljukat és nem tudtál csak kp-vel fizetni náluk, vagy fel írták ha már ismertek, és a következő alkalommal egyben ki fizetted, ekkor mondtam is nekik, hogy jó lenne egy QR kódos fizetés, használtam volna, nekik meg 1 ft-ba nem került volna.

(#29) #88470784 válasza PistiSan (#28) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen ezzel maximálisan egyetértek lehetne egy limit amíg ingyenes az utalás pl 50-100 ezer forintig az emberek jobban ráharapnának.
Kínában az Alipay is ugyanígy működik, ott pl teljesen ingyenes a tranzakció/utalás és az egyébb dolgokon szolgáltatásokon keres a cég.

[ Szerkesztve ]

(#30) r3dsnake válasza #88470784 (#27) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Üzletben+webshopnál dolgozom. Kizártnak tartom, hogy az ügyfeleink ilyen qr-es dologgal vacakoljanak.

És én mint vásárló, pláne nem tenném. Ha egy bolt ilyet kínál paypass helyett, ott nem fogok fizetni.

(#31) st3v3np3t3r válasza #88470784 (#29) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Kínában lehet ingyenes az utalás,de nálunk sosem lesz az... mert az utalási jutalékok is szép summát hoznak a bankoknak(amolyan sok kicsi sokra megy alapon)...

Ennyi erővel ingyenes lehetne a bankkártya éves díja is itthon, ha a Curve,Revolut,Monese és társainál ingyen van. De az is rohadt sok pénzt venne ki a magyar bankok zsebéből(átlag 3000Ft évente)...

Én azon csodálkozom, hogy az azonnali utalásnak nincs plusz költsége...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#32) PistiSan válasza r3dsnake (#30) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem ez nem feltétlenül a paypass helyett lenne használva, sok kis bolt pont a terminál jutaléka miatt nem igényel terminált magának, sokkal inkább fizetnék így egy qr kód leolvasásával egy üzletben mint KP-val, ha a kereskedőnek ez nem kerül semmibe, akkor simán bevezethetné mint plusz fizetési lehetőség. Eleinte biztos nem sokan használnák, de mivel nincs semmilyen díja a kereskedő részéről, miért ne tenné elérhetővé ezt a fizetési módot is?

(#33) #88470784 válasza PistiSan (#32) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen szerintem is első körben kisebb boltoknál fog elterjedni ahol, nem akarnak jutalék miatt bankkártya terminált üzemeltetni.
Én is szívesebben fizetnék igy ahol nem tudok bankkártyával fizetni kp meg nincs nálam ATM pedig messze van a kp felvétel díja pedig sokkal több mint az utalás költsége.
Biztos sokan fogják ezt használni jó kezdeményezésnek tartom.

(#34) bambano válasza #88470784 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

független?
vonzó?
kihagyott jutalék?
melyik platformról beszéltek?

én meg remélem, hogy az illetékes hatóság végre akcióba lendül és szanaszéjjel büntetik érte az otp-t meg a másikért a postát.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) #88470784 válasza bambano (#34) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az otp új mobilfejlesztési platformjáról beszélgetünk itt.
Ez egy új kezdeményezés az OTP indította, ahol a kereskedő Qr kód segitségével tudja a felhasználó vásárló részére az utalást leegyszerűsíteni.

Ebben a tranzakcióban nem vesz részt a kártyatársaság, így sok kereskedő részére nem vállalható jutalék sincs.

Éppen arról beszéltünk még milyen előnyei vannak még az új rendszernek, pl ott is lehetne alkalmazni ahol eddig bankterminált a kiskereskedő nem alkalmazott és ez lehetővé tenné a készpénzmentes fizetést ott is ahol nincs terminál és kp se adott esetben a vásárlónál.

[ Szerkesztve ]

(#36) st3v3np3t3r válasza bambano (#34) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Na, a posta megérdemelne egy vaskos büntetést...

Nem is értem, hogy hogyan gondolták azt, hogy a csekk befizetés kártyás vásárlás,minden más kp felvétel

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#37) #88470784 válasza #88470784 (#27) üzenetére


#88470784
törölt tag

Itt viszont jelezték hogynem jó amit írtam, mert pl a kártyás limitet fel lehet emelni sokkal magasabbra és a százalék sem jó.
Sorry tévedtem :R

(#38) Keem1 válasza tomp (#24) üzenetére


Keem1
addikt

En ilyennel nem találkoztam. Évek óta (amióta létezik) csak a telefonnal fizetek, és 1x volt elutasítás, mint utóbb kiderült, akkor a teljes OTP rendszer állt, az ATM pénzfelvétel is.
A fizikai kártya otthon pihen. Nincs rá szükségem, mert POS fizetés telefonnal, netes fizetés webkártyával megy, kp felvételem félévente egyszer van.
Szerintem a hiba okát a te készülékedben kell keresni.

Ha az OTP-nél minden olyan jól menne, mint a Simple NFC fizetés, a világ legjobb bankja lenne.

(#39) tomp válasza Keem1 (#38) üzenetére


tomp
félisten

Az én készülékemben? Meg még sok sok más ember készülékében is?
Akkor miért is ismernék el a hibát? Play Áruház is tele van reklamációval. Ismerőseim is panaszkodnak. Token hiba állandó jelenség amit tudnak a Simple-nél.

Ha az OTP-nél minden olyan jól menne, mint a Simple NFC fizetés, a világ legjobb bankja lenne.
Na ezen jót nevettem... :DDD :DDD :DDD

Nálad azért jó mert arra a telefonra jól van optimalizálva. Csak ugye nem telefonra kellene optimalizálni hanem rendszerre...

(#41) tomp válasza lakotibi (#40) üzenetére


tomp
félisten

Köszönöm! :R
Te elhiszed, hogy nem unalomból panaszkodunk. De van jó pár ember aki szerint hülyeség mert ha náluk jól megy akkor az app hibátlan...
Miért érné meg nekünk? Nem unalomból tértem át GPay+fintech párosra hanem azért mert ez a páros garantálja a stabil és megbízható fizetést.
Augusztusban volt egy olyan hiba az appban, hogy ha eurót fizetsz akkor a Simple app az eurós összeget írta ki forintként.
pl 97EUR helyett 97HUF.
Akkor ezt jeleztem nekik. Elmondásuk szerint a következő frissítésben javítva lesz. Nos. Mikor felhagytam a Simple-el februárban még mindig nem volt javítva... Erről ennyit.

Amúgy ha már Simple:

Kommentek alapján tegnap óta rossz...

(#43) tomp válasza lakotibi (#42) üzenetére


tomp
félisten

Payhez külföldi régiós Google fiók kell!
De mostanában több embernél is elkezdte frissíteni a Play Áruház az apkmirrorról felrakott GPay appot mert már azt írja ki, hogy elérhető az app.
Nálam magyar fiókkal eleve engedte telepíteni és rendesen frissít is.
Tesco Clubkártyát simán beszkenneltem a GPay-ben és már meg is csinálta hozzá a vonalkódot.
hűségkártyáim
A legtöbbet használt kártyát kirakja a főoldalra is így gyorsan el lehet érni.

(#44) st3v3np3t3r válasza tomp (#43) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem külföldi régiós fiók kell, hanem a Google Pay által támogatott bankkártya! Nekem Magyarországi Google fiókom van, és a Curve kártya simán megy vele(ami meg ugye nem magyar),mert ezt támogatja,de úgy tudom, hogy hazai bankkártyákkal még nem. A támogatott kártyakibocsájtók listája link

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#46) arnyekxxx válasza PistiSan (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"mert ha jól értem ez nem bankártyás vásárlási (terhelési) tranzakció, hanem rendes forint átutalás lenne." simplapay bankártyafizetési rendszer nem, átutalás.

[ Szerkesztve ]

(#47) tomp válasza st3v3np3t3r (#44) üzenetére


tomp
félisten

Nem elég a GPay által támogatott kártya, attól még nem lesz GPay! Kell megfelelő régiós fiók, hogy telepíteni lehessen. Ha magyar fiókkal felrakod az apkmirrorról akkor 99%-ban törölni fogja a Google az appot. :)
Ha abba az 1%-ba tartozol akkor viszont a Play Áruház elfogadja és frissíteni is tudni fogod.

lakotibi
GPay-nél az app nem tárolja a valós kártya adatot. Max a tokent de azzal nem mennek semmire mivel kell hozzá az egyszer használatos "azonosító" is. Oké azt is a telefon tárolja amit előre letöltött de az csak abban a pillanatban használható mikor a terminálnak átadja a telefon.

(#48) st3v3np3t3r válasza tomp (#47) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mondom... Nekem magyar régiós google fiókon működik! Pedig itthon nem elérhető a Google Pay.

És nem. Nem törli a Google :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#49) tomp válasza st3v3np3t3r (#48) üzenetére


tomp
félisten

Mondok jobbat!
Nekem magyar fiókkal gond nélkül engedi telepíteni. :P

(#50) st3v3np3t3r válasza tomp (#49) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én használtam is :P De ugye magyar bank kártyáját nem fogadja el, mert itthon nincs olyan bank amit a GPay támogat. Ezért jelenleg Curve és állítólag Revolut kártyával gond nélkül használható

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.