Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibi842


tibi842
csendes tag

nem rossz :):)

Sony Ericsson w810i __ Mercedes-Benz

(#2) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo, koszi!!!
Ennyire nem lattam meg osszefoglalva ezeket a processzorokat!

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát nagyon köszi :R
Tanulságos, és jó volt olvasni :R

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Még! Folytatást! Frankó retró teszt, köszönjük! :C

(#5) FID


FID
őstag

Nagyon szeretem ezeket az írásaidat! Le a kalappal :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#6) frescho


frescho
addikt

Kosznom. Termeszetesen nincs hibatlan iras, ha hibat talaltok benne szoljatok, javitom.

A folytatast lassan, de biztosan olvashato formaba ontom es megprobalom 10 oldalrol ertelmesen megvagni.

A teszt messze nem tokeletes: jo lett volna egy 133MHz-re kepes alaplap es meg 4-5 mas proci is, de nem akarok telhetetlen lenni. A legnagyobb gondot a Windows driverek okoztak, a tesztben szereplo konfig nagyjabol stabil lett, de ehhez 4-5 VIA es 2-3 ATI driver kellett. Szerintem az MS regi fejlesztoi kozul par erosen csuklott...

https://frescho.hu

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon szépen köszi a tesztet. :C

Kitérés:

A socket 7-et jobban várom. Olyanom több is van itthon. P100-as is van vagy 3 db, meg Cyrix, sőt AMD is, de a socket 7 a leglenyűgözőbb téma a számomra.

Ugye 150Mhz-re emelve egy Pentium MMX 133Mhz-es proccantyút már XP SP2 is telepíthető rá, és ami a nagy szám, módjával ugyan, de használható a rendszer 256Mb SDRAM társaságában. :D Azt imádom még benne, hogy minden kukában található egy komplett socket 7-es gép. :DDD Nekem cimborák, rokonok, ismerősök már összehordtak itt annyit, hogy nem győztem én is osztogatni belőlük az SD RAM-okat (64Mb, 128Mb). Ma már inkább elrakom ezeket is. ;]

(#8) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Szép teszt gratula! :)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#9) smkb


smkb
őstag

Emlékszem, Quake-ben játék közben jött ki igazán, mennyire ramaty az amd k5 meg a cyrix 6x86 fpu-ja. Sokat játszottunk az egyetemen lanban egymás ellen, míg a p133 vigan tolta 320*240-ben, addig a nála magasabb pr jelölsésű amd-n már nagyon döcögött és csak levett ablakméretben lehetett rendesen célozni mozogni, egérrántásoknál jópár frame kimaradt ami nagyon nem jótékony egy ffa-ban, cyrixon meg kész gyász volt, pedig az elvileg valami pr233 szintűnek reklámozta magát... bélyegméretben lehetett csak nyomni... úgyhogy későbbiekben inkább warcraft ment ha mindhárom gép be volt izzítva, mert ott nem jött ki az fpu gyengeség, és mindenki azonos eséllyel játszott.

(#10) eziskamu


eziskamu
addikt

Kár hogy akkor már integrált volt az FPU. Ciryx procival és Intel FPU-val nagyon ütős gépek jöttek volna már össze, már a megjelenésükkor "hozva" a kisebb Celeronok teljesítményét. Első gépem, amivel már meg tudtam közelíteni a kor követelményeit egy P200MMX volt. 486-os után nagy ugrás volt. Én abban mértem akkoriban a gépteljesítményt, hogy a videó és mp3 lejátszás hogy ment az adott gépen. Csak az volt a baj, hogy kopogtatott már a DIVX ;] ...

(#11) mv


mv
aktív tag

Érdekes olvasnivaló. Várom a folytatást. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#12) Takemoto


Takemoto
tag

Minden elismerésem! Jó volt olvasni és én is várom a folytatást! :R

Első oldalon van egy kis hiba: PCUID ---> CPUID
Itt kimaradt vagy túl sok valami: "A tesztek során belefutottam pár érdekes bár végiggondolva eredménybe"
Nem kötekedni akarok! ;)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#13) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem tom mennyit segítene és hogy mire való, de van Quake2-höz AMD 3DNow! patch!
Gondoltam, megemlítem :)
Amúgy anno volt 100@120 MHz-es SX4-em vagy micsodám és azon szoftverben ment egy brutálisan lebutított UT99-is, Quake2-t 512x384-ben toltuk akadás mentesen. Szóval kicsit meglepő számomra, hogy ezek a procik csak ennyit tudtak a teszt alatt ... :F - hozzá teszem, én utólag bohóckodtam, mert ekkor még nem volt gépem.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#14) ]Phobos[ válasza ]Phobos[ (#13) üzenetére


]Phobos[
senior tag

DX4-S 100 MHz-es volt. Bocsi.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) Sanyix válasza tzsolesz (#7) üzenetére


Sanyix
őstag

én is eladtam anno a socket7-es "péntiúm"omat. Bár nem rossz pénzt kaptam érte, de sajnálom. Faszán lehetne vele tolni a sound blaster 16-al (ami még mindig megvan) a dosos játékokat. Dosbox nem téma, mert van játék ami anno 100 mhz-s 486 dx4-en simán ment (bár azt eléggé meghajtotta), dosbox alatt ugyanez egy 2,3ghz-s x2-n szaggat, és midi zene problémái is vannak.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#16) danih válasza Sanyix (#15) üzenetére


danih
addikt

Mennyire jó lenne már, ha valaki csinálna egy p1-es mini retró-pc-t egyetlen áramkörre integrálva különböző kimenetekkel és iso emulációval... Comodore64-nél volt hasonló.
Vennék rögtön, dosbox alatt valahogy nincs fíling :(

Anno K5-öm volt, és bizony a quake alatt kezdett mutatkozni hogy mekkora gáz...
Illetve egy mp3 letömörítése (dos-ban még akkor :) ) 15-20 perc volt, atyám...

[ Szerkesztve ]

(#17) steadywarp


steadywarp
tag

nekem első proc egy slot kártyás celeron 333hmz volt sikerült 550 -re huzni aztán kapott még egy ugyan ilyen slotos procit igen ment celeron core 2 XD nem is váltottam pentium 4. ig :D vga voodoo 5 5500 na az brutális volt XD aztán Nv gf 2 mert szana szét verte

[ Szerkesztve ]

itt nem érsz el!!!!! írj emailt steadywarp@gmail.com azt azonnal meg kapom :)

(#18) boeing


boeing
senior tag

Én már egy jó kis,hogyan müködik és készül a proci olvasnék :U Az irás kifogástalan volt GRAT. :C

[ Szerkesztve ]

(#19) Z$ee


Z$ee
csendes tag

Nagyon jó!Várom a folytatást...

zsee

(#20) llax válasza smkb (#9) üzenetére


llax
senior tag

A Quake 1-et szigorúan DOS alatt toltam az IBM "címkézésű" 6x86L-PR200+ -procimon, úgy egyáltalán nem volt akadozás.

(#21) PetX


PetX
aktív tag

Épp bele akartam kötni, de 3x átolvasva rá kellett jönnöm h jó :)

"Jó tudni, hogy a Socket 5, illetve 7 processzorok nem rendelkeztek L2 cache-el, kivételt csak az itt nem szereplő K6-2+ és K6-3 széria képez, így az az alaplapon kapott helyet. Mérete jellemzően 512, 1024, 2048kB volt, ami rögtön meg is határozta a maximális cachelhető memória méretét."

azt hittem azt akartad írni h nincs L2 a S5 és S7-es procikban csak a K6-2 -től :D

sry, nem szóltam

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#22) frescho válasza Takemoto (#12) üzenetére


frescho
addikt

Koszonom. Javitottam:

A tesztek során belefutottam pár érdekes, bár végiggondolva logikus eredménybe.

Erdemes tudni, hogy elsore sikerult osszehozni egy kb 2x ekkora terjedelmu cikket, amit utanna megvagtam, ujrafogalmaztam. Sajnos jo par helyen erzem, hogy docogos lett ettol.

boeing: [Westmere - hogyan keszult]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#23) csatahajós válasza frescho (#22) üzenetére


csatahajós
senior tag

Gratula, nagyon jó kis írás, ezt a részt vártam a legjobban. Ettől függetlenül remélem lesz folytatás legalább a P4-K7 éráig :)!!!

(#24) frescho válasza csatahajós (#23) üzenetére


frescho
addikt

Ami biztos, az a pentiumos cikk második fele. A grafikonok és a bevezetés már teljesen kész, most írom át teljesen a teszt részt. Tervezek még egy Athlon-P2,3 tesztet, de 1GHz fölött már nem hiszem, hogy sok újdonságot tudnék mutatni.

https://frescho.hu

(#25) Zoz


Zoz
őstag

"Mérete jellemzően 512, 1024, 2048kB"
Szerintem inkább 256, 512kB volt a jellemző. 1024 a Socket 7 vége felé fordult elő gyakrabban (azaz már a K6-2,3 korában), 2048-al szerelt alaplapot én még nem láttam élőben, pedig már a Socket 7 korszakban is összeraktam pár száz gépet :)

(#26) proci985


proci985
MODERÁTOR

az FSB emeléssel azért csak csínján, legalábbis így általánosságban. 2-3 év alatt a legjobb alaplapot is meg lehet etetni kellőképpen megemelt órajelekkel és feszekkel. bár ez retro rendszereknél nem valószínű:)

más: a tesztért köszönet, jó volt látni így utólagosan, hogy pontosan hogy is volt.

megint más: a cyrixek tényleg totál alkalmatlanok voltak játékra.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) #95904256


#95904256
törölt tag

Remek teszt. :C Köszönjük! :R

Csak érdekességként mondanám, hogy létezett PR200-as K5-ös, de csak kis példányszámban, mert túl erős konkurencia lett volna a K6-osoknak.

Illetve még K5 érdekesség az is, hogy a K5-PR100, a K5-PR133 és a K5-PR150 is egyaránt 1,5x66MHz-en ketyegett. De a különböző magok miatt mégis 5-10% sebességkülönbség van köztük.

[ Szerkesztve ]

(#28) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Jó kis teszt.
format c: ;]
Ha jól emlékszem nekem egy 100-as vagy 133-as Pentium procim volt.(1996) 14 collos moncsival, 1 Gb vinyóval (amiből kb 300-400Mb elhasznált a Win95, mert már akkor is hízott), 4x cd-íróval, S3 trió 1Mb vga (ha jól emlékszem csak 65000 színt kezelt csak) A programok terén nem sokat változott a gépem azóta se. :D (Doom, Warcraft 1, Punisher, később a Red Alert.)
A zenéket ki kellet mindig írni CD-re hogy elférjek a vinyón.
Mellesleg 96-ban végeztem el egy szgépes tanfolyamot. És azóta nem tudok leszakadni róla.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) forras2


forras2
őstag

Jó írás lett, nekem tetszett, szeretem az "elfeledett" idők hardvereit feldolgozó cikkeket! :K
Bízom benn, hogy lesz folytatása! :R

(#30) alamuszi


alamuszi
senior tag

Köszönöm szépen, nagyon tettszett ez a cikk. Ezen korszak végén kezdtem az informatikai pályafutásom. Egy 200 MHz-es Pentium I MMX-el. De szerettem, és még belement egy 4 megás AGP-s VGA is. Milyen nagy szó volt az akkor. Nagyon szép emlékek fűznek ahhoz a korszakhoz.

Még egyszer köszönöm. :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#31) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Jó volt!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#32) siriq válasza frescho (#24) üzenetére


siriq
őstag

Nem is az ujdonsagon van a hang, hanem a teszteken. Nekem tetszenek (gondolom sokan masoknak is). Jo olvasni miket hasznaltunk anno. Meg amugy is......

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#33) Ipse89


Ipse89
tag

Jól megszerkesztett részletes cikk, grat hozzá :R Igaz volt pár dolog, ami nekem kínai :B .Betekintést nyerhettem, a retrós gépek világába :DDD

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#34) frescho válasza Zoz (#25) üzenetére


frescho
addikt

Ha az triton vonalat nezzuk, akkor igaza van, de voltak ott sokkal jobb lapok a Super7 vilagaban.

akosf: igazad van, bar en meg nem lattam csak fenykepen 200-as K5-öt.

https://frescho.hu

(#35) nandon


nandon
tag

Az AMD K5-K6-os bemutatást-leírást kifejezetten jó volt olvasni!
Várjuk a második részt!

RISC86 Power

(#36) X-Master


X-Master
tag

Egy olyan k5-ös amd-m nekem is van és még működik is, de 166mhz-es p1-es sokkal jobb úgyhogy lecseréltem arra.

[M](C)Intel Power, haver !!!(/C)[/M]

(#37) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

A K6-2+ nem volt rossz proci, kisebb pályákon elbírt a CoD: UO-val is (persze megfelelő VGA-val megtámogatva :)) ), nagyobbakon sajnos kivérzett, nem tudom mi lehetett az oka.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#38) pechman8


pechman8
aktív tag

Biztosan nem rossz cikk, de én nem olvasom el. Én végigéltem ezeket a darabokat. A múltbatekintés helyett én inkább az időmet arra fordítom, hogy a ma aktuális cpu-kat ismerjem meg.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#39) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Első saját gépem egy Acorp 5vx32, K5-100 , 16MB edo ram , S3 Trio 1MB, 1GB HDD, 8x CD volt..

Majd lett bele 2x16MB SD ram, 166 pentium meg Voodoo1 (A-trend Helios 3D).

Később egy 200-as MMX csatlakozott a géphez. Akkoriban kezdtem el tuningolni, mivel rájöttem hogy az alaplap a cyrix prociknak tud adni 75 és 83-as FSB-t is... :) . 83-on is működött rendesen 250-en a proci, és meglepő mód a 41,5-ös PCI buszba se tört bele senki foga sem.

Hajj a régi szép idők :)

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#40) frescho válasza BlueAthlon (#39) üzenetére


frescho
addikt

Nagyjabol leirtad a kovetkezo reszt:

Pentium 166 200MHz-en
MMX 200 280-on

6x68L, 6x86MX, K6, K6-2, termeszetesen minden tunignolva is :K

MMX vs 3DNow

https://frescho.hu

(#41) frescho válasza pechman8 (#38) üzenetére


frescho
addikt

Ajanlom a figyelmedbe

https://frescho.hu

(#42) RM1 válasza frescho (#40) üzenetére


RM1
aktív tag

Jó lett a cikk, gratulálok!
A következő tesztben lévő processzorok idején már volt celeron? Szerintem jó lenne bevenni, bár sejthető, hogy lassabb, de úgy tudom elég jól tuningolhatóak voltak. Úgy 300 mhz körüli volt az első.

(#43) tcsfm


tcsfm
tag

érdekes, kvéket mindenki 320ban tolta, mikor kijött. 5x86..s64v+..16M mobon-n nyomtam végig, egy mai rádiótelefon akárhanyada.
Btw emlékszem, anno mikor ezek mentek, pentium volt a jól menő cégeknél, cyrix-et vett a nép - főleg 166-ot az volt relatíve olcsó - amd-t meg azt sem tudták mi, csak egy buhera procit (5x) adtak ki, etc...

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#44) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"1998 májusában bemutatták a K6 továbbfejlesztését K6-2 néven. Az update elég volt ahhoz, hogy felvegye a versenyt a PII-vel az Athlonok megjelenéséig és olcsó fejlesztést biztosítson a Socket7 tulajoknak."

Sajna nem volt elég, a PII-es túl erős volt a K6-2-esek számára, ha jól emléxem.

https://www.coreinfinity.tech

(#45) Ayg0 válasza frescho (#6) üzenetére


Ayg0
senior tag

ez nem hiba, csak egy javaslat (ha még javítható):

táblázatoknál jelölni kellene valahogy, hogy a prenzentált értékek közül melyik a jobb. (így valahogy) :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#46) Pcm


Pcm
tag

Sikerült kiválasztani a létező legszemetebb Via alaplapot a teszthez.
Amit már a megjelenésekor is a gyártó seggébe kellett volna feldugni.
Kerestél volna valami Intel chipsetes Asus alaplapot.
Ha már tesztelni akarsz.

(#47) #65675776 válasza RM1 (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első Celeron egy L2 cache nélküli Slot1-es termék volt 266MHz-en. 300MHz-esből már volt kétféle is. Az egyik a 266MHz-essel azonos Covington magos, a másik viszont OnDie L2 cache-es Mendocino. Utóbbi azonos órajelű PII-ket is megverte ebben-abban. Mivel kétféle volt, ezért meg kellett őket különböztetni. A Covington sima Celeron, míg a Mendocino CeleronA néven vált ismertté. 333MHz-től már csak Mendocino volt, így az A elmaradt, sima Celeron néven nevezte az Intel.

Pcm: Sokat nem ért volna az intel chipsetes lapokkal, azok ugyanis nem támogatták a 66MHz feletti FSB-ket és az AGP-t sem. Márpedig ehhez a teszthez mind a kettő kell! Ezen hiányosságokon az Asus sem tudott segíteni. Addigra szegény Intel Socket7 chipsetek elavultak.

[ Szerkesztve ]

(#48) Apone33


Apone33
őstag

Nekem nagyon tetszett, grat! :C

Play Hard!!!

(#49) Epic79 válasza frescho (#6) üzenetére


Epic79
tag

Pl azt beírhattad volna, hogy az alaplap tőlem származik! :P egyébként gratula! :)

Minél inkább HD, annál inkább Blu-ray™...

(#50) #95904256 válasza Pcm (#46) üzenetére


#95904256
törölt tag

Aztán mitől olyan szemét ez a VIA alaplap?

Csak azért kérdem, mert én is egy MVP3 chipsetes alaplapot szemeltem ki ( Epox EP-MPV3G5 ) a processzoraim teszteléséhez. Pedig van jó néhány SIS és ALI ( még az igen ritka dual channel-es Aladdin7 ) chipsetes lapom. Valahogy nálam még nem derült ki, hogy szemét lenne, pedig közel 100 különböző processzort teszteltem már benne.

Egyedül a másodlagos cache-sel rendelkező K6-2+/K6-III/K6-III+ processzoroknál fordult elő, hogy módosítani kellett az alaplapi cache beállításait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.