Hirdetés

2022. augusztus 12., péntek

Gyorskeresés

(#1) Ricardo

Ricardo
félisten

Erre kíváncsi leszek. Várom a teszteket.

(#2) joey04

joey04
titán

Remélem odacsapnak vele :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Postas99

Postas99
senior tag

Nem akarok kukacoskodni, de a hírhez nem lenne jobb ha benne lenne a fizetőeszköz típusa?? Csak azért mert én darab krumplira gondoltam.. -jó ez vicc volt. - Tudom hogy forintban van megadva az érték.

[ Szerkesztve ]

(#4) Mircinko válasza Postas99 (#3) üzenetére

Mircinko
senior tag

Szia, benne van a cikkben dollárban és forintban is.

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#5) Postas99 válasza Mircinko (#4) üzenetére

Postas99
senior tag

Itt meg nincs.

(#6) nozs23

nozs23
őstag

a minőségi optika megalkotásából a Leica is kivette a részét

= A csekk után rabolintottak a logo hasznalatara.

(#7) Rocket6 válasza nozs23 (#6) üzenetére

Rocket6
senior tag

Jaja szokásos. Adnak még a kamera apphoz fancy filtereket és csókolom.

work: https://endel.io/

(#8) Graphics válasza Postas99 (#3) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

De ha tudod miben van megadva, akkor mi a gond? :D

---

Jó hír, hogy a szenzorból végre elindult valami fejlődés, habár már a Leitz 1-es is elég jó volt fotóban.

[ Szerkesztve ]

(#9) hmb válasza Ricardo (#1) üzenetére

hmb
tag

Elolvasod a Sony Xperia pro 1 tesztjét és tudod mire szamits kamerában...mínusz kínai kemszoftverek

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#10) Graphics válasza hmb (#9) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Biztos, hogy ugyanaz az egység?

Nem, nem ugyanaz: [link]

De cáfolj meg persze, én azt olvastam ki, hogy ez egy újabb fejlesztésű dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Noukoum

Noukoum
veterán

Lesz hozzá normális szoftver is?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) sfefe válasza hmb (#9) üzenetére

sfefe
őstag

Omg....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#13) Graphics válasza hmb (#9) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Besegítek :D

Az Xperia Pro I-ben Exmor RS szenzor van, nem ez. :)

(#14) guni

guni
tag

Hiába a komoly hardver ha nincs hozzá ami meghajtsa. Eddig is voltak hatalmas 108 MP-es szenzoraik és mégsem tudták hozni vele még azt a szintet sem, amit a Google a mostanra 5 éves imx363-ból.

(#15) i400

i400
senior tag

egyszerűbb/olcsóbb lett volna lefizetni a dxomark-ot :U

;]

(#16) <Adamsky> válasza guni (#14) üzenetére

<Adamsky>
veterán

"Hiába a komoly hardver ha ... "
... és hiába a jó érzékelő + a szoftver, ha az objektív nem "fedi le" az érzékelőt. Úgy tudom az Xperia Pro I-nél ez a helyzet.

(#17) borscsaba

borscsaba
csendes tag

Szegények annyira kapálóznak, de a legnagyobb probléma, hogy a végterméken csak visszafogottan látszik. A képek, hát hogy is mondjam... Apple/Samsung szinttől messze vannak szerintem...

(#18) Watchdog válasza <Adamsky> (#16) üzenetére

Watchdog
aktív tag

Szép nagy bagolyszemének kell lennie, különben nem rajzolja ki a sarkokat... :DDD

(#19) dilajoska1 válasza borscsaba (#17) üzenetére

dilajoska1
őstag

És hol találhatóak a képek? :U

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (Adreno 650 855Mhz)

(#20) Silenzio

Silenzio
addikt

"Nem kisebb célt tűzött ki maga elé a Xiaomi a Snapdragon 8+ Gen 1-gyel várt 12S Ultrával, mint a kameratelefonos trón elhódítása, és az elmúlt években a márkánál a fotós és videós minőség is drasztikusan az előnyére változott, bár az iPhone Pro szerényebb hardverből is profi minőséget hoz össze fejlett képfeldolgozásával."

Ezzel alapvetően egyetértek. De Androidon már van lehetőség raw videóra (igyen!!!), és a minőség bizony low lightnál is kristálytiszta, míg az Apple ProRese teli van artifacttel.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) Graphics válasza borscsaba (#17) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Hol találtál képeket?

(#22) Plazmacucci

Plazmacucci
nagyúr

Akkora lesz a lencse, hogy három méterre kell menni a tárgyaktól, hogy nehogy a homályba vesszen a téma széle.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) doooo

doooo
addikt

Ez pont olyan, mint amikor a Samsunggal készített "közös" szenzort? Aztán valamiért mégis ISOCELL név alatt lett hivatalos, és a Xiaomi meg sem próbálta magáénak tekinteni többé, az újabb generációkról nem is beszélve...
Akkor látszott igazán mit tettek hozzá. Valószínűleg ugyanígy ötmilliárdot (ennyire kevés pénzből amúgy képtelenség valóban új fejlesztéseket összehozni), hogy a nevük megjelenhessen a reklámoldalakon, legalább egyszer. Ez pont a Leica módszerének fordítottja.

[ Szerkesztve ]

(#24) Donki Hóte válasza i400 (#15) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Meg fog történni az is :R

Egyébként nem értem, hogy miért fejlesztenek dollármilliókért 1"-os szenzort pont a SONY-val, amikor a SONY-nak már van ilyen szenzora :U

(#25) doooo válasza Donki Hóte (#24) üzenetére

doooo
addikt

"Egyébként nem értem, hogy miért fejlesztenek dollármilliókért 1"-os szenzort pont a SONY-val, amikor a SONY-nak már van ilyen szenzora :U"

Na látod, tökéletesen fején találtad a szöget. És egyúttal meg is válaszoltad a saját kérdésedet. ;)

(#26) Donki Hóte válasza doooo (#25) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Csak hangosan gondolkodom, ugye a SONY 1"-os EXMor RS CMOS szenzoránál az volt a probléma, hogy fizikailag nem tudtak elég nagy lencsét rakni a szenzor elé a mobil hátlapjába.

Lehet, hogy a Xiaomival kooperációban fejlesztett 1"-os szenzor a valóságban csak 1/2"-os méretű lesz, de marketingben felér az eredeti 1"-os szenzorral :K

(#27) dilajoska1

dilajoska1
őstag

Itt is valószínű csak licenszért fizettek és valószínű hogy csak a Xiaomi használhatja (legalább is ezen a néven). A S5KHMX is azt írták hogy a Samsung-val fejlesztették de szerintem ott is csak licenszet vették meg mert tudtommal csak Xiaomi telefonokba építették ezt a szenzort.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (Adreno 650 855Mhz)

(#28) doooo válasza Donki Hóte (#26) üzenetére

doooo
addikt

Épp most látom, hogy máshol szó sincs olyasmiről, hogy a Xiaomi akár egy gyufaszálat is elmozdított volna a Sony háza táján... [link]
Arról is írnak, amit te írtál most.

[ Szerkesztve ]

(#29) Donki Hóte válasza doooo (#28) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Igen, a GsmArena cikkét elolvasva csak abban lehetünk biztosak, hogy semmi sem biztos :P

(#30) Graphics válasza doooo (#23) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Mennyi pénz kell hozzá?

Csak mert én laikusként nem merek számokkal dobálózni a témában. :)

Szeretnék bővíteni az ismereteimen, hogy akkor mekkora összegtől tekinthető nagyobb mértékű beruházásnak.

[ Szerkesztve ]

(#31) Cranberries válasza nozs23 (#6) üzenetére

Cranberries
aktív tag

Nem lesz a készülékeken Leica logo.

(#32) Elit3Zotya

Elit3Zotya
senior tag

Mi 11 ultrát- sok telefonnal hasonlítottam össze kamerában és kb semmi nem tudta megverni. Az a gn2-es szenzor szvsz mai napig verhetetlen, remélem ez még jobb tud lenni. :K De gondolom lesz vagy 600e jóféle Magyar forintocska.. :(((

S21 Ultra Snapdragon

(#33) janeszgol válasza borscsaba (#17) üzenetére

janeszgol
nagyúr

Ez nem igaz. A Xiaomi rengeteg erőt belefektetett a kamerába. A Xiaomi Mi 8 pl jó képeket lőtt. Előtte inkább "csak" beletették a legjobb Sony képalkotót, de utána már szoftveresen is foglalkoztak vele. Xiaomi mindig is verte a Huawei-t kamerában. Csak a P30 Pro a kivétel ebből. Mondjuk erről még Huawei fan voltam 2013 és 2020 között.

Szóval nem igaz az állításod. Ma már azért a középben, alsóban inkább az átlagot hozza a cég, de néha vannak kiugróan jó kamerás mobilok (még a 100-200 ezres kategóriában is) tőlük.

(#34) Shyciii válasza Elit3Zotya (#32) üzenetére

Shyciii
addikt

Mi 11 ultrát- sok telefonnal hasonlítottam össze kamerában és kb semmi nem tudta megverni.

A mai nap vicce. Ezen jót nevettem :D

(#35) Silenzio válasza Shyciii (#34) üzenetére

Silenzio
addikt

Mondj jobbat két kacagás közt, ha kérhetem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) Legendd

Legendd
senior tag

A rossz hír, hogy a sorozat tudomásom szerint csak Kínában lesz kapható.

Alea iacta est!

(#37) Shyciii válasza Silenzio (#35) üzenetére

Shyciii
addikt

Ott elbukik, hogy színek pont olyanok, mint a Samsungnál -> kvázi vivid módban vannak. Összevetve több mobillal látszik, hogy alulexponál a főkamera,az esti fotóinál meg eléggé szembetűnik a túlélesítés. Innentől kezdve ha neked már példa kell ami jobb, akkor az már régen rossz. Elhiszem, hogy a DXOmark szeint a 3-dik legjobb telefon, csak az ő véleményükre már rég nem érdemes adni.

(#38) Donki Hóte válasza Cranberries (#31) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Ehhez képest az összes renderképen látható a piros pötty.

(#39) Donki Hóte válasza Shyciii (#34) üzenetére

Donki Hóte
veterán

Nyilván csak azokról van információja, amiket össze tudott hasonlítani.

A most éppen "legjobb" kamerás telefon nem is kapható Európában, tehát az általa próbált telefonok közt simán találhatta a legjobbnak a Mi11U-t.

[ Szerkesztve ]

(#40) himpike

himpike
tag

Közelségérzékelőt fejlesszen inkább... minden telefont azzal ront el az utóbbi időben.

(#41) Graphics válasza himpike (#40) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Volt pedig pár hónapja erről hír, azóta használtál új terméket tőlük?

(#42) himpike válasza Graphics (#41) üzenetére

himpike
tag

Nem, de több kollégám vesződik a sajátjaival amit korábban vettek.

(#43) Graphics válasza himpike (#42) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Akkor az utóbbi időben már inkább lassan zárójeles, mert beszállítót váltottak, ha jól rémlik.

(#44) Rocket6 válasza Graphics (#43) üzenetére

Rocket6
senior tag

És milyen formában befolyásolja azt, hogy sok telefonba eleve bele sem kerül a szenzor, hanem a kamerával operál?

[ Szerkesztve ]

work: https://endel.io/

(#45) Graphics válasza Rocket6 (#44) üzenetére

Graphics
Jómunkásember

Nem tudom.

(#46) -Skylake- válasza Postas99 (#5) üzenetére

-Skylake-
addikt

Legnagyobb clickbait cím... 5 milliárd FORINT , mi köze a Sony-nak, a Xiaominak, vagy az általuk fejelsztett BÁRMILYEN terméknek a forinthoz ? Az égvilágon semmi. Arra jó, hogy jó nagy számnak tűnik, a valóságban meg 15m dollárról beszélünk, ami kb olyan összeg mint amit erre bárki tippelne. Egyébként azzal az erővel, hogy forintba lett kiírva, ki lehetett volna vietnámi dongban is, akkor lehetne az a cím, hogy 350 MILLIÁRDÉRT fejlesztett kameraszenzort a Xiaomi.... az még nagyobb szám és pont annyira irreleváns, mint ebben a cikkben a forint....

Skylake

(#47) Elit3Zotya válasza Shyciii (#37) üzenetére

Elit3Zotya
senior tag

Nem akarok vitázni, de nincs igazad. Látszik hogy nem tapasztalatból beszélsz, a csúcs Samsungokon pl ha kikapcsolod az optimalizálót az egyik leg természetesebb képet produkálja a jelenlegi mobilok között. pl S22/S21 Ultra. [link]
Mi 11 Ultra meg, nem minden helyzetben a legjobb ez igaz, de nézz be a fotós topikba és azután mond, hogy nem jó. [link] Ott vannak, saját összehasonlítások és ehhez semmi köze a kamu dxo-nak. De ettől még simán lehet, hogy neked nem tetszik a képalkotása, ezt is megértem.

#39Donki Hóte Igen lehet van jobb amivel nem hasonlítottam még össze, de amik voltak azok közül szerintem az a legjobb, ha összességében nézem. Én kíváncsi vagyok ez tud e egyáltalán jobb lenni, mert ebben sem vagyok biztos. De a még nagyobb és fejlettebb szenzor ígéretes és hátha a leica is tud mit hozzá tenni, és nem csak a nevére gondolok.

S21 Ultra Snapdragon

(#48) joey04 válasza himpike (#40) üzenetére

joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Zamasun válasza himpike (#40) üzenetére

Zamasun
aktív tag

Emiatt adtam el az én készülékem, borzalmas amit a közelségszenzor produkált.

(#50) S e t h válasza -Skylake- (#46) üzenetére

S e t h
nagyúr

Erősen bulváros.
Egy szakmai portálon.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.