Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rootkiller


rootkiller
őstag

Jó a kezdeményezés!

Artengo TR 990 Pro

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Linux kernel forrás kicsomagolás, fordítás?
Adott disk image-en mappák Windows tömörítésének bekapcsolása? (A Microsoft módszerével biztosan nem lesz CPU limites.)

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Oliverda válasza Thrawn (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez benchmark?

joghurt: Ezek pontosan hogyan mérhetőek?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) borbastomi


borbastomi
csendes tag

Valóságszagú kell? Eclipse 4.4-es, 4.3-as, 4.2-es Modeling tools verziók indítása egyszerre úgy, hogy a workspace-ben van 40-50 projekt. Nekem egy elindítása is másodpercekben mérhető (akkor is, ha SSD-n van minden).

(#6) Oliverda válasza borbastomi (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben a tesztünkben is sok másodperce az indulás, mégis kvázi alig van difi az egyes SSD-k között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Benchmarkra nincs tippem, ugyanakkor a bootidőnél érdekesebb lenne a hibernálásból való visszatérés. Az x230-am pl. pár másodperc alatt betölti kikapcsolásból az oprendszert, ellenben súlyos időkig képes kóvályogni egy hibernálás után, gyári, Intel SSD-vel. Kíváncsi lennék, hogy ez minek tudható be. Tudom, hogy vissza kell tölteni a kiírt tartalmat, de irreálisan sok ideig tart.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) kraftxld válasza Oliverda (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nekem volna pár ötletem, de eléggé "enterprájz" jellegűek.
Tipikusan brutál storage dolgok, VM klónozás, snapshot összeolvasztás, deduplikáció, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) Thrawn válasza Oliverda (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Van benne az is de egyelőre még nem használható pontos mérésre, "Work in progress" státuszban van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#10) Calyd válasza borbastomi (#5) üzenetére


Calyd
csendes tag

Ez engem is érdekelne. És szerintem az automatikus build is legyen bekapcsolva a projektekre.

(#11) Oliverda válasza kraftxld (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Jöhetnek! ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) sb válasza Oliverda (#6) üzenetére


sb
veterán

Szerintem normál alkalmazásokban nem is nagyon lesz különbség mert egyszerűen egyformák.
Amiben lehet nagyobb difi szvsz:
1. Valami nagy iops-ra épülő nem home cucc. SQL szerver, stb... szerk: már írták is.
2. Hosszabb terheléses tesztek, nem 5-10 percesek.

Kérdés, hogy melyiknek mennyi haszna egy átlagusernél. Munkára mondjuk már érdekelheti egyeseket...

[ Szerkesztve ]

(#13) Oliverda válasza sb (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

A sustained performance mérése tervben van, feltéve ha sikerül találni rá egy nem több órás tesztet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) lvb válasza Oliverda (#11) üzenetére


lvb
aktív tag

Amire nekem szükségem lenne, az az, hogy párhuzamos R/W hozzáférés esetén milyen sebességet tud az SSD.

Test:
* Ne férjen be a másoldandó adat az SSD driver rendszermemóriában létrehozott cache-ébe.
* teljesen véletlenszerű adatokkal legyen kitöltve a teszt adat
* pl. 2x10G írásra és olvasásra - ha kevés a rendszermemória pl. max 8GiB
* kis és nagy méretű fájlokkal is (1MiB v nagyobb, 4 - 12k a kis méret.)

Egyszerűen scriptelhető és mérhető a sebesség. párhuzamosan az egyik 10GiB-et elkezdjük rámásolni az SSD-re, és a már rámásolt másik blokkot pedig átmásoljok pl. egy másik, kellően gyors SSD-re (RAMDrive-ra) És itt azért lesznek érdekességek.

Result:
* Average transfer rate (MiB/s)
* Minimum transfer rate (MiB/s)
* Idő(s)

Ezt még lehet finomítani azzal, hogy egy teljesen teleírt SSD-vel is megcsináljuk ugyanezt a tesztet, azzal a különbséggel, hogy első lépésben törlünk annyi fájlt, hogy legyen a rámásolásra elég hely.

(#15) buherton válasza joghurt (#3) üzenetére


buherton
őstag

Nem öt perc a fordítás és értelmetlen, mert a fordításhoz inkább CPU kell.

(#6) Oliverda: Nincs olyan program, amelynél ne lenne minimális a különbség az egyes SSD-k között. Ami talán jó irány lenne, ha összekapcsolnátok többet is, hogy a mérési idő minél hosszabb legyen. Például egy hibernálásból ébredésnek nincs sok értelme, mert tized másodperc különbségek vannak, amiket igaz ki lehet mérni, de mi értelme van? Úgy sem észrevehető. Igaz a sok program indításnak sincs sok értelme, mert pár másodperc lesz csaka különbség viszonylag nagy idő intervallumban.

Linux boot-ot nem terveztetek mérni (valami olyat, aminél hosszabb a boot pl. Kubuntu/Ubuntu)? Mondjuk egy script-el, ami indulás után azonnal indít egy Firefox-ot és egy Chrome-t 20 lappal, mellé egy LibreOffice Writer-t meg egy Calc-t.

(Értelmetlen az SSD tesztek, mert úgy sem észrevehető a különbség. Ez nem GPU vagy CPU.)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#16) joghurt válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


joghurt
addikt

+1

A Dellem szintén pillanatok alatt bebootol, viszont a hibernálás és feléledés során hosszasan darálja a "vinyót".
(Mondjuk amennyit méricskéltem, az alapján valamelyik nagyonhülye [Dell vagy MS] már energiatakarékos, vérszegény teljesítményű állapotba küldi a rendszert, mielőtt nekiállna a hiberfil.sys kitolásának.)

A tej élet, erő, egészség.

(#17) lvb válasza buherton (#15) üzenetére


lvb
aktív tag

Miért értelmetlen? A különbség - ha adatfeldolgozásnál kell a sebesség - baromira észrevehető.

(#18) joghurt válasza buherton (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Meg egy rakás I/O művelet. Hidd el nekem, méricskéltem magamnál, hogy mi mennyi időt visz el egy nagyobb projekt fordítása közben. A CPU egyáltalán csak akkor számottevő, ha engedélyezve van a párhuzamos fordítás (Visual Studio), de ilyenkor sem szoktam CPU limitbe ütközni.

Viszont a kolléga vinyója, és az én SSD-m között jelentős különbség van fordítási időben, ugyanolyan CPU mellett.

@Oliverda: Én stopperrel gondoltam. ;)

A tej élet, erő, egészség.

(#19) TeeJay


TeeJay
félisten

lenne egy felvetésem
mégpedig ha új SSD-t teszteltek kérjetek belőle mindig a legkisebb méretűt is
ugyanis szép és jó ha egy Samsung 850 Pro SSD-ből 512gigás példányt megnéztek de az emberek nagy része örül ha egy 128gigásra van pénze az pedig pár dologban értelem szerűen lassabb lesz.

másik felvetésem az lenne hogyha van rá mód
pár sikeresebb szériát be lehetne venni az új tesztek mellé
hogy mondjuk akinek egy régi 830-as 64gigás Samsungja van annak mennyire éri meg váltani egy zsír új SSD-re

harmadik felvetés az egyidejű írás olvasás gyilkolós művelet behozása mert ott elvérezhet sok SSD

negyedik sercegés teszt füllel :D tudom vicces de van pár SSD ami üresjáratban nem igen ad hangot ellenben ha elkezdik terhelni ilyen magas éles sípolós hangot dob, ezt kb. 2perc kideríteni és meg lehetne írni a tesztben

:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20) brumi1024 válasza Jim Tonic (#7) üzenetére


brumi1024
veterán

Milyen oprendszer?

(#21) buherton válasza joghurt (#18) üzenetére


buherton
őstag

Mi is méricskéltünk és 45 perces fordítás esetén kb 5 különbség volt a HDD és SSD között. Akkor gyorsult a fordítás, ha mögé tettük a CPU-t, akkor viszont fordítottan arányosan. Gyönyörű függvény jött ki a végén :) .

Fordítást csak ne stopperrel mérjen már az ember. Az pontatlan és ott kell mellette ülni. Tessék használni a time parancsot. Korrekt eredményt ad. Sőt minden méricskéléshez tessék használni a time-t.

(#11) Oliverda: ha már stopper, remélem a program indulásokat nem azzal mértétek ;) .

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) Oliverda válasza lvb (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha segítesz összerakni ezt, akkor bekerülhet a csomagba. Így legalább biztosan olyan lesz amire gondoltál. :K

buherton: Legfeljebb virtuális gépen, ha van értelme. Mondjuk én nem értek különösebben a Linuxokhoz, ergo ebben segítségre lenne szükségen,

Amit nem lehet máshogy, azt kénytelenek vagyunk stopperrel mérni. Az adott batch indítását még lehet regisztrálni, de azt elég nehéz megállapítani, hogy az utolsó program is betöltődött, és nem birizgálja tovább az SSD-t. Persze ha tudsz jobb módszert, akkor szívesen dobom a stoppert a legközelebbi kukába. :K

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) NLZ


NLZ
tag

A Boot idő mérés lehetne pontosabb, windows belső időmérője alapján:
http://www.howtogeek.com/72420/how-to-use-event-viewer-to-find-your-pcs-boot-time/

(#24) Jim Tonic válasza brumi1024 (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

7.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) brumi1024 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


brumi1024
veterán

A 7 óta tömörítés is történik a hibernáció során, és egy magra optimalizált a visszatérési folyamat, így függ a processzortól (illetve annak egyszálas teljesítményétől) is a sebesség. Ráadásul előfordulhat, hogy energiatakarékos állapotban van a proci ilyenkor, ahogy feljebb is írta joghurt. A 8 érezhetően gyorsabb a visszatérésben, ott már több magra optimalizált az algoritmus.

[ Szerkesztve ]

(#26) Bodor válasza TeeJay (#19) üzenetére


Bodor
veterán

Ezeket a javaslatokat én is támogatom.

(#27) Oliverda válasza Bodor (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Megértem, de az első kettő sokszor nem rajtunk múlik. A harmadik oké, az utolsóra pedig én még nem láttam (ill. hallottam) példát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) cskamacska


cskamacska
addikt

Azt nem lehetne, hogy munka közben közben lehúzogatnátok a meghajtókat tápról, és listáznátok melyik mikor száll el flash translation layer összeomlással? :DDD

Ahogy olvasgatom nem direkt hardveres eredetű sok SSD halál, hanem a köztes fájlrendszer szeret kimúlni, de erről mintha nem lenne szó, mindenki újraírást méreget, torokra menő viták mennek TLC vs MLC kérdéskörben, aztán egy átlagos újraindítás után nem elérhető az új meghajtója. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) LamerGyuri válasza Oliverda (#27) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Pedig a negyedik létezik. Ha nem hallom, addig én is kiröhögtem volna bárkit, ha ezt mondja. Sajnos a márkát nem jegyeztem meg, de az megvan, hogy egy laptop upgrade során, a benne levő ssd "cincogott", kb. olyan módon, mint ahogyan a hdd kaparászik.
Persze, jóval előbb végzett minden művelettel, de akkor is...cincogott ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#30) bteebi válasza TeeJay (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Ezek tök jó ötletek, pláne az első kettő :R.

#27: Hát igen, egyik cégnek sem érdeke a legkisebb kapacitású SSD-jét is teszteltetni, mert még a végén olyat vennének a felhasználók ;].

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) Oliverda válasza LamerGyuri (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel csak az a gond, hogy sok esetben a táp és az adott eszköz kombinációja okozza, ergo ha beteszed egy másik környezetbe akkor elhallgat. Bővebben:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) LamerGyuri válasza Oliverda (#31) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Mert te kipróbáltál egy cincogó ssd-t másik környezetben is? Ott csendben maradt? Ugye, hogy nem tetted. Akkor a válaszod csak feltételezés.

Igen, olvastam a cikkedet már korábban. Azt a jelenséget, azokkal a hardverekkel ismerem, tapasztaltam. Na ott aztán csereberélhetsz te akármit akármivel; ha egy alaplap vagy videókártya "zenél-sípol", azt akárhova teszed, akkor is fog.
Ilyenkor jön jól egy jó hangos ventillátor
;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#33) Reggie0 válasza Oliverda (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Berakhatnatok a bitcoin chain ujraindexeleset az osszes tx-el, esetleg nehany keresest lefuttatni benne. Valos felhasznalas es jelentos random terhelest tud okozni.

(#34) atok666


atok666
őstag

Ha normal korulmenyek kozt (szinte) merhetetlen az SSD-k kozti kulonbseg, akkor van egyaltalan ertelme hasonlitgatni oket? :)

Atok

(#35) buherton válasza Oliverda (#22) üzenetére


buherton
őstag

Amire én gondolok, hogy van egy image. Mondjuk 32 GB, amin van egy Kubuntu, rajta mindennel ami kell. Fogod és dd-vel kiírod az SSD-re majd be a gépbe és lehet indítani már a mérést. Homogén környezet, kontrollált image, mi kell ennél több? Gondolom a windows-s méréseket is így csináljátok, mert különben hogyan is tudnád biztosítani az azonos telepítettséget? A program indulásokat sem sokkal bonyolultabb mérni. Elindítod programot pl. time firefox és mellette egy thread-del pedig figyeled a logot, és ha megtalálod a mefelő stringet (ami a betöltöttséget jelöli), akkor kilövöd a main thread-et és meg is kaptad a start-up időt. Sőt a végén egy script összegezheti az eredményeket és pl. email-el elküldi a címedre, amiben akár még az SSD típusát is beírhatja a script és még kavarodás sincs. Nem egy nagy was ist das megcsinálni csak időt igényel, meg egy kis utána nézést (a logok esetén de főleg, ha még ismeretlen a Linux), és egy majdnem teljes automatizált környezeted van. Csak a hardwerrel meg az image másolással kell bajlódni a többi a scriptek dolga.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) DigitXT válasza LamerGyuri (#32) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem volt olyan tápom, ami az alatta kicserélt lappal kezdett összeciceregni.
Előtte semmi (másik platform), az új tulajánál szintén semmi: van ilyen sajnos!

Szerk: mondjuk pont SSD-nél még nem figyeltem meg ilyesmit hál' istennek!:D
Ellenben az LCD TV-m tápja, na az súg, LOL: hangosabb, mint a vízhűtés...:F
Ezt csak arra a poénra, hogy egy hangos venti mindent "megold": elfedi, de...;]

[ Szerkesztve ]

(#37) lvb válasza Oliverda (#22) üzenetére


lvb
aktív tag

Rendben, 1 héten belül elküldöm.

(#38) Balage76 válasza TeeJay (#19) üzenetére


Balage76
senior tag

mégpedig ha új SSD-t teszteltek kérjetek belőle mindig a legkisebb méretűt is
ugyanis szép és jó ha egy Samsung 850 Pro SSD-ből 512gigás példányt megnéztek de az emberek nagy része örül ha egy 128gigásra van pénze az pedig pár dologban értelem szerűen lassabb lesz.

Ez 99,9%-ban nem a tesztelőkön múlik hanem a gyártókon, hogy milyen terméket adnak tesztelésre. A gyártó jólfelfogott érdeke pedig, hogy a legjobb ár/teljesítmény arányú terméket adja, vagypedig, hogy a csúcskategóriát reklámozza, ezért nincsenek vagy nagyon ritkák a belépő modellek a tesztekben. Amíg nem önerőből történik a teszt termékek beszerzése, addig ez így is fog maradni. Márpedig az önerős beszerzés nagyon komoly pénz....

(#39) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Esetleg ki lehetne próbálni 2 - 2 SSD-t raid-0-ban.
Nekem a Samu 840 és a kingston V300 durván lassabb volt mint az OCZ vector...
(A Vector kb. 3 éves már, nem tömörítő vezérlővel és egy brutál LSI raid vezérlőn lógtak)

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

(#40) sb válasza buherton (#15) üzenetére


sb
veterán

Már bocs, de hülyeség amit írsz.
Egy kitétellel igaz - amit én hozzátettem a hsz-emhez: átlagusernél nincs érdemi különbség.

De "extrém" terhelésnél igenis elég nagy különbség lehet SSD és SSD között. Extrém alatt értem a sok szekvenciális másolást, a sok random i/o terhelést, a hosszú távú terhelést.

Ilyeneknél mind kijön a különbség. AZ más kérdés, hogy átlagusert nem érdekel. Ott nincs különbség, tényleg vehet bármilyen SSD-t, bármilyen tesztbe is kár belenéznie... kis túlzással.
Vagyis fordítsd meg a dolgot: nem átlagusernek készül majd az új teszt... de ez is érdekelni fog valakit, aki épp erre használja.

Egyébként ha nem így gondolod átlaguserként is belenézhetsz a mostani tesztekbe is, most is van benne pl. képfile másolás 36 vs 89sec SSD vs SSD.

(Fordításnál azért attól is függ milyen forrásból és targettel dolgozol. Millió kis file is lehet mindkét oldalon meg jóval kevesebb is. Nyilván más az eredmény mindkét esetben.

(#41) Oliverda válasza buherton (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt az image fájlt be tudom rakni virtuális gépnek is, nem? Mert ezzel időt lehetne spórolni, ami mondjuk 5+ SSD tesztelése során már nem annyira kevés.

Amúgy tetszik az ötlet, csak mutassa is meg a különbséget ott ahol van, mert ha 10 SSD 2-4%-on belül lesz egymáshoz, akkor kár a gőzért.:(

Gondolom nincs otthon egy régebbi SATA2-es SSD, és egy újabb, hogy összemérd őket vele.:D

lvb: Előtte majd teszteld le néhányszor légyszi. :R

LamerGyuri: Próbáltam már cincogó VGA-t, tápot, és alaplapot. A jelenség oka minden esetben ugyanaz, ami egyszerű fizika. Egyes konfigurációban jelentkezik, míg más esetekben nem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) sb válasza Balage76 (#38) üzenetére


sb
veterán

Nem azt írta, hogy kapjanak, hanem hogy kérjenek. Az a tesztelőn múlik... aztán vagy kap vagy nem.
Gondolom nem. :)

(#43) Oliverda válasza Gladiator124 (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt egyszer már megtettük :[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

nagyon erős vas kell hozzá és még akkor sem biztos, hogy kivitelezhető, de érdekelne, hogy el lehet e érni, hogy az SSD legyen a szűk keresztmetszet UHD felbontású videó renderelésnél, pl after effects használtalánál. :U

(#45) Balage76 válasza sb (#42) üzenetére


Balage76
senior tag

Kérnek ők, de többnyire még csak nem is az itthoni képviseleteken múlik hogy mit kapnak....
Az elérhető és normális gyártókkal sokkal több kommunikáció van, minthogy egyszercsak megérkezik a postás egy csomaggal és némi idővel később megjelenik a teszt... :)

(#46) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Jó lenne valami böngészőtesztet készíteni. Hisz mit használ az ember legtöbbet a hétköznapokban? Böngészőt.

Nyilván valami olyan megoldás kéne, ami nem a netsebességhez lenne kötve, hanem egy helyi szerverről menni a lokális hálózatban és onnan kérne le különböző weboldalakat, akár izzasztóbbakat is betölteni. Egyszerre megnyitna, mondjuk egy batch file-t ezek kb 30 oldalt és itt lenne kis és közepes fájlok írása/olvasása is. Természetesen a cachelésre is figyelni kéne és a böngésző verziójára is.
(Lehet nem lenne szerencsés külső szerverről, hanem teljesen lokális gépről nézni, de ezt még kicsit át lehetne gondolni.)

Ezen kívül meg a szokásos programok indítása, boot idő és virtuális gép telepítése és indítása ami szerintem még jó lehet.

Bár nem túl gyakori egy átlagembernél, de a különböző fejlesztőkörnyezeteket is lehetne indítani, teszem azt: Visual Studio, Eclipse, Codeblocks stb.

Nem utolsó sorban akár kopást is mérhetnétek, de az nyilván elég időigényes lenne. (Valamilyen scripttel folyamatosan teleírjátok az SSD-t majd törlitek, i iteráció után pedig megnézitek milyen mértékben használódott el a meghajtó.)

[ Szerkesztve ]

(#47) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valami nagyobb adathalmazzal (több GB, sok millió rekord), PostgreSQL tesztek:

1-es teszt: COPY (adatbázis helyreállítás; seq write)
2-es teszt: UPDATE (valójában INSERT + DELETE; random read + random write)
3-as teszt: VACUUM (előző törlések takarítása; seq read + random write)
4-es teszt: SELECT COUNT(*) (megszámolja hány sor van a táblában, seq read)
5-es teszt: SELECT WHERE (bizonyos feltételre lekérés, random read)

Ez mind IO intenzív művelet. De az igazán IO killer az ezek kombinációja. ;]

Természetesen virtuális gépen, kevés rammal, úgy konfigolva a psql-t, hogy minél kevesebbet cacheljen memóriába, illetve az írást se simítsa ki, írjon csak a lemezre izomból, ahogy tud. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) TeeJay válasza Oliverda (#27) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem az Acer Aspire 5742G laptopban a Samsung 830/64GB SSD üresjáratban hangtalan ellenben ha terhelve van akkor nagyon magas éles sípolós ciripelős hangot ad és hallottam már 1-2 másik típusnál is ilyet. biztos nekem ilyen a hallásom engem a denevér hangja is zavar miközben repül míg mások nem is hallják.

tényleg 1perces szubjektív teszt az egész és hálásak lennénk ha majd leírnátok mert egy hangtalan laptopot eléggé el tud rontani egy sípolós SSD.

a széria legkisebb méretű SSD tesztje pedig gondolom azért is nehezebben megvalósítható mert aki adja a tesztpéldányt első helyen akarja látni magát márpedig a 120-128 gigás példányok mindig csak 2csatornásak így nem hozzák azt az eredményt minden tesztben mint a 25x-5xx gigás SSD-k
azért ha lehet érdemes rákérdezni hogy tesztre a legkisebbet is kéritek hátha adnak. :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Oliverda válasza TeeJay (#48) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is használtam olyan SSD-t notebookban, ami aztán átkerült egy asztali konfigba. Egyik helyen sem "zenélt", de lehet hogy a te gépedben már csinálta volna.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) TeeJay válasza Balage76 (#38) üzenetére


TeeJay
félisten

egy ekkora oldalon ennyi taggal számolva egy SSD teszt előtt pár héttel lehetne kiírást tenni hogy "figyuzzatok kaptunk 512-es Samsung új SSD-t, van-e valakinek 128-as belőle mert akkor bevesszük mellé a tesztbe"

nyakamat rá hogy fél tucat felajánlás lenne simán mert egy ilyen teszt nem öli meg az SSD-t így utána simán használhatja tovább a tulajdonosa. azért Budapesten meg lehetne oldani főleg akik napi szinten több darabot értékesítenek esetleg kisker cégek is simán beszállhatnak hiszen náluk bizony a 12x gigás fog ezerrel fogyni nem a nagy 512-es...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.