Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _flamer


_flamer
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyibe fog kerülni. Nem tűnik rossz vételnek, biztosan lesz rá vevő ha jó áron fogják kínálni. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#2) RoBos


RoBos
senior tag

Én is kíváncsi leszek de én arra, h ez, vagy az Umidigi S5 Pro lesz a jobb ár/érték arányban.

(#3) joey04


joey04
titán

Tehát lesz hátul egy közepest alulról súroló kamera, egy gyenge ultraszéles, meg 3 fölösleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) forgonati


forgonati
őstag

Az 5 kamerából lesz 1 alig használható.

Keelah Se'lai!

(#5) #65577472 válasza joey04 (#3) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Sony IMX586 nem éppen a közepest alulról súroló kategória. Az ultraszéles teljesítményéről semmit sem tudni egyelőre, a többi stimmel. A szenzorok mögé rakott sw lesz igazán érdekes, meg úgy általában a telefon (valszeg egy kalap sz@r lesz az egész úgy, ahogy van).

[ Szerkesztve ]

(#7) RoBos válasza #65577472 (#5) üzenetére


RoBos
senior tag

"...(valszeg egy kalap sz@r lesz az egész úgy, ahogy van)..."

Ezt nevezem én a márkába vetett bizalom csúcsának!!! :C

(#8) #65577472 válasza RoBos (#7) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azért lásd be, hogy a ZS kategóriás gyártók nem szeretnek optimalizálni, a supportról, mint fogalomról pedig még nem is hallottak.

(#9) RoBos válasza #65577472 (#8) üzenetére


RoBos
senior tag

Ahogy a cikkben is fogalmaztak, ezért adják ki "vegytiszta Android 10-zel"

(#10) mrThomi


mrThomi
addikt

Jajj ne, csak ezeket neeee. Felőlem 20 kamera is lehet benne SE kéne

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#11) martonx


martonx
veterán

Cubot X20 Pro-m van. Ebben "csak" 3 kamera van hátul, mégis az asszony Redmi 4-e egy kamerával is jobb képeket csinál. Mondjuk a kameráját leszámítva egészen korrekt telefon, gyors, jó az üzemideje, még az értelmesebb játékok is elfutnak rajta.
Viszont furcsállom, hogy az utódja az X30 ugyanezt a MediaTek chipet kapja, az 5 kamerának meg nehogy bárki is bedőljön, bár mi van, ha éppen ez lesz az, ami már értékelhető képeket fog csinálni?

Én kérek elnézést!

(#12) #65577472 válasza RoBos (#9) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azt nem kell optimalizálni? Garantálja a rendszeres security patchok érkezését? Nem.

De most komolyan, egy himi-humi Cubot vacakról beszélünk. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) jFox válasza martonx (#11) üzenetére


jFox
őstag

+1
Nekem is ez jutott eszembe, hogy már bele rakhattak volna valami modernebb chipset-et.
Amúgy nekem annó volt egy Cubot Cheetah 2, az jó ár/erték aránnyal bírt. A kamera sem volt ultrafos, pedig csak egy Omnivision cucc volt 16MPX-el, de egész jó képeket lőtt.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14) lolal


lolal
senior tag

Újabb környezet szennyező ipari hulladék, ami felesleges öko lábnyomot hagy a földön. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#15) joey04 válasza forgonati (#4) üzenetére


joey04
titán

látod jó ide a szemét is. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) martonx válasza jFox (#13) üzenetére


martonx
veterán

Nem azt mondom, hogy ultrafos a kamera, csak épp a gyártó "csúcs" telefonjától, meg 3 szenzoros kamerától sokkal jobbat vártam volna el. Jó mondjuk egy 48K-s telefonról beszélünk :D

Én kérek elnézést!

(#17) martonx válasza #65577472 (#12) üzenetére


martonx
veterán

Az olcsó kínai telefongyártók közül pont a Cubot az, aki a telefonjaihoz még 1-2 frissítést ki szokott adni 1-2 éven belül. Ráadásul az Android 10 egyik újítása, hogy több komponense is gyártótól függetlenül frissül.

Én kérek elnézést!

(#18) #65577472 válasza martonx (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

"1-2 frissítést ki szokott adni 1-2 éven belül"

Aztaaa, nem semmi. :P

(#19) jFox válasza martonx (#16) üzenetére


jFox
őstag

Igen, itt van a kutya elásva. Valahol meg kell spórolni azt pár tízezret... :DDD
Amúgy a frissítést meg tudom erősíteni: annó a Cheetah 2 még verziót is váltott- 6.0-ról 7.0-ra. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#20) martonx válasza #65577472 (#18) üzenetére


martonx
veterán

Hát, ha volt már más noname (vagy akár annyira nem is noname) kínai mobilod, akkor ez éppen 1-2-vel több, mint amennyit más gyártók szoktak frissíteni :D

Én kérek elnézést!

(#21) #65577472 válasza martonx (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem volt még noname kínai mobilom, nem szennyezem vele a környezetet. :B

(#22) martonx válasza #65577472 (#21) üzenetére


martonx
veterán

Ezt a környezetszennyezés dolgot nem értem. Miért rosszabb egy középkategóriás tudású kínai telefon alsó kategóriás áron, mint egy alsó kategóriás nem noname, de gyakorlatilag tényleg használhatatlan telefon (pl Samu Galaxy A10 azonos árszinten van, mint az X20 Pro, miközben tudásban ég és föld a kettő). Értelmezésem szerint az A10 tényleg csak hulladék már gyárilag, a Cubot ellenben simán élhető, használható.

Én kérek elnézést!

(#23) #65577472 válasza martonx (#22) üzenetére


#65577472
törölt tag

Színeset ásítok az összes dzsunka gyártótól klónozó gépezettől. Legyen az Cubot, Ulefone, Elephone, Umidigi, Digidugi, akármi.

Gondolom a 4 csíkos Adios cipőt sem veszed fel, pedig alapvetően az is ellátja a funkcióját.

(#25) martonx válasza lakotibi (#24) üzenetére


martonx
veterán

Így van, én egy ilyen telefont fejben max. 2 évre veszek. Nem kell félteni, a legutóbbi Vernee is csak azért ment tönkre, mert a legkisebb gyerek pont a sarkára ejtette, bár egy másik gyerekem pókhálós képernyővel, de azóta is használja :D
Nyilván ezeknél a garancia, mint olyan szóba sem kerül, cserébe megveszem, használom (akár több évig is), eldobom.

@Barkin, ne sarkítsunk, ez már nem a 90-es évek. Viszont Tescoban minden szemrebbenés nélkül szoktam ruhát venni, pedig megvehetném 4-szer annyiért ugyanazt, valamelyik menő boltban is valamelyik plázában.

Semmi értelme hulladékozni, se győzködni egymást. Vannak, akiket a márkákkal meg lehet fogni, és vannak akik meg leszarják a marketinget.

Én kérek elnézést!

(#26) #65577472 válasza martonx (#25) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem győzködök senkit, többek között neked csípte a szemed, hogy beleálltam ezekbe a "gyártókba". Peace és relax.

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Cubot, innentől nem igazán van miről beszélni.

Sokadrangú kínai márka, amit otthon még csak nem is ismernek :D

Doogee, Ule-Elephone, Umidigi és társai ugyanaz a kalap szar a kategória mindenféle flamekeltés nélkül...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) lolal válasza Graphics (#27) üzenetére


lolal
senior tag

Cubot, Umicumi, digidugi, elep*na én már csak nevetek ezeken. Anonim Balázs tesztje volt a legviccesebb, mikor élőben kiesett a hangerő-szabályzó gombja a umiduginak :DDD

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#29) martonx válasza lolal (#28) üzenetére


martonx
veterán

Pedig ha egyszer kézbe vennél egy ilyen telefont, hirtelen megváltozna a véleményed. Nyilván nem egy 400K-s mobillal kell összevetni, hanem bármelyik másik kártyafüggetlenül 40-50K-s mobillal (pl. Samsung, Alcatel, tudomisén mi számít nektek értelmes márkának ezen az árszinten).

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.