Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Na, ez is a baltával faragott, "lebegő dizájnos" (nem fér a kötségekbe rendes burkolatot készíteni hozzá). :C :U

[ Szerkesztve ]

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyáltalán ez új billentyűzet?

18 decemberben már teszteltétek az Outemu Blues változatát, és idén már vagy hárman kérdezték a Brown verziót a billzet topikban, mivel már feltűnt a boltok árlistáin.

Amúgy hasonló áron van a CM CK350, szintén Outemu Brownnal.

Mondanom sem kell, hogy az Outemu Brown az egy fokkal kevésbé tömegoszlató, mint a Blue. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) Synthwave válasza nyunyu (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt a Blue-t azóta is használom, és alapvetően elégedett vagyok vele; az árát mindenképpen tudja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Piftuka


Piftuka
veterán

Bal oldalon, még apró(bb) betűvel írva rápillantottam a cikk címére, és megörültem a "GENIUS" márka láttán, mondván: "Na, végre talán itt egy olcsó, de korrekt mechanikus billentyűzet!"

És már látom, hogy ez "GENESIS"... :)

"Aquila non captat muscas."

(#5) DroneZ válasza Tetsuo (#1) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Nem tudom mi a problémád ezzel, többünk kifejezetten ezt a design-t keresi.

(#6) nyunyu válasza DroneZ (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egyáltalán valami kézzel fogható előnye a floating dizájnnak azon kívül, hogy könnyű kisöpörni a chipset belőle?

Ezen kívül remekül felerősíti az audio feedbacket bármilyen kapcsoló is legyen a billentyűzetben, ezzel fokozva a mechanikus feelt a felhasználóban. (valamint a nettó agybajt a környezetében.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Synthwave válasza nyunyu (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Van egyáltalán valami kézzel fogható előnye a floating dizájnnak azon kívül, hogy könnyű kisöpörni a chipset belőle?"

Az épp elég.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Tetsuo válasza Synthwave (#7) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ne legyünk ennyire szigorúak, azért ott van még a székelykapuméretű szabadon hagyott réseken a szivárványpóni szubtilis matériájának kiáradása is. :U :K

(#9) Synthwave válasza Tetsuo (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kikapcsolható.

Jobbféléken meg a fényerőt is lejjebb lehet venni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) Csandi válasza nyunyu (#6) üzenetére


Csandi
őstag

Fejhallgató, dinamikus miki ami csak az arcom felől vesz fel, és külön szobában a gép. Igy sem engem, sem azokat akik discordon hallgatnak, sem pedig az itthoniakat nem zavarja, sőt nem is hallani szinte. Egy irodában gondolom más tészta lenne. Huntsman TE-t használok, ami nem épp halk, annak ellenére sem, hogy linear, viszont imádom ezeket a gyors switcheket :)

[ Szerkesztve ]

(#11) DroneZ válasza nyunyu (#6) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Egyáltalán design-ban miért kell előnyt, hátrányt keresni? :F

Amennyiben a környezetedet zavarja a floating mecha kialakítás, egy gumidómosat kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#12) nyunyu válasza DroneZ (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel eddig a floating dizájnnak csak a hátrányaival találkoztam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Piftuka válasza nyunyu (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

Nekem sem tetszik. Én ugyebár világító billentyűzetet kerestem, de nekem bőven megfelelő volna, ha csak a kupakok tetején a karakterek világítanának.

Eleinte zavaró volt, hogy a kupakok "töve" is, de már megszoktam.

Mindenesetre nem bánnám, ha inkább "zárt" lenne a billentyűzet szerkezete, mert így még többet kell "hadakoznom" a porral. Nem csak a kupakok teteje, hanem körben, az egész nyitott rész porosodik.

Egyszerűen nem praktikus emiatt. (Még akkor sem, ha másfelől nézve könnyebb is a port eltávolítani.)

Én olyan billentyűzetnek örülnék leginkább, ami annyira zárt, mint a C64 klaviatúra. (Ha ismeritek...)

"Aquila non captat muscas."

(#14) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Tényleg! A C64-nek milyen billentyűzete volt nyunyu?

(#15) Piftuka válasza Tetsuo (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

Ugyan a kérdést nem nekem szegezted vala, de én elmondhatom, hogy kiváló billentyűzete volt. :K

Nekem három C64-em van (ebből csak az egyik van meg 1995 óta, amikor a cimborám eladta nekem), és mindegyiknek kifogástalanul működik mindegyik billentyűje még.

Az előző gazdáik vigyáztak rá, ahogyan én is.... Azért bőven 30 év feletti beviteli perifériától ilyen megbízható működés nem semmi! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#16) nyunyu válasza Tetsuo (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsó membrános billentyűzetek elődje, egy műanyag slider nyomott le benne egy gumi laprugó aljára szerelt vezető padot, ezzel zárja rövidre az alatta lévő 2 réteg fóliát.
Mivel a gumilap nem elég erős, itt a kupakokat még hagyományos rugó lökte vissza.

Ha kicseréled benne a rugót+gumi lapot egy gumiharangra, akkor kapod a ma memchanicalnak marketingelt kategóriát.

Mai olcsó gumidómok ettől annyiban egyszerűbbek, hogy már nincs külön slider, hanem a kupak szára nyomja a gumiharangot.

Kupakilag az első, barna breadbin C64 még doubleshot ABS volt, aztán a "modern" költségcsökkentett szürke C64C-nél átálltak a matricázottra.

Azért bőven 30 év feletti beviteli perifériától ilyen megbízható működés nem semmi! ;)

Mivel itt a kupak visszalökését még nem egy gumiharang intézte, hanem egy rendes fém rugó, nem öregszik annyira látványosan, mint a mostani fél év után kukaérett L billzetek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) McDuglas válasza Piftuka (#13) üzenetére


McDuglas
aktív tag

Nekem a floatinggal a legnagyobb gondom, hogy alkalmanként beakad valami random kábel az esc vagy valamelyik sarkon lévő gomb alá, s nem tudom lenyomni tőle... Persze, van ebben user error, de ettől függetlenül a spóroláson kívül más értelmét én se látom, mert eddig nem volt ilyen gondom.

(#18) csibe1 válasza DroneZ (#5) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor mindenkinek ugyanaz kell, hogy tetsszen, mert szerinted a többség ezt keresi? :W

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19) DroneZ válasza csibe1 (#18) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Te ezt mégis hozzászólásom, mely részéből szűrted le ha nem vagyok túl indiszkrét? Hagyjuk már a felesleges hisztit jó, óvoda...

Esetleg értelmező kéziszótárt kapjad elő: "többünk", értsd: nem én egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#20) DroneZ válasza nyunyu (#12) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Akkor Te nagyon szerencsés helyzetben vagy: választasz magadnak másikat. :R

(#21) nyunyu válasza DroneZ (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Szívesen választanék, ha a gyártók lehetővé tennék.

Sajnos túl finnyás vagyok billentyűzet téren, bármelyikben képes vagyok hibát találni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) DroneZ válasza nyunyu (#21) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Feltűnt.

(#23) Synthwave válasza nyunyu (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az állandó, vízszintes orientáció a képernyő előtt kikezdte az élhetőségi relét.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) csibe1 válasza DroneZ (#19) üzenetére


csibe1
addikt

"Esetleg értelmező kéziszótárt kapjad elő: "többünk", értsd: nem én egyedül."
"Nem tudom mi a problémád ezzel, többünk kifejezetten ezt a design-t keresi."
Akkor ti vagytok az irányadók ízlés terén? Másnak erről nem lehet eltérő vélemyénye?
Ne rohögtess.
Tényleg nagy baj, ha másnak nem jön be ami neked vagy többieknek tetszik.
Te se hisztizz jó, bölcsis...

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25) DroneZ válasza csibe1 (#24) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Látom nagyon leragadtál a “bölcsis” szinten, mert a #18-ban koppra ugyanezt fogalmaztad meg... Arra meg már válaszoltam. Nem Te vagy Ábelka apukája? Tudod, a “De miééért?” reklámból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.