Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Úgy látszik, ez bejött nekik.

#tarcsad

(#2) pkornel


pkornel
aktív tag

Most nem azért de a 970-re minek WF3 jobb hűtés? :F

(#3) #19617792 válasza pkornel (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

miért ne? hűvősebb, halkabb lehet tőle, ha nem lesz tőle indokolatlanul drága akkor win-win.

(#4) tixem


tixem
addikt

vakulj paraszt :))

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kompakt FC-s 980ti? :Y

(#6) trufa12 válasza tixem (#4) üzenetére


trufa12
addikt

Én már meg vakultam :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7) westlake


westlake
félisten

A 980 Ti-nek kapott újratervezett (egyedi) panelt, a TX meg nem (referencia panel)? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8) tntmax


tntmax
aktív tag

Előre is elnézést a szarkasztikus megjegyzésért (és nem a cikkírónak szánom, hanem a vicces kontextusnak)... de ezen jót kacagtam:
"A GTX 950 Xtreme Gaming sikere után.."

Anélkül hogy ismerném a kártyát vagy a sztorit, a GTX 950 olvasattán egyből az a gondolat ugrott be...
extrém géming.. biztos jól megcibálták szegény 950-est, akár egészen 960-as szintig tépték a száját :D
ugyan a 960-as egy nagyon korrekt kártya és a legtöbb embernek bőven elegendő krafttal is rendelkezik, de azért még messze van az "xtreme gaming" ligától, szerintem. :-)

(#9) kikikirly


kikikirly
senior tag

Marketinges magic.Aki elhiszi a dobozon virító Extreme feliratot,az valszeg egy hétköznapi csávó,aki csak játszani akar egy jót,lehetőleg FullHD-ban.Neki elég is lesz egy 950 vagy 960.Én a büdös életbe nem venném egyiket se. ;]

Viszont kellemes csalódás hogy egy válogatott Extreme Giga 970 110 ezer forint,vagyis nem kérnek érte felárat.Gondolomm hogy a 950,960 Extremert se kérnek,szóval nincsen át verve senki sem(az se aki nem hozzá).Ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#10) westlake válasza kikikirly (#9) üzenetére


westlake
félisten

És ezt milyen tények alapján állítod? Van bármilyen bizonyítékod arra, hogy amit a Gigabyte állít az Xtreme családdal kapcsolatban, az nem igaz? Ha nincs, akkor nem kellene felelőtlen kijelentéseket tenni.

#11: Így már egy kicsit máshogy hangzik.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11) kikikirly válasza westlake (#10) üzenetére


kikikirly
senior tag

Nem arról beszélek.Arra írtam hogy a 950 Extreme kártya volna.De azóta írtam hozzá.Válogatott, nem azt kérdőjelezem meg.

[ Szerkesztve ]

(#12) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Marketing bullshit.

(#13) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

A kakukktojás léghűtés szempontjából a GTX 980 Ti és Titan X variáns lesz, mivel ezeken a középső szélgép ugyanis ellenkező irányban forog majd, ami a vállalat szerint hatékonyabb hőelvezetést eredményez.
Mivel, ugyanis....mindkettő már sok....

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#14) Smktrooper


Smktrooper
senior tag

Jé végre a VGA gyártók is rájöttek a túlnyomásos hűtés lényegére... :DDD

"GTX 980 Ti és Titan X variáns lesz, mivel ezeken a középső szélgép ugyanis ellenkező irányban forog majd, ami a vállalat szerint hatékonyabb hőelvezetést eredményez."

2be 1ki...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#15) atenza


atenza
senior tag

Nagyszerű, tehát mostantól vagy ilyen xtreme gigát vesz az ember vagy nem vesz gigát, mert ez azt jelenti hogy az összes sima verzió "válogatottan rosszabb"...

Ha az ára marad alacsony akkor jó egy ilyen xtreme verzió, de valószínű az ára is magasabb lesz.
Számomra ez a húzásuk negatív.

(#16) Smktrooper válasza atenza (#15) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ezek szerint ez most, hiba, hogy kiválogatták az extreme tuninghoz való darabokat egy kis plusz pénz reményében? :U Gondolom pont annyival lesz drágább amennyivel a tesztelőket ki kell fizetni...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#17) ViSAS válasza Smktrooper (#14) üzenetére


ViSAS
senior tag

A többinél is eljátszhatták volna ezt, még ha azok kevésbé is melegednek.

[ Szerkesztve ]

(#18) Smktrooper válasza ViSAS (#17) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Evolution :U Lassan csak leesett nekik, hogy így kell ezt csinálni.

A részemről gratula a Gigabytenak!

:R

Reboot

(#19) Loresz


Loresz
tag

Ha nem lesz cicergős a 970 akkor bizony best buy!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#20) MrT


MrT
csendes tag

Pl a 970-nél ez szinte ugyanaz mint a G1Gaming verzió, semmivel sem gyorsabb annál, az a 12-13 MHz az gyakorlatilag semmi, a többi extra dolog szintén megegyezik. Emellett a G1G-khez is ugyanazzal a Gauntlet Sorting eljárással válogatták ki a GPU-kat mint ezekhez, szóval még azt sem lehet mondani hogy stabilabbak. A hűtő is ugyanaz az újabb fajta WF3 ami egy kicsit jobb a sima kártyákon lévő régebbi WF3-nál. A 970-est a gyári 1329 Mhz-es boost órajelével hosszú stressz teszt alatt még a nyári kánikulában sem tudtam felvinni 60 fokra. Szóval nem csak teljesítményben de emellett hűtésben is #1. Éppen ezért nem tudom minek kellett ez az újabb verzió, eddig is extrém volt, de lehet pont emiatt nevezték át arra és ezután majd elhagyják a G1Gaming széria elnevezést. Főleg hogy egy egész sorozatot csináltak, szerintem tényleg inkább a csak G1Gaming szérianév kivezetésérő és helyette az ExtremeGaming szérianév bevezetéséről szól az egész, amihez persze kellett egy nagyon minimális különbözőség hogy jogilag ne lehessen rá azt mondani hogy ugyanaz, de a lényeg gyakorlatilag tényleg ugyanaz.

(#21) Mr Cube


Mr Cube
tag

Mi az, hogy ténylegesen válogatott? Akkor milyen a válogatott? Nem válogatott? :W :C

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#22) orion6891


orion6891
csendes tag

Arról nem írnak, hogy mikor érhetőek majd el ezek a modellek kis hazánkban? :)

(#23) trufa12 válasza orion6891 (#22) üzenetére


trufa12
addikt

Remélem jan-feb környékén már lesz 970-es mert akkor gigát vennék , ha nem akkor EVGA-lesz .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#24) trufa12


trufa12
addikt

Iponba már kapni a GTX 970-est . Legyen már január :D

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25) westlake válasza trufa12 (#24) üzenetére


westlake
félisten

De nagyon kíváncsi vagyok erre a valóban válogatott GPU-ra. Lehet, hogy vennem kell egyet, hogy oltani tudjam ezt a fajta szomjúságomat. :D
Az, hogy válogatott GPU, elég sokmindent jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#26) Hulk-Zsolt


Hulk-Zsolt
csendes tag

Overwatch GIGABYTE GTX 970 XTREME vs GTX 970 G1 GAMIN 2k ultra

https://www.youtube.com/watch?v=hhUY7J02uSg

[ Szerkesztve ]

(#27) Johnnyxy27 válasza Hulk-Zsolt (#26) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

12 mhz van a két kártya között, hol lenne ekkora sebesség különbség köztük az alapján?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#28) Johnnyxy27 válasza MrT (#20) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Egyetértek.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#29) kovsol válasza Hulk-Zsolt (#26) üzenetére


kovsol
titán

Egy multis játékkal tesztelnek ahol minden alkalommal tök más egy játék? :D grat

(#20) MrT nekem 970 G1 van. Max az idle leálló venti ami érdemi eltérés ehhez képest úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30) proci985 válasza MrT (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

1329es gyári órajel a 970 G1en? az enyém alapból 1390-1420at tartott, három kijelzőn, 99%os terhelés és csendre hangolt ház mellett, 200Wos fogyasztással. attól függően 70 -80 fokkal, hogy a zajcsillapított vagy a 200milis oldallap volt fent.

a 970 G1 nagyon jól sikerült, kb annyin ment alapbeállításokkal, mint jellemzően a többi kártya húzva.

westlake: egy éve amikor nekem volt kb az összes G1 a legjobb ASICosok között volt a topikjában.

kovsol: topikban az összes kártya akkorban 1400 környékére boostolt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) kovsol válasza proci985 (#30) üzenetére


kovsol
titán

Boost1 órajelet adják meg ilyenkor, mert a boost2 az példányonként eltérő lehet.

970 G1 gyári oldalon szereplő értékei:
BASE: 1178 MHz / BOOST: 1329 MHz(1203/1354 MHz in OC Mode)

May the Force be with you!

(#32) kovsol válasza proci985 (#30) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom szerkeszteni az előzőt már: igen a boost2 az 1400 vagy fölötti, de sose ezt adják meg, hanem a garantált boost1 értéket. Én kártyám 1600Mhz-en is lefuttat teszteket.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33) proci985 válasza kovsol (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

persze.

viszont, az 1400as értéket gyári beállításokkal tudta, tehát tuning nélkül. ha jól emlékszem a boost tábla teteje 1440 volt, de az csak akkor volt reális ha a kártya nem lépte túl a hatvanvalahány fokot.

szóval a G1ek alapból is jó, masszív karik voltak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) atomeec


atomeec
senior tag

Sziasztok. Valaki esetleg tudja, hogy mi a különbség az alábbi két kártya között?

GB N98TXTREME-6GD
GB N98TXTREME C-6GD

Na meg is találtam, mire elküldeném...a C-vel jelölt sima alap órajeles, ugyanazzal a dizájnnal. A boltnak az oldalán (nem magyar), ahol néztem viszont ugyanúgy 1216MHz van feltüntetve alap órajelnek. Mekkora...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.