Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Jó kis lapok, főleg az A88X-PRO. Aminek ha minden igaz Computex alapján jön majd a A88XM-PRO változata. Talán az egyetlen friss AMD mATX Display Porttal. Hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#2) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Itx méretű megint sehol :( .

https://ingatlan.com/33821564

(#3) Spancho


Spancho
őstag

Nagyon nyomatják az Fm2+ -t a Kaveri-ről meg semmi hír :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#4) 8th válasza Spancho (#3) üzenetére


8th
addikt

Hét elején fent volt egy FM2+ MSI lap az iponon 29k-ért. Szerintem heteken belül ezek is megjelennek a webshopok virtuális polcain.

(#5) TomiLi válasza Dani_kp (#2) üzenetére


TomiLi
addikt

Asrock már mutatott egy FM2+ ITX lapot, de rögtön az volt a nagy kérdés vele kapcsolatban, hogy tényleg megint nincs hűtése a VRM-nek? :W

Nekem még az a fura, hogy minek kell egy átlagos tulajdonságokkal rendelkező lapra négy memória slot???
Az asus is csak a legpuritánabb lapjára rakott 2-öt, a többin négy van.

Bogyóka

(#6) F34R válasza TomiLi (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

ami olcso, puritan lap azokon sincs vram hutes, csak azert mert egyszer elojott Ascrock-nal mashol is elojohet. En el sem tudom kepzelni mi lesz a kovetkezo lapom ami tobb evig kihuzna (arrol almodni se merek hogy addig legyen eletkepes amig a capacitorok birjak)

(#7) TomiLi válasza F34R (#6) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem tudom mi volt a konkrét hibája az Asrock mITX-nek FM2 (A75M-ITX) terén, de a javított verzióval is voltak gondok. (A75M-ITX R2.0) Az A85X-en volt VRM hűtés, (meg normálisabb alkatrészek) az már egész jól muzsikált.

Szerintem ennek fényében nem túl jó marketing megoldás, hogy nincs az új generációs ITX lapon VRM hűtés. Sokan nem foglalkoznak olyan mélységekig a témával, hogy milyen minőségű alkatrészek vannak egy lapon, többet jelent a látszat, hogy ha van hűtés, akkor az már jó. Legalábbis én így látom a dolgot....

Az Asrock másképpen, meg aztán csak egy kis képet láttunk, a konkrét megjelenésig lehet, hogy kerül a vrm-re hűtés, ha indokolt, ha nem..... majd meglátjuk.

Bogyóka

(#8) F34R válasza TomiLi (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

Igen kis hazikoban ez gondot is jelent mert ott meg konnyeben megsul a vrm mert nincs rendes legmozgas sem.

(#9) TomiLi válasza F34R (#8) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen és ezt még lehet fokozni azzal, hogyha a kellő körül tekintés nélkül egy kizárólag apu rendszert (a problémás asrock lappal) egy zárt, venti nélküli alucsodába épít az ember, ahol még a tápot is a lap elé kell helyezni (Lian Li-k), ne adj Isten a táp ventije meg nem a lap felé néz, hogy ne dolgozzon a cpu hűtő "légárama" ellen. :DD

Bogyóka

(#10) Dani_kp válasza TomiLi (#5) üzenetére


Dani_kp
őstag

Jah láttam, de azon sem volt vrm hűtés.

Nekem ugyan egy AsRock FM2A75M-ITX lapom van kb. 10 hónapja egy igen szűkös házba, de eddig nem mutatta jelét, hogy kezdene megsülni (kopp-kopp-kopp). De azért szívesen kipróbálnék egy ASRock FM2A85X-ITX lapot, hogy azzal mit produkálna az A10-5800k-m :)) .

https://ingatlan.com/33821564

(#11) Graphics válasza TomiLi (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Közel voltak az alkatrészek tán, valahol olvastam róla.

Meg nem kapott a procihűtő által keltett légáramlatból.. Lappal sík hűtés volt az ami az élettartamot meg tudta növelni, vagy durranásig kellett hajtani :D hogy gariban cseréljék...

@Dani_kp: kézrátétellel nézd meg, botrányosan forró a proci körül a VRM...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) TomiLi válasza Dani_kp (#10) üzenetére


TomiLi
addikt

Ha jön a kaveri (ténylegesen, mint apu) fingasd ki, és jöhet a csere ;]

(#11) Duliee durranásig hajtani... :C

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#13) NixonHUN


NixonHUN
tag

"leplezet" :U

(#14) Graphics válasza TomiLi (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát de most nem... Az a baj nem csak a VRM hűtésén spórolnak, hanem PCH hűtése is elég vérszegény szokott néhol lenni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Dani_kp válasza TomiLi (#12) üzenetére


Dani_kp
őstag

Párszor már megfordult a fejemben, csak nem tudtam még eddig kivitelezni :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#16) sketchifun


sketchifun
senior tag

Csak nekem tűnt fel, hogy egész jó ez a design? Ne flameljetek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17) Graphics válasza sketchifun (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt mi a flame? Alaplapokrol beszélgetünk, nem? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Tidus válasza TomiLi (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Normál használatból adódóan nem fog megsülni. Még a az ITX házban sem. Nem szabad a Biosba belenyúlni, erre értem a normál használatot.
Ha te úgy érzed hogy meleg, az az alkatrész szempontjából, és feladatából adódóan, nem biztos hogy meleg.
Használd az APU-dat 24/7-ben maximálian arra amire kitalálták. Nem fog megsülni a VRM-ed.

(#20) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ejj jó kis alaplapok, de miért nem tesznek már rájuk legalább 1 ata csatlakozót. :(
Most dobhatok ki 2 príma optikait.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Jól olvasom hogy egy ATX-es se rendelkezik dual UEFI BIOS-al?
Nem rég szállt el az Asus lapom BIOS frissítés közben és azóta is otthoni gép nélkül vagyok szóval kizárt hogy a jövőben dual UEFI nélküli lapot vegyek! Pedig az A88X-PRO érdekelt volna...

[ Szerkesztve ]

(#22) F34R válasza Misi 007 (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

Dual Bios-al se mindegyik lap rendelkezett ez a Gigabyte kvialtsaga ott van 3D dual uefi is.

(#23) Misi 007 válasza F34R (#22) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

A most érkező Asrock FM2A88X Extreme6+ is dual lesz.

(#25) parkr


parkr
őstag

brutál ronda ez az arany szín

(#26) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Kiemelt cím durva helyesírási hibával? :F Fasza...Abu, tőled azért ennél többet várok/unk?/ el.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#27) djculture válasza TomiLi (#5) üzenetére


djculture
félisten

Tuning is jobban megy 2 modullal az biztos, a legjobb tuningeredmények meg egy modullal születnek.

(#28) MZperX75 válasza Dani_kp (#10) üzenetére


MZperX75
addikt

Nekem FM1-ben van Asrock A75M mini ITX,2400Mhz DDR3 támogatással, 3.6Ghz-én viszi az A8-3870K-m,semmi baja,de a FM2-es széria nem sikerült sajnos hibás volt....majd javították,de nem kockáztatnám,de tényleg az ASUS miért nem csinál ITX-et,nem értem. Minek egy APU)hoz ilyen prémium lap,bár az én véleményem még mindig a Llano éri meg a legjobban 18ezerért vettem 0km-es A8-3870K-m,de sajnálom a A8-3820-am jó kis cucc volt az is.
talán jövőre cserélek majd FM2+ ra....
ASUS jó márka....

(#29) 8th válasza MZperX75 (#28) üzenetére


8th
addikt

Ár/érték arányban az A8-5600K sem rossz szerintem.

(#30) MZperX75 válasza 8th (#29) üzenetére


MZperX75
addikt

Ja kb azonos teljesítménye van a 3870K -val,prociban talán a 3870 gyorsabb néhány %-al.jövőre jó lesz az is.
22.000Ft egyenlőre 5600K.

[ Szerkesztve ]

(#31) Mici80


Mici80
tag

ASUS lapokban eddig nem sokszor csalódtam. :))

---

(#32) Graphics válasza Mici80 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát én hardveraprón nézegetve a hibás Intel lapokat, letettem róla, hogy valaha is lesz, na meg a régebbi elhullási arány is olyan jelentős.. hogy nem mellettük teszem le a voksom...

De hátha, a low-cost vonalon képtelenek tartósat alkotni... úgy mint az Asrock... tisztelet a kivételnek :R

Ott inkább Giga vagy MSI

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) atti_2010 válasza Graphics (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha megnézzük hogy az FM2 Asrock lapok egyfolytában füstöltek én sem kimondottan szavaznék rájuk, ráadásul nálam egy AM3+ Asrock elfüstölt kicserélték és utána még egy, szóval nem is részletezném.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Graphics válasza atti_2010 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Giga vagy MSI, én ezek közül válogatok mindig...

Habár van itthon egy FM1-es Giga, és egyszerűen nem tudok a BIOS-ba bejutni.,.. majd valahogy kikényszerítem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) atti_2010 válasza Graphics (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez nálam is megvan, MSI FM1 hogy a Biosba csak bizonyos billentyűzettel tudok bejutni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) TomiLi válasza atti_2010 (#35) üzenetére


TomiLi
addikt

Ez nekem is élő probléma, hogy csak vezetékes billentyűzettel tudtam a biost előhívni, vezeték nélkülivel nem. (5-ből 4x)
Akkor, ha jól emlékszem azt tanácsoltátok, hogy ps/2 portra kössem a bill.-t

Bogyóka

(#37) MZperX75 válasza atti_2010 (#35) üzenetére


MZperX75
addikt

Asrock-nál megy rádióssal FM1,viszont a MSI brazossal cummi volt csak vezetékesel,vagy Ps2 -porzós régebbi rádiós cuccal ment,vagyis idított a bios.

(#38) Graphics válasza atti_2010 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem azt csinálja, ha nyomok egy F2-t, vagy DEL-t akkor szürkeség fogad... Nem jöttem még rá, csak mert szerettem volna kicsit beállítani a ventit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) kromatika


kromatika
veterán

kellemes lapok. :K

(#40) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ismerős ez a fekete arany téma, a Z87-es is ilyen. ASUS-ék biztosan ezzel jelzik, hogy ku*va drága. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.