Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Milyen alkalmazás tud profitálni ebből, vagy mi értelme van ennek?... :F

Turenkarn

(#2) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

5Ghz, nem semmi. :))
Mit fognak idővel majd kihozni a jövőre érkező DDR5-ből mikor azok eleve 4.8Ghz-ről indulnak!? ;]

(#3) Krogoth válasza Tyrel (#1) üzenetére


Krogoth
senior tag

EPANIS... :D

(#4) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Azért kiváncsi lennék, hogy a mostanság megjelent ryzen 2400g igp-je mennyit gyorsulna ilyen ramsebesség mellett ;] ;] ;]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#5) snecy20 válasza Tyrel (#1) üzenetére


snecy20
veterán

A RAM-ok is ugyanúgy gyorsulnak, mint a processzorok, SSD-k, VGA-k, stb... mint bármi más. Csak a RAM-oknál elsődlegesen még mindig a mennyiség számít, mint a gyorsaság. Egy DDR4 2133 és DDR4 4266+ között viszont már láthatóan kimutatható a különbség. Tömörítésben, játékokban, meg egyáltalán a rendszer reszponzivitásában.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) proci985 válasza snecy20 (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mondjuk ha annyira fontos a memoria savszel arra egyszerubb (es talan meg olcsobb) megoldas a TR4 / s2066

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Azt miért nem hirdetik a marketing anyagban (meg a cikkben sem), hogy ezeket az órajeleket egyetlen egy alaplapban tudja hozni a memória? Buildzoid csinált erről egy remek videót nemrég, gyakorlatilag pénzkidobás az összes ilyen magas órajelű ram, mert ha esetleg még olyan alaplapja is van az embernek amiben megy, akkor az igen magas időzítések miatt nem nyer sokat. Valamint ha az emlékezetem nem csal, még azt is elmondja, hogy ezek a memóriák igen hamar megdöglenek.

[ Szerkesztve ]

(#8) snecy20 válasza proci985 (#6) üzenetére


snecy20
veterán

Ez így van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) ViZion


ViZion
félisten

RAM-os hírből már azt várom, amikor bejelentik, h 2000 Ft/GB alatt lesz az ára... mert semmi tűz, víz, földrengés, fagykár, etc. nem történt... :D

A sebessége frankó, időzítések, etc. figyelembe véve ez mennyit jelent? IRL érezni lehet játékokban? Korábban sokat nem hozott, cserébe drágább volt.

-FreaK-: áhh, köszi az infót. viszont adatlapon marha jól mutat... :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Apollyon válasza -FreaK- (#7) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mint a guinness rekordok tömkelege... semmi értelme.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) .mf válasza ViZion (#9) üzenetére


.mf
veterán

Az asztali gépembe még 1100 Ft / GB áron vettem 2x4 GB Gskill DDR3-at... 2011-ben :U
S volt előtte 1000 Ft / GB is, csak azokról lecsúsztam, mire a gépet építettem. HDD-t is az Özönvíz előtt vettem, 2 TB Seagate 5900 14k-ért, egészen talán tavalyig nem mentek vissza addig az árak. Évekig csak pislogtam a RAM- és HDD-árakon...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) koko52 válasza snecy20 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Játékra semmi értelme: [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#13) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Itt egy 43-as szorzójú proci társalog egy 50-es szorzójú RAM-mal. A 100 MHz-es buszsebesség vajon a belátható idők végezetéig prolongálva van?

(#14) koko52


koko52
veterán

4600-as ram (2x8) 130-170e----------2133-es (2x8) 42e. Játéknál ha 10-15% a gyorsulás az már nagyon jó. Nem hinném h megéri az a +100e. Akkor már inkább a vga-hoz dobom és lesz 300% gyorsulásom :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) #65675776 válasza Watchdog (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amíg az alaplapi buszok (jelenleg ez elsődlegesen a PCI-E) 100 MHz-es referenciaórajellel dolgoznak, addig biztosan nem.

(#16) snecy20 válasza koko52 (#12) üzenetére


snecy20
veterán

Számtalan játéktesztet találni a youtube-on, ami ennek az ellenkezőjét állítja.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) #65675776 válasza snecy20 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudom megnézted-e a video-t, de már az is ellentmond koko52 állításának. Linus nem jelentette ki kategórikusan, hogy nincs értelme. Szerintem korrekten elmondta, hogy alkalmazásfüggő a dolog.

(#18) snecy20 válasza #65675776 (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Nem néztem bele, csak arra reagáltam hogy "játékra semmi értelme".

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) BlindMind válasza -FreaK- (#7) üzenetére


BlindMind
tag

Bár azért nem meglepő, hogy csak néhány high-end lapban mennek azok a "bizonyos" memóriák , hiszen aki 40-ért vesz lapot az nem fog 150-ért venni memóriát, bár tényleg érdekes amit feszeget.
Illetve a komoly OC-t is csak a komolyabb lapok pártolják, így ez az 5Ghz amúgy sem lesz egy mainstream dolog még egy jó darabig!

ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

(#20) #16939776


#16939776
törölt tag

Még 2 hét, és elavult lesz vagy az órajele, vagy az időzítése.

(#21) -FreaK- válasza BlindMind (#19) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem erről van szó, nézd meg a videót. Egy adott memória egy konkrét lapban megy csak és semmi másban (olyan órajelen) , ráadásul azok a lapok néha nem is a legjobbak.
Ezt a gyártó kb. eldugja az apró betűs részben..

(#22) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Tudnátok ajánlani vízhűtéses rendszerhez, ddr4 RAM-ot? " <Ryzen Fan> "

huhh

(#23) Tigerclaw válasza Hannibhál (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom érezhető lenne, csak az árkülönbözetből olcsóbban vehetnél egy erősebb videokártyát, ami még jobb eredményt ad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) #95904256 válasza Watchdog (#13) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azonkívül, hogy a 200MHz épp dupplája a 100MHz-nek, mennyiben számítana előnynek illetve hátránynak?

(#25) koko52 válasza snecy20 (#18) üzenetére


koko52
veterán

Két esetben vannak kiugró fps emelkedések. IGP esetén vagy amikor csúcs cpu és csúcs vga (1080ti) esetén a grafikai beállításokat szépen leveszik low-ra. Sok tesztnél ezt nem is mutatják és a 360p-s videókon sem tűnik fel. A másik dolog, hogy mit nyernek vele? 120 fps helyett mondjuk 150-et? És? Ki veszi ezt észre? Főleg hogy az átlag fps hajhászoknak 60hz-es monitora van, de örül a 100+ fps-nek.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#26) CSB29


CSB29
aktív tag

A kép szerint ezek csak 4996 mhz-et tudnak nem ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.