Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Vajon mikor jön az utód?
A PS idáig kb. 6 éves termékciklusokkal operált, tehát 2 év múlva itt lehet a PS4.

[ Szerkesztve ]

(#2) heihachi


heihachi
addikt

Egy-két játékon meg is látszik az az 5 év :DDD

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#3) #97544192 válasza heihachi (#2) üzenetére


#97544192
törölt tag

egy-két játékon meg is látszik, hogy hozza a mai csúcs pc-k szintjét, ami azért egy 5 éves terméknél kisebb csoda (és ezt nem csak az xboxra, hanem a psre is értem...) :U

kíváncsi leszek rá, hogy mikor lesz utód. must buy lesz mindenesetre :)

[ Szerkesztve ]

(#4) heihachi válasza #97544192 (#3) üzenetére


heihachi
addikt

Melyik játékban pl?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#5) h-yle válasza heihachi (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Uncharted 2, God of War 3, Gerars 3, Force Unleashed II...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) heihachi válasza h-yle (#5) üzenetére


heihachi
addikt

Ez igen rossz felsorolás volt, mert egyrészt az exkluzívok nincsenek PC-re, tehát fogalmunk sincs (neked sem, nekem sem), hogy futnának, másrészt a Force Unleashed II-t pedig kifejezetten tudom, hogy egy 8800GT és egy 3200-as C2D társaságában még jobban is fut (több FPS-el, mindent maxra állítva), mint a konzolos verzió (ugyanis kipróbáltam mindkettőn). És nem nevezném a gépemet mai csúcs PC-nek.

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#7) ViTaZi válasza heihachi (#6) üzenetére


ViTaZi
aktív tag

Hagy fusson jobban kit izgat? Majd a Mortal Kombat hehe :P ;]

braner00 kerüljétek!

(#8) heihachi válasza ViTaZi (#7) üzenetére


heihachi
addikt

Nekem van boxom is, meg holnaptól PS3-am is :P És még így sem izgat a Mortal Kombat :DDD

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#9) Morden24 válasza heihachi (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy hogyan futna, hanem az, hogy szemre megfelel a mai kor elvárásainak (még mindig).

Sectumsempra - For Enemies

(#10) heihachi válasza Morden24 (#9) üzenetére


heihachi
addikt

Bár mondjuk amit írsz, az igaz, de azért a "hozza a mai csúcs pc-k szintjét" és a "szemre megfelel a mai kor elvárásainak" egészen mást jelent szvsz.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#11) Morden24 válasza heihachi (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tény, de szerintem nincsen akkora különbség egy jelenlegi Xboxos csúcs grafikájú játék és egy PC-s jelenlegi csúcs grafikájú játék között, mint amekkora szakadék van a két eszköz között nyers erőben és anyagi ráfordításban, no meg fogyasztásban.

Szóval azért a kekszbox meg a pléjsztésön még mindig nagyon jól tartja magát, pedig lassan már kijönnek az oviból, és mennek verekedni a suliba.
Na meg még hol van a ciklus vége? Még ha 2011-ben érkezne is bejelentés a 8. generációról, legalább egy év, mire megérkeznek, tehát 2012 előtt semmiképpen nem lesz nextbox meg ps5 :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Jander válasza Morden24 (#11) üzenetére


Jander
senior tag

A legfontosabb különbség, hogy sok játék már eleve nem jön PC-re, így hiába dobálózik akárki a jobb grafikával. A Red Dead Redemption összetettsége és kidolgozása nekem pl. ezerszer felülmúlt minden csili-vili pc grafikát. Ez csak egy példa a sok közül...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#13) heihachi válasza Jander (#12) üzenetére


heihachi
addikt

De gondolom, ha nagyon akarnál, akkor azért tudnál ilyen példát PC-re is mondani :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) satee76 válasza heihachi (#6) üzenetére


satee76
aktív tag

szerintem meg ez az igazán rossz példa. A 8800 Gt egy 2008-as hardver nem 2005-/2006-os.
Próbáld csak meg élvezhetően futtatni a Force Unleashed II-t egy 7950 GTX vagy egy X1900 Xt-n aztán meglátjuk (ezek a vid. karik voltak az Xbox360 megjelenése idején a csúcs VGA-k)

(#15) #97544192 válasza heihachi (#4) üzenetére


#97544192
törölt tag

én a legtöbb játékot kényelmesebben játszom xbox-on, mint pc-n, a mostaniak közül is. az összes játékot szinte, kivéve az fps-eket. pedig én aztán nem panaszkodhatok a hardverre, i7 meg gtx285 mellett... mégis jobban szeretek xbox-on játszani, kit érdekel, hogy nincs 100 fps, ha van fix 30. :)
mondj olyan játékokat légyszi, ami szerinted csúnya xbox-on, vagy legalább csúnyább, mint pc-n... én azt mondtam, hogy hozza a szintet simán, pedig 5 éves. nem tudom, hogy ezzel hogy nem tudsz egyetérteni, amikor neked is van xbox-od... mindegy, tiszteletben tartom a véleményed, csak nem értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Ez a melyik a jobb-szebb praktikusabb téma mindíg visszatér és van neki külön topik is, de annyira felesleges.A pc sokoldalúbb és szerintem a játék is több ré , míg a konzol kifejezetten szórakoztatásra van kitalálva.Nyilván a 14 éves Pistike nem azért vetet 200K-s gépet mert spec gépeket akarna vele tervezni , hanem mert ott letölt-kiír ( esetleg montol ) és már mehet is.Valamint lehet villogni az új videókarival , roszabb esetben a csalással.A végletekig lehetne írni pro és kontra.

Én azért akarok venni egy konzolt , mert a család is fogékony pár jó játékra és közösen eljátszhatunk és mindenki boldog .Ez a legfontosabb.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#17) keIdor válasza Jander (#12) üzenetére


keIdor
titán

Na meg néha hiába szép valami PC-n, ha szar irányítani, mert egy szar port az egész. A szaggatásról, laggról, fagyásról, asztalra kidobálásról, kék halálról nem is beszéltem.

Most is megy a sírás BO topikban, hogy patch után fagy a játék. Nekem pont nem, de 10-ből 9 ember fagyásról beszél. Na, konzolon ilyen nincs, csak nagyon ritkán, ha túlmelegszik vagy valami. Ott berakod a lemezt és indítod a játékot, ez a kényelemről szól.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) heihachi válasza satee76 (#14) üzenetére


heihachi
addikt

Az ne zavarjon, hogy nem erről van szó. Mai csúcs konfigról volt szó. Ahhoz képest még jelentősen alá is lőttem az említett konfiggal. Senkit nem érdekel, hogy a 2005-ös HW mit csinál, itt mai csúcs konfigról volt szó, ebből indultunk ki. Ugorj neki mégegyszer.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#19) #97544192 válasza jozefgucci1 (#16) üzenetére


#97544192
törölt tag

arra is van külön topik, hogy jelentsék a szabálytalan embereket (ahogy velem már sokszor tették :D ), úgyhogy szerintem kezdj valamit az aláírásoddal

bánom már, hogy dícsértem az xbox-ot... komolyan mondom, mindig ez van. flame war amint valaki isteníti a konzolt. bezzeg amikor bizonyos oldalakon a pc fanok sírnak, hogy miért nem jött még ki ez meg az a játék (megjegyzem, lehet hogy rosszabb minőségben), akkor szeretne mindenki konzolt :D
nem tudtok olyan játékot mondani, ami rosszabb minőségű lenne konzolon, mint pc-n... de tényleg. egyszerűen NEM tudtok! csak az irányításra lehet panaszkodni, amit egyébként max. 1 nap alatt meg lehet szokni.

...részemről ezzel vége, nem szeretnék megint moderátorokkal privátozni :))
elmondtam a véleményem, szerintem egyszerűen odaver az xbox. :R

[ Szerkesztve ]

(#20) satee76 válasza heihachi (#18) üzenetére


satee76
aktív tag

Ugrottam...
És tényleg figyelmetlen voltam ! Igazad van ! :R :R :R

(#21) heihachi válasza #97544192 (#15) üzenetére


heihachi
addikt

Amikor azt mondom, hogy néhány játékon meg is látszik, hogy 5 éves a HW, akkor aki nézi a játékok technikai hátterét is, az tudja, hogy sok játék már 720p-ben sem tud futni, nincs AA, ha van is csak 2*, igen ritka a 4*, nincs vagy minimális az AF (nézd csak meg a Forza3-at, hogy a textúrák a kocsi orra előtt kb 2 centivel már elmosódnak).

Ehhez képest a mai csúcs PC-k gyakorlatilag bármelyik játékot képesek valódi full HD-ban futtatni, AA-val meg rendes AF-el, néha magasabb a textúra részletessége is (néha nem), hosszabb látótávval, több fram/seccel. Ezzel a box nem tud vetekedni. Itt korábban elhangzott, hogy persze ennek nagyon komoly ára van több téren is, de az alap állításban ez nem szerepelt. :)

Én nem azt mondtam, hogy nem hozza a legtöbb játék a megfelelő, játszható szintet. Azt mondtam, hogy a csúcs konfigok szintjével nem tartja a szintet a grafika. Ezt továbbra is tartom, még úgy is, hogy amit lehet, én is konzolon tolok. :)

satee76 Én meg bocsi az arroganciáért, de épp csak döntetlenre hoztam egy FIFA meccset, konzolon :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Szép pályafutás :)

Én csak a kihajolás hiányát nem tudom megbocsájtani a box-nak az FPS-kben... azt miért nem lehet megoldani... :DDD

BR4D

Kinek a pap, kinek a papné... Sztem a PC is "odaver"... (Bármit is jelentsen ez választékos szókincsedben. :DDD )

Nem mellesleg értelmetlen vita a konzol vs PC... mindkettőn lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Tituka


Tituka
senior tag

boldog születésnapot ikszboksz! :D

Skizofrén vagyok, és én is...

(#24) speed3456


speed3456
aktív tag

Pont ma voltam egy bevásárló központban és életemben először kipróbáltam az xbox360-at a kinect-el együtt. Az első tapasztalatom az volt hogy a kontroller nagyon állat. A második hogy milyen pixeles a force unleashed II :( De viszont a kinect nagyon bejött csak attól félek hogy megunnám...

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#25) Morden24 válasza heihachi (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

A felbontás korrekt, viszont senkit nem érdekel az AA több méterre a tévétől, legalábbis szerintem.
Ha konkrétan technikai oldalról hasonlítjuk össze, akkor persze igazad van.

Sectumsempra - For Enemies

(#26) Dany007


Dany007
veterán

Ehhez a PC - konzol vitához azt is hozzá kell venni - amit már szerintem rengetegen írtak - , hogy az Xbox egy 5 éves fix hardver. Lényegesen könnyebb egy adott hardverre optimalizálni / írni a játékot, mint PC esetén 150 különbözőre.
És, ahogy olvasom a cikkeket, manapság már egyre nehezebb egy "mai" játékot konzolra optimalizálni úgy, hogy az meg is tartsa azt a minőséget, amit egy mai csúcs PC is tudna.

Persze ez nem meglepő, hiszen az az 5 év így is nagyon nagy eredmény! Egy szavuk nem lehet a konzolosoknak :) Az elmúlt 5 évben én már vagy 3x VGA-t cseréltem és 1x teljes komplett PC-t is, ami mára már szinte elavultnak számít.

Szóval ennyi, vannak érvek, ellenérvek, el kell ismerni a konzol sok és nagy előnyét, de ideje lenne azt is belátni, hogy ez a "jóvilág" már nem tartható fenn sokáig (persze csak ha akarnak érdemi grafikai fejlesztésekkel előállni a következő pár évben).

(#27) Polllen válasza Dany007 (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

A PS2-nek még mindig hatalmas tábora van, a mai napig jönnek rá ki új játékok... Nem tudom, mikori a vas, de pl már a telefonomon kidolgozottabb játékok futnak és mégis van még piaca...

Remélhetőleg M$-nek is lesz annyi esze, hogy az új box mellett még sokáig viszi a 360-t is...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) ferencka


ferencka
tag

remélem a következő 5 éven belül kihozzák az utódot :R

Az a baj hogy egyes embereknek kiskorukban sokmindent megengedtek............csak a gázt nem!

(#29) Dany007 válasza Polllen (#27) üzenetére


Dany007
veterán

E téren passzolok. Egyetlen egy embert se ismerek aki még PS2-n tolná. Fogalmam sincs milyen játékok jönnek rá, de tényleg érdekes, ha a telefonod is jobb grafikát produkál :)

Vajon a sima Xbox-ra még jönnek ki játékok? Mert ez előremutathat valamit abból, hogy az Xbox 360-at tartják-e tovább vagy sem.

A PS2 amúgy 2000 körüli ha jóltudom.

(#30) h-yle válasza Morden24 (#11) üzenetére


h-yle
addikt

Mondjuk ez főleg annak köszönhető, hogy a PC mint célplatform harmadlagos azon fejlesztők körében akik ki tudnák hozni akárcsak egy HD6850-ból a maximumot.

Mert ahhoz kétség nem fér, hogy a PS3 Cell prociját és a "7800GTX"-ét bármelyik 150k-s mai PC odaveri nyers erőben. De így a PC csak nagyobb felbontást, és több FPS-t kap az esetek 90%-ban.

Másrészről pedig eljutott arra a szintre a valós idejű 3D grafika, hogy a látványos minőségjavuláshoz több 10x-es teljesítménynövekedésre van szükség, ami nem megy egyik napról a másikra.

Szóval ja... jó lesz még a mostani generáció pár évig. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31) nokia párti válasza Polllen (#27) üzenetére


nokia párti
őstag

" már a telefonomon kidolgozottabb játékok futnak "
Milyen telefonod van neked? :Y

(#32) jozefgucci1 válasza #97544192 (#19) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Mi a gond az aláírásommal ? Már egy jó idelye ez van amúgy , nem ma raktam be.A kényes részek csillagozva vannak.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#33) keIdor


keIdor
titán

Amúgy mi van ha nem lesz utód? Legalábbis nem erősebb? Úgyis 2014-ben mindent felhőben akarnak futtatni. :( (ami egyelőre nem tetszik, nincs elég stabil internet ehhez mindenhol)

Szerk.: Mondjuk annyira nem olvastam utána ennek a felhőnek, mert annyira nem érdekel (még), de ha jól tudom ahhoz csak egy gyors internet kell majd és egy kijelző. (monitor/tv)
És bár én sem vagyok Szent (meg senki, mert ilyet még nem láttam) de a warezt jól megölné ez a megoldás, az biztos. Emiatt tetszik is valahol.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) #08052480 válasza Polllen (#27) üzenetére


#08052480
törölt tag

Egyértelmű, hogy nem egyik napról a másikra váltanak generációt, az új box/ps4 mellett még kb évekig fognak játékokat kiadni 360ra és ps3-ra csak egyre ritkábban és egyre nagyobb butításokkal. Mint a ps2.

(#35) Morden24 válasza h-yle (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én asszem elvagyok a mostani generációval, a grafika részemről másodlagos ameddig jönnek ki olyan címek, amik érdekelnek.

A váltásnál részemről majd azon fog múlni a dolog, hogy mekkora lesz a szoftveres, hardveres ill. szolgáltatásbeli átjárhatóság a két generáció között, de ez még nagyon a jövő zenéje :K

(#33) Keldor papa: Tartok tőle, hogy a nyolcadik generációba már régen belefejlesztett mind az MS, mind a Sony, tehát nem hiszem, hogy már a mostani ugrás a cloud lenne.
Egyébként nekem végülis tökmindegy, hogy mi van a gép burkolata alatt, viszont a felhővel nekem is az a bajom jelenleg, hogy nagyon durván röghöz kötné az embert, már ha egyáltalán van lehetősége jó szolgáltatást találni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36) MaSzKa válasza keIdor (#17) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Na meg néha hiába szép valami PC-n, ha szar irányítani, mert egy szar port az egész. A szaggatásról, laggról, fagyásról, asztalra kidobálásról, kék halálról nem is beszéltem.

Nah persze
Ez csak mese...

Pont a konzolokon a legvacakabb az irányítás
Úgy látszik nem hallottál még ezekről:

Logitech G25/G27 (PS3-hoz is)

Logitech Cordless Rumblepad II

Logitech G Series billentyűzetek

Az "értelmesebbek" konzolra is inkább a Logitech vezérlőit választják. :U

Egyébként az inkább Arcade játékokat szépen lehet irányítani a gyárival controllerrel is, mert simulátort én még nem láttam pedig volt X-Box 360-am is.

Egyedül a Forza Motorsport 3 fogott meg egy kicsit. Most meg talán a Gran Turismo 5. Ennyi az összes játék amivel játszanék konzolon.

Egy jó minőségi számítógép az nem szokott fagyogatni játék közben.
A X-Box 360 és a PS3 meg simán lesz Piros meg Sárga LED-es.
Még, hogy nincs fagyás konzolon... Én meg akkor a főispán vagyok :U

Ott berakod a lemezt és indítod a játékot, ez a kényelemről szól.
A számítógéphez érteni is kell egy kicsit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) kapeti07


kapeti07
senior tag

Nekem van XBOX360 és van PC-m is, nem éppen top-PC de azért elég jól elfut rajta minden. Az XBOX-ba azt a szabadságot élvezem, hogy berakom a játékot oszt fut! Nem kell állítgatni a grafikán, nem kel letölteni a legfrissebb patch-et akár a VGA kártyához akár a játékhoz. Valahogy a konzolnak nállam jobb feeleng-je van és kész. Ennek ellenére FPS csakis a PC-n!! :N

Xbox: kapeti

(#38) heihachi válasza kapeti07 (#37) üzenetére


heihachi
addikt

"berakom a játékot oszt fut" :))

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#39) keIdor válasza MaSzKa (#36) üzenetére


keIdor
titán

Persze... PC-re ha kötsz egy gamepad-ot sose fogod olyan "finomra" beállítani, mint amilyen konzolon. Persze megoldható lenne, csak szarul vannak megírva a játékok...
A Logitech G billentyűzetekben mi olyan jó azon kívül, hogy szépek, drágák és emiatt lehet velük villogni?

Szerk.: Akkor mond el az összes Black Ops tulajdonosnak, hogy bénák és érteni kéne a géphez. :DDD De szerintem utána fuss és hátra se nézz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#40) h-yle válasza keIdor (#33) üzenetére


h-yle
addikt

A felhőt felejtsd el, legalábbis ami a köv. generációt illeti. Nagyon erős online komponense lesz, de mivel 50% még nincs LIVE-on így nem lehet pár év múlva sem net only konzolt kiadni, hiszen az USA-ban híresen szar a lefedettség.

Viszont (szerintem) a köv. generáció lesz az utolsó olyan generáció, ahogy ma gondolunk a konzolokra. Hogy utána mi lesz, azt meg csak a Jóisten tudja.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#41) MaSzKa válasza kapeti07 (#37) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nem kel letölteni a legfrissebb patch-et akár a VGA kártyához akár a játékhoz.

Számítógépen se kötelező. De konzoloknál is lehet Patch-et letölteni. Ha netre van kötve a konzol akkor letölteti magától a Patch-et.

(#42) Dany007 válasza h-yle (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Én nemigazán szeretném ha ezt a cloud computing dolog nagyon erőltetnék az elkövetkező 10 évben...
Ahogy másik is írták túl bizonytalan a net - meg az egész koncepció ahhoz, hogy mindent rábízzak egy 3. külső tőlem elszigetelt rendszerre.
Vannak jó oldalai is, de ahhoz olyan stabilitás kell, mint amilyen most létezik az áramellátás területén. Értem ezalatt, hogy nálunk kb 4-5 évente megy el az áram, akkoris max 5 másodpercre, még vihar idején sem tovább.
Majd az internet és az azt kiszolgáló hálózat (szerverek stb) ilyen szinten lesz + ugye a biztonság kérdése, akkor lehet róla szó. De szerintem ettől még mocskosul messze vagyunk (és itt nem feltétlen internetszolgáltatókra gondolok, hanem akár tartalomszolgáltatókra is).

(#43) Morden24 válasza MaSzKa (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem kell ezt bonyolítani. Ameddig egy konzolos játék kvázi-bugmentes a kiadása pillanatában, és jó esetben foltot alig kap (nem is többszáz megás szarok jönnek le a Live-on), addig PC-n rimánkodhatsz, hogy a tömkellegnyi hardveres bug javítása a te konfigurációdra is érvényes lesz-e, illetve nem okoz másik 10-et a peccs.

A vga-driverek meg szerintem már eljutottak a szánalmas szintre, amikor ott tartunk, hogy arról szólnak, hogy az éppen aktuális trendi játék alatt sikerül 2-4%-ot gyorsulni.

Amúgy egyetértek abban, hogy egy normálisan beállított PC, normális programokkal nem sokkal problémásabb, mint egy konzol, általában.
Ez alól két dolog folyamatos kivétel: a bugosság és a másolásvédelem, ami a PC esetén nem ritkán szopógolyó.

Sectumsempra - For Enemies

(#44) MaSzKa válasza keIdor (#39) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Persze... PC-re ha kötsz egy gamepad-ot sose fogod olyan "finomra" beállítani, mint amilyen konzolon

Hazugságokat ne terjessz!

Pont konzolon semmit nem lehet állítani, hangolni semmit se szinte, maximum a játékotokon belül szűk határok közt.

PC-n rengeteg mindent lehet állítani. Például a billentyűzet egyik gombját tudom használni kontrolleren vagy fordítva.

Állítható még:
külső programokkal
játékon belül
driverben
saját és előremegadott profilokból

Egy konzolgép kontrollerjét is tágabban lehet állítani pc-n.

A Logitech G billentyűzetekben mi olyan jó azon kívül, hogy szépek, drágák és emiatt lehet velük villogni?
Vajon miért olyan körülményes konzolon FPS-t játszani :F

[ Szerkesztve ]

(#45) #08052480


#08052480
törölt tag

"Amikor azt mondom, hogy néhány játékon meg is látszik, hogy 5 éves a HW"

Szerintem meg épphogy egyre kevésbé látszik meg. Hiába volt öt éve böhöm erős gép, ha egyszerűen nem bírtak vele a fejlesztők. Minél tovább, annál jobban kiismerik és a játékok is jobban futnak. Nézd meg a 2005-ös 360 exkluzív PD0-át. Valami nyamvadt sub-hd felbontásban futott és folyamatosan lassulgatott a megcélzott 30fps-ből - ezzel szemben mondjuk a tavalyi MW2, ami szinte végig stabil 60 fps-el fut és álomszép.
Ugyanígy a Reach magasabb felbontása a H3-al szemben, a Fable2-3 vagy az ME1-2. De klasszisokkalsokkal jobban látszik a PS3 exkluzív cuccosokon (U1-2 között egy tátongó szakadék van és két év), vagy már csak azon, hogy a GTA4 egyáltalán elfut rajtuk játszhatóan.
Temetni bármelyiket is balgaság lenne, szvsz látunk még rajtuk olyat, hogy összepipiljuk magunkat.

(#46) h-yle válasza Morden24 (#35) üzenetére


h-yle
addikt

"A váltásnál részemről majd azon fog múlni a dolog, hogy mekkora lesz a szoftveres, hardveres ill. szolgáltatásbeli átjárhatóság a két generáció között"

Van egy olyan érzésem, hogy minimális. Esetleg a kontroller jó lesz az új géphez is. Minden trend a "vegyél újat most!" irányba mutat, és egy nagymértékben visszafelé kompatibilis rendszer itt nem feltétlen fér bele a képbe.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#47) MaSzKa válasza Morden24 (#43) üzenetére


MaSzKa
senior tag

Nem kell ezt bonyolítani. Ameddig egy konzolos játék kvázi-bugmentes a kiadása pillanatában, és jó esetben foltot alig kap (nem is többszáz megás szarok jönnek le a Live-on), addig PC-n rimánkodhatsz, hogy a tömkellegnyi hardveres bug javítása a te konfigurációdra is érvényes lesz-e, illetve nem okoz másik 10-et a peccs.

Engem ez nem zavar, mert sokszor a patch formájában valami újdonság is jön.
PC-n hamarabb és gyorsabban jönnek a javítások.

Az igaz, hogy a konzolos változatokba jobban törekednek a hibamentességre, de csak ezért nem veszek konzolt.

Én gyakran frissítem a drivereket PC-n. Utoljára még a Ati HD38xx/Crysis időkben volt olyan, hogy kisebb grafikai hibák látszódtak amik a következő driverben már javítva voltak és a sebesség is nőtt. Azóta én nem tapasztaltam több ilyet. Patchek más bugot sem okoztak.

(#48) Morden24 válasza MaSzKa (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na ki ne találd nekem, hogy színvonalas FPS-játékhoz 20K-s billentyűzet kell, meg hasonló árú egér, mert az lenne az igazi hazugságterjesztés :)

Sectumsempra - For Enemies

(#49) keIdor válasza MaSzKa (#44) üzenetére


keIdor
titán

Nem fogjuk meggyőzni egymást, úgyhogy hagyjuk is, mert csak az lesz mint az IP45Pro-nál... (igen, ismerős volt a neved és utánanéztem és igazam is lett, mert sose jelent meg az alaplap, mivel behalt az Abit...)
Kapok értelmes választ arra, hogy mivel jobb ez a billentyűzet, mint egy átlagos? (nem 2000ft-osra gondolok)

Egyébként a "hazugság" helyett használj valami más szót legközelebb, tőlem ez lehet akár a "baromság" is. Legyünk tisztában a szavak jelentésével, mert a hazugság az nálam mást jelent. Nem ide való.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) Morden24 válasza h-yle (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, mivel most nagyban nyitnak a casual réteg felé, az meg le fogja szarni, ha annyival jobb a gép, hogy ssd van benne, meg jobb a grafikája, ezért szerintem ezen kénytelenek lesznek változtatni.

Pl. élből itt a Kinect, no meg a Move, és a rájuk épülő szoftverek. Na meg a Marketplace-ek is nagyra bővültek már, nem a 2000-es évek elején járunk. Szóval ilyen téren nagyon nagy önseggberúgás lenne, ha nem tudnál migrálni normálisan.
Az onlány piacok fejlődése és a kapcsolt szolgáltatások okán valszeg az évek alatt ebbe a jellemző irányba fognak eltolódni a bevételek. Márpedig ha egy generációváltásnál tabula rasa lesz a LiveID-m, akkor a kiskutya f_sza fog még egyszer X év alatt 10 meg 100 ezreket beleölni dolgokba, és akkor aztán lenne sírás, mert nem veszi meg senki az új gépet, tehát no bevétel, játékokat max. a régire, tehát alig bevétel és a netes szolgáltatások használata is megcsappanna.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.