Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Nem tanulnak ezek az elemzők semmiből ;]

Ugyanaz lesz ezzel is, mint a tablet/okosóra/3DTV/stb-vel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) #72042496 válasza pilóta (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fú, milyen indulatok lesznek ebből. Ha nem munkában lennék, hoznék is egy zacskó chipset. ;]

Szimulátorra mint a múltkor megtudtam, különböző célfeladatokra hasznos lehet és maradhat, de amíg egy ilyen izét kell az embernek a fejére húznia, addig akármilyen jó is lehet (mert amúgy az), igazán széles körben szerintem nem fog elterjedni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Cifu válasza pilóta (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én most kikerestem, ugyanez a cég tavaly azt írta, hogy 9,6 millió VR headsetet fognak eladni 2016-ban. A realitás ezzel szemben 3,8 millió volt, vagyis jóval kevesebb, mint fele (azt is a Sony VR mentette meg, önmagában 2,6 millió eladással).

Ezek után megint ilyen világmegváltós adatokkal dobálózni?

Elveszítette az IDC a hitelét a szememben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) schawo


schawo
titán

12 millárd vevő lesz rá, én tudom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) hunluki


hunluki
senior tag

Ez ugyanaz az IDC ami 2011-ben megjósolta hogy 2015-re a windows phone 20%-os részesedéssel bír majd? Vagy az a Gartner volt? Eskü szakmát tévesztettem, nekem is hivatalos saccolónak kéne mennem, annyi lenne a melóm hogy amikor kijön valami akkor tippelek egy nagyot hasrapacsi szerűen, aztán vagy bejön vagy nem. És ezért leakaszthatnék egy rakás pénzt. Zseniális.

Amúgy VR-ből szerintem max a PS VR fog "elterjedni", de abból is kell majd még legalább 1 revízió mire valóban használható lesz. Jelenleg inkább csak egy 3D-ben nézelődő cucc (ami amúgy nem rossz, sőt), de azért elég messze van pl az oculus féle megoldástól. Mondjuk árban is. Én örülnék ha jönne hasonló árfekvésben PC-re is valami hasonló...

Saját vélemény: Szerintem a VR akkor lesz tömegtermék ha a fejedre szerelhető része egy könnyű vevő lesz, és megoldják hogy a konzol/izomgép wireless küldje át a képet és a hangot. Komolyan csak pislogok az ilyen VR ready hátitáskákon amik mostanában kijönnek, tiszta 80-as évek hangulat :D

(#6) Raymond válasza Cifu (#3) üzenetére


Raymond
félisten

"Elveszítette az IDC a hitelét a szememben..."

Meg csak most? :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Lacok


Lacok
őstag

Pénzért bármit. ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Cifu válasza Raymond (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jól van, no, hát naiv voltam és hinni akartam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Mintha nem történt volna tavaly óta semmi, ami ezt a kijelentést indokolná, de ha eleget beszélünk róla akkor úgy lesz... Másoljátok be azt az 2000db hsz.-t ami tavaly szültet a témában és zárhatjuk is.

(#10) noPublicFG válasza pilóta (#1) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Egyetértünk.
A jósolgatás inkább gazdasági érdek, mint valós tevékenység. Azt mondják, amit a cégek hallani akarnak.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#11) Formaster


Formaster
addikt

Na erre kíváncsi vagyok, eddig bárkivel beszéltem, senkit sem hoz lázba a VR, főleg a gyerekbetegségeivel, fejfájás stb...

(#12) cskamacska válasza Cifu (#3) üzenetére


cskamacska
addikt

Hogy mit csinált a Sony 2,6 milliószor? :F

Forbes - How Impressive Are Sony's 'Surprise' PlayStation VR Sales, Really?

*NYTimes - Popularity of Sony’s PlayStation VR Surprises Even the Company

"In an interview at his Silicon Valley office on Friday, Mr. House revealed PlayStation VR’s sales for the first time, saying consumers had purchased 915,000 of the headsets as of Feb. 19, roughly four months after it went on sale.

Sony’s internal goal was to sell one million of the headsets in its first six months, by mid-April. The company will almost certainly surpass that forecast."

"Sony’s primary competitors, Oculus from Facebook and HTC, have not disclosed sales of their premium headsets. One research firm, SuperData Research, estimates there were 243,000 Oculus Rift headsets and 420,000 HTC Vive headsets sold by the end of last year."

A tldr nekem az, hogy per pillanat erre a masszív másfél millás eladásra kellene a játék és szórakoztatóiparnak rávetnie magát, hogy direkt VR-re fejlesztett tartalommal lássák el a early adoptereket. Amibe egy nagyobb cím simán be is bukna, de ha meg nem a 100% VR-ra fejlesztik, akkor meg vagy futottak még lesz az élmény, vagy az orvos írhatja is fel hánytatónak.

A Gear VR eladás jobban néz ki, de gondolom besegített, hogy kvázi ingyen osztogatták a Samsung telefonokhoz. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) -FreaK- válasza schawo (#4) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már ne is haragudj, de ezt így nem hiszem el! Tessék róla egy nyilatkozatot kiadni, és elküldeni a hírlapoknak, majd csak akkor lesz hihető! ;]

(#14) Angel1981


Angel1981
veterán

A piackutatók mindig mindennek nagy jövőt jósolnak :P

Viccet félre; ennek szerintem is nagyobb jövője van, mint pl. a szemüveges 3D TV-nek, és az okosórának - de azt megkérdőjelezem, hogy mindenki alig várja, hogy VR szemüveget viseljen.

#5 hunluki: "Eskü szakmát tévesztettem, nekem is hivatalos saccolónak kéne mennem" :C :C :R

[ Szerkesztve ]

(#15) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"Öt év alatt 100 milliós lesz a VR/AR piaca" inkább csak szeretnék :) ez is reklám már csak úgy látom

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ahhoz tartalom is kellene...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Formaster válasza -=MrLF=- (#15) üzenetére


Formaster
addikt

Pontosan, csak szeretnék... Szerintem egyáltalán nincs rá ekkora igény. :U

(#18) pilóta válasza -=MrLF=- (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bár lehet, hogy eltalálták a 100 milliót, csak nem a darabszám, hanem az összérték, és nem dollár, hanem forint ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) stutga


stutga
tag

A 3D megbukott mert viselni kellett egy 3-25grammos szemuveget.

Egy kilós maszk, meg egy 8 kilós meleg hátizsák nem lesz gond szerintem se. Vinni fogják mint az finomitott azbesztot.

(#20) #54625216 válasza Formaster (#17) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az első Macintosh mint termék bukás volt, pedig hatalmas piaci sikert jósoltak neki az elemzők.
Valójában a GUI-ra épülő oprendszer koncepciójában látták a nagy lehetőséget, csak nem választották külön az azt elsőként a tömegeknek reprenzentáló terméktől. Így maga a technológia hiába forradalmasította az iparágat, a konkrét piaci elemzések mégis hibásnak bizonyultak.
Szvsz most is erről van szó.
Ha a mozi fejlődéséhez hasonlítjuk, akkor VR ott tart most, ahol a mozi ebben az időben:

Teljesen más kérdés tehát, hogy hány darab VR eszközt adnak el egy adott időszakban, mint hogy van-e a VR technológiának jövője.

(#21) sagem


sagem
addikt

Naná, hogy nagy jövőt jósolnak neki..ha már nagy jelene nincs, a jövő meg tág fogalom, valamikor biztosan az lesz..csak nem mostanság :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#22) Zanik


Zanik
addikt

Azért kiváncsi lennék hogy itt a fórumban hozzászólók közül hánynak van saját VR headset-je, vagy volt már valaha a fején egy is... :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) cuebler


cuebler
senior tag

...és az efféle kamuadatok-becslések mozgatják a tőzsdét az élelmiszerárakkal egyetemben... tényleg megérett a világ egy kiadós meteorzáporra ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#24) Shodan


Shodan
addikt

Nincs még igazán értékelhető AAA tartalom VR-ra , csak resident evil 7. A Vr- nak ilyen játékokra van szüksége. most jön a bethesda a fallout 4-el , ps a ps pro-val ami igazán ki tudja majd hajtani a szemüveget és ezáltal kamatoztatni a képességeit. Ha jön a tartalom jönni fognak az eladások is.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#25) kromatika


kromatika
veterán

Kíváncsi leszek,hogyan válik be a jóslat.

(#26) Eugene Roe válasza Zanik (#22) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azért jól példázza sikerességét, hogy még a fogékonyabb közönséget se tudta, úgy egyáltalán még a komolyabb kipróbálására sem rávenni :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#27) pantsuboy


pantsuboy
csendes tag

Az Augmentàcióról csak nekem jut eszembe a Deus Ex nem is annyira tàvoli jövő "képe" ? :D

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#28) Tian66


Tian66
senior tag

Régtegtermék lesz ez is. Be kell látni, hogy a tömegek ,ha kikapcslódni vágynak nem akarnak a fejükre tenni semmit. Se szemüveget, se sisakot. Semmit.

[ Szerkesztve ]

(#29) Rayyy


Rayyy
senior tag

Jó lesz ez, csak nem a jelenlegi formájában. Ha a Microsoft szemüvegében elfér majd egy mai high-end PC teljesítménye, plusz csiszolnak az optikán és az érzékelőkön, akkor jó lesz. És ezek be fognak következni. És mindenkinek legalább kettő lesz belőle, mint a telefonokból.

Minden a legnagyobb render!

(#30) arnyekxxx válasza Rayyy (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

És mindenkinek legalább kettő lesz belőle, mint a telefonokból.

Majd ha annyiba kerül mint egy tucattelefon és legalább annyira használható is lesz.

(#31) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Az utolsó bekezdésben nem lett véletlenül a VR és az AR felcserélve?

Én még mindig optimista vagyok a VR és az AR felfutását illetően, és tartom, hogy ezek lesznek az új médiumok. Persze ehhez az is kell, hogy a drága készülékek (Rift, Vive) ára lejjebb menjen mondjuk egy jó 100 dollárt minimum, esetleg a PSVR szintjére, és mindjárt megugrik majd ezek eladása.
Lásd az Oculus és a Samsung által kifejlesztett Gear VR-t, amit kb. száz dollárért kínálnak. Viszik is őket rendesen, nem csak a Note7 botrány miatt.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#32) Formaster


Formaster
addikt

Én az éllettani hatására lennék kívancsi. A villódzó kijelző hány emberből fog miváltani vajon neuritikus panaszokat. :U

(#33) schawo válasza Formaster (#32) üzenetére


schawo
titán

villódzó kijelző

Mitől villódzik jobban, mint bármi más körülötted?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Formaster válasza schawo (#33) üzenetére


Formaster
addikt

Olvastam az egyik ph-s leírásban, h jelenleg ez a legnagyobb gond a vr szemüvegekkel. Mivel h telibe ezt látod és nagyon közel a szemhez kb fél óra után fejfájást vált ki. Nem mindegy h 2 méterre ülsz egy villódzó tv-től, vagy 2 centire van a szemedtől ezzel beterítve a teljes látószöget. Szerintem igenis számít.

(#35) schawo válasza Formaster (#34) üzenetére


schawo
titán

Nem tapasztaltam ilyet, nem éreztem villódzást, bár nekem csak telefonos vr-em van. De csak nem rosszabb a dedikált.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) nubreed


nubreed
veterán

Amennyire lelkes voltam kezdetben a VR kapcsán, most annyira nem érdekel már ez az egész egyelőre. Túl sok volt a hype körülötte, a komolyan vehető cuccok túl drágák normális tartalom pedig alig van rá még. Ez így kuka. Majd ha nem lesz több 250$ nál egy komolyan vehető eszköz és komolyan vehető játékok hada áll rendelkezésre, akkor lesz miről beszélni (nem a virtuális karddal hulló gyümölcsöket csapkodó, kb fél percig se érdekes hülyeségekre gondolok).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) sheep válasza Zanik (#22) üzenetére


sheep
addikt

Nekem nincs de akarok veeni egyet, próbáltam repszimben és nagyon bejött.
A cégnek ahol dolgozom is van Vive, azzal jár a HR toborozni.
Sőt, egy kollégám 5 Vive-ot vett a saját vállalkozásának, és úgy néz ki rövidesen fel is mond mert nagyon beindul az üzlet.
Orvosi felhasználásra fejlesztenek vr programokat, és akkora fejlődés várható hogy inkább arra koncentrálnak.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#38) Zanik válasza sheep (#37) üzenetére


Zanik
addikt

Látod, az ipari felhasználást még figyelembe se vettem, pedig ott is jelentős potenciál van benne. Sőt, talán még több is mint a szórakoztató iparban. Nekem amúgy PS VR-om van. De pl. arra is simán el tudnék képzelni egy anatómiai oktatóprogramot.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) #02683648 válasza cuebler (#23) üzenetére


#02683648
törölt tag

De azért remélem hogy az első téged talál majd el.
Kb. 0-t érdekel a VR, meg hogy van e jövője de azzal tele van a hócipőm, hogy az ilyen bicskanyitogató uszítással (mint a khm.. hozzászólásod) van tele mindenhol a fórum.

(#40) cuebler válasza #02683648 (#39) üzenetére


cuebler
senior tag

sajnos nem uszítás, inkább realitás... nem konkrétan VR-ról, de a piaci folyamatokról. pl. bejelentik brazíliában, hogy BECSLÉSEK szerint kevesebb lesz a cukornád, erre a világ túlsó felén elkezd felkúszni az olaj ára. vagy "megjósolják" a meterológusok, hogy esős nyár várható (mikor néha még két napra előre sem találják el), erre lemegy a kukorica ára, ezzel párhuzamosan az olajé. eközben viszont nem érdekel senkit qrvára, hogy aki ténylegesen előállítja ezeket a termékeket, ki tudja-e termelni az efféle "becslések" meg "jóslások" által mesterségesen befolyásolt árakból. és ez sajnos tendencia. tudom, téged nem érdekel... egészen addig, amíg lesz mit enned-innod...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#41) schawo válasza cuebler (#40) üzenetére


schawo
titán

Ez nem a becslés hibája, főleg nem kapcsolt aruk esetén. Ez a piac ostoba szereplői miatt van. Ezt csak egy dologgal lehet megelőzni, ha mindenki visszabújik a barlangba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) #02683648 válasza cuebler (#40) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem arra vonatkozott a válaszom, hogy van e spekuláció a piaci információkra építve, akár irányított információkra építve is. Igen van.

A világ megérett már a pusztulásra típusú kommentre reagáltam, mivel ****ra elegem van a PH-t az elmúlt években elárasztó önjelölt forradalmárokból, világmegváltókból, és világvége várókból.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.