Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Ugyanúgy néz ki, mint jópár másik. Azért legalább valami strapabíróbbnak ható vázat vártam volna tőlük.
Másrészt, nagyon kicsinek tűnik az akku -- csak ne ez is 3-cellás legyen :U
Valamint remélem, hogy a feketénél nem lesznek ilyen fehér kilógó részek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) marcias válasza .mf (#1) üzenetére


marcias
őstag

Nézd meg a többi IdeaPad-ot, azok is így néznek ki :P

Steam: marcias88

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az már jelent valamit, ha a Lenovo is beszáll a buliba (ahogy teszi azt a Dell, Fusi, Acer, MSI, Asus). Én egy dolognak drukkolok: az árversenynek! :)

A 160GB-os vinyó egész jól hangzik... Remélem min. 6 cellás akksival érkezik!

(#4) marcias válasza ^Clown (#3) üzenetére


marcias
őstag

Lehet hogy meggyőzöm magam, hogy nekem elég egy ilyen az asztali gép mellé :) Sztem ezek a 10"-os cuccok már egész használhatóak lehetnek (élőben még nem használtam egyiket sem), és ha 80k körül adnák őket, jó választást jelentenének azoknak, akiknek nem kell szédületes számítási teljesítmény a vonaton. :D Azt viszont erősen remélem, hogy idővel feloldódik az a bizonyos határ a 10" és a 12" között, mert most ott van kb 100-200k különbség :U

Steam: marcias88

(#5) ^Clown válasza marcias (#4) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Vonaton szöveget szerkeszteni, filmet nézni, netezni teljesen jók ezek a 10"-os cuccok (főleg a Wind :) ). Egyébként nincs már olyan nagy különbség árban a 10-12 között, lásd msi pr210 (137K az ipon-ban).

(#6) marcias válasza ^Clown (#5) üzenetére


marcias
őstag

Sok mindenre nekem a 15,4 is kicsi.. hordozni meg már sok, emiatt nálam egy ilyesfajta gép kommunikációra, olvasásra, filmre kéne, szóval igencsak potens gépek ezek. De 12 talán jobb lenne, mint a 10, sőt, az abszolút ideál a 13,3, mert abban már optikai meghajtó is elő-elő fordul. De ha ilyenbe ruháznék, akkor HSDPA, WiMAX kell, hogy legyen benne :P
végül mindig oda lukadok ki, hogy nincs rá pénzem ;]

MSI-t nem veszünk :((

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#7) sNORh válasza marcias (#2) üzenetére


sNORh
addikt

attól függetlenül nemcsúnya mint a Fujik ;]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8) ^Clown válasza marcias (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A pr210-ben van DVD. Az MSI utálatot meg nem értem...

(#9) phpmoli


phpmoli
tag

obzmg, expresscard es multitouch. tenyleg a multitouch nem firmware-fuggo dolog? kene az msi wind-embe.

(#10) .mf válasza ^Clown (#5) üzenetére


.mf
veterán

Sztem arra pont nem a 3-cellás akkus Wind az ideális :U (igen, nagyon zokon vettem. Ha 6-cellásat tettek volna bele, elgondolkodtam volna rajta.)

phpmoli: az sztem inkább a touchpad gyártójától függ; valamint itt driverek vannak, nem firmware...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) simonzé válasza marcias (#4) üzenetére


simonzé
addikt

Nagyon jóóó! 500 USD alatt Lenovo minőségű netbook 160-as vinyóval? 135 körül jár a dollár Hombréim!
Az eeePC 701-ben a trágya minőségű tapipad nem tetszett, meg tényleg nagyon aprók a billentyűk. Minden harmadik leütésemnél másik betű jelent meg, remélem a 10 collos LED-es (!) már normális billentyűzetet tesz lehetővé. 500 USD-ért hótttuti hogy beszerzek egy ilyet.

I don't fit in. I fit out.

(#12) twollah


twollah
nagyúr

"Az IdeaPad S9 és S10 várhatóan októberben kerül piacra, áruk 439, illetve 489 dollártól indul az Egyesült Államokban."

Europaban meg ha az Apple arazasi strategiajat vesszuk alapul akkor a dollar euro arfolyam egy az egyben ertendo.

(#13) tuskooo válasza simonzé (#11) üzenetére


tuskooo
addikt

Csak ne menjen a minőség a hype rovására...

(#14) smc


smc
addikt

A multitács itt mire is jó? :s Win fel tudja fogni, hogy mi az? Mire lehet majd használi? :s

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#15) Tim82


Tim82
nagyúr

Izgalmas, erre akár én is beneveznék. :D

Az itthoni árra én is kíváncsi leszek... :o

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#16) simonzé válasza twollah (#12) üzenetére


simonzé
addikt

Értem én, de én nem itt venném meg. Kinti vásárlás + 6000 Ft postaköltség. Adapterem van, az ékezetek nélkül meg elvagyok. Ééééted ;)

I don't fit in. I fit out.

(#17) #95561216


#95561216
törölt tag

Aztán pöcökegér lesz-e rajta?

(#18) erdoke válasza simonzé (#11) üzenetére


erdoke
titán

Én 150 HUF-ot látok a dollárért kiadandó, de errefelé ugynannyi euró lesz majd. Az 1,8" HDD sebességétől se fog el nagy lelkesedés. :(

A legjobb aláírás a héten

(#19) Tim82 válasza erdoke (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

1.8"-ban létezik 160 GB-os?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) erdoke válasza Tim82 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Toshiba biztosan, de valószínűleg más gyártmányú is.
Sőt, most látom, hogy a Samsung közel egy éve jelentette be 160 GB-os 1,8" modelljét.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#21) .mf válasza #95561216 (#17) üzenetére


.mf
veterán

Úgy tűnik, csak touchpad: [link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) simonzé válasza #95561216 (#17) üzenetére


simonzé
addikt

Túl kicsik a billentyűk, nemigen tudnak bezsúfolni egy pöcökegeret, mert akkor a BGH triót már csak körömmel lehetne elérni.
Esetleg külső pöcök lehetséges. Olyan mint a PDA.knál, csak itt nem a kérpenyőt bökdösöd majd vele, hanem a bill.-t. :D

I don't fit in. I fit out.

(#23) Tim82 válasza erdoke (#20) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért egy netbook-nál, amit sima böngészésre, olvasgatásra, szövegszerkesztésre, esetleg (nem HD) filmnézésre használna az átlag júzer, nem hiszem, hogy akkora probléma lenne, hogy az 1.8" HDD csigatempós a "normál" 2.5"-höz képest. :) Úgy értem, ezen alkalmazások melyikénél bizonyulna szűk keresztmetszetnek a vinyó? :D

Azért továbbra is inkább megéri, azt hiszem, ugyanerre a célra egy használt X31-et venni...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) marcias válasza #95561216 (#17) üzenetére


marcias
őstag

Nem, ez nem ThinkPad. :P

Steam: marcias88

(#25) nádasi


nádasi
tag

Izlés kérdése, de a képek alapján az eddigi legszimpatikusabb netbook. Ha megépítettség szintjén eléri a 3000-es széria szintjét, akkor nem lehet egy szavunk sem.

(#26) tuskooo válasza nádasi (#25) üzenetére


tuskooo
addikt

Csak érje el :U Félek, hogy néha még a gyártók se tartják rendes notebooknak ezeket, elvégre netbookok...

(#27) erdoke válasza Tim82 (#23) üzenetére


erdoke
titán

Boot, fájlmásolás, akármi. Azt még érdemes beleszámolni, hogy a "normál" 2,5" is lényegesen lassabb az asztali 3,5" modelleknél, nemhogy az 1,8".

A legjobb aláírás a héten

(#28) lúzer válasza erdoke (#27) üzenetére


lúzer
veterán

a cikkben nem említik hogy 1,8"
vagy vak vagyok?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#29) PLacc


PLacc
senior tag

Elvileg már rendelhető USA-ban... [link] :C

(#30) atesss válasza lúzer (#28) üzenetére


atesss
addikt

Ez egy jó kérdés, de ki kéne deríteni, mert nagyon nem mind1...
Itt a képen olyat látni, hogy 80GB 5400 [link]
Létezik 1,8"-osból 5400 rpm-es?
Egyébként én egy 160GB-os (1 lemezes) 7200 rpm-es beletételén is gondolkoznék. :)
Szerintetek ?

MOD: kicsit régi hír, rákérdezek inkább máshol is...

[ Szerkesztve ]

(#31) shteer válasza atesss (#30) üzenetére


shteer
titán

[létezik]

..szerintem jónak tűnik

(#32) BobMaster


BobMaster
senior tag

Nos, a helyzet az, hogy megérkezett Magyarországra, holnaptól bárkinek lehet IdeaPad S10-e. (bocs, de a 8,9"-es méret nem kunszt)

Bővebb infó és árak itt találhatóak

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#33) rakal válasza BobMaster (#32) üzenetére


rakal
senior tag

Az ára finoman szólva kicsit durva(122400 FT bruttó)
A HSDPA-s Acer Aspire One csak 2000-el drágább,az MSI Wind ,az Asus EEE 1000 H is olcsóbb.
Ilyen árral nem nagy piacot jósolok neki...

[ Szerkesztve ]

(#34) BobMaster válasza rakal (#33) üzenetére


BobMaster
senior tag

És ilyen árral? :U

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#35) rakal válasza BobMaster (#34) üzenetére


rakal
senior tag

Ez már barátibb,helyükre kerültek a dolgok.
A Toshiba netbookkal fej-fej mellett.
A két minőségi gyártó közt döntsön a piac...

(#36) BobMaster válasza rakal (#35) üzenetére


BobMaster
senior tag

Én fogtam kézben mindkettőt, de a Lenovo-n tudtam csak "rendesen" gépeni.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#37) zolee59


zolee59
csendes tag

Némi tapasztalat a Lenovo S9e ről, ha vkit érdekel.....

-8,9"-os tehát a kisebbik, 1GB ram, 80GB-os HDD,
-1 év a garancia rá (hmmmmmmmmmmmm)
-teljesen fekete a ház, 2 USB2, kártyaolvasó, 34 mm-es ECard slot,
-normális minőség, egyben van, nem nyekereg, nem hajlik...
-Webcam, hangszóró van...
-a képernyő oldalirányú betekintési szöge jó, függőlegesen gyengébb
-a bill. jó, a tesztekben említett "í" és a nulla elhelyezése gyorsan megszokható
-a "multi"touchpad elfogadható, szoftveresen is és mechanikailag sem tudja (még a komolyabb árfekvésű gépek sem) az almás touchpad kezelhetőségét megközelíteni
-WIFI, BT műkszik, mindkettőn megy a net ...
-nem tapasztaltam melegedést, a venti már kis igénybevételnél is halk surrogással bekapcsol rövid időre, majd elhalkul... hangja nem zavaró, de nem is néma...
-összességében minőségibb a kivitel, mint azt az árkategóriából és konkurenciát próbálgatva következtetni lehetne...

-a kettős szoftver, vagyis a boot-os linux és az XP jól elvan rajta..
-ez a linux(ka) nem sokmindenre való, max pici netezésre, több file-t (zene,kép) már nehézkesen kezel.. nem is használom, letiltható az indulása, de ez nem a linux ellenességemből ered, hanem abból, hogy a touchpadot szörnyen kezeli(az XP-én ugyanakkor jól műkszik), beállítási lehetőség külön nincs a linux ezen változatában.. vagy csak én vagyok béna.....
-az XP Home SP3, az olyan, amilyen...., arra jó, amire vettem, de az OSX-től fényévekre van... (bocs az összehasonlításért, de ez az igazság...)
-az XP újratelepítése egy 3,5GB-os rejtett partícióról egy gombnyomásra indítható... és gyorsan lefut...(sikerült második nap kipróbálnom)

Bruttó 89900.- Ft-ért úgy érzem jobb technikát kaptam, mint amit vártam, kivétel az akumulátor!!!!
A Lenovo saját energiagazdálkodási szoftverét állítgatva (4 alapbeállítás, de finomítható), sem tudtam a telepítésre, netezésre használt gépen 2 óránál többet elérni kb 6 töltési ciklus után sem!! Ez egy MOBIL gépnél 50%-os proci teljesítmény-beállítással nem nevetséges, hanem felháborító!!! Legyen 20 dkg-al több, de tudjon min 4 órát, mint a 15,4" -es MBP WIFI-vel, BT-vel 50%-os fényerőn...... grrrrr tehát lesz egy plussz kiadásom a nagyobb telepre, ha majd forgalmazzák....

Aki, ma netbook-ot keres, annak tudom ajánlani, a csupán egy év gari és a ványadt aksi ellenére is....

.... csak korrekten ...... ha kérhetem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.