Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ztoldy


ztoldy
senior tag

Jaaaj, eszekbe jutottak a szektorhibás Maxtor merevlemezek. Az SSD reméljük jobb minőségű lesz :). Jó régen volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Saesonic tápok valóban jók, és kösz a nevezéktan infót, lementettem. :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) ricsip válasza tibaimp (#2) üzenetére


ricsip
addikt

Ez kutyafasza ahhoz kepest milyen rejtjelmegfejtő kódkönyv kell pl. egy qrva Samsung TV vagy Acer monitor, esetleg egy Hyperx RAM modul modellkódjának megfejtéséhez.

-

(#4) #92116480


#92116480
törölt tag

látom ismét sikerült vicc kategóriás laptopokat promózni.

(#5) Predatorr válasza #92116480 (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Gyakorlat teszi a mestert! :Y
Én arra vagyok kíváncsi, mikor kezdenek marketing helyett valós (EU szabvány) minősítésű tápokat ajánlani. 2 éve építettem gépet, akkor mindösszesen 3db megfelelőt (90%+ hatékonyságú) találtam a teljes magyarországi felhozatalban, ráadásul nem is volt ennyire drága, mint az itt ajánlottak.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) pandras83 válasza ztoldy (#1) üzenetére


pandras83
senior tag

pont tegnap pattintottam be egy Maxtor Z1 960gb-ost 30k-ért a masinába, megpakoltam játékkal, le is bencseltem. A töltési idők ugyanolyan jók mint a másik ssd-vel. Crystal disk bench: 540 írás / 520 olvasás (valamiért gyorsabbra mérte mint a specben van írva), minden patent vele. A dram cache hiánya egyelőre nem érződött. 1 nap után ajánlott vételnek mondanám.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#7) tibaimp válasza ricsip (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tuti, így van! :D De akkor sem árt tudni róla!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Geri Bátyó válasza Predatorr (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A felvetéseddel csak az a baj, hogy a 120 V-os hálózaton kisebb a hatékonyság, mint a 220-230 V-os hálózaton, tehát az EU Gold, az normálban lehet, hogy még Silver sem. Nyilván ezért is volt olcsóbb, amit vettél.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Maxtor SSD? Azt sem tudtam, hogy még aktív a vállalat, nemhogy szilárdtest cuccokban is utazik.


Mindig tanul valami újat az ember.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) ricsip válasza Synthwave (#9) üzenetére


ricsip
addikt

Maxtort 2006-ban megvette a Seagate.

-

(#11) Armagedown válasza Synthwave (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

2006ban felvásárolta őket a Seagate, nem tudom, hogy eddig mit csináltak a márkanévvel.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Synthwave válasza Armagedown (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, én is itt tartottam, csak az elmúlt bő 10 évben nem nagyon találkoztam a márkanévvel, szóval meglepett ez az SSD.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Geri Bátyó válasza Synthwave (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én találkoztam vele. Mivel a Seagate vette meg a Samsung merevlemez üzletágát, egy barátomnak van Samsung és Maxtor M3 portable külső vinyója is. Gondolom, amíg nem állították át a gyárakat, addig a valahai Samsungot árulták Maxtor néven. Ha jól emlékszem egy darabig a 3.5-es vinyók is ilyenek voltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Krugszvele válasza Predatorr (#5) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Én úgy látom a sima 80+ os tápegység és a 90+ között van legjobb esetben 10% hatékonyságkülönbség. vagyis amikor 120 wattot igényel a pc, akkor az egyik 144-et, a másik 132-őt vesz fel. 12 watt a különbség.
Most vegyünk egy gémer pc-t, legtöbbünknek úgyis az van. nem játék közben fogyasztás legyen napi 10 órában 80W, játék közbeniben 200W, napi 4 órában.
1 évben lesz tehát 3650 óra sima használat és 1460 óra game.
80x1,2 - 80x1,1 = 8x3650 = (29 200 / 1000) KWh * 37 Ft = 1000 Ft évente
200x1,2 - 200x1,1 = 20x1460 = 29 200 = 1000 Ft évente
Összefoglalva: évente 2000 Ft-ot takarítasz meg vele!
Egy legolcsóbb titanium táp 75 000 Ft körül van, míg egy erős közepes 80+ bronz táp 20 ezer vagy alatta van.
Tehát 55 000 ft-ot fizettél évente 2000 Ft spórolásért! Megéri?
Ha véletlenül 10 helyett 15% a különbség, valamint 4 helyett napi 8 órát gémel az elvtárs még akkor is inkább vegyen a különbözetből +8 giga ramot, vagy egy nagyobb ssd-t :)

(#15) Joker88 válasza #92116480 (#4) üzenetére


Joker88
őstag

Hát biza' , 3 évvel ezelőtt mikor én vettem az Asus notit, 150.000.-ért,akkor is húztam a számat fizetéskor :D Ezekre a 200+ -ba kerülőkre meg rá se nézek :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#16) Noukoum válasza Krugszvele (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindezt napi 14(!) óra számítógéphasználattal számolva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Valóban, 24-el kellett volna, nem is értem hogy néztem be. létezik, akik éjszakára kikapcsolja a számítógépet? régen voltak még ennek hívői, akik a hosszabbítót is áramtalanították
A 14 óra aktív használat 365 napon keresztül az már konkrétan beteg.:))

[ Szerkesztve ]

(#18) Noukoum válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Noukoum
veterán

Mindenkinek más a beteg. De az biztos hogy nem egészséges.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) pintermiki


pintermiki
csendes tag

40+ ezer egy tápért??? :Y basszus ez termeli is az áramot ennyiért? Életemben nem fizettem többet 12ezernél egy tápért és semmi bajom nem volt vele/nincs vele (van olyan otthoni gépem, ami 0/24-ben megy - nem, nem letöltök...)... gondolom rá van írva, hogy gamer, vagy valami ilyesmi, hogy ennyire túlárazott!

[ Szerkesztve ]

(#20) pandras83 válasza pintermiki (#19) üzenetére


pandras83
senior tag

a kommented alapján én azt a 12.000-et is sokallom

Cyberfuck Patchrunner

(#21) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szánalmas ez a GTX felhozatal. Mi pénzt elkérnek egy kifutó 1650 és 1660-ért, ami csak belépő szintre elegendő.

(#22) Predatorr válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

230V-os hálózatot használok, amely EU szabvány, tehát ennek megfelelő a táp, amúgy is 80+ Gold "normálban" (marketingben). ;) :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) tibaimp válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van! Ez még a "bányászat" utóhatása vajon?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) abéla válasza MeszesKPT (#21) üzenetére


abéla
senior tag

Bizti felverte az árát, hogy CP 2077 gépigényben ajánlott lett. ;]

szerk: jah, az a gtx 1060... hát akkor meg főleg érthető :DDD

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#25) valakky válasza pandras83 (#20) üzenetére


valakky
aktív tag

nem lehet mindenki konzumidióta.

(#26) pandras83 válasza valakky (#25) üzenetére


pandras83
senior tag

Nincs semmi baj a tájékozatlansággal. Azt nem állom, ha valaki büszke rá.

Cyberfuck Patchrunner

(#27) Synthwave válasza pandras83 (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Synthwave válasza pintermiki (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megnézném azt az újonnan 12 000-es tápegységet, ami high-end vagy ahhoz közeli konfigot évekig hibátlanul visz, és nyugodtan tér az ember nyugovóra, hálózati katasztrófa esetén pedig csak a táp szenderül örök nyugalomra, a konfig többi eleme nem.

Ott kezdődik, hogy komolyabb (vagy régebbi, de a maga idejében csúcs) VGA-hoz nem lesz elég amper a 12 voltos ágon a hosszú távú stabil működéshez, nemhogy esetleg tuninghoz. Arról nem beszélve, hogy a legjobb hatásfok ~50 %-os terhelésen érhető el, szóval nem árt alapból sem egy kicsit felülméretezni a dolgot, ami amúgy a jövőbiztosságra is pozitív hatással van.

A modularitás is egy csodás dolog, mind szerelhetőség, mind esztétika (esetleg a szellőzés) szempontjából, olyan meg megint nem lesz annyiért. Van-e rajta 8 pin vagy 8+4 pin, netán 2 x 8 pin EPS (adapterezés kerülendő)? Elég (és megfelelő tűszámú) PCIe? Aztán ott van még a félpasszív üzem is, amit meg az ember füle szeret (bár ezekbe amúgy is messze jobb ventiket szerelnek, mint az olcsóbb szegmensben található megoldásokba), plusz a komolyabb darabokra komoly garancia is van (a legalja 5 év, de inkább 7/10-ről beszélünk, egyes Seasonicok meg 12, azaz tizenkettő).

tl;dr: Messze nem a fényorgonás gayming baromságokért fizet az ember.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) hangacsipeti válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


hangacsipeti
újonc

Nekem is van samu és maxtor M3. Elvileg a feliraton kívül ugyan olyannak tűnik a két vinyó, de a samu nehezebb, halkabb, vannak gumilábak a ház alján, és még a csatlakozója is masszívabb. A csatlakozó hibája miatt a maxtort már át kellett tennem egy másik házba, mert sok gondot okozott. Samsungént jobb volt a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#30) koko52


koko52
veterán

Miért kellene új monitor bármilyen kimenet miatt? Főleg ezekhez a kártyákhoz. Még a fullHD 60Hz is sok nekik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#31) pintermiki válasza Synthwave (#28) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Bocs... Kösz a részletes okítást. Az én kva anyámat, tudom.

Mindig nevetek az ilyen embereken, akik próbálják megmondani a tutit. 93-óta van PC-m! Akkor vettem az első gépem. A legtöbb ide kommentelő abban az időben még csak gondolatban sem létezett, vagy max csattogós lepkét tolt, de nem egy jobb használt autó áráért vett PC-t! Én végigjártam a PC-s lépcsőfokokat, a nagy szopásokkal együtt, szóval pontosan tudom, hogy mekkora parasztvakítás egy ilyen táp - ennyiért! Soha nem volt gondom az olcsó tápokkal, mint ahogy egyéb olcsó összetevővel sem, tehát aki azt állítja, hogy nem használható egy olcsó táp, nem terhelhető akár 0/24-ben, az egyszerűen hazudik!

(#32) Synthwave válasza pintermiki (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem meg '95 óta (előtte csak NES volt). Azóta ezzel kelek és fekszem, a folyamatos hobbi mellett voltam az értékesítői, szervízes/bontós, most meg a körmölős oldalán a témának. És?

Két modellel ezelőtt 7500 forintos, 460 wattos, FSP belsős Gigabyte-ot használtam (ajánlott kategóriás), 4 évig non-stop, 24/7. Olyan géphez, amihez elég volt a tartalékokat/optimális hatásfokot is figyelembe vevő wattérték, az amper és az adapter nélküli csatlakozószám – az olyan, főleg kényelmi/esztétikai dolgokat, mint a modularitás, most ne is nézzük. Hibátlanul adtam el 4000 pénzért (tudtommal még mindig működik, de a venti lassan cserés), de nincs az az Isten az égben, aki rá tudna venni, hogy a mostani vasamat a 650-es RMx helyett egy ilyennel hajtsam. Igazság szerint talán még képet sem adna vele default beállításokkal, pláne most, hogy VGA váltás lesz (V56->1080 Ti), és a BIOS, illetve szoftveres feszbeállításokkal/órajelekkel is szeretek közeli viszonyba kerülni, a cuccot észszerűen kisajtolandó. És akkor hol vannak még a tartalékok. Bár az is biztos fun, amikor csóró táp állandóan fullon teker (no valahogy adott képet a cucc?), tutira pozitív hatással lesz az élettartamára...

Szóval én kérek elnézést, mester. Azért hozzáértőbb körökben (nem, nem erre a topikra gondolok) szerintem ne hangoztasd a számos fontos/konkrét hardverre mutató tényezőt abszolút figyelmen kívül hagyó véleményed ilyen svunggal, ha nem szeretsz rövid időn belül köznevetség tárgyává válni.

Písz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) tibaimp válasza pintermiki (#31) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszönjük Emese :C :C :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) janeszgol válasza pintermiki (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Van azon az áron tartós, normális táp, amivel egy közepes konfigot is el lehet tekerni 6-8 évig.
Csak én már nem bíznám rá a gépem. 30-35 ezer környékén kapsz Gold tápot is. Az a plusz 15-20 ezer ft 6-8 évre lebontva ugye nem sok. És mellette bővíthető marad a konfig, terhelhető marad a konfig.
2005-ben vettem Chieftec-et kereken 16 ezerért. Az akkor baromi jó volt. Csak eltelt 15 év, némi inflációval stb.

(#35) MeszesKPT válasza pintermiki (#31) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mondjuk úgy, hogy szerencsés csillagzat alatt születtél (legalábbis ami a tápodat illeti). :)

(#36) gzoli2 válasza tibaimp (#23) üzenetére


gzoli2
tag

Inkább a méregdrága ddr6 ram a ludas egyszerűen nem tudják olcsóbban kihozni :(

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#37) tibaimp válasza gzoli2 (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az is lehet, nem tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) Freiherr válasza pintermiki (#31) üzenetére


Freiherr
őstag

Vargáné és Tsa like this ;]

XXX

(#39) zetor2000 válasza Krugszvele (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ismerek embert, aki úgy kapcsol ki PC-t, hogy Start menü / leállítás után kikapcsolja a tápot hátul, a kapcsolós elosztót kikapcsolja, és kihúzza a 230ból. Minden munkanap...
Ha használnád azt a gépet, egy rituálé, mire bekapcsolod.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) zetor2000 válasza pintermiki (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem vettél Vargánétól tápot? :D
Az tudott gondokat okozni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41) Astroboy válasza Freiherr (#38) üzenetére


Astroboy
őstag

Lehet ő volt a Tsa. :DDD

(#42) Synthwave válasza Astroboy (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) Memora


Memora
senior tag

Még mindig el lehet adni ezeket a 2.1 hangszórókat? :(

Fancy quote placeholder

(#44) #31600896 válasza Krugszvele (#17) üzenetére


#31600896
törölt tag

" létezik, akik éjszakára kikapcsolja a számítógépet? " - jelen!
Kinőttem már az éjszaka is torrentezős, FTP-zős korszakot, amikor egy játék 3 nap alatt jött le... Ez 12-13 éve volt.

(#45) #31600896 válasza pintermiki (#31) üzenetére


#31600896
törölt tag

Akkor neked nem volt soha Codegen tápod? :D
Havernak valami HKC verte agyon az egész gépét.

[ Szerkesztve ]

(#46) fecke78 válasza Krugszvele (#14) üzenetére


fecke78
senior tag

:C
Tényleg komolyan
Komoly melo lehetett így összeszedni, nemhogy leírni :Y tényleg..

(#47) ricsip válasza #31600896 (#44) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem se megy. Ryzen szóval megeszik idle.is 60-70W-ot, az már jelentős fogyasztás ahhoz h. feleslegesen menjen. Nem az óriási plusz áramszámla miatt, hanem mert szimplán pazarlás. Ha csak 1millió ember bekapcsolva hagyja feleslegesen, az már +1 erőmű.

-

(#48) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

2010 végén vettem egy Chieftec Nitro 85+t 18 ezerért. Azóta kiszolgált egy i5-2300 / gtx 560, majd egy amd Fx-8350 / HD 7970 es, most meg egy Ryzen 7 3700x / RTX 2070-et hajt. Átlag napi 12-14 órában... Szerintem ezek a 30-40 ezres tápok semmivel sem jobbak, mint egy minőségi most 18-21 közt... de a feleségem gépében is 8 éve ugyanaz az FSP Hyper van, és neki is a 2. konfigját viszi...
Btw amit nem értek: hogy lehet egyáltalán kínálni asztali PC-t (vagy bármilyen konfigot/laptopot) SSD nélkül 2020 végén???

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#49) Geri Bátyó válasza Predatorr (#22) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 80+ kivételesen nem marketing. Az EU 80+ nevezhető inkább annak. Nem véletlen, hogy a gyártók nem tolonganak a minősítésért. Ahogy fentebb írtam, a normál 80+ komolyabb feltételrendszer.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) haxiboy válasza pintermiki (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyugodtan vegyél Vargáné tápokat is, azok is a megbízhatóságukról híresek.
Anno a HKC tápom olyan halált halt mintha villám csapott volna be...Nem csak a táp, de a HDD-t leszámítva az összes hardver a szemétben landolt...ennyit az olcsó és "megbízható" tápokról. Azóta kizárólag Seasonic és FSP.
Volt még az egyik ügyfelemnél egy 1200W-os Platinum Colink, akkoriban 20k-val volt olcsóbb mint az FSP PT 1200, természetesen Colink is elhalálozott rövid időn belül a rossz minőségű műanyagból készült moduláris csatlakozóknak hála, noha papíron 1-1 csatlakozó 300W-ig terhelhető lett volna, és a két rádugott kártya a 200-at nyaldosta alulról mégis szép égési sérülések lettek a csatlakozó táp felöli oldalán.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.