Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Amilyen telefonokat kihoztak az újraindítás óta, meglepődtem, hogy eddig húzták gond nélkül.....

B.Cs.

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Voltak jó középkategóriás gurítások, pár készüléket még a Veletechen megnyomkodtam ,de egyszerűen nem kellene...

Nekem ez a "nyers Droid" nem jön be..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) dutrás


dutrás
őstag

Csak a Nokia név nem adta el a készülékeket. Nagyon későn eszméltek akkor meg rossz lóra tettek. Csoda hogy eddig is húzták.

P50 pro/P40 Lite

(#4) Razzul válasza Graphics (#2) üzenetére


Razzul
senior tag

Így van, a Nokia 7 Plus például kifejezetten jól sikerült próbálkozás lett, de nagyítóval kellett keresni az ilyen telefonokat a portfóliójukban.

(#5) Juhaszatti válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Eleinte egész jó telefonjaik voltak. A 7, 7 Plus, vagy akár a Sirocco, egész pofásak voltak. De már a .1-es széria sem volt az igazi, a .2-es meg pláne nem.

(#6) #65577472


#65577472
törölt tag

Pure Android kedvelőknek a 6.2 65-70 ezerért nem rossz ajánlat.

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vagy csak ők merik bevallani a valós számokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) joey04


joey04
titán

Nem is csodálom. Nincs túl sok jó ajánlatuk. sőt...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) janeszgol válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
A .1-es szeriat meg komalom. A .2-es tragikus. Oke most jo aron van 6.2. En amugy szeretem ezt az unalmas pure droidot rajtuk. Na mindegy. Azert par van a .2 elotti idokbol, aztan hello.
2017-ben, amikor indult a HMD azt mondtam, hogy nalam kiloki a Samsung, Huawei kettos valamelyiket, es itt a marka, ami a Lumiak utodja lehet androiddal. Hat ez nem jott ossze.
A Samsung sajat magat golyozta ki nalam, de sajnos a HMD is.

(#10) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Egyetlen Nokiám volt még valamikor 15 évvel ezelőtt, az sem sokáig.
Sosem vonzott a brand, a droid bizniszbe meg akkor kellett volna beszálnia a régi Nokiának, amikor mindenki más is ugyanezt tette 2009-2010 magasságában.

(#11) jacis válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


jacis
nagyúr

Így van. Elég semmitmondó termék palettájuk volt és van is. Az a csoda, hogy nem korábban ütött be a problem náluk.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) Postas99


Postas99
senior tag

N7P tényleg jó ajánlat volt. Bőven 100e Ft felett vettem...
-Unreszponziv touch
-kevés fény mellett ritka szar kamera képek.. meg úgy általában is.. A Gcam épp hogy javít rajta.
-GPS pozició néha 10 perc szabadban, álló helyzetben.. botrány siralmas..
-Bloatware
( com.evenwell.PowerMonitor.overlay.base.s600ww
com.evenwell.powersaving.g3.overlay.base.s600ww)
-AndroidONE csak éppen a frissítések késtek.. vagy ha volt frissítés annak nem volt minden esetben pozitív hatása
-Még mindig zárt BL és nincs hivatalos nyitási lehetőség pedig érdekelne.

De ettől még szerettem, mert szép a kinézete amit azonnal el is takartam egy tokkal.
Hangja sem volt túl erős beállításokban MONO módot választva kissé erőteljesebb lett a hangja szerencsére.

(#15) Emericus Max


Emericus Max
tag

HMD megpocsékolta a Nokia nevet. Tőlem mehetnek a levesbe...
Menni is fognak, csak idő kérdése.

(#16) bollokcs80 válasza Juhaszatti (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, azok tényleg ígéretesek voltak, de a kisebbeknél voltak gondok - meg árazások.

Nyomógombos korszakban ( kb. 2010-ig) nagyon szerettem őket, egy kivétellel minden telefonom Nokia volt. A Windowsos korszak nekem kimaradt, bár a 640-el szemeztem. Ezek az újak viszont nem jöttek be.

Tavaly például volt egy S636-os, 4/64-es, kétkamerás telójuk 120k-ért - ugyanezt egy "másik" márkánál már előző évben megkaptam 70-ért.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#18) vanye


vanye
senior tag

Szétaprózták magukat. Amíg csak néhány modelljük volt, akkor a frissítések minősége közel állt a tökéleteshez; '18 elején még nyílt Oreo-bétára is le lehetett frissíteni egyes készülékeket. Aztán lett annyi dirib-darabja a portfóliójuknak, mint égen a csillag, aztán ma már simán bootloopot képes okozni egy-egy patch-ük. :W
Vagy nyessék vissza az értelmetlen mobilok számát a jövőben, vagy szántsák be még a HMD helyét is sóval.

Stern des Südens!

(#23) vicze


vicze
félisten

Foxconn összehozott 1-1,5 milliárd $ veszteséget, ezzel a próbálkozással.
A Nokián kívül nagyon senki nem járt jól ezzel az egésszel...

(#24) Luck Dragon

Sajnálom őket, pl 6 & 7 széria tetszik, bár a palettát ez sem színesíti igazán. Kicsit többet kellene bele fordítaniuk.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) Dhampir


Dhampir
félisten

Gyönyörű telefon a Nokia 9 PureView.

(#26) rigoberto


rigoberto
őstag

Kár a márkaért, de csak idő kérdése a totál eltűnése..
Legtöbb készülékük (kinézetre) elég gagyira sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#27) Duree


Duree
veterán

Ez a Nokia sajnos nem az a Nokia, ezzel tisztában vannak a felhasználók, és mivel ár érték arányban nem a legjobb nyilván nem fogják megvenni.

duree54

(#28) ClioRS


ClioRS
őstag

Én mindig is Nokia párti voltam, imádtam és most is imádom a régi telóikat, de ez a mostani felhozatal valami botrány. Felül notch, alul meg vastag káva, sokban öreg HW, durva árazás. Nem is értem, hogy hogyan tudták engedni, hogy ilyen telefonokkal térjenek vissza. Akárhogy is nézem, szégyen, és folytatják azt a gyönyörű utat, amit anno mikor elkezdtek elsőből 0-ra csökkenni :U

(#29) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sajnos ezt nem csodálom. Míg a Sony telefonom az Alza jóvoltából 2 hónapja basztatás alatt van, mondjuk egy hulladék, addig egy Nokia 2.1 et használok.
Hát az is gyászos. Az 1GB RAM miatt hiába a GO rendszer sokszor a kamera elindítása megakad, vagy megnyitom a facebookot és leáll a zenelejátszás, mert kénytelen kilőni valamit a ramból. Olyan hogy facebookból böngészőbe bemásolni valamit lehetetlen mert nem tudja a kettőt egymás mellett így mire átváltok már bezárta... És ez vice verza...
Jah és nagyon túlárazottak...

De a többi készülékük sem túl izgalmas, sem oled, sem értesítési led semmi. A 2.1 esem stereo hangszórós, Film minden jó rajta, csak a kihangosítás gyászos.. Akkor minek telefon bakker, ha telefonálni nem jó.

Jó mondom az Xperia L3 asom még gyászosabb, mert annyi a baja mint a nyű. És több mint 2 hónapja és 4. alkalommal van szervizben, persze az árát nem adnák vissza, de a készülékházat már két helyen eltörték...
Szóval vicces...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#30) Ganzer válasza Dhampir (#25) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Amúgy igen, kinézetre nekem is nagyon bejön.

(#31) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Szerintem vannak jó megoldásai a Nokiànak ès nekem jelenleg 6.1-es üzemel gond nèlkül 1 ève. Ha valakinek pl. 10 perc a gps jel, akkor a szervizbe kell menni, mert hiba bàrmelyik telefonnàl lehet ès nem itt rinyàlni.
Èn a legújabb 6.3-as vagy 9.2-es nokiàt vàrom.
A 6.1-ssel teljesen elègedett vagyok, csak munka miatt kell a jobb kamera.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#32) Tyreo


Tyreo
újonc

Szerencsétlen Nokiának szerintem érdemtelenül van ennyire rossz sajtója. Ami jogos, hogy drágábbak a kínai (feltehőteleg államilag kisegített) dömping termékekhez képest. Mert Kína piacot akar venni és akkor piacot is vesz. De valószínűleg a valósághoz az ő áraik közelebb vannak mint amit egy Xiamo csinál.
Amúgy én decemberben neveztem be egy 7.2-re és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Teljesen jó képeket csinál, GPS villámgyors, böngészés közben nem akad. Ha valami játékot akarok rajta nyomkodni akkor nem melegszik.

(#33) stingy2


stingy2
senior tag

7+-om volt, 135-ért vettem, mikor kijött, merthát A one, stabilitás frissítések. Kb. 1 évet bírt, aztán fokozatosan előjött mindenféle hw/sw gond. Ott telt be a pohár, mikor nem hallottam a hívót, olyan halk lett a hangszóró max. hangerőn is. Azóta vettem egy MI9T-t 92 e-ért, kitakarítottam, és tökéletesen megy. Nokia R.I.P.

INTJ

(#34) Fred23


Fred23
nagyúr

Most én se vennék Nokiát, nincs semmi új náluk, ami érdekelne.

Ettől függetlenül a Sirocco nálam 1 év után is pont olyan megbízhatóan működik, mint a legelső napján. Úgy 10x áztam bőrig vele, fotóztam is esőben, leesett kábé ugyanennyiszer kisebb magasságokból, de szerencsére csak parkettára; mindent kibírt karc nélkül, bármi meghibásodás nélkül. Szerintem egy sok szempontból szuper készülék, vevő lennék az utódjára, csak azt már lapos kijelzővel adják ki, ha lehet!

[ Szerkesztve ]

(#35) Postas99 válasza Tyreo (#32) üzenetére


Postas99
senior tag

A GPS-re irtam hogy néha. Ugye tudod hogy olyan hibával amit nem tudsz reprodukálni qrvára le sem sz@rnak. Na így vidd be a szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#36) cskamacska válasza ddaydome (#31) üzenetére


cskamacska
addikt

Ja hát ez a gond. A Nokia nem a "nálam soha semmi gond nem volt és nem is lesz" fanokból, hanem a teljes piacból élne meg. Csak ha azokat meg bootloop-os frissítéssel és random hibákkal kínálja meg, utána akkor se vesznek Nokiát ha mást nem is tudnának.

Tyreo: Az olcsókínai narratíva jobban hangzana, ha a HMD telefonok nem lennének ez utolsó csavarig szintén kínaiak, jobb esetben részleges finn tervezéssel. :))
Eljátszottuk ezt már párszor, szegény HTC, szegény Sony, szegény LG, a mocskoskínai cégek kiszorítják őket. Persze hogy kiszorulnak, mert nem elég hogy (most már egyre kevésbé :( ) olcsóbb a kínai, de telefont tervezni is megtanultak, és már annyi pénzt öntenek fejlesztésre fejenként, amennyit a HMD / Sony / LG / HTC még együtt sem látott. Aztán mindenki tátott szájjal csodálkozik, hogy egy útszéli Huawei-é a legjobb kamera (Nokia 808 után 8, 1020 után 7 évvel :W ), Xiaomi demózza a csapakijelző csodafonját, a régi nagyok meg már egy piacképes középkategóriás telefont sem bírnak összerakni. :o :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#37) Polarstar válasza Emericus Max (#15) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Így van! Jó a meglátásod...

A nokedli két kedvencem a N8 és 808 volt. Az N9 egy meg nem értett finomság volt... Kár érte is....

Azóta semmi sem mozgatta meg a fantáziámat.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hát valahogy éreztem, hogy ez lesz. Szinte sorsszerű, hogy ez a márkanév minden új gazdánál bevonzza a csődöt. Kár. Pedig sokan szerettük volna ha sikerül, de a HMD is felsült vele akárcsak az MS.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#39) Polarstar válasza joelke HU (#38) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Elgondolkodtam rajta, amint kikerült az eredeti tulajok keze közül a brand - az esetek igen kevés százalékában történt csak fejlődés.... Egy marketingesnek sehol sincs meg az az érzelmi függése, ami miatt a márkához a létrehozó eredeti elgondolása szerint áll hozzá.
Ergo: rohadásnak indul valami mindig a kosárban..
Most keresem, hogy hol volt fejlődés egy átvett márkánál, de valahogy nem jut az eszembe semmi. Nektek rémlik valami? (most a tápszer-gyógyszergyártókat hagyjuk...)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#40) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Én a Lumia vonalat sajnálom (a Windows Mobile oprendszerrel együtt, én szerettem) Volt egy 720am és egy 930am, szerintem nagyon jó telefonok voltak. A 930 kamerája is nagyon jó volt.

(#41) Duree válasza Pinyo16689 (#40) üzenetére


Duree
veterán

Ezzel maximálisan egyet értek. Imádtam a 930 telót.

duree54

(#42) Lalikiraly válasza Pinyo16689 (#40) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hú azt én is nagyon
A here drive milyen baromi jó navigáció volt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#43) Tyreo válasza cskamacska (#36) üzenetére


Tyreo
újonc

Amennyire én néztem a Foxconn az Taiwani. Nem a kínaiakkal van nekem alapjáraton bajom hanem a kommunista diktatúrával.
És amúgy alapvetően ugyan arról beszélünk csak szerintem fordított az ok-okozati sorrend. Nem nehéz végtelen pénzt önteni a fejlesztésbe meg olcsón adni a (tényszerűen nem vacak) kacatodat ha van mögötted egy állambácsi aki állja a cehet. Aztán ha ezt elég sokáig csinálod (ami már megtörtént), akkor már nem te vagy az államilag támogatott dömpingtermék hanem a többiek a vacakok.

(#44) Pinyo16689 válasza Duree (#41) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Néha még eloveszem, nosztalgiazom kicsit. Ha meglennének az alkalmazások rá, simán használnám most is. Igazából sztem ezzel vereztettek ki... Sokak által használt alkalmazasokat nem írtak meg rá, így az WM bukasa törvényszerű volt. Pedig nekem sokkal jobban tetszett, mint a droid. Egységes, funkcionális kezelofelulet, nem ilyen bazari...

(#45) #04607744


#04607744
törölt tag

Nem tud valaki arról valamit, hogy a Here drive egyszer még visszatérne valamilyen más formában?

(#46) Graphics válasza #04607744 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Here WeGo :)

Létezik egy ideje: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps&hl=hu

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) cskamacska válasza Pinyo16689 (#44) üzenetére


cskamacska
addikt

WP halálának okait kutatni olyan nemzeti sport volt 2018 környékén, mint a foci, vagy a vezetéstechnikai szakértés. :D

De az biztosan nem segített neki, hogy 3(!) alkalommal álltak neki teljesen újraírni a rendszert, és a Win 10 Mobile úgy nézett ki és olyan stabil volt, mint egy indie stáb által fejlesztett Early Access játék. :DDD ;] Azt pedig ne felejtsük ki, hogy a Windows Mobile az gyakorlatilag egy kicsit bénább droid volt amivel 2006 környékén szinte teljesen uralták a PDA és PDA telefonok piacát. Ehhez képest a 2010-es Windows Phone 7 mind kötöttségeiben, mind képességeiben(illetve annak hiányában) a 2007-es legelső(!) iPhone-t másolta.

Aztán nagy boci szemekkel leste a MS is, és a fanatikusai is, hogy a WP helyett a Windows Mobile felhasználók tömegesen az új droidra váltanak, az Apple hívők meg csak nem akarnak MS telefont. És lett hirtelen az 50%-os részesedésből 5, majd pár év szenvedés után 0,5, és ekkor hagyták is a francba.. :U

Mint elégedett Windows Mobile 6.0 felhasználó nekem szenvedés volt végigélni ezt, és még akkor is a MS mellett maradtam volna a korai droid helyett, ha csak mellékvágányként tovább viszik a Windows CE 6.0 fejlesztését, és komótosan frissítgettek volna egy WM 7.0 variánst a WP mellett "professzionális / ipari" felhasználásra. CE 6.0 végül használva lett, de csak ipari kütyükben célfeladatokra, oda ahova az elavult 5.0 is elég lett volna. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#48) Vaze


Vaze
őstag

Nagyon sajnalom,regen Nokia parti voltam,csak Nokia telefonjaim voltak anno :((

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#49) Stabi83


Stabi83
senior tag

R.I.P. Nokia :(

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#50) Schuler888


Schuler888
senior tag

Mar latom elore, hogy nincs messze a kiemelt fooldali hir, hogy tobb evtized utan vegleg nincs nokia, elemezve hosszan a mierteket, tulajdonosokat, nosztalgiaval teli, aztan tobb ezer komment a forumban, es vegleg eltemetjuk a valamikori orias mammutot..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.