Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Instant get! Ez az USB-c felfűzés óriási találmány!

(#2) Geri Bátyó válasza Krugszvele (#1) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak éppen nem új találmány. Tudta a FireWire, tudja a DisplayPort és a Thunderbolt is.
Valójában, ha nem mindenhol a HDMI-t tolnák, hanem használnák a DP-t (amiből laptopra mehetne a mini csatlakozó is), akkor ez már rég elterjedt dolog lehetne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#3) PROTRON válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


PROTRON
addikt

De akkor nem működne '20-ban az olcsó marketing, lásd (#1)-es lelkesedése. :D
Tehát nem tudnák ugyanazt 100adszorra eladni, mint valami kegy a tisztel(t/etlen) consumerek irányába. Vagy másképpen megfogalmazva, a fejlesztői részlegnek is dolgoznia kéne évről évre valami újdonságon, bár ezen szegmensben nagyon nem lehet forradalmit alkotni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#4) vadkörte válasza PROTRON (#3) üzenetére


vadkörte
addikt

Eléggé szofisztikáltan fogalmaztad meg a "húzzunk le 100+1 bőrt ugyanarról a göthös rókáról"t :DDD
A talp, illetve állvány kialakítás határozottan érdekes. Kíváncsi leszek néhány év múlva mennyire tartanak a rugók.

Üdv. V. Körte

(#5) #16939776 válasza Geri Bátyó (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jobb a biznisznek, ha T. vásárló a laptophoz megveszi az USB-c-s monitort (1. termék), munkaállomáshoz meg a Dp-set (2. termék), és ha netán Dp és USB-c is kell, (több eszközzel szeretne ua. monitoron dolgozni) megveheti a kínálat csúcsát, mert azon lesz csak mindkettő (3. termék ).

Csak a szokásos, lapozhatunk is..

Dp-nek alap felszereltségnek kellene lennie, de úgy túl egyszerű lenne az élet. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Synthwave: a táblázatban a kisebbik példány felbontása rosszul szerepel! Ott sima FullHD, pedig 1920x1200 ha jól olvastam, illetve így jön ki a 16:10 képarány is.

szerk: azt már akartam kérdezni, hogy miért jó/jobb ilyen irodai felhasználáshoz a 16:10-es képarány?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) vadkörte válasza tibaimp (#6) üzenetére


vadkörte
addikt

"...miért jó/jobb ilyen irodai felhasználáshoz a 16:10-es képarány?"

1980x1200 pixeles felbontás esetén 120 pixel-lel több adat fér el :DDD

Üdv. V. Körte

(#8) tibaimp válasza vadkörte (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK :D , köszi, de ez olyan sok, hogy megérje szembe menni a megszokott/ tömeg gyártott panel típussal?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) #16939776 válasza tibaimp (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy átlag programban, ahol alul-felül vannak az állapotjelzők és eszközök, nagyon keskeny terület marad magára a munkára.
Van olyan feladat, ahova ez kontra-produktív, pl. PCB tervezésnél, minden szélesebb mozdulathoz oda-vissza kell a nézeten nagyíthatni, és a betekintő ablakot oda-vissza mozgatni, hogy át lásd honnan-hova jöttél.
Ezért 16:9-en min. 4x annyi idő letenni jól egy vonalat, mint 16:10-es monitoron.

(#10) Geri Bátyó válasza PROTRON (#3) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ (#5) Duracellm...

Hát ez az! Tényleg nem értem, hogy egy ingyenes és mindenre jó (DP) szabvány helyett miért kell a HDMI (Ami fizetős) és az USB párosa. A legtöbb monitoron nincs DP, de amin van, az sem mind támogatja az összefűzést (daisy chain amúgy).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) Geri Bátyó válasza tibaimp (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én jelenleg is ilyen monitort használok és munkára egyértelműen kényelmesebb. Térképszerkesztő szoftver ikonos menüje kevesebb helyet vesz el a hasznos tartalomtól. Két doksi egymás mellett jobban látszik.
Vagy, 16:9-es filmet nézve a lejátszó vezérlősávja nem lóg bele a filmbe teljes képernyős módban, illetve a felirat is kevésbé lóg bele a képbe.
Ami személyes preferencia, hogy azonos képátló mellett kisebb a képpontméret (nekem ez előny).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha mar tobb monitort kell hasznalni, akkor egy ultra wide, vagy meg inkabb extra ultra wide monitort valasztanek. A tobb monitor kezelesevel csak baj van.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) #72042496 válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI a DVI-kompatibilitás miatt kezdett terjedni, és több év előnybe került a DP-vel szemben. Aztán a szórakoztatóelektronikában a CEC és (e)ARC miatt is jól bebetonozta magát. Most épp a maximálisan elérhető sávszélességben is a HDMI vezet, ennek hatására jöhet majd a DP 2.0.

Jó ez hogy van, a termékek árain pedig látszik, hogy a licenszdíj gyakorlatilag semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza #16939776 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Duracellm..., Geri Bátyó: aha! Ezekre nem is gondoltam, pedig használtam/használok olyan programot, aminek a kezelősávja fent/lent van, mivel még igazából élőben nem is láttam 16:10-es monitort, nem is próbáltam, így eszembe sem jutott (annyira azért nem gyakori).
Érdekes. És köszi :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) vadkörte válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


vadkörte
addikt

Pont ez miatt volt nálam is kitétel a 16:10-es arány. (1920x1200-as felbontással)

(#12) Tigerclaw:
Eddig még semmi kényelmetlenséget sem okozott két - melóban három - monitor kezelése. :N

Üdv. V. Körte

(#16) sb válasza #16939776 (#5) üzenetére


sb
veterán

Azért ha jól értem itt továbbmentek és árammal is el tudja látni a felfűzött cuccot.
Ez azért jobb megoldás lenne, mint a sima DP felfűzés.... amúgy meg a Type-C is DP (alt mode), továbbá ugye dokkolni lehet vele a másik oldalon a notit (rögtön töltőt és van LAN-od is ha akarod, meg plusz portjaid. Ez így már egészen más mint a sima DP-s fűzögetés, szóval nem rossz ez az irány szerintem.

Az ördög a részletekben rejlik mint mindig - és itt már szerintem több dimenzióban is elvérzik.

1. A szokásos elvi problémák: amikor a szabvány csak kullog a gyakorlathoz képest.
Gen2 porton emlékeim szerint max 2x 1080p60 jön ki, szóval nagyon sok felfűznivaló nem lesz.

2. A gyakorlati gondok:
- 15W? Végül is a fenti +1 FHD monitort pont elviszi, de mást semmit.
- Ezt is - Type-C - alig és jó nagy felárral rakják rá a monitorokra.
- Ahogy a többivel, pl. LAN csatival sem nagyon találkozunk.
- A hasonló Type-C-s daisy chain meg fehér holló... de az általatok reklamált DP-s monitoroknál is két kezemen meg tudom számolni, hogy hány létezéséről hallottam évek alatt.

Szóval egyébként meg a kedves gyártók erről az oldalról is bekaphatják, nem csak a HDMI-vel van a gond...

(#17) bitblueduck válasza tibaimp (#8) üzenetére


bitblueduck
senior tag

a jelenlegi (dell u2412m) monitorom mellett pont a +120 pixelsor miatt döntöttem. én 4:3-as crt monitorokkal kezdtem, úgyhogy a 16:10 emiatt is közelebb áll a szívemhez. és használat közben igen, számít nekem a többiek által is felsorolt okokból. ha esetleg feljebb lépnék 1440p felé 27"-ra akkor már megbékélnék esetleg a 16:9-el, a nagyobb munkaterület mellett már csak a feliratok miatt lenne problémás.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) --ka


--ka
senior tag

Most hol marad a munkamonitor kifejezés, he?! :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#19) vadkörte válasza --ka (#18) üzenetére


vadkörte
addikt

Bent van a cikk címében :DDD

Üdv. V. Körte

(#20) Geri Bátyó válasza #72042496 (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amennyire tudom, a DP is kompatibilis volt mindig a DVI-al, ami hátránya volt a kezdetekben, hogy nem szállította a hangot is, mint a HDMI. Ez viszont már régóta nem így van.
Sávszélességben nem nem tudom, hogy mit értesz, mert a DP előbb tudta a 4k 60 Hz-et, mint a HDMI és 8K-nál vannak most kb. egálban (de lehet, hogy tévedek).

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Csandi válasza tibaimp (#14) üzenetére


Csandi
őstag

Még egy excel is sokkal jobb úgy, több sort látsz :)

(#22) PROTRON válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


PROTRON
addikt

Most hogy egy ideje rendes 2 db 24 colos monitort használok én is elkezdtem nézelődni olyan irányba, hogy PBP képes extra ultrawide monitor, de olyan képátlóval hogy kiváltsa a két simát...
Egyelőre még nem találtam meg a pénztárcámhoz ár/érték arányban megfelelőt, ahhoz viszonyítva hogy jelenleg van egy működő rendszerem és hogy pontosan mennyit is nyernék.
Pedig jó lenne, bár akkor bukom a lehetőséget hogy meghibásodás esetén még mindig van 2. monitorom munkára.
Ha tudsz valami jó nem túl drága típust (nem kell 60hznél több, meg mittudomén miféle hívószavak) nyugodtan obégasd. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23) #72042496 válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, de a HDMI több évvel korábban jött, és szerintem ezt egyszerűen nem tudta behozni a DP. A DP 1.4 maximuma 32 Gbps, a HDMI 2.1 maximuma pedig 48 Gbps. (A gyakorlatban a 40 Gbps terjed mert olcsóbb, az indoklás pedig ez.)

(#24) sb válasza PROTRON (#22) üzenetére


sb
veterán

Ár-értékben nem nagyon van alternatíva szerintem ami legalább ugyanazt tudja méretre/felbontásra.
Én is nézelődtem mindenféle felállást, végül WQHD 32" lett, de ez is drágább és nem egyértelműen több/jobb munkára.

(#25) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem jött korábban, pláne nem évekkel. Hasonló volt, mint anno a DVD + és - formátum. Más-más érdekcsoport állt mögöttük, csak itt a fizetős volt a nyerő valamiért.
Tök jó amúgy,hogy a HDMI 2.1-et hasonlítod a DP 1.4-hez, miközben a 2.0 miatt is rimánkodtak a népek, hogy végre megjelenjen tényleges terméken, mert az egyenértékű a DP-vel nagyjából.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) #72042496 válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem jött korábban. A HDMI 2002-es, a DP pedig 2006-os. Az aktuális verziókat hasonlítom, a (#13)-ban említettem egyébként a DP 2.0-t is.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza Csandi (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!
Én mondjuk a Corel-re ill. a Photoshop-ra gondoltam, igaz "ritka vendégek a monitoromon", így annyira nem gáz, de (meg)értem, hogy mások miért preferálják.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) sb válasza Csandi (#21) üzenetére


sb
veterán

Vízszintesen meg több oszlopot... :)
Amíg 24" 16:9-en kívül nem sok minden létezett addig ennek kézzelfogható előnye volt.

Szvsz WQHD és felette nagy, 27-38" monitoroknál már kb. mindegy. A lényeg, hogy jóval nagyobb maga a felület. Egy ideig ugye vertikálisan is bővül a méret/felbontás, így ott is hozza amit 1080p felett lehet. Aztán meg nincs hova bővülni függőlegesen mert elfogy a hely. 34-38" már jön az ultrawide ami hülyeségnek tűnt elsőre, de az is nagyobb felület, tehát több és jobb. :)

Innentől a ritka 16:10 - főleg általában aranyáron mérve - már nem tudom kinek és hova éri meg.

(#29) Csandi válasza sb (#28) üzenetére


Csandi
őstag

Én most tervezek UW-QHD+ 24:10-es 38" os monitort beszerezni, majd akkor meglátom a nagy desktop spacet :D 49" es Dual-QHD-n is gondolkoztam, de végül letettem róla.

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"irodai miliőbe"

[link] :D

(#31) zetor2000 válasza sb (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

27" körül/felette 4K felbontás van, vagy legalábbis nem full hd. Ott meg, hogy mennyi a menü vastagsága... hát, pár pixel, ha nem nagyíttatsz a windowssal.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#32) _flamer


_flamer
aktív tag

Tetszetős, kíváncsi vagyok, hogy mennyiért fogják kínálni őket. Jól mutatna az asztalomon egy ilyen :DD

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#33) sb válasza zetor2000 (#31) üzenetére


sb
veterán

Nem világos ezzel mit akartál mondani.
Én azt, hogy nagy monitoroknál már kb. mindegy, hogy 16:9 vagy 16:10.
32-38"-ra sok minden kifér vertikálisan is felbontás és méret tekintetében egyaránt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.