Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Nembaj jön a Fermi2 is :))

GTA V : Pacikuki007

(#2) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

mivan :Y ezt már nem tudom követni. jövő ilyenkor meg HD7000 :o

Aurea mediocritas

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Végem van az informatikától. :)) :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Gergo88


Gergo88
tag

Peregnek ám az események! Ez most akkor gyakorlatilag egy 5890-nek fogható fel? Mert olyan brutális technikai különbséget nem látok a kettő között.

Basu gasu bakuhatsu busu basu gaido.

(#5) - = Zk = - válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nekem szimplán csak b.szhatnékom van ;]

Nemsemmi. A fél világ hd5ezres radeont akar, erre tessék. Nesztek hd6ezer :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

Valahogy kétlem hogy ennek HD 6xxx lesz a neve. Inkább HD 5890.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Krisinto


Krisinto
őstag

az szép...én még a HD4***-es szériánál járok itt meg már 6000 lesz :W
Ezzel a korral nem lehet haladni :F

(#8) Televan74 válasza AXisBOLD (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez azért van ,hogy fél évente vegyél új kártyát. :K
Nem három évre terveznek egy kártyát az csak a vásárlónak lenne jó. Kicsi fejlesztés = Új kártya = $$$$

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) freelancer


freelancer
tag

Azert ez fasza, a metrohoz megcsinaljak a 6xxx szeriat, aztan a Crysis 2-hoz a 7xxx szeriat, majd telefonalnak parat az MS bejelenti, hogy jon a DX11.1 erre GO GO GO johet a 8xxx szeria. Ezutan 2 honap pihi es itt a Windows8 khmm .... DX12 UBER ALLES :DD A lenyeg az, hogy a balhere vasarlo felevente vegyen uj szeriat :C

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#10) atti_2010 válasza Sasal1ty (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mire jön a Fermi2 akkora már a HD 7000 is jön 28nm-en. :C

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) keIdor


keIdor
titán

RV790 utód szaga van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) errorcode06


errorcode06
őstag

Fermi2 ? pff...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#13) jozsi


jozsi
tag

Akkor lehet nem veszek 5850-et, hanem megvárom az új szériát :K

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#14) AXisBOLD válasza - = Zk = - (#5) üzenetére


AXisBOLD
addikt

LOL :O :DDD :DD , bázz ezek neked honnan jönnek?

Televan: valahogy így van, de osztom Oliverda véleményét. ez valószínűleg az 5000 széria egy újabb tagja lesz. ha valaki 5870-ről erre vált az megérdemli.

Aurea mediocritas

(#15) Sub-ZeRo válasza - = Zk = - (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nekem is. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16) Daczy


Daczy
aktív tag

dehát mi értelme ennek a szériának, ha a jelenlegi csúcstartót se tudják befogni :F

(#17) RI/OS válasza Daczy (#16) üzenetére


RI/OS
őstag

Hogy micsoda?

Egy db kártyáról beszélnek a cikkben konkrétan, ami egy továbbfejlesztett cypress gyakorlatilag, egy gpu-s és az 5870 és az 5970 közé ékelődik be. Abu írta, hogy HD6700, ebből lehet látni, hogy véletlen sem ez lesz a 6-os széria csúcsa. De szerintem is inkább 5890 lesz belőle. Megnyugodhatsz a 6870 majd ütni fogja az 5970-et.

[ Szerkesztve ]

(#18) .mf


.mf
veterán

Abu, ki / mi a forrás?
Egy ilyen félreértelmezés már régóta kereng a neten, miszerint ősszel a HD6xxx-széria jön, pedig az alapjának tekintett nyilatkozatban egyértelműen "product refresh" van (tehát pl. HD5890, ahogy volt 4870 --> 4890 is), szó sincs új termékcsaládról.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Daczy válasza RI/OS (#17) üzenetére


Daczy
aktív tag

huh, akkor jó. hirtelen megugrott bennem az adrenalin, de hálisten megnyugodtam

(#20) Tomcat


Tomcat
őstag

Akkor ezek szerint karácsonykor megint beújíthatok 2 db 100e Ft-os kártyát? :D
Mert gondolom ezeket sem adják majd olcsón akár HD5890 akár HD6870 lesz majd a neve. Végülis haladni kell a korral de az egy kicsit durva hogy 1 év alatt kifutja magát a HD5870 és jön az utódja. Micsoda irányított rablás. Persze nem kötelező megvenni.

Tomcat

(#21) Abu85 válasza .mf (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

TSMC-es a gyerek, de közelebbit nem mondhatok. :)

A nevet nem mondja biztosra, de mivel lényeges változások lesznek a rendszerben ezért a HD 6000-et feltételezi. A HD 4890-hez csak egy egyszerű decap ring volt hozzáadva, itt meg újratervezett blokkról és írható L2 gyorsítótárról szól a fáma. A 6700-at én feltételezem, mert a Cypress-hez lesz közel, ami azt jelenti, hogy olyan lesz a viszony, mint a HD 5700-HD 4800.
Kósza infó még, hogy ez a SI generáció az Evergreen és az NI vegyítése lesz, de mivel senki sem tudja, milyen lesz az NI, így ez csak abszolút feltételezés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) janos1988


janos1988
addikt

"Az NVIDIA nemrég leplezte le az új generációs grafikus kártyáit, amelyek válaszként szolgálnak az AMD hat hónapja bemutatott Radeonjaira." Hat honapja...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) Lacika001 válasza .mf (#18) üzenetére


Lacika001
aktív tag

A refresh a Southern Islands család család lenne szerintem, ez lehetne hd5890, itt azért valamivel nagyobb változásokról van szó.
Az viszont biztos hogy nem tétlenkedik az AMD, kár hogy processzor téren nem megy ilyen jól nekik.

(#24) jozsi válasza Tomcat (#20) üzenetére


jozsi
tag

Mint mondották a kollegák előttem: Nem új szériáról van szó! Amúgy a 4870-et is kb. egy év múlva váltotta le a 4890.

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Ez a hír a tervezettnél 2 nappal korábban jött szerintem... :U
...vagy ha nem kamu, akkor mi marad majd 1-jére? :D

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) RI/OS


RI/OS
őstag

Egyébként ez nyílván inkább preztizskártya lesz, egy gpu-val akarják ütni a 480-at.
Mondjuk túl nehéz dolguk nem lesz. Szerintem egy 1000/1300-as 5870-el is menne.

Azért tetszik, hogy az ati kinőtte magát, és nem csak kullognak.

(#27) Gery15


Gery15
addikt

ÚÚÚ megint alkot az ATI ;) de ez nekünk csak jó mivel nyomja majd az 5ezres széria árait lejeb, de az az 1GHZ-es mag az brutális!!!

HyperX

(#28) Paul119


Paul119
addikt

jó lesz még egy darabig az 5850 crossfire :K

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) wardred


wardred
tag

Biztos csak én vagyok nagy nagy láma, de nem lenne kicsit jobb megoldás az, ha normális árra törekednének, és nem félévente kiadni valami "tök újat" amiért ismét fizethetsz, csak semmi értelme?

Ha jól értettem a cikket, akkor ez a 6-os széria valami tisztán csak feljavított változata lesz az 5ösnek? Ha így van, akkor egyre inkább kezd az AMD beleesni abba a kategóriába, amiben az NV volt régen...

Miért nem csinálnak valami olyan mutatványt, amilyen a 4850/30 volt anno? Nem hiszem el, hogy nem jöttek ki belőle elég jól... :F

(#30) Abu85 válasza wardred (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt a HD 4800-as mutatványt az AMD megszenvedte. Most már keresni is akarnak a termékeken.
Egyébként az MSRP árak eléggé kartélgyanúsak. ;] De ezt csak halkan jegyzem meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) Televan74 válasza wardred (#29) üzenetére


Televan74
nagyúr

Megteheti az AMD, mivel olcsóbb, hűvösebb, halkabb, és kevesebbet fogyasztó konkurencia nincs Directx11 -ben. És a közeljövőben nem is lesz.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) Wyll


Wyll
őstag

Hová rohan a világ? :( Nem volt elég figyelmeztetés a válság, hogy az úgy túl gyors?
Magamat idézem: "...ez a gazdasági válság téma egy nagyon messzire vezető kérdés szerintem. Igazi megoldása az egész nyugati világ (gazdasági) szemléletmódjának megváltozásával kéne járjon, amit érezhetően nem mer meglépni kb senki, sőt, valószínűleg nem is tudjuk mit kéne csinálni, csak sejtjük max. A régi, jól menő, nagyon nagy sebességű szekérbe akarunk visszaülni, csakhogy egyszer már leestünk róla, és majdnem összetörtük magunkat."

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#33) h-yle


h-yle
addikt

Én örülök, hogy fejlődik a technika. Már csak pár generáció, és a kártyákban valóban lessz elég erő, hogy használni is tudják a DX11-es újításokat. ;]

Részemről a konzolátiratokat vígan futtatja egy HD4850 kártya, szóval játszani az elég, ha meg mégsem akkor veszek mellé még1-et bagóért.

Aki meg igényli az Ultra beállításokat, 8x AA-t meg hasonlókat annak ugyan úgy a zsebébe kell nyúlnia évente, mint eddig. Nincs itt semmi meglepő, csak haladunk a korral.

Abu85: Kartell? De hát az törvénytelen, ők ilyet sose tennének!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#34) wardred válasza Televan74 (#31) üzenetére


wardred
tag

Akkor a "normális" állapot az, ami a 8800GTS/Ultra-k idején volt? 50-60k a közép kategóriáért, és 100+ a felsőért Forintban?

Kövi alkalommal megyek konzolra. PS3 ugyis csak 75W, az AA meg nem érdekel :P

(#35) Abu85 válasza wardred (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

xBoxon többnyire van AA is. ;] Egyébként osztom. Lassan én is nézelődök a konzolok felé. Picit még várok, de idén már vásárlás lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) RI/OS válasza Abu85 (#35) üzenetére


RI/OS
őstag

Inkább semmi. /elhangzott a véleményem a konzolokról/ :D

[ Szerkesztve ]

(#37) wardred


wardred
tag

Nem teljesen off, és elfogadok szivesen linkeket is, de mi az, ami miatt a PC-n 3x erősebb video megjelenítő szükséges, mint pl a konzolokon?

Azt még én is tudom, hogy az architektúra tök más, és hogy a PS is pl vagy 8 magos CPU-val dolgozik (csak tipp) ami mellé jön valami PC-s szemmel nézve ótvar *** vga. Ha így van, akkor miért nem tud sokkal sokkal többet egy VGA? Teljesítménye 100x odaveri a konzolokban találhatót, kizárt dolognak tartom csak a programkód teszi.

(#38) P100


P100
senior tag

Én majd két év múlva veszek új kártyát, amikor kijön a HD11000.

Kis off: valaki elmagyarázza nekem, hogy mi lesz a DirectX további sorsa? Mert ugye a DX11 az utolsó verzió. De hogyan tovább? Egyszer majd gondolom már a DX11-ben lévő technikák is elavulttá válnak.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#39) #40731136


#40731136
törölt tag

Akkor a középmezőnyben ezévben még nem igazán fognak megjelenni 6xxx-es radeonok, ugye?
Mindig először a csúcskártát adják ki az új generációból nem?

(#40) hfrankee


hfrankee
senior tag

Mekkora lesz az L2-es cache méret?Ez elképesztő,hogy már írható is lesz.A végén még egy 2GB-os VGA-ba sys fail miatt betöltődik a Win.. :D

(#41) zsirfecske


zsirfecske
addikt

bocs de nem értem mire ez a nagy vga buzulás.
1-2 generációt nem vérgamerként simán ki lehet hagyni.
a csökkentett fogyasztás persze kivétel, az mindig megfondolandó.

jó mondjuk én más eset vagyok, a 3870-emet kb a diablo3-nál fogom leváltani de akkor is kb. csak dx11 követelmény miatt. amúgy vicces de d3-at már elő lehet rendelni amazonon, pedig 2012-ben jön csak vsz :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Löncsi válasza wardred (#29) üzenetére


Löncsi
őstag

Túl jól sikerült a sorozat.

Egy HD4850 egy mostani HD5750 szintjén mozog.

Nekem kedvezményesen sikerült 27k-ért várárolnom 4850-est, 2008 júniusában, ahhoz képest 5750-es ugyanúgy 30 körül van manapság.

Az új szériához Dx11 megjött és némileg értelmesebb hűtést kaptak, de azon túl nincsenek forradalmi újítások. Régi szériát persze már nem vásárolhatod, hiszen az új kiüti azt a piacról.

Árat az ATI szabadon szabhatja, emiatt nem lehet őket elítélni, minek adja olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#43) P100 válasza zsirfecske (#41) üzenetére


P100
senior tag

Nekem HD3850-em van és tudok játszani közép/max grafikán minden mai játékkal.

Majd talán, ha elkészülnek a 28 nm-es kártyák és normális áron lesznek kaphatók, akkor váltok. Egyelőre feleslegesnek tartom, nincs szükségem max. grafikára, se DX11-re.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#44) h-yle válasza wardred (#37) üzenetére


h-yle
addikt

Fix hardverre lehet optimalizálni. De majd Abu megmondja a frankót.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#45) zsirfecske válasza P100 (#43) üzenetére


zsirfecske
addikt

akkor nem én vagyok csak helikopter.
pont a 28 nm-re gondoltam én is, egy középkategóriás (pl. mai 5770) kártya 28 nm-en kiegészítő tápcsati nélkül passzívan na az kéne nekem legközelebb.

persze a piac nem a hozzám hasonlókból él, de tény hogy sosem a felsőkategóriás kártyák hozzák a tömeges hasznot.

(#46) deter


deter
aktív tag

Most áprilisban pedig jön a nem hivatalos 5990. Asus/Sapphire/XFX és gondolom a többi gyártó is kihozza a válogatott chipekből az 5970 emelt óra jelű változatát.

(#47) tome.jr


tome.jr
addikt

Na már az ATI is átnevez. Vagy csak a hírnek kellett valami hatásvadász címet adni?

(#48) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Igazán elhagyhatnák már ezt a 256 bites memóriavezérlőt.Szerintem a 384 pont ideális lenne.Az 512 sok és talán jelentősen megdrágítaná a kártyák árát
Erről mi a véleményed Abu?

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#49) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem hiszem, hogy kacsa lenne. Őszre, vagy legkésőbb télre jönni kellene valaminek az atitól is. Ha viszont az árak nem normalizálódnak, akkor lehet hogy az 3870 volt az uccsó kártya, amit vettem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Chaser válasza Löncsi (#42) üzenetére


Chaser
titán

Az hogy idle szinte alig eszi az áramot sztem mindenképp forradalmi :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.