Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Ezzel mondjuk tulzottan nem vagyunk beljebb, proprietary elolapot eddig is vehettem magamnak. Na mindegy.

(#2) macilaci78 válasza berVi (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyrészt ez nem foglal el egy 2,5"-os előlapi helyet a házon, esetleg olyan házon, amin nincs is, de legalább nem töri meg a ház vonalait, másrészt mutat egy alaplapon, amire natívan dughatod az előlapi kivezetést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

Akkor ebben most az az ujdonsag, hogy az alaplapon maradt a multiplexer? Mert eddig is voltak hazak Type-C elolapi csatival, amiknek ugyanugy standard belso USB3 csatlakozoja volt, es azzal csatlakozott az alaplapra, viszont nem voltak elerhetoek a plusz funkciok, mint peldaul az USB PD, es a 3.1 sebesseg.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehet szabványosabb/elegánsabb lenne egy 4/8x-es pci-express kártya, ami oda van drótozva megfelelő minőségű, keresztmetszetű kábellel az előlapi USB Type-c-(k)-hez, amit ha megölne a user az occo kínai kábellel, meg a laptoptöltéssel, akkor még mindig ki lehet cserélni egyben, sejthetően olcsóbban, mintha az az új prémium alaplapot kellene. :U

Azzal a mellékhatással, hogy többet lehetne eladni, bármelyik* alaplaphoz/házhoz használható, gyorsabban terjedne a port.

*megfelelő sávszélességesetén (Pci-Express 3.0)

[ Szerkesztve ]

(#5) macilaci78 válasza #16939776 (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem egy védőáramkör, biztosíték is elég egy drágább alaplapra.
A PCIe foglalattal az a gond, hogy hátlapi rögzítést is igényel, aztán nesze neked mATX, ITX, LP...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) ledgeri válasza #16939776 (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most vagy ez a hír késett elég sokat "bejelentések szintjén" és elsőként érkezett a szerkesztőségbe, vagy hibás hogy "mivel belsőleg nem létezik olyan aljzat"... mivel még karácsony előtt jelentette be a Giga-byte, hogy már kész... (facebookon)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) schawo válasza macilaci78 (#5) üzenetére


schawo
titán

Ez a Phanteks Enthoo Elite házhoz lesz, tehát amúgyis nesze neked mATX, ITX, LP

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) tecsu


tecsu
addikt

Ráadásul összesen egy, azaz EGY db csatlakozó. :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mikor lesz cikk ezekről a lapokról? H250, Z270, B250...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Bundyta válasza tecsu (#8) üzenetére


Bundyta
tag

Így vehetsz hozzá USB HUB-ot, mellyel eggyel növekszik a felesleges eszközök tárháza.

Bizonyára nagy mérnöki kihívás lett volna 4 db USB 3.1 port kialakítása a házon.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#11) -Skylake- válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

hat, talan ha majd bemutatnak hivatalosan legalabb egyetlen egy darabot...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#12) Cifu válasza Bundyta (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bizonyára nagy mérnöki kihívás lett volna 4 db USB 3.1 port kialakítása a házon.

Szerintem inkább a Phantek ház 700 dolláros vételárba nem fért bele a plusz portok költsége... :DDD
Meg kellett szorítani az övet valahol, na... ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Mr.Csizmás válasza -Skylake- (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg holnap kapok kézhez egy B250-est, ideje lenne a bemutatónak :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) Joz76 válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Joz76
tag

Miért, már léteznek? Mert persze fotók már vannak róluk, de bejelentve még szerintem egy sincs, szóval megvenni egyelőre úgysem tudod őket.

A Phanteks Enthoo Elite ház meg 700 USD :Y Más ennyiért komplett PC-t vesz, nem is rosszat :K

Joz

(#15) Mr.Csizmás válasza Joz76 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

12.28. óta van az egyik nagykerben rendelhető státusszal, holnapra átvehető, legalábbis eddig úgy néz ki.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) Jim Tonic válasza berVi (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak ez Type A.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Xpod


Xpod
addikt

Miért is nem jó a tüskesoros megoldás mint az USB 1-1.1-2.0 esetében?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#18) Jim Tonic válasza Xpod (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Több vezeték van. (9 vs 12).

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) schawo válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


schawo
titán

12 tüske már túl sok, addig el se bírunk számolni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) Jim Tonic válasza schawo (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, félreértettem a kérdését, azt hittem, hogy azt kérdezni, miért nem jó a 3.0-ás header. Amúgy nem tudsz a ekkora tüskesoron teljesítményt átvinni, de nagyobbon sem igazán. Nem erre lett kitalálva.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) bit_bro


bit_bro
tag

Lehet, hogy én vagyok naiv, de nem az USB konzorciumnak kellett volna egy szabványt/ajánlást készítenie erre?

(#22) Xpod válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


Xpod
addikt

Ha az ATA 40-80 vezetékét meg tudták oldani, akkor szerintem ez sem sokkal nagyobb kihívás. (Vagy lehet azok a mérnökök már nyugdíjba mentek az újak meg nem tudnak 9 szálnál többet kivezetni. :) )

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#23) Jim Tonic válasza Xpod (#22) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az ATA-n nem igen ment teljesítmény. No meg a sebesség sem volt túl nagy.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#24) ledgeri válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem a jelző, hogy elektromos, hiányzik a könnyedebb megértés érdekében... mivel te kifejezetten nem az adatátvitelire gondolsz.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25) schawo válasza Jim Tonic (#23) üzenetére


schawo
titán

Ha a typec usb dugó 🐜🌳sznyi érintkezőjén átmegy az amper, akkor nem a tüske fog az útjában állni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) Jim Tonic válasza schawo (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egy átlag IDC csatlakozó kb. 2 A-t tud, bár az már egy kicsit necces. A Type-C akár 5 A-t is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) #16939776


#16939776
törölt tag

Akkor lelövöm a poént: annyira csúcsra van járatva a szimmetrikus és árnyékolt a kábelen keresztüli kapcsolat, hogy többek között az említett alaplapi csatlakozó impedanciája sem mindegy, és ha itt nem közel tökéletes a lezárás, akkor a jel olyan szinten visszapattan, vagy annyira visszhangos lesz a kapcsolat, hogy el lehet felejteni a 10 Gbps-t átvitelt. pl.: Ennek a kapcsolatnak 7,5Ghz-et még át kell vinnie, minimális csillapítással!

Az usb 3.1-nál pl.: 90+/-5 Ohm lehet, ezzel szemben a 2,54-es tüskesornak ~110Ohm, a 2mm-es-nek ~60Ohm körül van a "karakterisztikus impedanciája", ha jól tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#28) schawo válasza #16939776 (#27) üzenetére


schawo
titán

Én is inkább terminálási problémára gondolnék, mint az áramra. De nem hiszem, hogy a terminálás is megoldhatatlan probléma lenne a tüskesoron. A cardedge csatlakozó mennyivel jobb?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) #16939776 válasza schawo (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak egy példa:
Ha szétvágsz egy SataX fejet/kábelt, ott sem cikázik keresztbe hosszába árnyékolás/jel a csatlakozóban. Épp ellenkezőleg, szorosan követi a kábel mechanikai kialakítását, mintha a csatlakozóban folytatódna a kábel. És nincs forrasztva, pont hegesztik a csatlakozót a kábelhez. itt (Usb3.1v2) meg kb.:~3x akkora sávszélességről van szó mint a sata3-nál, annyi a nehézség hogy még szimmetrikus, dupla -jó minőségű- koax kábel sem kerülhet a csatlakozók közé, mint a sata-esetén, csak csavart érpár van, komolyabb árnyékolással.

[ Szerkesztve ]

(#30) Jim Tonic válasza schawo (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az, remélem, megvan, hogy a kettő összefügg.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Bundyta válasza Cifu (#12) üzenetére


Bundyta
tag

Na de pont itt kellett szorítani az övön? Mondjuk egy USB 3.1 port ára 3$... hááááát...

:)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.