Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Erősebb szaturáció és kontraszt? :C :DD

(#2) myckie2 válasza Tetsuo (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Vagy esetleg a Netflix streamelhetne normális minőséget? :U

(#3) voyager4.4 válasza myckie2 (#2) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Mi a baj vele ?

no fate but what we make

(#4) #41635072 válasza myckie2 (#2) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szerintem kifejezetten jo a HD csomag képminősége. :U

(#5) myckie2 válasza #41635072 (#4) üzenetére


myckie2
őstag

Agyon van tömörítve és egy Blu-Ray-től elég messze áll. Hangról nem is beszélve.

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezt a Netflix képmódot miként kell elképzelni? Csak mert Netflixen belül is létezik három képmód, amit jelenleg külön-külön be kell állítani: SDR, HDR, illetve Dolby Vision (az idei Panák már az utóbbit is támogatják).

[ Szerkesztve ]

(#7) #41635072 válasza myckie2 (#5) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nyilván tömörítve van, de az agyon az elég erőteljes túlzás.
Kenterbe veri a virágbolti HD anyagokat (nem BD50...) es a tv adok minoseget is.
Tomorites nelkul BD anyag streameleae ekkora tomegeknek fizikai kepzelenseg, foleg ennyi penzert...

(#8) Sebaj Fóbiás válasza #72042496 (#6) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ez valami csoda algoritmus lesz, amivel a kódolás okozta veszteséget igyekeznek előhúzni a semmiből.

Sony féle megoldásra: "Essentially, Netflix Calibrated Mode (NCM) is a special setting for decoding and displaying 4K content from Netflix on Sony Master Series TVs. It tries to recreate the picture the way it was originally mastered by the director in the studio." (tomsguide)

Annyit tudhat, mint a monitorokon a super black, meg társai. Tévéket, meg netflixet eladni nyilván jó lesz..

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#9) myckie2 válasza #41635072 (#7) üzenetére


myckie2
őstag

Nem hinném, hogy képtelenség lenne. Nagyobb számítási teljesítményre lenne szükség az tény, de itt az ok amiért nem adnak jobb minőséget az az, hogy elég kevés előfizető rendelkezik komolyabb internet csomaggal, ezenkívül így a lassú nettel rendelkezők is azt hihetik, hogy a legjobb minőséget kapják.

[ Szerkesztve ]

(#10) dabadab válasza #41635072 (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Tomorites nelkul BD anyag"

Ilyen nincs, a BD-n is tömörítva van minden :)

DRM is theft

(#11) #41635072 válasza myckie2 (#9) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem a stámítási kapacitás a szúk keresztmetszet, hanem a network. És nem a te home subscripton-öd a gát..
dabadab: Rosszul fogalmaztam, van egyáltalán olyan szituáció ahol tömörítetlen videó fájlokkal dolgoznak bárhol tömeges méretben, és ami nem egy stűdió? :D

[ Szerkesztve ]

(#12) myckie2 válasza dabadab (#10) üzenetére


myckie2
őstag

Én több TB-s .R3D streamet szeretnék! :DDD

(#13) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem teljesen értem, a Pana (sajnos) abbahagyta a tv gyártást, akkor minek ez? Nagyon becsülöm a japókat, Somy is lehet döglődik okostekefon fronton de 2,5 éves készülékre (Sony Xz Premium) adja ki havonta a biztonsági csomagot. Erre azt mondom hogy korrekt, de hogy még külön featuret fejlesszemek úgy hogy már kiszálltak az iparágból...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#14) #72042496 válasza GeryFlash (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Panasonic nem hagyta abba a tévégyártást, mi alapján írod, hogy igen? A cikkben szereplő modellek is pl. az idén jelentek/jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

(#15) GeryFlash válasza #72042496 (#14) üzenetére


GeryFlash
veterán

[link]

Szerk: Közben találtam pár héttel későbbi hírt, ez valhogy kimaradt, így sztornó :B [link]

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#16) D.Va


D.Va
senior tag

A legviccesebb az hogy az emberek 99 százaléka aki FHD vagy 4k-s tv-t vesz (mindegy hogy olcsó vagy drága készülék) 99 százalékban agyontömörített netes tartalmat vagy fos TV adást néz rajta. A legtöbb ember még torrentről is (jobb esetben) a kisebb 720p-s HD-kat tölti le. Ennyire leszarják az emberek a képminőséget. (mint a hangot is, ott is a "mindegy csak üvöltsön" - az igény...)
Tisztelet a kivételnek.

(#17) vicze válasza myckie2 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Olyan rohadt vicces ez minding olvasni...
1. A 4K BD filmek 99%-ka egy 2K maszterről készül és gyakorlatilag szinte semmi 4K tartalom nincs benne.
2. Olyan BD "minőséget" mint az Apollo 11, szerintem a Netflix 5MB-vel streamelné...
3. A Netflix saját gyártású tartalmai, kivétel nélkül 4K-ban vannak felvéve maszterelve és effektezve. Még soha egyetlen egy újratömörítetlen 4K BD-t nem láttam, ami egy csöppet is megközelítette volna a Netflix saját gyártásúak minőséget, akár alulról is. A 2K felskálázás miatt mindegyik gyengébb. (Ok Planet Earth 2 nem, azzal nem tudod mit kezdeni Netflix se, ott jobb a BD, de az natív 4K valóban.)
4. Egyik legjobb példa most épp a Evangelion, ami kizárólag Netflixen elérhető FHD-ban jelenleg, és a stream minősége konkrétan alázza a meglévő BD lemezeket.

Szapulhatod, csak éppen semmi tapasztalatod nincs vele és kb. csak a levegőbe beszélsz elég erőteljesen.
Igen lehet egy BD sokkal jobb minőségű mint a Netflix verzió, de ez egyáltalán nem igaz minden esetben, sőt Netflix sokkal jobban törődik a képminőséggel, mint a legtöbb BD kiadó.

(#18) #72042496 válasza GeryFlash (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már az első hír is egy inkompetenciából vagy szándékosan (nem tudom, melyik rosszabb) félreértelmezett sajtóközlemény alapján készült. Nézd meg alatta a hozzászólásokat, szinte rögtön felmerül, hogy a hír abban a formában nem igaz.

(#19) myckie2 válasza vicze (#17) üzenetére


myckie2
őstag

Az Evangelion valószínűleg nem azért szebb, mert a Netflix jobb tömörítési eljárást alkalmaz, hanem mert felújították a sorozatot.

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ez is olyan lesz, mint a "Sport" és a "Futball" mód? :D

(#21) myckie2 válasza vicze (#17) üzenetére


myckie2
őstag

Azért kétlem, hogy ennél sokkal jobbat ki tudtak volna hozni tömörítéssel: BD

[ Szerkesztve ]

(#22) vicze válasza myckie2 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hm én állóképeket hasonlíthatok, hanem TV-n nézem a kettőt egymás után és ég és föld...
Ez meg egy módosított kép eleve nem capture. (2736 x 1824)

(#23) myckie2 válasza vicze (#22) üzenetére


myckie2
őstag

BD-ből fotóztam és paint-ből mentettem és azért ekkora, mert pontosan ilyen felbontású a Surface Pro 4-em kijelzője. 0 módosítás van rajta. De örülök, hogy állóképből te nem tudod megállapítani a képminőséget, az emberek 99%-nak általában sikerül. De azért örülnék, ha lőnél egy képet a Netflix-es verzióból (ez a kép 1 perc környékén van az opening-ben, a sorozatban) csak az összehasonlíthatóság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#24) Hopkins95 válasza D.Va (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igazából én is a 720p-s cuccokat szoktam keresni, mert azt lassú nettel is viszonylag hamar leszedem. Már megbocsáss, de én nem fogok a 8 Megabites netemmel órákat várni azért, hogy egy picit jobb FHD-s minőségben nézhessem a filmet... 4k-ról már nem is beszélve. Ha megnézed a 720p-s vagy 1080p-s filmeket, méretben általában nagy különbség van közöttük.

Sorozatoknál - aminél a részt általában egyszer nézi meg az ember - a 720p bőven megfelel. Főleg a netes streamelős oldalak után, ahol 480p vagy 360p a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#25) janos666 válasza vicze (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hasonlóak a tapasztalataim. Meglepően jó sok Netflix anyag minősége már a bitrátától függetlenül is, nem még ahhoz relatívan, ami mellett van sok nagy méretű, mégis gyenge minőségű BD (ahol el van [erősen idézőjelbe téve, mert ez időnként nagyon szubjektív] "rontva" már az eredeti master, de legalább is a BD kiadás mindenképp el van nagyolva).

Ebben szerintem talán az is benne van, hogy a Netflix saját gyártásúaknál több a "nyersen lelkes" készítő, akik törekednek a szó szerinti minőségre (bármilyen téren, de most beszéljünk a képről), míg Hollywood-ban talán többen ülnek olyanok, akik valamilyen elvonatkoztatott "klasszikus mozi imázst" fetisizálnak és nem az az érdekesebb számukra, hogy minél élesebb és lehetőleg zajmentes legyen a kép, hanem valamilyen eszmei "mozis hatást" igyekeznek összehozni (a digitális kamerával is legyen olyan a színvilág, mint régen XY filmtekercsnek volt, és nem baj ha valamitől teleszalad zajjal, mert úgyis a szemcsés kép "az igazi mozi", stb), illetve talán úgy eleve többet babrálnak a képpel utómunkában (ha kell, ha nem, csak hogy valami vízióhoz közelítsen akkor is, ha nem úgy sikerült felvenni, mindegy hogy objektíven hogy lenne jobb a kép és szubjektíven mi a "szebb", az eredeti koncepciót kell valahogy odahozni).

Persze ezek csak szubjektív tippek.

Ennek a képmódnak nyilván semmi értelmét nem látom. Pont ugyan azt kell tudnia a DB lemezről és Netflix app-ból érkező anyaghoz a TV képmódjának. Ugyan úgy, mint pl. akkor is, mikor egy NAS-ba teszi be valaki otthon a DB lemezt és úgy játssza le a TV beépített lejátszójával. Az is ugyan az a videó anyag attól függetlenül, hogy milyen közegen át érkezik.

(#24) - Töltsd le párat előre. Ki mondta, hogy ott kell nézni a homokórát?
De ez még Netflix-re is igaz. Ha lassú a net, általában le lehet vele töltetni előre (a TV-ket nem tudom, hogy enged-e mind USD tárra, de a Windows Store-os program igen), pl. amíg TV adást nézel vagy más előre már letöltött anyagot, addig csorog a háttérben a következő...

Amúgy is "csak egyszer nézni". Heh. Nagyon kevés cucc az, amit kétszer is érdemes megnézni.. Sok olyan film van, amit imádtam, de sohasem szánnám rá magam, hogy megnézzem kétszer is, vagy legalább is nem olyan időtartományon belül, hogy megérné itthon tárolni, mert ~5 év múlva lehet, hogy lesz jobb kiadása is (új formátumban vagy rendezői, bővített kiadás, stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26) Hopkins95 válasza janos666 (#25) üzenetére


Hopkins95
addikt

Úgy vedd ám, hogy nálam a net mindig ki van használva. Vagy a Steam, Origin frissít napközben, de ha aktív vagyok, olyankor szüneteltetem azt is, mert nem tudok Youtube-ozni, de még multizni sem, mert elkezd laggolni. Szoktam azt csinálni, hogy éjjelre beállítom a letöltést és akkor szedi le a filmet, de már úgy vagyok vele, jó lesz nekem a HD is, úgyis a mai filmek többsége csak ilyen egyszer nezős. Persze a filmeket, amik tudom hogy jók, azokat le szoktam tölteni azért jobb minőségben.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) arty válasza #41635072 (#7) üzenetére


arty
veterán

"Kenterbe veri a virágbolti HD anyagokat (nem BD50...)"

ez így egy értelmezhetetlen általánosítás :)
melyik csomag, melyik film, kinek a netjén, mikor vs. melyik film, ki által kódolt/melyik változata...

van sok jól kinéző, saját gyártású anyag a netflixen, de azokat nyilván nincs mivel összeveti (az 1:1 torrentre került verzióval nyilván értelmetlen), míg a korábbi - mittomén - mozifilmek jó minőségű bd forrásból készült, jó minőségű enkódjai összességében szvsz jobban néznek ki a "tékában" (ezek az enkódok az eredeti bd-től is sokszor megkülönböztethetetlenek), ráadásul ott konstans minőséget kapsz, nem azt amit ÉPPEN tud a netflix/wan/lan ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#28) #41635072 válasza arty (#27) üzenetére


#41635072
törölt tag

Általánoságban igaz...1080p-s BDRIPek általában gányabb minőségáek mint a netflixes HD imho. Ahhoz meg azért nem kell egy egetrengető sávszél, az mindig megvan..

(#29) Peter13 válasza myckie2 (#23) üzenetére


Peter13
senior tag

Én azt sem tudtam mi az az Evangelion, de gondoltam akkor már megnézem. Itt a [kép], én nem látok égbekiáltó különbséget,se pro, se kontra (azt hogy a Surface Pro felskálázta nagyobb felbontásra, azt most hagyjuk).

(Egyébként hogy sikerült pont ezt a képet kiválasztani? Kb egy tizedmásodpercig villan fel az intro kavalkádjában, úgyhogy többször átléptem/áttekertem mire meglett :) )

Ebből nyilván nem jön le az hogy a BD anyag szar lenne, de a Neltflix-es verzió sem rosszab egy jottányival sem, csak hogy visszatérjünk a vitát indító hozzászólásodra, miszerint a Netflix elkezdhetne normális minőségben streamelni. Szerintem teljesen normális minőségben szolgáltat...nem lehet hogy esetleg az alapcsomaggal vannak/voltak tapasztalatiad (ami sd, vagyis kb 480p szintű)? Nálunk 3 szint van, és igencsak látszik a különbség az alap és a prémium csomag között...

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#30) myckie2 válasza Peter13 (#29) üzenetére


myckie2
őstag

Régen használtam már és igazatok van, tényleg semmi baj a minőséggel. :) Bocsika a képkockáért, én is túlmentem rajta párszor miközben próbáltam megállítani. :DD

(#31) vicze válasza myckie2 (#23) üzenetére


vicze
félisten

Had ne mondjam, hogy mennyire "vicces" amit csináltál, de én nem a kvantálási zajt szeretném elemezgetni, mert abban jobb lesz a BD, mivel több információt tárol.
A kérésedből meg eléggé látszik, hogy életedben nem használtál még Netflixet PC-n.
(Netflix app képes csak 1080p (vagy 4K lejátszásra, de arra a gépem nem képes), és Edge, de mindegyikben le van tiltva a screen capture lehetőség. Csak is kizárólag 720p-ről lehet screenshotot csinálni.)

Illetve nem a tömörítések kvantálási zaját szeretném hasonlítgatni(BD valószínűleg jobb lesz), abból kinőttem egy ideje, hanem azt azt amit a 4K TV-n látok. Valamint nem minden "homályos" életlen, a BD-n nyilván, hanem leginkább a mozgás egyes jelentekben vagy 1-1 részben, ezt állóképen nem biztos, hogy látod egyáltalán.

Az hogy "pixel peeping"-ben éled ki magad egy dolog, az nem minőségről szól, hanem a tömörítési zaj elemezgetése. Ahogy egyetlen egy filmet se tudsz mutatni ami képélességben, színvilágban akár alulról is megközelíteni az Alterd Carbont. Nagyon szívesen látnám, de tényleg.

Vannak esetek, ahol erőteljesebben látszanak a Netflix és a max. 35MB sávszélesség korlátozásai, ez pedig a saját Our Planet-ben ki is ütközik jó pár nagyon magas dinamikájú jelentben. Szóval igen vannak korlátai, de ez egy normál film esetében rettentő ritkán jönnek ki, és a normális minőséget elég régen megütik.

(#25) janos666: Netflix egyszerűen úgy döntött, hogy minden műsoruk teljes egészében 4K-ban készült minden a felvételtől a effektekig és kifizetik az ezzel járó nem kevés pluszköltséget. Ha jól tudom 1 kivétel van, a Marco Polo effektek 2K-sok az első évadban, ez sajnos látszik is.

(#32) janos666 válasza vicze (#31) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez 2k<>2k összevetésre is igaz.
Nem csak a felbontáson és bitrátán múlik, azok csak megengednek/korlátoznak dolgokat bizonyos keretek közé,
de rengeteg múlik azon is, hogy mit, milyen képi világot szeretnének a készítők.
... és szerintem nagyon sok veterán Hollywood-i filmes (de akár nagy kábelcsatornák Hollywood-ot "majmoló" stábjai is) ideálja az szándékosan pont nem a tűéles és zajmentes kép, hanem a klasszikus filmtekercses mozis hatású, szemcsés, analóg eljárásokkal szűrőzött (digitális anyagnál is valamelyest ezt imitáló), akár szándékosan rossz mélységélességű, úgymond "álomszerű" kép.
(Persze mindig van kivétel, most erősen általánosítok egy nagy átlagra nézve.)

Jól látszik ez szerintem azon is, hogy erősen tiltakoznak a >=48fps mozi ellen, mert hogy az nem igazi mozi, ami nem 24fps (azt hiszem Tarantino is köpött egy falat aranyat, hogy ő inkább nyugdíjba megy, mint hogy >24fps mozit forgasson).
Szerintem így állnak a kép sok más paraméteréhez is.
Ami nekünk egzakt kvantitatív/kvalitatív, technikai objektív minőség (pl. képélesség, színhűség), az nekik egy absztrakt művészi ideológia (olyami, mint azt mondani, hogy a hibáival együtt lesz valami mestermű, és bele van dolgozva ez a "hiba", ami a készítő és sok rajongó szerint egyáltalán nem hiba...).

Amit fejtegetni próbáltam, az az, amit az Altered Carbon-ról is írtál (mondjuk ezt még nem néztem, csak 1-2 percre tekertem bele).
Le voltam döbbenve, mikor legelőször próbáltam ki (pontosabban próbáltatták ki velem) a Netflix-et pár éve. A húgom indította el a Narcos-t (eszembe sem jutott előfizetni streming-re, ott volt a DB/torrent) még az egyik butább féle FHD plazmámon a nappaliban, és leesett az állam, hogy honnan jön ez ilyen minőségben (!?!), mert élesebb volt a kép, mint a DB lemezes (nem újrakódolt) Hollywood-i mozifilmek ~90%-a. Aztán lementem a nappaliból, belőttem a 4k HDR OLED-emen is a jelszavával a Netflix-et, és belenéztem azon is pár 4k anyagba, ami nyilván még szebb volt (főleg a még jobb kijelzőn). Azóta használom (nem túl sokat, de rendszeresen. A mozifilmeket BD-ről nézem, de a sorozatokat inkább válogatok innen, mint a kábeltv csatornák torrentre került anyagaiból, pusztán emiatt, hogy itt imádom a képminőséget a saját cuccaiknál, főleg a tévés anyagokhoz képest.)

Szóval értem miről beszélsz és szeretem én is felhívni rá a figyelmet, hogy ki szabad próbálni és be szabad látni, ha tévedésben él valaki a korábbi előítéleteiből kifolyóan.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33) Nyugis


Nyugis
senior tag

kiváncsi vagyok, hogy a netflix ilyen brutális fejlödése melett, vajon jövöre is azt mondja e az oszkár gála, hogy a netflix-nek nem ad oszkárt..
a netflix iszonyatosan népszerü és akinek esze vanaz akar egy szeletet a tortából. sony panasocin, le is csapott a lehetőségre. és ez nekünk kivételesen jó! :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.