Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

Tök mindegy mennyire dizájnos egy szék attól még a túl sok ülés nem egészséges, mindenkinek szét fogja cseszni a gerincét, izületeit, stb, aztán majd 30 évesen lehet ortopédiára járni. Ezt megfelelő mennyiségű és minőségű testmozgással illene kompenzálni minimum. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy egy túlárazott "Gamer" székben ülsz vagy egy akármilyen másikban. Mondjuk ha már mindenből is van Gamer, pont bútorból ne lenne?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) macilaci78 válasza nubreed (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gémert nagyon sok esetben lehet szidni a csicsa, az ergébé és megannyi más miatt, de egy tartós használatra, 8-10 órás folyamatos használatra tervezett professzionális irodabútor (asztal, szék, monitortartó) igenis nagyon hasznos tud lenni.
Igazad van abban, hogy mozgás nélkül a hosszú távú életminőség rovására megy az ülőmunka, de az is tény, hogy a munka minőségét befolyásolja a komfort és az ergonómia.

Én már nem egy embernek javasoltam irodai forgószéknek a gémer székeket: jól paraméterezhető, deréktámaszos, állítható karfa, stb okán alkalmasabb társ lehet a munkában, mint egy akár drágább, komolyabb küllemű főnöki szék.

Az asztal pozíciója is számít: hol van a billentyűzet, hol van az egér, hol van a monitor... Nagyon sok olyan klaviatúratartó van, amin a billentyűzet mellett egyszerűen nincs hely az egérnek. A régi számítógépasztal, ami most szüleimnél van, az is ilyen. Állítható konzolok vannak a fém lábakon, ami tartja a monitort, PC-t, nyomtatót, de egyszerűen gyűlöletes, hogy az egér az asztallapon van, alatta 8 centivel és előtte 25 centivel pedig a billentyűzet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) nubreed válasza macilaci78 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Az ergonómia természetesen fontos és vannak szörnyű asztal és szék kombók, ez így van. De hogy ha valaki sokat játszik is, nem kell feltétlenül gamernek titulált és túlárazott terméket vennie, léteznek jó minőségű nem gamer bútorok is. Én ezt egy túlerőltetett dolognak tartom, de bizonyos kor alatt egyre népszerűbb a GAMER mint hívó szó, ezért nem csodálkozom, hogy egyre több cég találja meg ebben a piaci rést.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) lenox válasza nubreed (#1) üzenetére


lenox
veterán

Reszigazsag van benne (nevezetesen, hogy a sok ules nem egeszseges), de hogy teljesen mindegy lenne, hogy milyen szeken ulsz az oriasi tevedes. Persze lehet, hogy te nem ulsz, es nem tudod. De pl. hogy egy mubor ulesen izzadsz, vagy az Aeron halojan nem, az messze nem mindegy.

(#5) nubreed válasza lenox (#4) üzenetére


nubreed
veterán

Ugye azt senki nem gondolja, hogy GAMER székből nincs rossz minőségű? Műbőrt sosem vennék semmiből, nem tudom, ez hogy jön ide. Azt pedig, hogy mindegy melyiken ülsz, csak a sok ülés vs. egészség kérdésére értettem 2 minőségi, gamer és nem gamer szék között.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) Domonkos válasza macilaci78 (#2) üzenetére


Domonkos
Ármester

>gémer székeket: jól paraméterezhető...
Hogy mi? :F
Az ervekkel amugy egyetertek, de ezeket pont nem egy gamer szektol fogod megkapni. Márha "gamer" alatt te is azt a kagyloulest erted.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#7) solti


solti
senior tag

Aeron... legjobb irodai szék amiben valaha dolgoztam. Sajna a mostani a munkahelyemen nem ez van, de visszasírom.
BTW ha összeállnak a Logitech-kel, akkor biztosra veszem hogy valami nagyon fasza, de számomra megfizetethetetlen termék lesz az eredmény.

(#8) lenox válasza nubreed (#5) üzenetére


lenox
veterán

Műbőrt sosem vennék semmiből, nem tudom, ez hogy jön ide

Mivel azt irtad 'vagy egy akármilyen másikban.', abban mubor is benne van, konyhaszek is akarmilyen. Utolag ne kozmetikazd.

Teny, hogy nem mindegy, miben ul az ember, eleg nagy ongolt lottel, hogy a Herman Miller kapcsan eresztettel el egy fikazast.

(#9) xEon1337 válasza solti (#7) üzenetére


xEon1337
őstag

Én január óta otthon egy Herman Miller Embodyban ücsörgök a gép előtt. Ha nem kellene néha egészségügyi okokból felállni, akkor úgy lenyomok benne 10 órát, hogy meg sem érzem. :)
Sajnos ugyanez a munkahelyi székről már nem mondható el, pedig ez is valami extrásabb cucc, de a márkáját nem tudom.

"Less but better" - Dieter Rams

(#10) koxx válasza Domonkos (#6) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbáltál már pl NobleChair vagy Secretlab széket?

(#11) ALBY


ALBY
senior tag

Fingáteresztő az ülőplatform is ... Cool! ;)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#12) Duree


Duree
veterán

Ismerve a Herman Miller árait nem hinném , hogy ne Jómódú réteg vásárlókat szolgáljon ki

duree54

(#13) nubreed válasza lenox (#8) üzenetére


nubreed
veterán

Majd akkor beszélgess el erről egy ortopéd szakorvossal légyszíves. Teljesen mindegy, hogy milyen márkás a szék, mennyire ergonómikus, maximum kicsit késleltetni tudja a tünetek megjelenését, megelőzni semmi esetre sem, hiszen alapvetően mégiscsak ülsz a székben napi x órát. Ha nem mozogsz eleget emellé, meg fogod szívni, csak ennyit írtam. Nem lőttem semmilyen öngólt, nem tudom te milyen szemüvegen keresztül nézed a világot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#14) Domonkos válasza koxx (#10) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kb. az osszes szeket kiprobaltam mar.
Amugy a sorrend brandekbol nalam: herman miller, kinnarps, hag, steelcase, osszes tobbi.
Nem azt mondom, biztos egy egy ilyen kagylo is kenyelmes tud lenni, ha pont a mereted; de ez a legritkabb esetben fordul csak elo. Egy mindenhol is allithato HM szerintem siman megeri az arat. :U
Ha nagyon budget kategoriat szeretnek, akkor meg ott van a ikea markus, jarvfjallet vagy hattefjall.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#15) koxx válasza Domonkos (#14) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

HM jo lenne otthonra az biztos, csak hat fel millat kicsengetni erte :U melohelyre meg tuti nem vesznek :DDD
Secretlab titanjat kene kiprobalni ha lehetne mert az meg arban emesztheto.

(#16) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Herman Miller Aeron irodai szekem van, de total remalom ez a szek is mint a többi ha hátradólök. Megtartja a hátat, de semmilyen törzs feszitest vagy normalis hát aktiváciot nem igényel és egy ido utan ebben is görnyedsz.
Hálisten állitható magasságu az asztalom igy tudok állva dolgozni de azok a 15-20 percek amikre leülök óránként borzalmasak.

(#17) xEon1337 válasza kzoltann (#16) üzenetére


xEon1337
őstag

Az Aeron nekem sem volt soha kényelmes, akárhányszor próbáltam.

Most páromnak rendeltünk egy Sayl-t, üléspróbákon meglepően jónak tűnt az egyszerűségéhez képest.

"Less but better" - Dieter Rams

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyat tudnak hogy kényelmesen lehessen ülni benne egész nap, és ne menjen tönkre 20 évig? Kb. ennyi az elvárás, nem a gémer biszbaszok.

(#19) Dr. Akula válasza Domonkos (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

void szék (int karfa, támla, gázrugó) {}; :D

(#20) koxx válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mert mindenkinek mást jelent a kényelem, másrészt nincs olyan (megfizethető) anyag ami deformáció, kopás vagy egyéb nélkül kibír 20 évet.

(#21) lenox válasza nubreed (#13) üzenetére


lenox
veterán

Mondtam, hogy irtal reszigazsagot, attol meg nem mindegy, hogy ha mar ulsz az mennyire szivas, szoval az ongol az ongol.

(#22) fdeyso válasza koxx (#10) üzenetére


fdeyso
csendes tag

igen probaltam noblechairt, de az irodai szekem tobb mint egy evig egy full krom Aeron volt a Herman Millertol es hidd el a noblechair a kanyarban sincs, kenyelemben, allithatosagban es anyagminosegben. ha valaki az aeront nem tudja beallitani maganak kenyelmesre annak valoszinuleg nem humanoid alkata van, vagy nem szentelt ra eleg idot, kb egy hetem rament ha nem tobb mire minden osszeallt

[ Szerkesztve ]

(#23) -FreaK- válasza koxx (#10) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ugyan az az OEM gyártó csinálja az ő székeiket is mint akarmelyik olcsóbb másikat, ugyan azokból az alkatrészekből. Egyedül a huzat minőségében van eltérés, de szövetet csak egyedül a Secretlab csinál ha jól tudom. De még az is csak a félút egy hálóshoz képest.

Ergonomiailag viszont egy hulladék az összes, de legalább jól elkérik az árát ahhoz képest, hogy alja kínai alkatrészekből van össze legózva mindegyik.

A Herman Miller legalább minőségi és ergonómikus, viszont rohadt drága és nem állítható rajta annyi minden mint ami elvárható lenne.

Kérdés, hogy milyen piacot céloznak meg ezzel az együttműködéssel, mert szerintem a HM árszintje bőven az átlag (sőt, szinte minden) gamer lehetőségei fölött van.

(#24) pereces


pereces
tag

Nekem is HM Aeron székem van nem rossz szék de azért ez sem tökéletes, a középső hát tartó rész nem véletlenül jött hozzá ki több féle is.

(#25) Bishop1


Bishop1
tag

Lehet a gamer szarokat ágyba főbe szidni, azért meglepően ergonomikus, átgondolt termékek is születnek. Persze ritkán kerül rájuk rgb... Aki pedig ült már Aeronban pontosan tudja hogy ígéretes az együttműködés. Még a viszonylag olcsó(bb) klónjai is köröket vernek az átlag irodai székekre.

(#26) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nekem a kárpitozott székek tetszenek. Az ilyen széteső, nyekergő modern csodákat messze elkerülöm.

(#27) so_ha válasza kzoltann (#16) üzenetére


so_ha
senior tag

"total remalom ez a szek is mint a többi ha hátradólök"
PostureFit deréktámasszal kellet volna vegyél, ami állítható, illetve a fejtámasz is hasznos tud lenni hátradölve, legalábbis nekem 10 év alatt nem volt problémám az Aeronommal.

(#28) Csandi válasza Tetsuo (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Ez se nem esik szét, se nem nyekereg :)

(#29) Kristof93


Kristof93
senior tag

Herman Miller és az aeron nekem nagyon nem jött be. Elég sokat kipróbáltam és a fejtámaszos Ergohuman messze a kedvencem, ezt használom évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tetsuo válasza Csandi (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Itt nem az Aeronról, hanem egy új gamer székről van szó, amit még senki nem látott. ;-)
Szerintem garantált a rossz minőség, de ne legyen igazam.

(#31) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

De vajon milyen tudást adhat a Logitech egy HM-nek jelen esetben? Egy logón kívül.

(#32) nubreed válasza MeszesKPT (#31) üzenetére


nubreed
veterán

Valószínűleg semmilyet. Ebben az az üzlet, hogy a HM -et a Logitech behozza olyan piacra (Gamer) ahol eddig nem nagyon voltak jelen, a Loginak meg azért éri meg mert a HM jó név a székek piacán, kívülről win-win -nek tűnik a dolog.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#33) Csandi válasza Tetsuo (#30) üzenetére


Csandi
őstag

Mivel HM szerintem nem egy gagyi gémer szék minőség lesz, valószinüleg a logitech csak rádobja a logóját de HM minőség

(#34) #72042496


#72042496
törölt tag

Kiderült közben, hogy mi ez, egy G logóval ellátott Embody.

(#35) FLx válasza #72042496 (#34) üzenetére


FLx
addikt

Nem olyan rossz ez. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.