Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Azért az 50-60-at se mondanám, annyira kifejezetten rossznak.

Make things work

(#2) h-yle válasza X Factor (#1) üzenetére


h-yle
addikt

Önmagában nem az, de ugye összeadódik a többivel (egér, vga...stb.) és azért úgy már kellemetlen.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#3) DithenS válasza h-yle (#2) üzenetére


DithenS
senior tag

Főleg hogy a PS4Pro és az XBOX One S-ről van szó.Amibe APU van nem is VGA.A cikk meg TV-t említ nem is monitort ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Irigylem az az ilyen problémákat. Az érintetteknek küldeném az alábbi kis videót
[link]

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) h-yle válasza DithenS (#3) üzenetére


h-yle
addikt

akkor, hogy boldog legyél: kontroller, gpu

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) kolopele


kolopele
nagyúr

Az enyémen nem tűnt fel ilyen probléma szerencsére, LG 77EC980V. Mondjuk nem idei, és nem is ez a széria. Úgy látszik, csak egyes modelleknél jelentkezik.

(#7) kolopele válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért ha már az ember százezreket, milliókat ad ki tévére, ne legyenek már ilyen problémák (sem).

[ Szerkesztve ]

(#8) -=RelakS=- válasza X Factor (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

50-60 már feltűnik, ha mellé raksz egy monitort (Panasonic tv - acer monitor)
Váltottam LG tv-re, annak kisebb az input lagja, a játékok is feltűnően jobban mennek.
Amíg nincs összehasonlítási alapod, addig meg csak azt látod, hogy már megint béna vagy :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) elefant válasza kolopele (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

de az HDR tv?

(#10) Joshi válasza kolopele (#6) üzenetére


Joshi
titán

Nem tapasztalhattál HDR-nél magas input lagot, mert a te készüléked még nem HDR képes.

(#11) DithenS válasza h-yle (#5) üzenetére


DithenS
senior tag

Most már boldog vagyok :P

(#12) Dniel válasza DithenS (#11) üzenetére


Dniel
tag

Nekem mindig az jut eszembe, hogy playstation 1-nél de bármelyik még újabb konzolnál sose éreztem azt hogy nagy lenne az input lag a tv-n és most meg mindenhol mindenki ezeket méregeti. :)

(#13) -=RelakS=- válasza Dniel (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

PS1? Azt még CRT tévén játszottad, nem?
CRT-n gyakorlatilag nem volt imput lag, viszont a "lapos" tévéknél fel kell dolgozni a bejövő jelet, hogy kikerüljön a panelre, ez meg időt igényel. TV-knél meg a sok "hasznos" szolgáltatás ezt az időt csak növeli.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) kolopele válasza Joshi (#10) üzenetére


kolopele
nagyúr

Valóban. Most legalább kiderült, mekkora sz...t vettem :D

(#15) Dniel válasza -=RelakS=- (#13) üzenetére


Dniel
tag

Ebben igazad van, hogy azért sima tévézésre azért lassabbak ezek a tv-k de ha jelenlegi példát akarnék mondani ps4 slim és 40UB800-as tv-nél sem látom, hogy lenne input lag :)

(#16) Joshi válasza kolopele (#14) üzenetére


Joshi
titán

Ha neked nem kell én elfogadom karira. :DD

(#17) -=RelakS=- válasza Dniel (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Panasonic tv-m input lagja nagy volt.
Alapból nem láttam, viszont ha kétképernyős üzemmódban mellé tettem egy monitort, akkor már látszódott, hogy a monitor hamarabb reagál.

Meg valahogy rosszabbul mentek a lövöldözős játékok, pedig nem online toltam.

Kb ennyi a hatása, nem az, hogy kattintasz, és láthatóan később lősz a játékban. Épp csak annyi, hogy ha valahol számít a reakcióidő, az nem fog menni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) Dniel válasza -=RelakS=- (#17) üzenetére


Dniel
tag

Akkor inkább nem próbálom ki a két képernyős funkciót mert kiábrándulok :D

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

A tévé mellett a konzolnak, játéknak, vagy mindkettőnek támogatna kell a HDR-t? Mi kell ahhoz, hogy PC-n is legyen ilyen? Illetve lesz-e mostanában? :)

Utánaolvashatnék magam is, de fáradt vagyok keresgélni. Hátha valaki képben van és pár sorban válaszol gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#20) DithenS válasza #72042496 (#19) üzenetére


DithenS
senior tag

Mind a kettőnek támogatnia kell.Mind a konzolnak mind pedig a TV-nek.

(#21) Joshi válasza #72042496 (#19) üzenetére


Joshi
titán

Tételezzük fel hogy minden eszközöd támogatja a HDR-t, tudod mit kell nézni? Tudod mit kell figyelni hogy érdemben lásd a különbséget? Szerinted mi az a HDR?

(#22) #72042496 válasza Joshi (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Filmeknél igen, gondolom, játékoknál is ugyanaz a lényeg. De hogy a játékok esetében mi kell hozzá azt nem tudom, ezért tettem fel a kérdéseket. :U

(#20) DithenS: Köszönöm, de ez sajnos csak kis részban válasz a #19-re.

[ Szerkesztve ]

(#23) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Egy dolgot most nem értek OLEDnél minek HDR?
Max képjavító eljárásokhoz látom értelmét, mivel olednél ha jóltudom ott nincs háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#24) #72042496 válasza SPY0817 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#25) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én is csak akkor vettem észre, mikor kicsit átpattantam ugyan annál az FPS nézetű játéknál a monitor elé. Vannak érvek és ellenérvek mind két oldalon a TV+Contoller és Monitor+Egér/Bill.-zet témában és ahogy lejött bizonyos játékokhoz (főleg a belső nézetűekhez) a TV+Egér/Bill.-zet lenne az arany középút (mert ugye az input lag ellen egyelőre nincs orvosság), ezt viszont elég nehéz megvalósítani a TV elé tolt kanapén vagy fotelben ücsörögve. A többi game-hez viszont, amíg nem zavaró a lag, tökéletes a contoller is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.