Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

No de milyen az interneted?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) oriic válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

UPC

60/6

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) zarayg válasza oriic (#2) üzenetére


zarayg
aktív tag

hát az a 6Mbps fel nagyon kevés, telefonról 4G hálózaton nagyobb a feltöltésem :B

OFF: ip címedet rejtsd el ilyenkor legközelebb, az ördög nem alszik....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#4) Bucsi13 válasza zarayg (#3) üzenetére


Bucsi13
tag

"Upload Speed Needed for 1080p: 3mbps-3.5mpbs
Upload Speed Needed for 720p: 1.8mbps-2.5mbps
Upload Speed Nedded for 480p: 0.90mbps-1.20mbps"
(forrás)

https://obsproject.com/

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#5) zarayg válasza Bucsi13 (#4) üzenetére


zarayg
aktív tag

és ha 4K-ban tolja? :DDD

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#6) oriic válasza zarayg (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A monitor alapból 1920x1200, de most OBS-nél pl állítgatom, hogy max 720p/30FPS-t toljon. Ebből akarom a legjobbat kihozni.

Találtam egy leírást, meglátjuk mit hozok ki a rendszerből ez alapján.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) zarayg válasza oriic (#6) üzenetére


zarayg
aktív tag

ahhoz elég lesz :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#8) ncc1701 válasza zarayg (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak nehogy warpoljon tőle. A upc-nél elég hurka az upload, bezzeg itthon a digi, 100/100 optika. :)

(#9) 7


7
addikt

Én használtam már OBS-t Twitch streamre, YouTube streamre, illetve mostanában is szoktam felvenni videókat. Twitchnél a fő bajom az volt, hogy rendszeresen bufferelgetett. Valahol olvastam, hogy a nem-prémium streamereknél van egy maximális sávszél, amit támogatnak, de nem tudom előkaparni, hogy pontosan mennyi is az.

Ha gondolod, keress meg privátban, tudunk csevegni róla.

(#10) Tamás88 válasza 7 (#9) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

OBS + VCE csodákra képes anélkül, hogy nagyon lecsökkenne az fps.

(#11) P.e.t.ya. válasza ncc1701 (#8) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Szerintem elegendő a UPC net, nem olyan hurka az :N [link]

(#12) 7 válasza Tamás88 (#10) üzenetére


7
addikt

Az Intel QuickSync is egesz jo eredmenyeket produkal (na meg az NVENC is, de AMD kartyaja van, szoval ott inkabb a VCE jatszik -- csak azzal nincs tapasztalatom). :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Tamás88 válasza 7 (#12) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Azért mondtam a fentit, mert az OBS-ben lehet használni a VCE-t igaz nem a hivatalos oldalról kell letölteni.

(#14) huskydog17 válasza Tamás88 (#13) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az OBS VCE módját inkább kerülni kell, ez az iskolapéldája annak, hogy hogyan NEM szabad használni a VCE motort, ez a legrosszabb VCE implementáció, amit eddig láttam. Hardveres gyorsítás terén a Mirillis Action! a legjobb, legalábbis VCE fronton egész biztos. Tapasztalatból mondom.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#15) oriic válasza huskydog17 (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na még egy plusz infó köszi. :)

Live-Die-Respawn

(#16) Tamás88 válasza huskydog17 (#14) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Csakhogy a Mirillis Action! nem ingyenes. Én VCE-ként használom, és elég jól felveszi, csak akkor van gond, ha 60fps-re van beállítva a felvevő,a játék meg alatta van. De ezt 30 fps beállításával ki lehet küszöbölni. A másik meg ha nem rögzít (hibát dob), akkor a beállításokban dx11-ről dx9-re kell beállítani.

(#17) huskydog17 válasza Tamás88 (#16) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez igaz, de sajnos az ingyenesek közül nincs normális VCE implementáció, akkora a szakadék minőség terén az Action és az összes ingyenes között, hogy én az OBS-t még ingyen sem merem ajánlani. Egyébként az OBS még 30 fps mellett is kaka minőségben vesz fel VCE módban. Ezen felül az OBS-sel más gigantikus problémák is vannak (pl.: förtelmes és átláthatatlan GUI), nem csak a trehány VCE implementáció.

Az Action! egyszerűen olyan nagy mértékben leköröz minden ingyenes megoldást, hogy szerintem érdemes megfontolni a 25 eurós lifetime licenc megvételét, de azért van az ingyenes, 30 napos próbaidőszak, hogy ezt mindenki eldönthesse.

Na persze, ha szimplán CPU módban, vagyis VCE nélkül akar felvenni az ember, akkor elvileg jó az OBS és talán a többi ingyenes is.

Amúgy az abszolút nem gond, ha egy 60 fps felvétel készítése közben a játék leesik 48-50 fps-re, ez alig vehető észre, de ha sűrűn 20-30 környékére esik le, na ott már tényleg nincs értelme 60-nal felvenni. :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Szerintem 720p-re állítva a játék felbontását keletkezik akkora teljesítménytöbblet, hogy a gép bírja a prociból való kódolást.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) sz.atesz89


sz.atesz89
tag

Helló! Lenne 1 kérdésen múlt vasárnap 14-én vettem fel egy videót, nem tettem fel twitch-re hanem a gépen tároltam a felvételt, az előfordulhat hogy a open broadcaster egy idő után autómatán törli a fájlokat? Nincs meg ez a videó fájl.

PSN: szuhi

(#20) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok
OBS-nél gameplay rögzítésnél mit ajánlatok bitráta és a puffer beállításnak?
Quick sync kódolást használok!
(i7-4790,Gtx 1060 3GB,8GB DDR3)

Érdemes 60 fps felett rögzíteni?
Vsync használatról tippek?

Délutáni próba videón,kicsit furcsa a mozgás a videón,pedig játékon belül tökéletes!

https://youtu.be/FUAWZ2o23Ag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.