Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BeastMode


BeastMode
őstag

Ha kapható lenne itthon és normális méretű akksit kapna, esetleg még nem is lenne nagyon drága, akkor számomra ideális lenne:)

(#2) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szép méret. :)

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Ha jól lesz árazva menni fog a falba az ágy mellé. Már mióta ilyenre vágyok jó kijelzovel meg árral. Full HD bőven elég.

(#4) #65577472 válasza BeastMode (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

"normális méretű akksit kapna"

Ok, de aztán mihez kezdenél vele? A 12,2" Galaxy Note Pro (9500 mAh) 753 g-os súlya is határeset, a 948 g-os 13,3" Yoga Tablet 2 Pro (9600 mAh) pedig már a vicc kategória.

(#5) BeastMode válasza #65577472 (#4) üzenetére


BeastMode
őstag

Felőlem lehet 1 kg is, úgyis csak otthoni használatra kéne, ott meg pont lesz@rom a grammokat:)
Engem sosem érdekelt egy telefon vagy tablet súlya.
A mérete pedig pont jó lenne, a 7 colos nekem tabletnek kicsi, a 10 colos jó, csak ami tudásban is ott van az marha drága. 10 col felett is elfogadom egy bizonyos mértékig a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#6) #65577472 válasza BeastMode (#5) üzenetére


#65577472
törölt tag

Használtál már huzamosabb ideig 10" körüli tabot? Az enyém 467 g, ennek több, mint a dupláját kézben tartani minden, csak nem kényelmes.

(#7) BeastMode válasza #65577472 (#6) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen, használtam (Nexus 10) és mint mondtam, nem érdekel a súly:)

(#8) #65577472 válasza BeastMode (#7) üzenetére


#65577472
törölt tag

És ennek ellenére azt mondod, hogy kényelmesen tudnál használni egy 1000+ g-os tabot. OK :D

(#9) BeastMode válasza #65577472 (#8) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen. De ez neked miért is fáj?:):R

(#11) #65577472 válasza BeastMode (#9) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem fáj, csak nettó hülyeségeket beszélsz :B

(#12) Squirrel


Squirrel
őstag

Na, ekkoran mar kenyelmesen mozizhatna hatul a gyerek, mikor atautozzuk fel Europat. Tenyleg, 12-13 colos tabletekhez lehet kapni olyan tartot, amit az elso ules fejtamlajahoz lehet rogziteni?

(#13) Sebestyen01 válasza #65577472 (#11) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Otthol budin ulve max kenyelmes... Minden nap cipelje magaval az aki kitalalta... De otthon ha mobilitas kell laptop, notebook, vagy subnoti... Szerintem

(#14) BeastMode válasza #65577472 (#11) üzenetére


BeastMode
őstag

Örülök, hogy itt mindenki más jobban tudja, hogy mi a jó nekem, mint én saját magam. Ha nekem tetszik a nagy kijelző és el tudom viselni, ha nehezebb egy eszköz, azt fogadja már el a másik. Elhiszem, hogy másoknak esetleg nem jön be, nekem is sok minden nem tetszik. Viszont tartsuk már tiszteletben mások igényeit!
Peace:R

[ Szerkesztve ]

(#15) #84490496 válasza BeastMode (#14) üzenetére


#84490496
törölt tag

+1. De ezt minden topicra es minden hozzastolasra!!

Marha ritkan kepesek a juzerek elfogadni masok velemenyet es allaspontjat. Ezen nem artana valtoztatni sztem.

(#16) Squirrel válasza BeastMode (#14) üzenetére


Squirrel
őstag

Én pl. fél éve nézegetek 12 colos vagy nagyobb tabletet, mert ugy találtam kb. ez a legmegfelelőbb méret, hogy hátul az autóban a gyerkőc tényleg normálisan láthassa majd a mesét, mert kényelmesebb vezetni 13-14 órát, ha le tudja kötni magát egy mesével. Nyilván próbáljuk mással is lekötni, de azért egy idő után kifogy az asszony is a lehetőségekből. Magamnak próbáltam, a 10 colosos sem igazi még, ha nem a kezemben tartom, hanem az első ülés támlájának távolságában. Sajna ebben a méretben nem nagyon van választási lehetőség, árban a samsung tabpro, ami nem annyira extrémdrága (pl. egy surface 3-hoz hasonlítva), főleg hogy tényleg leginkább erre használnám. Ezért minden hasonló méretű tabletnek örülök, legalább lenne választási lehetőség.

(#17) Dealer95 válasza #84490496 (#15) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát ja... mikor sokan jönnek, hogy ők már az 5"-es kijelző is túl nagy, minek olyan stb.
Én pl. 5,5" alá soha nem adnám amióta váltottam 6"-re, most meg 5,7"-re.

Most ugyan ez van Tab-nál is ahogy látom...
Van 6-7-8-9-10", afölött meg már szar, mert nehéz mert így meg úgy..
Hát komolyan :D
A saját igényeit had döntse már el mindenki magának.
Max megveszi és rájön, hogyn em az kell neki, de lehet, hogy évekig szeretni fogja és használja.

Ha midenkinek mindig ugyan azok lennének az igényei, preferenciái akkor nem lenne ennyi gyártó, ennyi készülékkel, ennyi méretbeli lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#18) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Igen jól hangzik. Főleg, hogy "csak" fullHD, tehát esélyes a megfizethető ár is. Csak ne 3 óra legyen az üzemideje. Nem egy billentyűzet nélküli notebook kellene, hanem egy notebook méretű tablet.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#19) #65577472 válasza Rickazoid (#18) üzenetére


#65577472
törölt tag

FHD = 160 ppi, nem hangzik valami jól :B

(#20) Rickazoid válasza #65577472 (#19) üzenetére


Rickazoid
addikt

27"-on meg 82. Ha az elég, akkor ez hogy lenne már kevés? Nem a számokon kell lovagolni és nincs a fullHD-val baj.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#21) #65577472 válasza Rickazoid (#20) üzenetére


#65577472
törölt tag

Gondolom a monitort nem 20-30 cm-ről nézed. Á, hagyjuk..

(#22) this is life válasza #65577472 (#21) üzenetére


this is life
Ármester

Azert a tableteket se 20-30 cm-rol nezi az ember, hanem minimum 40 cm vagy kartavolsag kornyeke . Amugy kellemes lenne mar egy normalis aru es hw szerelt nem noname 10coll feletti tab, esetleg dual boot, intel soc...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#23) #41133696 válasza #65577472 (#8) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen és jól mondja, nekem is egy nagy tablet kellene az asztalra, útra elég számomra a 7"-os is, de én még ennél is nagyobbat akarok, konkrétan eddig ezt: IFA 2015: Óriástablettel rukkolt elő az Alcatel
"a gyártó egy otthoni felhasználású, 17,3 hüvelykes érintőkijelzővel ellátott táblagépet hozott létre, aminek hátulján egy egyszerű állványt helyeztek el, amivel többféleképpen (75, 50, 30 fokban a felülettől) letámaszthatjuk a kütyüt, adott esetben pedig fogantyúként is funkcionál."

(#24) #65577472 válasza #41133696 (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szuper

(#26) tjb007


tjb007
nagyúr

Sokszor le lett már írva, hogy a GFXBench nem tudja megmondani a pontos kijelzőátlót, csak becsli. Nem tudok ki emlékszik még a 9,3 hüvelykes Xiaomi Redmi 2-re, vagy a szintén 13,7 hüvelykes InFocus tabletre, ami valójában egy 5,5 hüvelykes telefon. Ennyire pontos.

(#27) #41133696 válasza #65577472 (#24) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként azt elárulnád, hogy szerinted mi a rossz abban, hogy valaki egy kisebb méretű LCD monitorral megegyező átlójú táblagépet akar az asztalára - tehát sohasem viszi sehova otthonról el -, amihez elég egy Bluetooth-os billentyűzet + egér, és máris sokkal, de sokkal helytakarékosabb megoldás, mint egy akármilyen PC, hiszen nem kell neki külön ház, a SoC tartalmaz mindent, és ugyanúgy tud rajta tévézni, fórumozni dolgozni?

A Nexus 7 is nálam álladóan TV vagy Youtube Streamet játszik le, dokkolón van, meg egy Stereo hangfal van rá kapcsolva (természetesen a dokkolóra).

[ Szerkesztve ]

(#28) #65577472 válasza #41133696 (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

Túltoltad a témát, szó sem volt arról, hogy egy tablet asztali használatra való.

(#29) #41133696 válasza #65577472 (#28) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem "toltam túl", az Alcatel például konyhába szánja.

Eléggé elavult már az a nézet, hogy a táblagép csak és kizárólag mobilhasználatra való elsősorban. A magam részéről már korábban is kifejtettem, hogy nem egy készülék az ideális mint univerzális használatra szánt eszköz, hanem több eltérő méretben, és használatra:

Az Alcatel adta az ötletet, hogy 10 inchnél is nagyobb kell. Szóval ez változott a véleményemben. Ráadásul minél nagyobb, annál több hely van a SoC alkatrészei között, a hőelvezetésre is jó hatással van.

(#30) #65577472 válasza #41133696 (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, elbeszélünk egymás mellett, engedd el a sztorit szerintem.

Szerk: Tjb007 is írta, koránt sem biztos, hogy a ZTE egy ekkora batárt fog piacra dobni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Rickazoid válasza #65577472 (#21) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ekkora képátlónál nem is kell, 13,7"-os tabletet már lehetne kényelmesen használni kartávolságból, fél méterről, ülve ölben messzebbről is, na meg asztalra téve se kell közel hajolni hozzá, hogy láss is valamit. Nem értem miért nem érted, hogy van erre igény és van bőven mire használni. Egy kiló meg nem nehéz.
Nehéznek nevezni ezeket, ahogy korábban te is tetted, simán röhejes. Nem is lehet komolyan venni ilyen érvet. Úgy néztek már egy kilóra is, mintha legalább 10 lenne. Agyam eldobom.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Az Axon sorozat nem szeretne ellátogatni az öreg kontinensre? :)

Finn the human

(#33) #65577472 válasza Rickazoid (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem tudom, hány fős mintát vettél a felmérésedhez, hogy mekkora igény van ekkora tabokra a consumer piacon, mindenesetre a gyártók még nem látnak benne fantáziát.

(#34) BeastMode válasza #65577472 (#33) üzenetére


BeastMode
őstag

És azért, mert mi egy szűkebb igénnyel rendelkező "csoport" vagyunk, ezért mi csak hülyeséget beszélünk és baromság, hogy jónak tartjuk a nagyobb kijelzős tabokat?!
Kicsit elgondolkodhatnál azelőtt, mielőtt degradálsz itt néhány embert.

(#35) #65577472 válasza BeastMode (#34) üzenetére


#65577472
törölt tag

Senkit sem degradáltam, szövegértelmezési problémák vannak mindössze Csabikám.

(#36) BeastMode válasza #65577472 (#35) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem kezdek el másolgatni, de volt egy-két megnyilvánulásod pár kommentben.
Nyugi, semmi baj a szövegértésemmel;) egyszerűen csak nem tetszik neked, ha valaki egy kicsit is szélsőséges dolgot kedvel.

(#37) janeszgol válasza #65577472 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is attól félek, hogy sajnos nincs igény 10+ colos táblákra. Pedig én vennék egy 12 colos táblagépet (FHD elég) max 50 ezerért. (12 coloson ez 183 ppi lenne, nekem elég.) Volt egy cikk nem régen egy kimutatásról, hogy a táblagépek igen nagy százaléka nem hagyja el a lakást. Hát én sem viszem el sehova (max nagyon ritkán).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) Rickazoid válasza #65577472 (#33) üzenetére


Rickazoid
addikt

Persze, azért van már most több, mint egy tucat konvertibilis példány, mert nincs rá igény, illetve azért létezik az a vonal a tabletPC-k kora óta. Pedig azok a billentyűzet miatt kétszer vastagabbak, mint az átlag tablet. Épp ez a gond, jóval nehezebb 6-7 mm vastagságban ilyen méreteket produkálni állandó külső táp igénye nélkül, szóval nem azért nem láttuk őket eddig, mert nincs rá igény, hanem mert nagyon nem érte meg senkinek, hogy legyártsák, majd $2500 árcédulával tegyék a boltba.
De most ez már nem akadály. A tablet nem váltotta ki a notebookot... de csak eddig. Jövő ilyenkorra már lesz legalább egy tucat 12-14" képátlójú tablet (Android vagy Windows mindegy, most itt egy kalap alá veszem) $750 alatti áron, de meg merem kockáztatni, hogy lesz köztük $500 alatti is és nem noname kínai, hanem neves gyártóktól, mint az Acer, Asus, HTC, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Sony és/vagy ZTE.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) Rickazoid válasza Rickazoid (#38) üzenetére


Rickazoid
addikt

Jut eszembe, nem egy van köztük, ami nincs egybeépítve a billentyűzetével, tehát különálló tabletként is működik.12,5"-tól 15,6"-ig konvertibilis, Windows-os gépeket gyárt és forgalmaz jelenleg az Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Microsoft és Toshiba, de feltehetően van több gyártó is. Méretes kínálatuk van bruttó kb. 200.000 és közel 1 millió Ft között.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.