Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Egész jól néz ki, paraméterek sem rosszak egy kivételével.

Létezik monitor 5760*1200, vagy 5760*1080 felbontással?

(#2) count_zero válasza Chrys_ (#1) üzenetére


count_zero
tag

Egyre jobban tetszenek ez a szélesített kijelzők. A hajlításban nem vagyok biztos, de monitorként még mindig százszor több értelme van, mint TV-ben.

There are many secrets in District 9

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A grafikusok nem biztos hogy ilyen monitornak örülnének, de még a filmes melóhoz sem túl ideális, egyéb területen még jó lehet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) count_zero válasza zsolt501 (#3) üzenetére


count_zero
tag

Full HD Filmes felhasználáshoz - eléggé nagy felbontás mellett - nem olyan rossz, mert teljes képméret mellett is kiférnek az eszköztárak, illetve 2.35:1 lejátszáshoz ideális. 4K-val már problémás.

There are many secrets in District 9

(#5) wolfman


wolfman
veterán

Kár volt elb@szni azt a billentyűzetet ezzel a kompaktitással. A kurzor gombok és felette elég idétlen lett.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) Duree


Duree
veterán

Nagyon szép,végre van benne külön vga is,az ára annyira nem elrettentö.Biztosan elfogadnám ha nekem adná valaki.

duree54

(#7) Móci


Móci
addikt

Na, ezt majd izgalmas lesz szerelni a szervizben... :)

Kinézetre egész pofás amúgy.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) bteebi


bteebi
veterán

A kijelző/ház szerintem elég furán néz ki, de egyébként teljesen rendben van, és még az ára is elmegy. Nem olcsó persze, de egy 34"-os monitor önmagában is nagyon drága.

#1: Egymás mellé kell tenni 3 monitort ;). 21:9-nél szélesebb monitorról nem tudok. Bár... mintha a Philipsnek lenne egy olyan monitora, ahol effektíve egybeépítettek 3 panelt, és annak lehet, hogy pont annyi a felbontása. De lehet, hogy csak ezzel keverem :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) zsolt501 válasza count_zero (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Még a felbontás még még elmegy, nem is ott a probléma, hanem a hajlítottságával van a gond, mert torzított a kép, vagyis szokni kell hogy hajlított, de megszokni tökéletesen nem lehet, és az ilyen jellegű munkákhoz nem ideális.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) gerii


gerii
addikt

Filmes, fotós, de talán még hangtechnikai munkákra alkalmatlan, CAD-re szintén, grafikonok is érdekesen nézhetnek ki, szóval ez egy nagy játék, vagy filmnéző gép.

[ Szerkesztve ]

(#11) Chrys_ válasza bteebi (#8) üzenetére


Chrys_
addikt

Hát ez az, most éppen egymás mellett van 3 monitor :) Ezeket váltanám le, de még a ku.vaszéles monitorok is bőven 5000 szélesség alatt vannak. 4K-t tolja mindenki, de nem mindenhol nyerő.

(#12) bteebi válasza Chrys_ (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Szinte biztos, hogy van olyan - amúgy valószínűleg elég drága - monitor állvány, amire fel tudod "fűzni" a 3 monitort. Tegyük hozzá, minden bizonnyal nincs túl sok értelme, azt leszámítva, hogy a két szélső monitor alá, a talpuk helyére is lehet pakolni :).

Szerintem amúgy jobb is a 3 külön monitor, mintha egyben lenne az egész. Jelen helyzetben úgy pakolod/állítod be őket (monitorok távolsága/szöge egymáshoz képest), ahogy jólesik, míg ha csak egy panel lenne az egész, akkor alapvetően meg lenne kötve a kezed. Persze valamit valamiért, cserébe nem lenne "rácsos" a kijelző :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Chrys_ válasza bteebi (#12) üzenetére


Chrys_
addikt

Gondoltam már arra, hogy kiszedem a kijelzőket és egy közös keretbe építem, valaki itt a PH-n már csinált is ilyent. Az állvány nem kell, elég nagy az asztalom, elférnek rajta.

(#14) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez a formavilág nekem nagyon idegen :B

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#15) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Erre vartam vegre egy all in one pc. Kivancsi leszek menyire melegedik hogy oldotak meg a huteset. Nekem ez a fo szempont, hogy ne melegedjem egy hd filmtol 60 fokra :R

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#16) Ł-IceRocK-Ł válasza Zsidaaj (#15) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ennyi pénzért olyat raksz össze amilyet akarsz, olyan hűtéssel hogy a görcs összehúz... ;]
Ez pénzpocséklás kb. :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) nincskanál


nincskanál
tag

Jó gép, gondolom laptopalkatrészekből. Én most cseréltem monitort 10 év után. Ezalatt kb. 10x volt gépfejlesztés, 3x gépcsere. Fájt volna minden alkalommal kidobni a monitort. Ezért sose vennék ilyen holmit, amit nem lehet fejleszteni, csak cserélni.

(#18) Ł-IceRocK-Ł válasza nincskanál (#17) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem rossz hozzáállás.
Csak ez sose volt szempont ha a profitot nézzük.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#19) overlordhu válasza Zsidaaj (#15) üzenetére


overlordhu
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe a Raspberry Pi 2-t Kodi "oprendszerrel" felszerelve. 1080p felbontásig bármit megeszik, nagyon kompakt és max 5W-ot fogyaszt :)

(#20) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

1800 dolcsi? :Y Hát ebből sem lesz kiszemelt nálam :U :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#21) utax


utax
aktív tag

27" hajlított monitorom van fél éve és annyira megszoktam, hogy észre sem veszem. Úgyhogy aki azt mondja, hogy bármire is alkalmatlan, az először próbálja ki.
34" nem hajlítva, na azon torzul a kép, nem ezen. Vagy mindenki hajolgat jobbra-balra egy métert, hogy pont szemből lássa az ábrát?
Jó gép ez, nekem instant get kategória.

Use the force, Dude !

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem nem tetszenek az ívelt kijelzők. Nem is tudom, hogy mivel jobbak, mint a hagyományosak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) neilszab válasza zsolt501 (#9) üzenetére


neilszab
őstag

3 hétig teszteltem egy 34-es 21:9-es ívelt monitort és azt kell mondjam semmi féle torzítást, vagy aránytalanságot nem tapasztaltam.

Nem vagyok se grafikus, se tervező... de Photoshop-pal és táblázatokkal sokat dolgozok és direkt figyeltem, hogy párhuzamos vonalak görbülnek-e vagy sem, de semmi zavarót nem tapasztaltam. Igazából pont azt a hatást kompenzálja kis mértékben, hogy a távolabb eső pixeleket kisebbnek látod. Egyedül csak akkor lesz fura, ha túl távol, azaz több méter távolságból nézed a képet, tehát TV-ék esetében én sem látom ennek létjogosultságát, de monitoroknál teljesen természetes hatást nyújt. Nagyon professzionális felhasználás esetén (CAD, stb) ugyan lehet, hogy van hátulütője is, de otthoni munkákra, játékra, netezésre és filmnézésre szerintem tökéletes! :)

Ha az ember 3 monitort rendszert épít, akkor a szélsőket úgy is befordítja maga felé, ez ugyanaz csak fokozatmentesen.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#24) wolfman válasza neilszab (#23) üzenetére


wolfman
veterán

Ha az a hajlítás minimális, akkor nem kéne gond legyen.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.