Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Reggie0

Reggie0
(nagyúr)

Kar, hogy nem tudtak sikra gyartani.

(#2) PhilBrick válasza Reggie0 (#1) üzenetére

PhilBrick
(őstag)

En sem kedvelem az iveltet, de a 32:9 inkabb mar ne legyen sik.

(#3) lemusz

lemusz
(addikt)

Haggyálmár, kitörik a nyakad ha leakarod csekkolni a minimapot. Ez már a periférikus látáson is túl megy.

(#4) ttt

ttt
(aktív tag)

Az a megnyugtató ezekben a beharangozókban, hogy az árat majd valamikor egy messzi-messzi galaxisban időben talán majd el is árulják. :C
Mindegy én már bevásároltam abból, aminek ára is van, nem csak market ingje :P

(#5) Csandi válasza lemusz (#3) üzenetére

Csandi
(kezdő)

Nem is kompetitiv gamingre találták ki, arra én is egy 25 colos 240hz-est használok. Ezzel red dead-eznek, witchereznek, ac-znek :)

(#6) Komplikato

Komplikato
(veterán)

Szimulátor játékokhoz biztos marha jó.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) Synthwave válasza Komplikato (#6) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Meg dolgozni is állat egy ilyen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) Televan válasza Synthwave (#7) üzenetére

Televan
(veterán)

Munkára jobban el tudnám képzelni. :)

Eladó a tudásom és az időm! De sajnos megfizethetetlen!

(#9) yagami01

yagami01
(tag)

Mondjuk én arra valami IPS-t vennék. De nyilván munkától függ.

(#10) AxBattler válasza Synthwave (#7) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Két felhasználási területre tudom elképzelni az ilyeneket:
- munka, ahol a nagy felület áldás;
- szimulátor, ahol a látótér számít, és van is idő nézelődni (MS Flight Sim.).

Játékra, egyébre bőven elég a 21:9, azt még be lehet látni minimális korrekcióval.

(#11) snecy20
Pontosan.
"...szemben a curved FHD-val, 32"-en."
Meg 27"-en, 24"-en, stb., stb. :U

[ Szerkesztve ]

Cable management is for the weak!

(#11) snecy20 válasza AxBattler (#10) üzenetére

snecy20
(veterán)

Az íveltség sokat segít ezen, pláne 32:9 képaránynál. Ezek már azok a méretbeli paraméterek, ahol van létjogosultsága a hajlításnak, szerintem, szemben a curved FHD-val, 32"-en. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) siposz válasza ttt (#4) üzenetére

siposz
(junior tag)

Az hagyján, hogy nincs ára, de az is hónapok múlva derül ki, hogy árulják-e egyáltalán Magyarországon. Vagy akár Európában.

(#13) snecy20 válasza AxBattler (#10) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ó, tényleg van a hajlítás lejjebb is, a 24"-en viszont ez új nekem...szép lehet. :D

(#14) Mooka-Miki

Mooka-Miki
(aktív tag)

"miközben egyszerre 16,7 millió szín lehet a képernyőn"
Ez nem igaz, mert a panel felbontása: 5120*1440 amiket ha összeszorzunk a végeredmény:
7 372 800
Egyszerre maximum ennyi szín szerepelhet a kijelzőn ha minden képpont különböző színt jelenít meg.
:DDD

Ok, tudom hol a kijárat, kikísérem magamat.

(#15) prolad

prolad
(őstag)

Én nagyon örülnék egyilyen monitornak munkahelyen (nyilván az extra gamer sallangok nélkül), végre elférnék egy monitoron. Itt már a hajlításnak is lehet értelme.

Eladó Sony Xperia 1 ( https://hardverapro.hu/apro/cserelnem_hibatlan_garis_sony_xperia_1_telefonom_o/hsz_1-200.html)

(#16) Reggie0 válasza lemusz (#3) üzenetére

Reggie0
(nagyúr)

Dehogy torik, ket monitor egymas mellett van nekem sikban es azzal sem torik ki.

(#17) -=RelakS=- válasza snecy20 (#11) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Gyűlölöm az ívelt kijelzőket, mert csak, de a 42" 4K-nál is már lenne értelme. A képernyő széleire tett ProHardvert már igen fura olvasni rajta :D

[ Szerkesztve ]

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#18) atike

atike
(nagyúr)

Ez de komoly... :) Megnézném szívesen élőben...

Mondjuk elég vicces lenne ezt falra rakni... :DDD Ráadásnak 100x100-as Vesa...?

(#19) Predatorr

Predatorr
(tag)

HDR400-zal kenjék a hajukra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) Synthwave válasza Predatorr (#19) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Már hiányoltalak. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) atike válasza Synthwave (#20) üzenetére

atike
(nagyúr)

:DDD :DDD :DDD

(#22) nap

nap
(addikt)

Hiányoltam, hogy nem írnak semmit a pivot módról. Pedig csillagvizsgáló-szimulátorhoz ideális lenne.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) Duree

Duree
(veterán)

Ez a fajta kijelzö megoldás szerintem egy téves filozófia, jóval drágább mint két 27 monitor, és igazából csak tervezői munkára jó. Az ívelés viszont ebben az esetben jó megoldás.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#24) siposz válasza Duree (#23) üzenetére

siposz
(junior tag)

És hogy játszol két 27-es monitorral, nézed a vágást a kép közepén?

(#25) -=RelakS=- válasza siposz (#24) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Valahogy a játékok nem igazán szeretik ezt a képarányt. Torzul a kép, effektek lemaradnak a szélén, belátsz a házakba, csak hogy a nagyobb problémákat említsem. Másik probléma, amikor a FOV-ot a játék a kép szélessége alapján határozza meg, tehát széltében ugyanannyit látsz, mint akár egy 4:3-mas monitoron, csak függőlegesen nincs elég látószöged :DDD

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#26) pengwin válasza lemusz (#3) üzenetére

pengwin
(addikt)

Szerintem a 32:9-es monitorok kifejezetten munkára valók. Egyszerűen használhatatlannak tűnik játékhoz, mert ahová jó lenne a szélessége, ott kevés lesz a magassága (pl. szimulátorok).

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#27) -=RelakS=- válasza pengwin (#26) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Szerintem munkához sem igazán jó.
Ahova jól jön akárcsak a kisebb, 3840*1080--as, oda nem jönne jól még 1080 sor? Máris 4K-nál tartunk.
Maximum olyat tudok elképzelni, hogy a nagy felületre szükség van, meg arra is, hogy átlássanak a monitor felett.

(#28) Synthwave válasza -=RelakS=- (#27) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Ó, én vidáman elviselném itt a kicsit. :D

(#29) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

A cím alapján az ember azt hinné hogy valóban 5K-s kijelzőt kap, de csak az alsó felét, a felsőt eladják másik monitornak. Remélem legközelebb pixelenként fogják kiárúsítani, úgy mégnagyobb a profit. :D

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#30) Synthwave válasza Dr. Akula (#29) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Az 5120x1440 is 5K.

(#31) Fecko_78 válasza snecy20 (#11) üzenetére

Fecko_78
(csendes tag)

32" a mostani monitorom 16:9 2560x1440p hajlított. Mielőtt megvettem próbáltam Lg 32" sík képernyőset. Ott valahogy a négy sarok "távol" volt a közepe meg túl közel. Valahogy nem találtam a pozíciót játékhoz. Ekkora méretben már van értelme a hajlításnak.

(#32) MeszesKPT válasza Fecko_78 (#31) üzenetére

MeszesKPT
(senior tag)

Szubjektív, én 40"-on 14 napon belül küldtem vissza az íveltet.

Az ilyen csíkmonitor rétegigény lehet, mert sok játék nem támogatja, munkára meg 2160p után nehezen tudom elképzelni. De az, hogy van ilyen is az azért mindenképpen jó.

(#33) Fecko_78 válasza MeszesKPT (#32) üzenetére

Fecko_78
(csendes tag)

Nekem már a 21:9 is túl széles a magasságához képest. Ez már egy kicsit olyan "ki tud szélesebb monitort gyártani" szituáció. Ráadásul az emberi szemnek kiterjedt látása van vertikálisan is. Nem csak horizontálisan. Ezért nem értem ezeket az arányokat, amikor gaming monitorról van szó. Inkább munkára lenne jó...

[ Szerkesztve ]

(#34) arelim

arelim
(tag)

én mindig лос-nak olvasom a márkát.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.