Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Hejj, de nagyon kellett ez már. Ismét csak gratulálni tudok :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) 7


7
addikt

Mosolygtam is, borzongtam is. :K

(#3) Játékos


Játékos
addikt

:C :C :C

Aggyon Isten!
Köszönnyük má' igenszépen a mesét! Vihorásztam jókat, sajnáltam a cigányt (pedig nem jellemző rám...), szóval az érzések -akár jók, akár rosszak- igen mélyről jöttek!

Mégeszer köszi! :C :C
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#4) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Gyoú lössz, gyoú lössz! :R
Csak a taájszaullásson köllene míg csiszónyi ;)

Amúgy a történet tényleg szép. Kár hogy a mai világ már nem ilyen...

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#5) 7 válasza Gábor vitéz (#4) üzenetére


7
addikt

De ilyen.
Csak nem mindenutt.
Sokan elsiklanak felette, ha megis latjak.
Vagy kinevetik.
Es megvetik.

(#6) Bici


Bici
félisten

Gratulálok!

Rájöttem, hogy mi tetszik a meséidben Vakegérke; az, hogy minden a helyén van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen az elismerő szavakat mindenkinek.
:R

Gábor vitéz: Sokadjára váltok tájszólást. Eleinte fárasztó volt olvasni, és kénytelen voltam olyan nyelvezetet használni, amely közérthető.

Isten tartson meg mindenkit jó egészségben.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj az országgal, hogy nem a faludbéliek igazgatják, igaz szegény tisztelendő izomlázat kapna az áldástúl. :C :C :C :R

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9) Játékos válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Játékos
addikt

;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#10) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez oszt télyleg jó vot!
Ha tutsz még ijet, irjad me mi itt a falu végün ezt szeretjük......
Upppsz

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Aranyos történet! :) Nekilátok a többinek, tetszik ez a hang a high-tech világban, az meg külön aranyos, hogy mindezt - feltételezem - a Gigabyte GA-965P-DS4 azannyadeszkán ketyegő E6400@3200 proccesszór segíccségével veted arra a... világító irkára. Gratulálok!
Amúgy néprajzos vagy, vagy mi a foglalkozásod, ha érdeklődhetek?

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Először is köszönöm az újabb szép szavakat. :R

philoxenia: Nem elfelejteni, hogy van ám egy patkoló kovácsunk is, meg révészünk az evező lapáttyával, na meg akinek a Mári a lábára lép...

7Heads Drago: Ez már a IX. rész, van előtte nyolc. Jó szórakozást.

dekoninck: Látom, tanulmányoztál. Igen, a konfigurációm valós, másik gépem nincs. Genius billentyűm hősiesen tűri, hogy ütöm-vágom, amikor bele élem magam a történetbe.
Úgy vélem, hogy high-tech ide, vagy oda, nem szabad, hogy az ember szíve elgépiesedjen. Kell egy kis játék, móka, lélek, szeretet. Még a sírás is belefér, hiszen az is érzelem.
Mikor fáradt, letört, bánatos vagyok, átmesélem magam egy egész más világba, vagy béülök a kocsmába, osztán eldiskurálok a falum lakóival. Attól, hogy mese, a szereplők élnek. Élnek a szívemben, és élni fognak mindaddig, amig akár egyetlen ember rászán pár percet, hogy meghallgassa az öreg meséit.
Gumigyári melós vagyok. Húzom az igát, mint számtalan honfitársam. Kizsigerelnek, éhbért fizetnek, ám a mesék világát nem tudják tőlem elvenni.
Mesélek, mert mesélni jó, életet adhatok lényeknek, ők pedig elszórakoztatják az olvasókat. Már persze azokat, akiknek a lelke nem kérgesedett meg.

Isten tartson meg titeket jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Játékos válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Játékos
addikt

Kizsigerelnek, éhbért fizetnek, ám a mesék világát nem tudják tőlem elvenni.

Meg remélem, tőlünk sem... :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#14) Vakegérke válasza Játékos (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha saját körülményeidre gondoltál, akkor ne hagyd, hogy elvegyék. Őrizd meg szívedben a gyermeket, és ő majd irányít.

Ha arra gondoltál, (és ez nagyon hízelgő lenne számomra,) hogy meséljek tovább, akkor megnyugtatlak. Igen, van még mese a tarsolyban.

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) dekoninck válasza Vakegérke (#12) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Bepárásodott a szemem ezt a kis "vallomást" olvasva. És igazad van, mindent illetően, és ami a high-tech-et illeti.
A technika csak szolga, nem az oltár helyére kell állítani; az ember (persze nem az ÉN, ÉN, ÉN) kellene, hogy lényeg legyen, ráadásul cél is és eszköz is. Az utóbbit úgy értem (nem vagyok luddita), hogy komoly társadalmi gondokhoz fog vezetni, ha robotokkal, gépekkel váltjuk fel (és nem csak segítjük) az emberi munkaerőt sok-sok területen, ahol a biogépek is működhetnének :) mivelhogy a munkanélküliség mai világunkban még egyenlő azzal, hogy a puszta életbenmaradás esélye is veszélybe kerül; illetve a céltalan hedonista élet a legtöbb embert a romlásba taszítja.

Különben még úgy járunk hoszútávon, mint a Herbert Dűne-univerzumában az emberiség, mikor a robotok majdnem az írmagjukat is kiirtották.... :) aztán meg a gondolkodó gépek nélküli világ ember-központú, de egyáltalán nem emberközpontú (értsd: elembertelenedett, gonosz) lett.

Szóval, Vakegérke, dolgozz Te is továbbra is ez ellen! :C

[ Szerkesztve ]

(#16) philoxenia válasza dekoninck (#15) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem emberként gondolkodó gépet sokára tudunk majd építeni, viszont gépként gondolkodó embereket, már sikerült kinevelni. :O ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#17) dekoninck válasza philoxenia (#16) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:))
Ja, igaz, de nem mondtam, hogy ez most lesz. De szerintem középtávon képes lesz rá a tudomány, megtámogatva persze a már chipek által tervezett chipekkel...

(#18) Vakegérke válasza dekoninck (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Szóval, Vakegérke, dolgozz Te is továbbra is ez ellen!"

Gyermeki örömmel játszom, mesélgetek. Ennél többet nem tudok tenni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) vottokar


vottokar
senior tag

:R

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#20) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Andersen:)

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

vottokar: Köszönöm.

Zso Ro: Remélem nem arra céloztál, hogy Andersen meséit klónozom.
Ha arra utaltál volna, hogy meséimről a nagy író jutott eszedbe, az megtisztelő.

Isten tartson meg titeket jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Vakegérke válasza Bici (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két napot vacilláltam, hogy szóvá tegyem-e a dolgot.
Kiveszőben a pontosvessző használata. Kár, hiszen gyönyörű nyelvünk egyik ékköve. Használod, és jól, ez számomra öröm. Megérdemelsz egy ilyen smiley-t:

:R

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) dekoninck válasza Vakegérke (#22) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Egy percet sem vacilláltam, hogy szóvá tegyem, hogy engem vajh miért nem dícsérsz meg? Keress rá a hozzászólásaimra, és meglátod, hogy nagy kedvencem a pontosvessző, meg a kettőspont! :)
Komolyra fordítva a szót, mivel tényleg szeretem ezeket az "átlagostól sajnos már valóban eltérő" írásjeleket: Bicinek itt kettőspontot kellett volna használnia, mert a két tagmondat között magyarázó logikai kapcsolat van, ráadásul a másodikat egyfajta "várakoztatással" kiemelni kívánta.
Pontosvessző meglehetősen különbőző jellegű felsorolás esetén kellene, vagy ha nem akarja két mondatba törni a szöveget, de egy vesszőnél hangsúlyosabban választaná el a tagmondatokat. Oké, nem vagyok nyelvész, de valami ilyesmit érzek, ösztönösen.

Rájöttem, hogy mi tetszik a meséidben Vakegérke: az, hogy minden a helyén van.
Rájöttem, hogy mi tetszik a meséidben Vakegérke: az, hogy minden a helyén van; hozzáteszem, hogy a stílus is tetszetős.

De nem baj, fő az, hogy igyekszünk, mert teljesen igazad van a kiveszéssel kapcsolatban :R
Itt Japánban nemhogy írásjel, még szóköz sincs a szavak közt! Cserébe persze van több mint 2000 írásjegy. :O

[ Szerkesztve ]

(#24) Vakegérke válasza dekoninck (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Erre mit mondhatnék, kedves dekoninck barátom?

Őrizgetjük a kincset páran. Sokan rálegyintenek, mi nem.
Lehet valami, ami szebb a világon, mint gyönyörű magyar nyelvünk? Van árnyaltabban használható nyelv a világon? Kár veszni hagyni, bűn rálegyinteni.
Jól műveled az anyanyelvet, pont.

Okake szamade. Meg persze még pár mondat. Arigato gozaimasz, társai. Ennyit én is köhögök japánul, és nagyon büszke vagyok érte magamra.

Sokat dumáltam, keveset mondtam, ne haragudj kérlek.

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Úgy tűnik, hogy mindenki mondott valamit az öreg meséje kapcsán, aki elolvasta. Szaszati barátunk véleményét nagyon hiányolom, de ez maradjon az én problémám.

Illő tisztelettel köszönöm minden kedves olvasónak a figyelmet.

Isten tartson meg minden becsületes embert jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Gyönyörű-gyönyörű-gyönyörű!

Régebben is véletlenül bukkantam rá e remekműre, most sem tudom, hogy keveredtem ide, de csöppet sem bánom! Kollégákkal, barátokkal is megosztottam műved, és osztatlan sikert aratott! Csak így tovább!

A helyedben biztosan kiadatnám ezeket gyűjteményben, és nem feltétlen a "kizsákmányoló multi" éhbérének kompenzálása/kiegészítése céljából, hanem hogy minél több embernek okozhass olyan kivételesen ritka pillanatokat, amiket műveid olvasása közben érzünk. Akár részletekre bontva, napi/hetilapokban történő megjelenéssel is adagolhatnád; hadd akadjon ki az a helyesírás-ellenőrző! :-)

Minden jót kívánva,
Üdv: Felhő

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#27) Vakegérke válasza Vincent_ (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen.

Korántsem hinném, hogy könnyű lenne nyomtatott formában megjelentetni írásaimat. Arról nem is beszélve, hogy anyagiakkal sem rendelkezem. Nem kilincselek, kiadó pedig nem talál rám.
Megmutattad másoknak az írásom, és ha ők is megmutatják másoknak, azok is másoknak, láncszerűvé válik a folyamat. Ennek értelmében hamarosan rengetegen olvashatnák. Ez is egy módszere a terjesztésnek.
Ha érdekel, itt megtalálod minden írásomat: [link]

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Na, szepen lassan, csepegtetve engedelyezem magamnak ujabb es ujabb irasaidat... ezt elolvasva meg egyertelmübb, hogy miert is mondtad azt, hogy van bennünk valami közös- de konkretan megfogalmazni en meg nem tudom. Mindenesetre oriasi hangulata van ennek az irasnak (is), engem Moricz Zsigmondra emlekeztet leginkabb, de a felfogasa nagyon mai, szamomra azt susogja: mindenkinek megvan a helye.

(#29) Vakegérke válasza CimbiX (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mit mondjak, szívós "olvasóm" vagy. Csak remélni tudom, hogy kiérdemeltem.

Tudod, bennem él az öreg, és az, hogy hallgat, ne tévesszen meg senkit. Ha sikerül kimászni a gödörből, újra csak mondani fogja a magáét, én pedig tolmácsolni fogom.

Egyébként mindenki mást lát a sorozatban, de ez is benne van. Mindenkinek megvan a helye.

Isten tartson meg jó egészségben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) saja


saja
tag

Nagyon tetszett a történet! Az összes!!

Annyira jól el tudod vonni velük az összes bajomról, munkámról, szomorú hírről a figyelmemet. Azaz inkább az öreg úgy játszik a szavakkal, mondatokkal, mint a cigány a hegedűjén; érzelmeket, érzéseket csal ki az emberből. Egyszer nevettem, másszor pedig sírtam a meséken. De a legtöbbnél, és a kommenteknél tanultam.
Tisztelendő, hogy ezeket megosztod az emberi társadalom eme kis csoportjával, akik ide szoktak (mint a légy a bakter szája szélire), vagy csak véletlenül idetévedtek.

Solyka, ha nagyon szépen megkérlek (megkérem az öreg parasztot), írnál mégegy történetet a faluról karácsonyra? Nagyon megköszönném. :R

(Előzőleg már akartam küldeni egy hozzászólást, de áramszünet miatt nem sikerült...)

keep calm and code erlang

(#31) Vakegérke válasza saja (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Véleményed megtisztelő, köszönöm. :R

Jelenleg hallgat kedvenc öreg parasztom.
Egy éve halt meg a feleségem, és az esemény derékba törte mesélhetnékem. Hallgat az öreg is. Néha sutymorog egy kicsit, aztán amikor leülök, hogy "papírra vessem", elhallgat.

Sajnálom, jelenleg nem megy...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) frem1790 válasza Vakegérke (#31) üzenetére


frem1790
tag

Élmény volt olvasni az öreg történeteit és nagyon örülök, hogy a Lóvásárral egy kicsit visszatért! A nevetés a legjobb orvosság. Dr. Vakegér kérem írjon még néhány receptet!! :R

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#33) Vakegérke válasza frem1790 (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülök, hogy tetszettek. :)

Jelenleg szemezgetek a "topikunkban" megjelent írásaim között, hogy egy kicsit felvidítsam a bezárt embereket. Kitart egy darabig, aztán majd meglátjuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.