Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) haxiboy

haxiboy
(addikt)

Nem rossz, nem rossz, csak bűn ronda és elég magas is :C legalábbis a kép alapján magasnak tűnik :U

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#3) haxiboy válasza twollah1976 (#2) üzenetére

haxiboy
(addikt)

Élettartam gari alatt azt szokták érteni hogy ameddíg gyártják addíg kicserélik, vagy kicserélik egy másik hasonló típusra (ha jól tudom)

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#4) morgyi

morgyi
(veterán)

Ezeket hova gyártják, ha pl a Skylake memóriavezérlője DDR4 esetén 1,2V felett károsodik?

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#5) F e Z o válasza haxiboy (#1) üzenetére

F e Z o
(veterán)

Normál magasságú, nem low profilos.

Powered by ASRock łł Ramsünik --> https://tinyurl.com/yypvn5ws

(#6) Goblin12 válasza morgyi (#4) üzenetére

Goblin12
(őstag)

Akkor mégsem károsodik. G.Skill az egy ténylegesen jó márka, bírja a tuningot, eddig soha nem volt bajom vele.

(#7) Balika911 válasza F e Z o (#5) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A NYÁK normál magasságú, de maga modul mégis a magasabbak közé tartozik a borda miatt.

(#8) Normi™ válasza morgyi (#4) üzenetére

Normi™
(őstag)

Nem lehet,hogy hozzá kell igazítani mint pl.Sandy-nél,hogy x feszültség különbségnél nagyobb nem lehet?Csak egy kérdés,nem állítom.

[ Szerkesztve ]

(#9) whyalwaysme

whyalwaysme
(újonc)

Nekem Kingston DDR-4 8GB /2133 HyperX Fury Black KIT van, /3200-as TridentZ olyan 6000 ft-ttal drágább, egy átlag játékos észrevenne valami különbséget, ha a drágábbat/magasabb órajelűt venné?

(#10) Normi™ válasza whyalwaysme (#9) üzenetére

Normi™
(őstag)

Nem igazán.Az is előfordulhat,hogy az időzítése miatt még lassabb vagy azonos értéket kapnál egy benchmark-ban.

[ Szerkesztve ]

(#11) morgyi válasza Goblin12 (#6) üzenetére

morgyi
(veterán)

Vagy de, Haswell-E-nél viszont 1,35 a max DDR4 fesz.

(#12) Baryka007

Baryka007
(senior tag)

Ilyen időzítéssel azért súrolja a DDR2 800 at ugye ? :DDD

De most komolyan, mi értelme van ekkora órajelnek. Ha ilyen magasak az időzítések ?

Üdv, Baryka :)

(#13) D1Rect válasza Baryka007 (#12) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Anélkül, hogy különösebben bele kéne menni az órajel és a ciklusok mélylélektanába, legyen elég annyi, hogy sokkal gyorsabb mint a DDR2.
Ha érdekel a dolog itt elolvashatod: Memóriaidőzítések

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#14) jedis válasza morgyi (#4) üzenetére

jedis
(senior tag)

Természetesen a Zen-hez . :Y :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#15) akosf válasza morgyi (#11) üzenetére

akosf
(veterán)

A JEDEC is 1,35V-ban határozta meg a DDR4 maximum feszültségét.
Érdekes, hogy itt megy tönkre a CPU... vagy mégsem megy tönkre? :F

szerk.: Tuningosok rémálma lehet ez a processzor. ;]

Baryka007: A memóriának három fontos adata van: méret, késleltetési idő és sávszélesség. A magas órajel az utolsón javít. Sajna a késleltetési időn nem olyan könnyű faragni ( ott nem működik a duplázzuk meg ezt-azt és akkor jobb lesz elv ).

[ Szerkesztve ]

(#16) Sinesol

Sinesol
(addikt)

Egyébként ha jol emlékszem volt anno egy cikk is arról, hogy a ddr4 késleltetések nem is összevethetőek a korábbi ddr verziókkal, mivel más architektúrára épül ez a fajta ram, mint a korábbi 3 ddr verzió.

Btw. amúgy amennyire emlékszem ddr 400Mhz - ddr2 800Mhz - ddr3 1600Mhz voltak a mainstream memóriaórajelek, amik a minta alapján duplazodtak mindig. Mondjuk ez logikus is volt, mivel a ddr memóriák fejlesztése is bizonyos szempontokból a duplázáson alapult.
Szóval elvileg logikus lenne, hogy a mainstream 3200mhz lenne a ddr4 esetében és kicsit furcsállom, hogy a szabvány 2133mhz-e még csak meg sem közelíti. Sőt még a jobb ddr3 modulokhoz képest sincs sehol, pedig korábban kb ott nyitott az uj generáció, ahol a megelőző generáció csúcsa volt.
Ez alapján is a logikus az lenne, ha kb 3000mhz+ lenne a leglasabb ddr4 csomag.

Vagy a teljesen eltérő architekturalis alapok miatt nem összevethető a korábbiakkal ez sem?

[ Szerkesztve ]

(#17) Májkii

Májkii
(senior tag)

"Az Intel azt is elmondta, hogy a DDR4 memóriák esetében maximum 4133 MHz, amit érdemes használni, mert a memóriavezérlő az említett effektív órajel fölött jó eséllyel hibázik."

(#18) akosf válasza Sinesol (#16) üzenetére

akosf
(veterán)

Nézzük, hogy melyik milyen órajellel indult:
DDR: 200MHz
DDR2: 400MHz
DDR3: 800MHz
DDR4: 2133MHz

(#19) icp1970

icp1970
(aktív tag)

Nem igazán tetszenek ezek a magas bordás ramok.Komolyabb proci hűtőknél gond lehet velük.

(#20) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Vajon egy ilyen 1.2V-on mennyivel lenne szarabb?

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#21) keldorpapa88 válasza morgyi (#4) üzenetére

keldorpapa88
(félisten)

Az 1,35V lesz. Az 1,4V-os kit "tényleg felesleges".

(#22) barnibal

barnibal
(tag)

Hát nem tudom ezeknek a sebesség versenyeknek mi értelme van, de az biztos, hogy nekünk átlagos halandóknak az ég egy adta világon semmi értelme,... Nekem 16 GB G.Skill DDR3 1600Mhz cl9 volt a gépben i7-4790k mellett, kicseréltem 32 GB G.Skill 2133Mhz cl9-re őket meglestem néhány tesztet és mindösszesen fikarsznyit lett gyorsabb pát game. Így semmi értelmét nem látom ezeknek minthogy a technika erőfitoktatása lenne. Valamint akik 3D grafikákkal renderelnek meg videót szerkesztenek lehet van értelme, de én biztos nem hasítok bele még 1x ilyen upgradebe.

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#23) jedis válasza barnibal (#22) üzenetére

jedis
(senior tag)

Szerintem majd egy komolyabb APU-nak válhat előnyére később egy ilyen gyors DDR4-es memória, hiszen azok a rendszermemóriából "csippentik" le, a maguk videó memóriáját, és mint tudjuk a memória sebesség nagyon nagy hatással van az APU-k játékok alatti sebességére. Lassan a 20-25 EFt-os dVGA-knak nem lesz létjogosultságuk, mivel a mostani komolyabb AMD APU-k pl. hozzák a játékok alatti sebességüket. A PH régebbi tesztje, ezt jól demonstrálja

játékok IGP-vel

Biztos hogy a távoli(?) jövőben a HBM-es APU-k lesznek a befutók, de az még kicsit odébb van, mivel a gyártástechnológia még elég drága, így egyenlőre az csak a csúcs VGA-k privilégiuma, de ha később kiforrja magát a technológia, és tényleg bele kerül a HBM az APU-kba, akkor nem csak a 100 dolláros dVGA-knak, de lehet , hogy a 200-asoknak sem lesz értelmük. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) morgyi válasza keldorpapa88 (#21) üzenetére

morgyi
(veterán)

A teljesen hivatalos adatok szerint az Intel két opciót ajánl a partnereknek. Az egyik a DDR4 DIMM, míg a másik a DDR3L SO-DIMM csatolók használata. Előbbi esetben a maximális feszültség 1,2 V, míg utóbbiban 1,35 V. Ezek a paraméterek garantáltan nem károsítják a processzor memóriavezérlőjét, így érdemes ilyen opciók után kutatni.

Bizonyos alaplapgyártók azonban a specifikációkban 1,5 vagy akár 1,65 V-os feszültséget is feltüntetnek, mint elfogadott érték, de a Tom's Hardware számára az Intel elmondta, hogy ezek a feszültségek károsítják a Skylake-et, és idővel a termék tönkremehet. Itt nagyon jó kérdés persze, hogy ilyen körülmények között miért ajánlják az alaplapgyártók a magas feszültséget.

Ez a gáz, Haswell-E-nél meg 1,35V a max limit. Valamivel csak meg kellett ölni a Skylake-t a Haswell-E-hez képest.

(#25) Baryka007 válasza D1Rect (#13) üzenetére

Baryka007
(senior tag)

Örülök hogy tudásomat sikerült megtoldani ennyivel. :R
Többet nem is nagyon tudok hozzáfűzni :DDD Köszi.

Üdv, Baryka :)

(#26) Duracellm... válasza morgyi (#24) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Egyáltalán nem probléma az korlátozott modul feszültség, tesztek alapján nem segít a modul feszültségének emelése.
itt is meg lesz a "biztos fejlődés" mint DDR3-nál, ahol az 1,8V-os tuning moduloktól az 1,65..1,5..1.35V-os modulokig elértük mára.

Másrészt 1-2 stepping múlva már kevesebb hibával, szélesebb tűréssel készülnek a cpu-k. Kis szerencsével /ami a memóriavezérlőhöz is elkel/ kilehet majd fogni olyan példányokat, amelyek nem x@rják össze magukat +500mV-tól, hanem tényleg nagyobb órajel érhető el velük :U

xmp-s modul hozhat magával bármilyen beállítást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Baryka007 (#25) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Belinkeltem az összes ph!-s tudástár cikket, szépen, érthetően le van írva, hogy mit is jelentenek ezek a számok. Ha érdekel el tudod olvasni.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#28) IgnisFatuus válasza Normi™ (#10) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Észre valószínűleg nem venné, de nem kapna lassabb vagy azonos értékeket. Gyorsabbak a magasabb órajelűek a tesztekben.

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#29) apatyas

apatyas
(Korrektor)

Ideje lenne már bővíteni a JEDEC szabványt. A szabvány az szabvány, az XMP meg mókolás, vagy támogatva van, vagy nem. Pláne a másik oldalról.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Egy jó kis tesztet szívesen olvasnék itt, mondjuk a 4,4GHz-s ramokig összehasonlítva, ha lehetne.
Gondolom mást is érdekelne :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) barnibal válasza jedis (#23) üzenetére

barnibal
(tag)

Ez így is van! Már alíg várom, hogy a csúcs gamer kategóriában is elterjedjen, de az meg még annál is több idő lesz majd. De nagyon zsírkréta lenne!

(#32) elmerenges válasza twollah1976 (#2) üzenetére

elmerenges
(csendes tag)

Én pl kaptam már pendrive-ot 99 év garanciával (rajt van a számlán) :D

ZTE V967s | Alcatel OT-995

(#33) Duracellm... válasza tibaimp (#30) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Hivatalosan 4133 a legvége a az intel féle integrált mem. vezérlőnek.
Nagy értelme lenne 4,4Ghz-es memóriákat tesztelgetni, ha van eddig ösz-visz 13db CPU, ami elindul ekkora órajellel:
[link] :U

(#34) jedis válasza elmerenges (#32) üzenetére

jedis
(senior tag)

Ramiris ? :D

(#35) Normi™ válasza IgnisFatuus (#28) üzenetére

Normi™
(őstag)

Szerintem meg nem,ha nagyobb órajel lazább időzítéssel jár akkor sok esetben azonos értéket kap.Egy időben sokat szórakoztam ezzel,csak egy példa,1333mhz cl6 közel azonos 1600mhz cl7 eredményével.Sávszélesség nem minden,nagyon nem.

(#36) morgyi válasza Normi™ (#35) üzenetére

morgyi
(veterán)

Minden napos használatban a késleltetés többet számít. Viszont egy APU-nál meg a sávszél a döntő.

(#37) Normi™ válasza morgyi (#36) üzenetére

Normi™
(őstag)

Világos,ezt én sem vitatom.

(#38) IgnisFatuus válasza Normi™ (#35) üzenetére

IgnisFatuus
(aktív tag)

Ahogy az előttem szólók már mondták, akkora az órajel lépés a DDR4-nél, hogy sokkal rosszabb időzítések kellenének az azonos sebességhez. Összességében tehát gyorsabb.

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#39) tibaimp válasza Duracellm... (#33) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Azt értem, de ahogy a cikk is írta, létezik a G-skill-nek 4400-as ramja is, azért írtam azt.
Attól még persze igazad lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) Normi™ válasza IgnisFatuus (#38) üzenetére

Normi™
(őstag)

Minél gyorsabb?Ddr4 a ddr4-nél?Ő azt kérdezte,hogy észrevenné-e ha 2133Mhz-es Ddr4 ramot lecserélne 3200Mhz-es Ddr4-re?Erre írtam,hogy ha lazább az időzítés akkor kaphat azonos eredményt például egy Aida benchmarkban.14 helyett mondjuk 16 az időzítése akkor simán kompenzálhat 600mhz+ is és akár ugyanott lehet.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibaimp válasza Normi™ (#40) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Az ilyen kérdésekre lenne jó egy teszt, mint ahogy korábban is írtam.

(#42) Sinesol válasza tibaimp (#41) üzenetére

Sinesol
(addikt)

Van valamiféle öszehasonlitas itt prohardveren is a ddr4-es elemzésben, ebből talán valamennyire lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Normi™ válasza Sinesol (#42) üzenetére

Normi™
(őstag)

Ez jó táblázat.Van folytatása is?

[ Szerkesztve ]

(#44) Sinesol válasza Normi™ (#43) üzenetére

Sinesol
(addikt)

Ennyi volt csak a prohardveres cikkben, meg ha jol emlékszem valami olyasmiről is szó volt, hogy kicsit más elvek alapján működik a ddr4 mint a korábbi verziók.

Prohardver cikk

[ Szerkesztve ]

(#45) Normi™ válasza Sinesol (#44) üzenetére

Normi™
(őstag)

Köszi szépen!

Király cikk,ezt nem is láttam még.

(#46) KIRA\/NOVA válasza barnibal (#22) üzenetére

KIRA\/NOVA
(aktív tag)

Nekem hasonló a kudarcom
KingStone 2x4GB DDR3 1600 CL9.9.9.27 ----> Patriot 2x4GB DDR3 2133 CL11.11.11.27 (semmi változás csak a szintetikus progik dobtak több pontot)
Most HYNIX DDR3 1333 CL9.9.9.27 4x4GB Játékoknál hozott 10-20FPS-t (szintetikus progik esetében rengeteget romlott a helyzet de ez pont nem izgat)
Értelmetlen ez az egész hajcihő a szabvány az szabvány és csak vezérlő függő hogy mit tudsz profitálni belőle..

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47) barnibal válasza KIRA\/NOVA (#46) üzenetére

barnibal
(tag)

Igen sajnos ez így is van,... az a baj, hogy csak utólag döbbentem rá, hogy nem biztos, hogy volt értelme ennek az upgrade-nek. Valamint a választásom eshetett volna g.skill 1866Mhz cl7 modulokra 4x4 GB. Most már tudom azt kellett volna választanom! :W most lehet eladom és bevásárolom a cl7-eseket.

(#48) Duracellm... válasza tibaimp (#41) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

KB 1-3 % valós differencia lesz a legdrágább és legolcsóbb kit között, nem sok értelmét látnám magának a tesztnek.
Meg lehet az utat mutatni hozzá, de még az sem biztos, hogy, ugyan az a modul másik memóriavezérlővel hasonlóan viselkedik. Így vékony jégen jár, aki ilyen konyhakész receptet kiad időzítésekre, főleg nem lehet ezt egy itteni cikkben.

(#49) carl18

carl18
(őstag)

Én 3 éve vettem ddr3 ramot és volt rá 10 év garancia! :D még van rá 7 év szóval addig nem adóm fel XD :D

Hasíts bele! :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.