Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem rossz, nem rossz, csak bűn ronda és elég magas is :C legalábbis a kép alapján magasnak tűnik :U

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) haxiboy válasza twollah1976 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Élettartam gari alatt azt szokták érteni hogy ameddíg gyártják addíg kicserélik, vagy kicserélik egy másik hasonló típusra (ha jól tudom)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) F e Z o válasza haxiboy (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

Normál magasságú, nem low profilos.

H2O über alles!

(#6) Goblin12 válasza #32839680 (#4) üzenetére


Goblin12
őstag

Akkor mégsem károsodik. G.Skill az egy ténylegesen jó márka, bírja a tuningot, eddig soha nem volt bajom vele.

(#7) #72042496 válasza F e Z o (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

A NYÁK normál magasságú, de maga modul mégis a magasabbak közé tartozik a borda miatt.

(#8) Normi™ válasza #32839680 (#4) üzenetére


Normi™
őstag

Nem lehet,hogy hozzá kell igazítani mint pl.Sandy-nél,hogy x feszültség különbségnél nagyobb nem lehet?Csak egy kérdés,nem állítom.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#9) whyalwaysme


whyalwaysme
csendes tag

Nekem Kingston DDR-4 8GB /2133 HyperX Fury Black KIT van, /3200-as TridentZ olyan 6000 ft-ttal drágább, egy átlag játékos észrevenne valami különbséget, ha a drágábbat/magasabb órajelűt venné?

(#10) Normi™ válasza whyalwaysme (#9) üzenetére


Normi™
őstag

Nem igazán.Az is előfordulhat,hogy az időzítése miatt még lassabb vagy azonos értéket kapnál egy benchmark-ban.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#12) Baryka007


Baryka007
őstag

Ilyen időzítéssel azért súrolja a DDR2 800 at ugye ? :DDD

De most komolyan, mi értelme van ekkora órajelnek. Ha ilyen magasak az időzítések ?

(#13) D1Rect válasza Baryka007 (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Anélkül, hogy különösebben bele kéne menni az órajel és a ciklusok mélylélektanába, legyen elég annyi, hogy sokkal gyorsabb mint a DDR2.
Ha érdekel a dolog itt elolvashatod: Memóriaidőzítések

(#14) jedis válasza #32839680 (#4) üzenetére


jedis
senior tag

Természetesen a Zen-hez . :Y :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#15) #95904256 válasza #32839680 (#11) üzenetére


#95904256
törölt tag

A JEDEC is 1,35V-ban határozta meg a DDR4 maximum feszültségét.
Érdekes, hogy itt megy tönkre a CPU... vagy mégsem megy tönkre? :F

szerk.: Tuningosok rémálma lehet ez a processzor. ;]

Baryka007: A memóriának három fontos adata van: méret, késleltetési idő és sávszélesség. A magas órajel az utolsón javít. Sajna a késleltetési időn nem olyan könnyű faragni ( ott nem működik a duplázzuk meg ezt-azt és akkor jobb lesz elv ).

[ Szerkesztve ]

(#16) Sinesol


Sinesol
veterán

Egyébként ha jol emlékszem volt anno egy cikk is arról, hogy a ddr4 késleltetések nem is összevethetőek a korábbi ddr verziókkal, mivel más architektúrára épül ez a fajta ram, mint a korábbi 3 ddr verzió.

Btw. amúgy amennyire emlékszem ddr 400Mhz - ddr2 800Mhz - ddr3 1600Mhz voltak a mainstream memóriaórajelek, amik a minta alapján duplazodtak mindig. Mondjuk ez logikus is volt, mivel a ddr memóriák fejlesztése is bizonyos szempontokból a duplázáson alapult.
Szóval elvileg logikus lenne, hogy a mainstream 3200mhz lenne a ddr4 esetében és kicsit furcsállom, hogy a szabvány 2133mhz-e még csak meg sem közelíti. Sőt még a jobb ddr3 modulokhoz képest sincs sehol, pedig korábban kb ott nyitott az uj generáció, ahol a megelőző generáció csúcsa volt.
Ez alapján is a logikus az lenne, ha kb 3000mhz+ lenne a leglasabb ddr4 csomag.

Vagy a teljesen eltérő architekturalis alapok miatt nem összevethető a korábbiakkal ez sem?

[ Szerkesztve ]

(#17) Májkii


Májkii
senior tag

"Az Intel azt is elmondta, hogy a DDR4 memóriák esetében maximum 4133 MHz, amit érdemes használni, mert a memóriavezérlő az említett effektív órajel fölött jó eséllyel hibázik."

(#18) #95904256 válasza Sinesol (#16) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nézzük, hogy melyik milyen órajellel indult:
DDR: 200MHz
DDR2: 400MHz
DDR3: 800MHz
DDR4: 2133MHz

(#19) icp1970


icp1970
senior tag

Nem igazán tetszenek ezek a magas bordás ramok.Komolyabb proci hűtőknél gond lehet velük.

(#20) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Vajon egy ilyen 1.2V-on mennyivel lenne szarabb?

(#21) keIdor válasza #32839680 (#4) üzenetére


keIdor
titán

Az 1,35V lesz. Az 1,4V-os kit "tényleg felesleges".

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) barnibal


barnibal
tag

Hát nem tudom ezeknek a sebesség versenyeknek mi értelme van, de az biztos, hogy nekünk átlagos halandóknak az ég egy adta világon semmi értelme,... Nekem 16 GB G.Skill DDR3 1600Mhz cl9 volt a gépben i7-4790k mellett, kicseréltem 32 GB G.Skill 2133Mhz cl9-re őket meglestem néhány tesztet és mindösszesen fikarsznyit lett gyorsabb pát game. Így semmi értelmét nem látom ezeknek minthogy a technika erőfitoktatása lenne. Valamint akik 3D grafikákkal renderelnek meg videót szerkesztenek lehet van értelme, de én biztos nem hasítok bele még 1x ilyen upgradebe.

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#23) jedis válasza barnibal (#22) üzenetére


jedis
senior tag

Szerintem majd egy komolyabb APU-nak válhat előnyére később egy ilyen gyors DDR4-es memória, hiszen azok a rendszermemóriából "csippentik" le, a maguk videó memóriáját, és mint tudjuk a memória sebesség nagyon nagy hatással van az APU-k játékok alatti sebességére. Lassan a 20-25 EFt-os dVGA-knak nem lesz létjogosultságuk, mivel a mostani komolyabb AMD APU-k pl. hozzák a játékok alatti sebességüket. A PH régebbi tesztje, ezt jól demonstrálja

játékok IGP-vel

Biztos hogy a távoli(?) jövőben a HBM-es APU-k lesznek a befutók, de az még kicsit odébb van, mivel a gyártástechnológia még elég drága, így egyenlőre az csak a csúcs VGA-k privilégiuma, de ha később kiforrja magát a technológia, és tényleg bele kerül a HBM az APU-kba, akkor nem csak a 100 dolláros dVGA-knak, de lehet , hogy a 200-asoknak sem lesz értelmük. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) Baryka007 válasza D1Rect (#13) üzenetére


Baryka007
őstag

Örülök hogy tudásomat sikerült megtoldani ennyivel. :R
Többet nem is nagyon tudok hozzáfűzni :DDD Köszi.

(#26) #16939776 válasza #32839680 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyáltalán nem probléma az korlátozott modul feszültség, tesztek alapján nem segít a modul feszültségének emelése.
itt is meg lesz a "biztos fejlődés" mint DDR3-nál, ahol az 1,8V-os tuning moduloktól az 1,65..1,5..1.35V-os modulokig elértük mára.

Másrészt 1-2 stepping múlva már kevesebb hibával, szélesebb tűréssel készülnek a cpu-k. Kis szerencsével /ami a memóriavezérlőhöz is elkel/ kilehet majd fogni olyan példányokat, amelyek nem x@rják össze magukat +500mV-tól, hanem tényleg nagyobb órajel érhető el velük :U

xmp-s modul hozhat magával bármilyen beállítást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) D1Rect válasza Baryka007 (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Belinkeltem az összes ph!-s tudástár cikket, szépen, érthetően le van írva, hogy mit is jelentenek ezek a számok. Ha érdekel el tudod olvasni.

(#28) IgnisFatuus válasza Normi™ (#10) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Észre valószínűleg nem venné, de nem kapna lassabb vagy azonos értékeket. Gyorsabbak a magasabb órajelűek a tesztekben.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#29) apatyas


apatyas
Korrektor

Ideje lenne már bővíteni a JEDEC szabványt. A szabvány az szabvány, az XMP meg mókolás, vagy támogatva van, vagy nem. Pláne a másik oldalról.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#30) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy jó kis tesztet szívesen olvasnék itt, mondjuk a 4,4GHz-s ramokig összehasonlítva, ha lehetne.
Gondolom mást is érdekelne :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) barnibal válasza jedis (#23) üzenetére


barnibal
tag

Ez így is van! Már alíg várom, hogy a csúcs gamer kategóriában is elterjedjen, de az meg még annál is több idő lesz majd. De nagyon zsírkréta lenne!

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#32) elmerenges válasza twollah1976 (#2) üzenetére


elmerenges
csendes tag

Én pl kaptam már pendrive-ot 99 év garanciával (rajt van a számlán) :D

(#33) #16939776 válasza tibaimp (#30) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hivatalosan 4133 a legvége a az intel féle integrált mem. vezérlőnek.
Nagy értelme lenne 4,4Ghz-es memóriákat tesztelgetni, ha van eddig ösz-visz 13db CPU, ami elindul ekkora órajellel:
[link] :U

(#34) jedis válasza elmerenges (#32) üzenetére


jedis
senior tag

Ramiris ? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#35) Normi™ válasza IgnisFatuus (#28) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem meg nem,ha nagyobb órajel lazább időzítéssel jár akkor sok esetben azonos értéket kap.Egy időben sokat szórakoztam ezzel,csak egy példa,1333mhz cl6 közel azonos 1600mhz cl7 eredményével.Sávszélesség nem minden,nagyon nem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#37) Normi™ válasza #32839680 (#36) üzenetére


Normi™
őstag

Világos,ezt én sem vitatom.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#38) IgnisFatuus válasza Normi™ (#35) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Ahogy az előttem szólók már mondták, akkora az órajel lépés a DDR4-nél, hogy sokkal rosszabb időzítések kellenének az azonos sebességhez. Összességében tehát gyorsabb.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#39) tibaimp válasza #16939776 (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt értem, de ahogy a cikk is írta, létezik a G-skill-nek 4400-as ramja is, azért írtam azt.
Attól még persze igazad lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#40) Normi™ válasza IgnisFatuus (#38) üzenetére


Normi™
őstag

Minél gyorsabb?Ddr4 a ddr4-nél?Ő azt kérdezte,hogy észrevenné-e ha 2133Mhz-es Ddr4 ramot lecserélne 3200Mhz-es Ddr4-re?Erre írtam,hogy ha lazább az időzítés akkor kaphat azonos eredményt például egy Aida benchmarkban.14 helyett mondjuk 16 az időzítése akkor simán kompenzálhat 600mhz+ is és akár ugyanott lehet.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) tibaimp válasza Normi™ (#40) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az ilyen kérdésekre lenne jó egy teszt, mint ahogy korábban is írtam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#42) Sinesol válasza tibaimp (#41) üzenetére


Sinesol
veterán

Van valamiféle öszehasonlitas itt prohardveren is a ddr4-es elemzésben, ebből talán valamennyire lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Normi™ válasza Sinesol (#42) üzenetére


Normi™
őstag

Ez jó táblázat.Van folytatása is?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#44) Sinesol válasza Normi™ (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennyi volt csak a prohardveres cikkben, meg ha jol emlékszem valami olyasmiről is szó volt, hogy kicsit más elvek alapján működik a ddr4 mint a korábbi verziók.

Prohardver cikk

[ Szerkesztve ]

(#45) Normi™ válasza Sinesol (#44) üzenetére


Normi™
őstag

Köszi szépen!

Király cikk,ezt nem is láttam még.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#46) KIRA\/NOVA válasza barnibal (#22) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Nekem hasonló a kudarcom
KingStone 2x4GB DDR3 1600 CL9.9.9.27 ----> Patriot 2x4GB DDR3 2133 CL11.11.11.27 (semmi változás csak a szintetikus progik dobtak több pontot)
Most HYNIX DDR3 1333 CL9.9.9.27 4x4GB Játékoknál hozott 10-20FPS-t (szintetikus progik esetében rengeteget romlott a helyzet de ez pont nem izgat)
Értelmetlen ez az egész hajcihő a szabvány az szabvány és csak vezérlő függő hogy mit tudsz profitálni belőle..

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#47) barnibal válasza KIRA\/NOVA (#46) üzenetére


barnibal
tag

Igen sajnos ez így is van,... az a baj, hogy csak utólag döbbentem rá, hogy nem biztos, hogy volt értelme ennek az upgrade-nek. Valamint a választásom eshetett volna g.skill 1866Mhz cl7 modulokra 4x4 GB. Most már tudom azt kellett volna választanom! :W most lehet eladom és bevásárolom a cl7-eseket.

,... pénz legyen meg térerö, a többit meg megvesszük,...

(#48) #16939776 válasza tibaimp (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

KB 1-3 % valós differencia lesz a legdrágább és legolcsóbb kit között, nem sok értelmét látnám magának a tesztnek.
Meg lehet az utat mutatni hozzá, de még az sem biztos, hogy, ugyan az a modul másik memóriavezérlővel hasonlóan viselkedik. Így vékony jégen jár, aki ilyen konyhakész receptet kiad időzítésekre, főleg nem lehet ezt egy itteni cikkben.

(#49) carl18


carl18
addikt

Én 3 éve vettem ddr3 ramot és volt rá 10 év garancia! :D még van rá 7 év szóval addig nem adóm fel XD :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.