Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Úgy látszik külön nem kell senkinek. ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

Valaki árulja már el nekem, hogy mire jó egy 32GB-s cache SSD?
Valahogy hétköznapi dolgokra nemnagyon tudom elképzelni...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) Cyberboy42 válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

attó függ mi a hétköznapi... egy ssd-vel párosítva lehet hogy nem hoz igazán észrevehető előnyt, talán 1-2 másodper load tiem-ot. de mondjujk egy 1-2 TB-os merevlemezzel párosítva, ami mondjuk tele van játékokkal, ott bizony jó sokat segíthet miután be lett futtatva. ugye az a jó az egészben hogy csak hozzácsatolod és kész, a cachelést már végzi maga.
Persze külön nem venném meg, de az ártól függően így már lehet értelme, főleg gémereknél :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Threadripperrel is van/lesz?

(#5) uniko92 válasza Pete55555 (#2) üzenetére


uniko92
csendes tag

Az SSHD-kban 8-16Gb SSD van párosítva pár Tb-nyi merevlemezzel...
Kiváló és olcsó választás pl egy játékkonzolba vagy pécébe is, ha valaki nem akar bajlódni SSD+HDD kombóval és nem kell pl. komolyabb SSD teljesítménye.

(#6) Cifu válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sacc per kábé úgy képzeld el, mint a hibrid (SHDD) meghajtókat. Lehet játszani azzal, hogy az SSD-den kinevezel egy partíciót gyorsító cache-nek, de macerás a megoldás alaphangon.

Ezt egyszerűsíti le az Optane. Az alaplap és az Optane intézi a cache-elést a lassabb háttértárakon felül, gyorsítva meg a lemezkezelést. A probléma a koncepcióval az, hogy egyfelől aki ilyesmire pénzzel bír, az nem veszi az Optane-t, hanem vesz megfelelő méretű SSD-t, és akkor az Optane felesleges. A másik probléma, hogy az Optane annyira drága (egy 32GB-os modul annyiba kerül, mint egy szintén Intel 128GB-os M.2 modul...), hogy senkinek sem éri meg, mert az Optane modul árából inkább vesz SSD-t...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Pete55555 válasza Cifu (#6) üzenetére


Pete55555
addikt

Köszönöm a kimerítő választ :R

Az első bekezdést nagyjából sejtettem, a másodikat meg kikövetkeztettem... Épp ezért nem értem, ki az akinek az kell/jó?
Megvettem az 512-es SSD-t, elfér rajta pár játék...
HDD mellett meg nem hiszem, hogy annyit gyorsít egy 32 GB-s tároló, hogy felvegye a versenyt azzal, ha alapból SSD-n van a rendszer. Ha meg veszek egy 32-es optane-t, meg egy 512-es HDD-t, ott vagyok ha vennék egy 512 SSD-t.

Szóval végső soron az #1.hsz van érvényben :DDD

(#5) uniko92
Igen, ott megértem, mert relatíve olcsó, plusz nem mindegyik laptopba fér el két 2,5 tároló, így ha tárhely is kell, akkor ésszerű választás lehet az SSHD.

De asztaliba... ilyen áron...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) Taranti válasza uniko92 (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

Én is pont ilyesmin gondolkodtam az Xbox esetében. De utánajártam, és alig gyorsít valamit konzolokon (PS4 sem). Azt mondanám, szoftveres a szűk keresztmetszet.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem értem, hogy az Intel mit balfaszkodik itt ezzel az Optane SSD-vel. Komolyan, összeállna valamelyik alaplap gyártóval, csinálnának egy "5., 9. memória foglalatot" amibe csak optane megy, de mint nem felejtő RAM, simán, nem is kellene 8-16GB-től több, ide mentené rendszer önmagát és innen indulna a win10 simán, ahol/ahogy előző nap otthagytad. Tudtommal ez az optane tudja ezt. És kb annyiért adhatnák, amennyiért nem szégyellik, és vennék is tuti, én előbb-utóbb, tuti beneveznék egyre.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) mepet válasza Pete55555 (#7) üzenetére


mepet
addikt

Az egész gyorsítótárazás ötlet halott a kb. ugyanilyen gyors és egy terás nvme ssd-k korában, mikor mindenkinek sokezer MHz-es 16-128 giga ramja van...

Szerintem a gigabyte féle reklám viszont jó ötlet, hiszen az ember az ilyesmire mindig egy "a jövőben esetlegesen kihasználtható technológiaként" gondol.

(#11) Lokii


Lokii
tag

Na, akkor X470-re is kéne ilyen, én ki is használnám teljesen, 18k felár mondjuk kicsit azért hefty, de tervezek beszerezni 3 TB-os winyót szóval huge boon lenne.

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#12) kalmani


kalmani
tag

Az Optane SSD nagyon jó dolog lenne, ha gyors lenne.
De sajnos egy jobb m2-es SSD mellé felesleges. Szerintem ezzel a cuccal az Intel 5 évet késett.

(#13) uniko92 válasza Taranti (#8) üzenetére


uniko92
csendes tag

Nekem PS4-en eléggé drasztikusan gyorsított az SSHD. Az 50 másodperces töltési idő 20 másodperc környékére ment le.

(#14) Sinesol válasza tibaimp (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha jol tudom köv. intel gen.-be jön a memfoglalatba rakható Optane, szal rajta vannak a témán. :K
Amúgy elég jó lenne a cucc, a fontos mutatókban erősen odaveri a flash ssd-ket. Tesztekben egyébként azt is emlegetik jelenleg csak azert van közel érzésre pár jobb flash SSD, mert az oprendszerek elavult felépítése miatt egyelőre nem tud realizálódni az Optane nyers teljesitménye, kérdés a Microsoft tervez e valami gyökeres újítást. Bár igy "visszafogva" is megver mindent.
Az árazás is elég problematikus, kicsit drága még.

Az is plusz előny, hogy Optane esetében akkor is full sebességet kapsz, amikor már pl. 90%-ban teli a meghajtó, míg flash ssd-nél erősen belassulnak a dolgok, ahogy telik a meghajtó. Persze oda lehet figyelni rá, viszont mégiscsak kényelmesebb, ha nem kell folyamat odafigyelni rá.

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza Cifu (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, m.2 SSD-k korában én nem sok értelmét látom ennek - főleg, hogy nem az ultraolcsó lapkba teszik, ahol esetleg még nincs pénze a usernek rendszer-SSD-re.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Tidus válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Én Seagate FireCuda 2TB SSHD 8GB-t használok, 32 GB.-os Optane-val gyorsítva RAID0-ban.
A gyorsítási üzemmódot tudod változtatni, maximalizálni.
Teljesen jó cucc, és dolog. Itt nem arról van szó hogy nem kell senkinek, egyszerűen nem ismerik Öt év garival

(#17) Taranti válasza uniko92 (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

De külső, USB-s darab, vagy klónoztad a rendszer notebook HDD helyére? Direkt konzolhoz gyártott darab, vagy DIY összeraktad? (Ami amúgy vicc, hogy 2018-ban a konzolokban 5400RPM HDD-k vannak.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#18) Taranti válasza t72killer (#15) üzenetére


Taranti
senior tag

Jogos, az AMD kezdeményezése ilyen szempontból jobb. De amúgy mindenhol ez van, olcsó notebookot sem fognak pl. 2*4GB memóriával árulni (vagy épkézláb SSD-vel) stb.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) uniko92 válasza Taranti (#17) üzenetére


uniko92
csendes tag

PS4-en szabadon lehet csereberélni a merevlemezt, csak utána újra kell telepíteni a rendszert. Szólva gyári HDD ki, SSHD be, USB-ről rendszer újrahúz, PSN-ről játékok letölt.

(#20) Taranti válasza uniko92 (#19) üzenetére


Taranti
senior tag

Azoszt igen! Kár hogy Xbox van... :D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) tibaimp válasza kalmani (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor ütik! Nem tudtam, hallgatnak mint, a sír.

Szerk: Sinesol: bocs, neked ment volna! :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Vesa


Vesa
veterán

Én ezt ugy oldottam meg, hogy vettem 96GB RAM-ot, amiből általában 32GB RamDisk-nek használok. Az aktuálisan futó alkalmazás szépen ide cache-l. Agyonver sebességben barmilyen SSD-t ès úgy pörög minden, hogy öröm vele dolgozni.

A tudomány a valóság költészete!

(#23) tibaimp válasza Vesa (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na látod, ezt elhiszem! Nekem is van ramdisc-em, és csak poénból lefuttattam a cristaldisk mark-ot....~9000/8000MB/sec...mondom fasza....(pedig az csak egy ddr3-as rendszer)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) kvarc válasza Lokii (#11) üzenetére


kvarc
tag

AMD Sw-t biztosít olcsóbban SSD gyorsításra. De ez igazábol Tiering nem cache. [link]
Én használóm és nagyon jó a performancia. SSD a rendszer. HDD+SSD vannak az adatok, játék, virtuális gépek.

[ Szerkesztve ]

(#25) cskamacska válasza Tidus (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Vagy ismerik csak olyan áron amennyiért kapni lehet, senkinek sem kell, inkább vesznek nagyobb SSD-t. :P SSHD és Optane egyébként eléggé fura egymás mellett, mert a leggyakrabban használt 8GB rajta lesz az Optane tárterületén is, így kvázi felesleges az SSHD.(Privát észrevétel, ha bementél a boltba és mindenből a legdrágábbat kérted, akkor inkább WD Gold merevlemezt kellett volna, mert amellett hogy gyorsabb mint a Seagate a nem gyorsítótárazott területeken, még jóval később is fog kimúlni. :B )

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#26) Lokii válasza kvarc (#24) üzenetére


Lokii
tag

Hmm ez se rossz.

Nekem 250 GBos SSD-n lenne a rendszer, 3 TB-os winyóhoz mennyi érdemes? 500 Gigás SSD már patent lenne?

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#27) kvarc válasza Lokii (#26) üzenetére


kvarc
tag

Az olcsóbb licencel 128GB-os SSD-t használ. Nagyobb lehet az SSD a fennmaradó részt hagyományosan kezelheted. Nagy mértékben már ez is gyorsít. Nekem 1TB NVME SSD+4TB 7200 HDD kötöm össze és így több VM simán fut lassulás nélkül. Játékinál van hogy halom picit a HDD ahogy tölti de nagyon rövid ideig mert már teszi is át ssd-re.

(#28) sb válasza kvarc (#24) üzenetére


sb
veterán

Hm, ez érdekes.
Én utoljára Samsung notin használtam 24GB+500GB felállásban, ott is vmi Sandisk sw megoldás volt, de az mindent csinált, csak nem gyorsított.
(Ha kellett lassú volt, mert sz*rt se cachelt át a SSD-re, cserébe minden idle idejében kattogtatta a HDD-t, mintha csinálna valami hasznosat is. :D)

(#29) kvarc válasza sb (#28) üzenetére


kvarc
tag

Hat fontos tisztázni ez a SW nem SSD cache. A lassú (HDD) és gyors (SSD) meghalyto közötti realtime tiering csinál. Plusz lehet RAM cache. Én is próbáltam pár ilyen programot, de mind ssd cache volt. Eddig ez a legjobb amit használtam. De azért persze a tiszta SSD jobb megoldás. Csak 5TB SSD nekem kicsit drága lett volna. Igy nagyon ritkán érzem az HDD lassúságát és tárhelyem is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.