Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) donjohnson válasza _Dumber_ (#149) üzenetére


donjohnson
addikt

de ez normális.
ha nyomkodod, akkor persze, hogy nem dobja teljes képernyőn a csörgő hívást, mert akkor bezavarna például most hogy gépelek.
olyankor fent van egy sávban, kicsiben.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#152) _Dumber_ válasza donjohnson (#151) üzenetére


_Dumber_
őstag

Végül is van benne logika, csak nem ehhez vagyunk szokva.
Itthoni Huawei, LG Samsung nem ilyen :)

(#153) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
A kistesót (oppo reno 5 z) venném asszonynak.
Xiaomi a2 lite, samsung a50 után kapná.
Mennyire élhető a teló?

(#154) _Dumber_ válasza erzol (#153) üzenetére


_Dumber_
őstag

Teljesen
A lányom is az A2lite után kapta kb júniusban. Azóta nem jár a fejemre, hogy s**r a teló :)
Annyira megtetszett, hogy most vettem a másiknak is egy Z-t (LG Q7-et váltott) és magamnak pedig ezt. (Nekem A40 volt)

[ Szerkesztve ]

(#155) erzol válasza _Dumber_ (#154) üzenetére


erzol
őstag

Köszi, különbséget mit látsz a gyakorlatban a két teló között?
(reno 5 vs reno 5 z)

(#156) _Dumber_ válasza erzol (#155) üzenetére


_Dumber_
őstag

Gyakorlatban nem sokat.
60 Hz vs 90 Hz (csak egymás mellett látszik a különkbség, az sem túl nagy)
5 5G - kicsit kisebb az alsó káva.
Dimensity vs snapdragon - nem játszunk (gyerekek sem sokat) mindennapokban nincs különbség
30W vs 65W - azért nekem jól jön a 45 perces töltési idő (0-100) :)

Nekem azért "kellett" :) másikat venni, hogy ne legyen 2 tök egyforma teló a családban.
5z-kék egyik lány
5z-fekete másik lány
elfogyott a szin és csak 10eFt-vel volt drágább az 5 5G
..és még 1 + az 5 mellett. Szeretem az olyan kemény hátlapot ami oldalt alig takarja a telót (csak a sarkokon) és a gombok is szabadon vannak. Ilyet 5z-hez nem tudtam levadászni.

[ Szerkesztve ]

(#157) erzol válasza _Dumber_ (#156) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm asszonynak tökéletes a Z.
60-ért állami készülék beszámítással szerintem jó vétel lesz.
Holnap el is hozom. :)

(#158) pumpa1w3


pumpa1w3
csendes tag

Üdv! OPPO Reno5 5G telefonom van. Gps Bike ingyenes kerékpár programot használok. A program jól működik, csak az elmentett útvonalakat nem tudom visszahozni. Azt mondja a program, hogy GPX és KLM exportálása, rányomok , és a belső memóriába a bekometer mappába mentette el. Na ezt nem tudom hol keressem. Ha valaki tudna felvilágosítást adni, vagy megmondani kihez forduljak ez ügyben, sokat jelentene nekem

(#159) ironbed válasza pumpa1w3 (#158) üzenetére


ironbed
aktív tag

Kipróbáltam a programot, mentettem egy rövid sétát és elvileg el is mentette, de a visszatöltésnél semmit nem látok a térkép betöltésén kívül.
Az Android\data\com.fehmin.bikeometer mappában csak cache adatok vannak.
Ha máshova ment bikeometer mappát az nem biztos, hogy hozzáférhető simán
Ha rootolva lenne (vagy adb sideload módban csatlakoztatva), akkor lehet más mappákat is meg lehetne nézni

[ Szerkesztve ]

(#160) pumpa1w3 válasza ironbed (#159) üzenetére


pumpa1w3
csendes tag

Köszönöm a gyors hozzászólást! Sajnos én ezek alapján, nem találtam meg a mentett útvonalamat. Én úgy gondoltam, hogy a telefonba menti el. Lehet, hogy nekem kellett volna létrehoznom egy bekometer mappát? Beírtam én a keresőbe " Android\data\com.fehmin.bikeometer " de így sem találtam semmit. Nem tudom, hol, és hogyan kellene megkeresni a bekometer mappát. De megtaláltam a Google Maps térképen- saját idővonal- dátum szerint merre jártam ,és itt fel van tüntetve a kerékpározásnál a térkép, hogy merre jártam. Igaz ez nem olyan részletes mind a GPS Bike programba, itt nincsenek feltüntetve az átlagsebességek, szintkülönbségek, s.t.b., pedig jó lenne, megtalálni az elmentett bekometer mappát.

(#161) ironbed válasza pumpa1w3 (#160) üzenetére


ironbed
aktív tag

A Google Maps-nél azért lesz benne, mert a Google ökoszisztéma miatt ha be van kapcsolva a GPS és a jogot megkapta a Maps akkor rögzíti a háttérben.
Én File Manager+ -al néztem meg a mappát. A Google féle Files alkalmazás nem a kedvencem
De az említett mappát nem kell neked létrehozni, az alkalmazás megteszi. Viszont nem oda, amit én írtam. Jó kérdés hogy hová

(#162) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

A telefonon gyárilag milyen fólia van? Nylon vagy üvegfólia?

Headset jár gyárilag a telefonhoz?

(#163) ironbed válasza Wallenberg (#162) üzenetére


ironbed
aktív tag

Csak "nylon". Elvileg. Mivel nekem az előző tulajdonos leszedte
Van headset, hasonló, mint a Huawei telefonokhoz

(#164) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Oppo Reno 5 5G fekete, kék 89.000 Ft
Oppo Reno 5Z 5G fekete, kék 79.000 Ft
Media Markt

Éppen most sikerült venni egy Oppo Reno 5 fekete színű telefont. Ennyit nagyon megért.

Már csak a mintapéldányok maradtak.

Ha valakit érdekel, a debreceni Media Markt áruházban láttam még egy Oppo Reno 5 5G telefont 89.000 Ft-ért.

(#165) ironbed válasza Wallenberg (#164) üzenetére


ironbed
aktív tag

Jó vétel mindkettő.
Én a Xiaomi-ban való csalódás után váltottam, hogy egy jó kamerás közép szintű telefonom legyen. Igaz használtan, de brutál jó áron, 55-ért tudtam cserélni a nagy csalódás Redmi Note 11-et. Nem bántam meg.

(#166) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, a Xiaomi betegségektől ez a készülék is szenved? (telefonálás közben füllel elnyomkodás a gagyi közelségérzékelő miatt, illetve a harmatgyenge rezgőmotor)?
Vagy ezzel nincsenek ilyen gondok?
Fotó minőség milyen?

(#167) ironbed válasza st6969 (#166) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ebben fizikai távolságszenzor van. Nekem sosem hibázott eddig.
A fotóit pedig eddig minden ismerősőm dicsérte, pedig volt közte iPhone és jobb Androidos telefonnal rendelkező ember is.
A telefonban lévő Sony IMX686 egy korrekt szenzor. Szerintem a következő szint a mostanában felkapott IMX766 sorozat. Azzal lényegesen szebb képeket lehet készíteni

(#168) ironbed válasza st6969 (#166) üzenetére


ironbed
aktív tag

Egy pár mintakép, hátha ez segít. Bár sok múlik a fényviszonyon és a fotóson :) [link]

(#169) ironbed


ironbed
aktív tag

És megérkezett az Android 13 :DD

(#170) ironbed válasza ironbed (#168) üzenetére


ironbed
aktív tag

Hát ez a megosztás nem igazán sikerült....
Akkor újra nekifutok: [képek]

(#171) hegedis válasza ironbed (#169) üzenetére


hegedis
tag

Nekem meg nem mutatja, hogy jött frissítés :(

(#172) ironbed válasza hegedis (#171) üzenetére


ironbed
aktív tag

És próbáltad a menüből elindítani a frissítés keresést?

(#173) hegedis válasza ironbed (#172) üzenetére


hegedis
tag

Igen, de azt írja, hogy up to date.

(#174) ironbed válasza hegedis (#173) üzenetére


ironbed
aktív tag

Honnan származik a telefon? Az enyém Vodafone-os vásárlás volt

(#175) hegedis válasza ironbed (#174) üzenetére


hegedis
tag

Az enyém telekomos (Magyarország)

[ Szerkesztve ]

(#176) hegedis


hegedis
tag

Most jött meg nekem is :))

(#177) ironbed válasza hegedis (#176) üzenetére


ironbed
aktív tag

Szuper!
Én azt vettem észre hogy kicsit mintha lassabban reagálna a telefon. Például az ujjlenyomatvasónál. Majd kíváncsi vagyok a véleményedre

(#178) Habell válasza ironbed (#144) üzenetére


Habell
tag

Amit ebből az orosz angol nyelvű cikkből le tudtam fordítani azt szűrtem le, hogy bizonyos országokban kiadott oppo telefonokon működik a hívásrögzítő funkció. A cikk első felében lévő oppo beállításokat én a saját telefonomban nem találtam meg, nincsenek ilyen funkciók. A cikk másik fele a hívásrögzítő appokról ír, köztük a cube acr-ről amit én korábban már próbáltam, de akármilyen beállítást alkalmaztam sehogy sem rögzített. Továbbra is keresem kutatom a megoldást a témában...

(#179) _Dumber_ válasza Habell (#178) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem a True Phone alkalmazás a híváskezelőm. Évekkel ezelőtt megvettem. Pont a napokban jött frissítés, és azóta rögzíti a hívásokat. Aztán lehet, hogy más google frissítés engedélyezte.. ezt nem ellenőrzitem utólag.

Lényeg, hogy most működik.

(#180) ironbed válasza Habell (#178) üzenetére


ironbed
aktív tag

Azért nincsenek benne azok a menük a telefonodban, mert az EU GDPR szabályozása nem engedi azt meg.
Ha olyan romot- tennél rá, ami nem az EU-ban lett kiadva ott megtalálnád.
Javaslom _Dumber megoldását, mert egy Xiaomi telefonos cikkben ugyanúgy a True Phone alkalmazást említik

(#181) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!
Feleségemnek van ilyen telója, és ugyan az a baja, mint nekem a OP 7T pro-nak, hogy telefonáláskor a fülünkkel elnyomkodjuk a telefont. Ez a OP-nál elvileg a rosszul működő proximity szenzor hibája, gondolom, mivel egy cég, ezért itt is ez a bibi. Nem lehet ezt valahogy kiküszöbölni? Nektek is van ilyen gond?

(#182) ironbed válasza dannyl (#181) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nekem ilyen problémám ezzel a telefonnal sosem volt. (ellenben a Xiaomi telefonjaimmal)
Szerintem lehet kalibrálni, neten kellene keresgélni hogyan lehet.

(#183) Habell


Habell
tag

Egy éve használom az Oppo telefonomat minden fagyás akadás hiba mentes. A kezdő képernyőn lévő Google keresőt két napja nem tudom megnyitni. Nem tölt be, nem csinál semmit, nem reagál rá a telefon. A Chrome böngészőt használtam minden gond nélkül eddig. Most ezzel a google kereső hibával egy időben jelentkezett az is, hogy nem tudok a chrome-n belül új lapot megnyitni, kidob az alkalmazás. A már korábban megnyitott lapokon oldalakon tudok elérési címet újat beírni, de új oldalt nem enged a + jellel. Szintén ugyan ekkor jelentkezett az a hiba is, hogy ha az android telefonon az első képernyőt jobbra húztam akkor egy ilyen reklám felület cikkek jöttek be, amiket sosem néztem de android telefonokon volt ilyen. Most ez a funkció sem jött be a kis ikon szerint pedig ott van / volt . A telefont most egy év használat után indítottam újra de minden hiba ugyan úgy maradt, illetve a jobb oldali hirdetős cikkek kis ikonja teljesen eltűnt. Nem tudom mi lehet a háttérben, az Oppo telefonba mint felhasználó be vagyok jelentkezve. A Google fiókom módosult email cím változás történt a megszűnő citromail ( nem kérek kritikát, hogy még használtam ilyen "szar" emailt ) miatt. A google fiókomat aktívan nem használtam csak ahová nagyon kellett oda léptem be ezzel. A mostani email módosítás során kiderült, hogy két google fiókom is van. Az egyiket amiről nem tudtam és nem használtam töröltem véglegesen. A másikat amiről tudtam és be vagyok jelentkezve több eszközön is azon csak email címet módosítottam. A telefon viszont még mindig a két fiókot látja, két különböző email címmel de ugyan azon felhasználónévvel. Mindkét fiók amikor átlépek ugyan azon adatokat tartalmazza. A telefonon nem tudom hogyan léphetnék ki ezekből, hogy az új belépéskor csak egy fiók legyen. Van összefüggés a problémák és a google fiók káosz között ? Mi a megoldás ?

(#184) ironbed válasza Habell (#183) üzenetére


ironbed
aktív tag

Mindenképpen rendbe kellene tenni a fiókokat, bár nekem 3 Google fiók is van a telefonom és nem okoz gondot.
Ha ezt a fiókos témét nem hozod fel egyértelműen valami vírusra gyanakodnék. (ami még lehet hogy így is fenn áll.)

(#185) Habell válasza ironbed (#184) üzenetére


Habell
tag

A Google kereső probléma megoldódott, letöröltem a képernyőről, majd újra kitettem. A chrome továbbra is kidob ha a + jellel új lapot akarok nyitni. A Google Play Protect szerint minden rendben van, nem tudom mi mással tudok vírust keresni vagy irtani.

(#186) Habell válasza Habell (#185) üzenetére


Habell
tag

A Chrome is ugyan így megoldódott, letöröltem, frissítettem visszatettem, újra beléptem a google fiókba és most működik. Menet közben rájövök, hogy a google fiók miatt sok alkalmazás kidobott és újra be kell lépnem. A youtube az amit még nem tudtam megfejteni mert az is kidobott, és ha vissza akarok lépni a törölt fiókomat dobja csak fel mint lehetőség. Érdekesség hogy egy másik régebbi android telefonomon viszont be tudtam lépni a jó fiókommal is a youtube. A régi telefonon megmaradt reklám oldal ami oldalra húzásnál jött elő. Az Oppon ez eltűnt teljesen. Az Oppo még mindig látja a két google fiókomat nem tudom hogyan töröljem végleg a rosszat ami nincs. Pc-n már töröltként van és nem kavar be sehova sem.

(#187) ironbed válasza Habell (#186) üzenetére


ironbed
aktív tag

Próbáld meg a Youtube-ot is törölni és újra feltenni.
A Google fiók törlés:
Fiókok és Szinkronizálás -> Google -> fiók kiválasztása -> ...Továbbiak menü -> Fiók eltávolítása

(#188) ironbed válasza ironbed (#187) üzenetére


ironbed
aktív tag

Nem jó telefont néztem :W
Felhasználók és fiókok menü van au Oppo-n

[ Szerkesztve ]

(#189) Habell válasza ironbed (#188) üzenetére


Habell
tag


Ennyit látok ott

[ Szerkesztve ]

(#190) donjohnson válasza Habell (#189) üzenetére


donjohnson
addikt

kattints rá a Google-re itt a képen és ott lesznek a Google fiókjaid.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#191) ironbed válasza donjohnson (#190) üzenetére


ironbed
aktív tag

Jól mondod. Ott van fent a hozzászólásomban. Csak az eleje lett "elrontva"

[ Szerkesztve ]

(#192) Habell


Habell
tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! Sikerült így megszabadulni az egyik fióktól, remélem helyre áll a régi rend a működésben. :)

(#193) hegedis


hegedis
tag

Valaki csereltetett már akkumulátort? Kezdem érezni, hogy romlik a teljesítménye, aztán gondolkodom rajta.

(#194) ironbed válasza hegedis (#193) üzenetére


ironbed
aktív tag

Ez bennem is felmerült, de mivel intenzív használó vagyok nehéz eldönteni, hogy tényleg gyengébb-e az akku. És ez a telefon is olyan mint a Xiaomi 3S volt: nehezen válnék meg tőle....
Kíváncsi vagyok mire jutsz ezzel kapcsolatban

(#195) hegedis válasza ironbed (#194) üzenetére


hegedis
tag

Eddig arra, hogy sem az Oppo sem a markaszervizuk nem forgalmaz akkumulátort, így külön nem lehet hozzá venni, csak a szervizukben (tmx) cserélik. Még arra nem válaszoltak, hogy mennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#196) hegedis válasza hegedis (#195) üzenetére


hegedis
tag

kb. 20eft a csere szervízdíjjal.
8e akku + 3e futár díj + 10.8e szervíz díj
8e akku + 10e szervíz díj, ha személyesen viszed be és hozod el.

(#197) ironbed válasza hegedis (#196) üzenetére


ironbed
aktív tag

Akkor szerintem megvárom míg jelentőssé nem válik az akku kapacitás vesztesége.
Most erről még szó sincs

(#198) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Közelsége érzékelő szenzort hol lehet ki/ be kapcsolni vagy állítani?
Csörög a telefon és kb 3 másodperc múlva elalszik a kijelző.
Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.