Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Én voltam csak túl felületes olvasó, vagy az olcsó ár valóban nem került feltüntetésre? Amennyiben ez utóbbi, úgy megtudhatom?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) Stauffenberg válasza fateless (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

200 EUR volt az akciós ár (mindössze az első 48 órában, aztán nullára apadt a készlet és azóta sem kapható). Most éppen már 430 EUR a hivatalos ár a weboldal szerint.

Egyébként meg gyönyörű telefon, korrekt hardver, de az akku soványka. Nekem a rendes 430 eurós áron már talán túl drága is, de 200 euróért szerintem az év legnagyobb bombája, örülhet aki annyiért le tudott csapni rá.

[ Szerkesztve ]

(#3) Jeanne d'Arc

Ennyi pénzért ingyen volt.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) gabe_


gabe_
őstag

Hát, tesztnek elég karcsú, kevés a kép a telefonról, bár ha részletesebben akarok olvasni a készülékről, ott a mobilarénás teszt, ahogy írtad is. (Engem nem győzött meg a telefon, a 3,5 jack hiánya és a sovány akksi miatt felejtős, hiába a szép vékony design...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Azért óvatosan a gyorstöltéssel, mert sokkal hamarabb tönkremegy az akku, ha úgy töltöd.

***

(#6) Jeanne d'Arc válasza ollie (#5) üzenetére

Ez komoly? A Samsung teloknal is?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) ollie válasza Jeanne d'Arc (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem függ márkától. A gyorstöltés sokkal gyorsabban öregíti az akkut.

***

(#8) Viper26 válasza ollie (#7) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem feltétlen...éppen ezért van az, hogy az utolsó 15%-ot lassabban tölti.

Pixel 7 | FR955

(#9) Shyciii


Shyciii
veterán

Nálam ez a telefon 10eFt-ot sem ér a 3,5-es jack hiánya, és a rettentően alacsony kijelzőidő miatt (sovány akksi). Ha valami oknál fogva nyernék egy ilyen telefont, akkor is tovább adnám ezen okok miatt.

(#10) Sanyi.mTs válasza gabe_ (#4) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

azért nincs sok kép a telefonról mert nincs mivel jó képeket lőnöm.

(#11) Den Hadnagy válasza ollie (#7) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Ez nem feltétlenül van így. Linkelték már más fórumban a magyarázatot.

Faék szinten: nem egy nagyerősségű töltőáram van (pl. 1x4 A), hanem több párhuzamos gyenge (4x1 A) - mármint a vezérlőelektronika szintjén. A telefon racionális felhasználási ideje alatt nem lesz érezhető az öregedés szvsz (2-3 év alatt) emiatt.

A telefonhoz: nekem a jack hiánya miatt felejtős, de 200 euróért ezt leszámítva korrekt. Kell egy bt füles, és hajrá.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#12) kovgab


kovgab
aktív tag

Ismét ...
írásban láttam a "szelfikamera" szót...
sosem fogom megszokni ... :F

Ká Úr

(#13) Den Hadnagy válasza kovgab (#12) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Maga a "szelfi" hangzósor egy kés a dobhártyámban... A kapcsolt jelentéstartalmat hagyjuk is.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#14) #65577472 válasza Stauffenberg (#2) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs már ára sem, konkrétan EU és US kínálatból is kivezették az R5s-t. Olyan ez a telefon, mint a mese, hol volt, hol nem volt...

(#15) Stauffenberg válasza kovgab (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig jobb ha megszokod, így honosodott a "fájl" vagy "szerver" szavunk is. Például.

(#16) Joshi


Joshi
titán

"Én személy szerint jobban örültem volna egy kicsit vastagabb telefonnak az akku és a kamera kitüremkedés miatt, de így is vállalható a készülék."
De hát ennek a telónak pont ez az egyik előnye, ha vastagabb telefon kellett volna akkor miért ezt vetted? ;]

(#17) viano válasza Shyciii (#9) üzenetére


viano
aktív tag

Akkor teszek egy nagyvonalú ajánlatot:

Bármikor adok neked 10 ezer Forintot egy ilyen telefonért, csak szólj!

(#18) Massmurderer


Massmurderer
őstag

hát 8mag ide vagy oda,ezt a note 2-m megeszi.az az antutu teszt nagyon gyenge

(#19) Den Hadnagy válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Szvsz a "szelfi" egy olyan erőltetett divatkifejezés, amit a magyar nyelv ki fog vetni magából, amint a PR-háttér megszűnik. Nem a fonetikus írásmód, hanem a felkapottság a gond. Pont olyan divatjamúlt lesz egy-két év múlva, mint az emofrizura, vagy a duckface.

Valaki egy kis testpermetet esetleg :D ? Mert jobb, ha górcső alá vesszük a jelenséget :P

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#20) viano válasza Joshi (#16) üzenetére


viano
aktív tag

Van egy tippem,
szerintem azért, mert hasonló hardvert 300 € alatt nem nagyon osztogatnak, de inkább 350 körül van választási lehetőség és akkor még nem beszéltünk az unibody fém házról, az elegáns megjelenésről, a nagyon sok beállítási lehetőségről és az európai garanciáról.
(Csak ami, így hirtelen eszembe jutott.)

Ja . . . és hajrá Barca!

(#21) Joshi válasza viano (#20) üzenetére


Joshi
titán

Én decemberben akciósan vettem egy Sony Z2 telót 90k-ért a T-nél, sajnos ajándékba vettem másnak és azóta sincs ennyiért. Még az LG G2 volt ~80-ért kártyafüggetlenül néhány hónapja itt-ott. Azért vannak jó telók csak figyelni kell. Egyébként én egy Oppo Find7-et tapiztam és láttam leamortizálódni a tulajánál, hogy aztán az R5 milyen azt nem tudom. Egy R7-el szemezek, most megint lehet kapni itt eu-ban, de sajnálom rá a lóvét pedig már nagyon öregecske az S3-am. :B

[ Szerkesztve ]

(#22) viano válasza Massmurderer (#18) üzenetére


viano
aktív tag

és naponta hányszor futtatod az antutut?
mert ugye egy jó telefon csakis erről szól

(#23) Den Hadnagy válasza Joshi (#21) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

G2-t már újonnan is kapsz 60 környékén, csak mondom. Vagy patikaállapotú használtat még kevesebbért.

Az S3-hoz képest egy akkora levegővétel lenne, hogy még. Teszteltem mindkettőt :)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#24) Joshi válasza Den Hadnagy (#23) üzenetére


Joshi
titán

Az S3-nál már szinte minden jobb. :D

(#25) Den Hadnagy válasza Joshi (#24) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nana, egy CM-al felütve szvsz a mai napig leveri a középmezőny alját, pedig nem szeretem a Samsungot... :))

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#26) Kékes525


Kékes525
félisten

Korrekt, olcsó és szép telefon. A gyors töltés kimondottan előnyös, amikor az ember siet. Persze célszerű lehetőleg ritkán használni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a tesztet. :C

Habár vannak hiányosságai a telefonnak (melyeket felsorolsz a cikk végén), de összességében ezen az áron verhetetlen ár/érték arányban. Még ha hozzá is csapsz egy power bankot, akkor is bőven áron alul vásároltad.

"nincs rá lezsóidő"

(#28) Sanyi.mTs válasza Den Hadnagy (#23) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Hol van ennyiért g2 hivatalos garival?

(#29) GerykO


GerykO
aktív tag

Akkor a £200 os lumia 930am jó vétel volt idén márciusban? :C

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#30) letepem


letepem
aktív tag

Szerintem ennek a oészüléknek ponz a 200€ a megfelelő ára! 400+-ért már nagyon jó telefonok vannak jóval kevesebb hibával!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#31) D1Rect


D1Rect
félisten

"Régen úgy volt beállítva, hogy az adott devizát terhelje a kártyámra. Most a kb. 1 éve aktivált új kártyánál persze visszaállt alapra, hogy a PayPal váltson."

Ezt hol kell átállítani?

(#32) Stauffenberg válasza letepem (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én inkább 300 euróra mondom a reális árát. Ne feledjük, hogy ez egy prémium telefon, ne a kínai műanyag csodákkal mérd össze.

200 euróért valószínűleg még a gyártási/logisztikai költség sem térül meg, de az Oppo ezt a komoly reklámérték miatt benyelte.

(#33) Sanyi.mTs válasza D1Rect (#31) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#34) citkar válasza letepem (#30) üzenetére


citkar
addikt

Én is 200 Eurot látok elfogadható árnak a készülékért, ha sokat szeretnének eladni.
3-400 Euro túl sok, inkább egy OP2 ha ebben az 400 Euro körül nézelődök, vagy olcsóbban sok más minőségi kínai készülék (5 colosból egy Meizu m2 mini vagy ha nagyobb kéne Xiaomi Redmi note 2 nagyságrendileg gazdaságosabb és még mennyi kevésbé ismert van)

(#18) Massmurderer:
Hát a SoC-ra nem nagyon költöttek az már biztos...

[ Szerkesztve ]

(#35) maximilian4 válasza Stauffenberg (#2) üzenetére


maximilian4
addikt

A legutolsó hivatalos vételár, amin valóban hozzá lehetett jutni, az 200 euró volt és valószínűleg ez is marad. Félhivatalos információim szerint ( magyar oppo nagykövet) ez volt az egyetlen és egyben utolsó széria amit kiadtak belőle. Tehát nagy valószínűségel nem lesz belőle több legyártva. Hiába van kint a 430 eurós ár, senki nem vett még annyiért oppo R5s-t, aki eddig hozzájutott mind 200 euróért jutott hozzá.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#36) Stauffenberg válasza maximilian4 (#35) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy másik fórumtárssal már vitatkoztunk ezen párszor. Én nem tudok unofficial információkból kiindulni, csak abból ami hivatalos. A weboldal alapján két dolog derül ki:

1.) Nem kapható a készülék.
2.) Nem 199, hanem 429 EUR a hivatalos ára.

Ha így van valóban, ahogy írod, akkor is az R5s csak egy hatalmas reklámhúzás volt, hogy építsék a márkaimázst. Semmi több. Így meg nem is lehet mérce más telefonokkal összehasonlításban, hogy "némmá ezt a szar Samsung/LG/Sony/HTC/akármi mobilt, bezzeg az R5s megeszi reggelire és csak 200 EUR".

(#37) berek21 válasza viano (#20) üzenetére


berek21
senior tag

Ha már hajrá Barca,... [link]

Velvet

(#38) maximilian4 válasza berek21 (#37) üzenetére


maximilian4
addikt

Volt dedikált is ebay-en. Tán valami 2 milla körül ment el végül.

Maxi

(#39) berek21 válasza maximilian4 (#38) üzenetére


berek21
senior tag

Bizony. Ha jól tudom 5 darab lett dedikálva, úgyhogy lesz még akció. Ha valamelyik szervemet addig pénzé tudom tenni, akkor licitálok én is. :D

Velvet

(#40) gproject válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


gproject
aktív tag

lehetseges
arulkodo:europe.oppostyle.com/r5s-grey?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=r5s_opensales

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#41) escape


escape
aktív tag

Talán kicsit türelmetlen a kedves szerző. A fórumtársaknak pedig csak megjegyezném, hogy egy olcsó vékony és egyáltalán nem flagship telefon. Fölösleges Note-hoz hasonlítani, jack-et keresni rajta. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#43) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kollégám véleménye a vékony oppo kapacitásáról :DDD (xiaomi powerbankkal járkálok) [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) TeeBee73 válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ahogy, a "pentráj" is. :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#45) davidsone


davidsone
addikt

ár/értékben nem rossz...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) viano válasza A texasi (#42) üzenetére


viano
aktív tag

(#41) escape - nek ment volna :(

Nem emlékszem, hogy itt bárki is mondta volna, hogy ez egy flagship telefon.
(hogy valaki ahhoz hasonlítja - mondjuk nyers-erőben - az már az ő baja)

Az pedig, hogy nagyon kedvező áron lehetett hozzájutni, egyáltalán nem ok arra, hogy "olcsó" telefonnak nevezze valaki.

Én különböző okokból lemaradtam róla, ezért örömmel fogadok ajánlatokat az alábbi specifikációt minél jobban megközelítő készülékekre.

5,2" FHD Amoled CGG3 (vagy 4), SD615, 3GB RAM +32GB, fém unibody, 13Mp minőségi kamera, gyors töltés
és még legalább 1 kiemelkedő jellemző, ami az R5s különleges dizájnját kiegyenlíti.
Az európai garancia elvárás lenne és az aláhúzott jellemzőkhöz mindenképpen ragaszkodnék, (persze jobb lehet).

[ Szerkesztve ]

(#47) Mr.Csizmás válasza viano (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rendes szoftver, nem tyúklábbetűs garázstuning

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) viano válasza Mr.Csizmás (#47) üzenetére


viano
aktív tag

. . . hú, ez sajnos lemaradt! Köszi!
Most csak kapásból írtam a bejegyzést, de a "listámon" természetesen szerepel.
(Ilyenkor sajnálom, hogy utólag nem szerkeszthetők a hsz-ok.)

Tehát a jól működő, személyre szabható OS természetesen része a feltételeknek,
amúgy szerintem ez a feltétel igazán magától értetődő (kellene legyen).

(#49) escape válasza viano (#46) üzenetére


escape
aktív tag

Nem mondták, de azt a specifikációt és jellemzöket várják el töle. Ez nincs az nincs... Nincs hát mert a 65k-ba és a készülékbe nem fért bele.

Rlszemröl az egyetlen negativum az amoled. Nem birom megszokni azt a zöldséget.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#50) maximilian4 válasza escape (#49) üzenetére


maximilian4
addikt

Én akárhogy nézem, a fehér az fehér. Utoljára ezt a "zöldséget" a sgs2 és moto razr-nél tapasztaltam. Már nagyon nagyon rég nem láttam olyan amoled kijelzőt ami ilyet produkálna. Már hosszú évek óta kinőtt ebből a betegéből. Sokat fejlődött a technológia.

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.